Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Montaż taśmy LED

Montaż taśmy LED

Montaż taśmy LED RGB 
Na co mogę przykleić taśmę LED ?


Zacznę od tego iż wyjaśnię co to jest taśma LED, a to nic innego jak kilkaset diod przymontowanych do elastycznej płytki PCB pod płytką jest taśma dwustronnie klejąca ułatwiająca montaż taśmy LED.  Wadą tego produktu jest iż nie właściwie zamontowana taśma potrafi się przegrzewać co prowadzi do szybszej degradacji diody, po przez to nasza taśma LED nie świeci wcale 30 000h a sporo krócej.
Kolejnym błędem przy montażu taśm jest zły dobór taśmy LED nie odpowiednio do warunków pracy. Dajmy na to większość ludzi kupuje taśmę z silikonem, twierdząc iż będzie im łatwiej ją utrzymać w czystości, ale nie każdy zastanawiał się czy nasze warunki montażowe zezwalają na taki montaż. Taśma taka często bywa montowana bez pośrednio na karton gipsie dodatkowo jest to przeważnie małe korytko pod sufitem gdzie cyrkulacji powietrza w ogóle nie ma. Mijają miesiące a nasza taśma zaczyna coraz słabiej świecić aż do efektu wypalania pojedynczych segmentów. Co zrobić by nasza taśma żyła długo i szczęśliwie.
Prawidłowy montaż taśmy LED
- Klej taśmę do profili aluminiowych, elementów metalowych, płaskowników lub do jakich kol wiek elementów które mogą posłużyć jako radiator dla taśmy LED.
- Każda Powierzchnia powinna być odłuszczona i czysta oraz sucha przed przyklejeniem taśmy LED.
- montuj taśmę na równej i gładkiej powierzchni – jeżeli np. profil przykręciłeś wkrętami nie montuj taśmy w miejscu łączenia jednak jeżeli nie ma innej możliwości to postaraj się tak dopasować wkręt by licował z profilem.
- dobieraj odpowiedni zasilacz staraj się wybierać ok. 30% zapasu na zasilaczu wtedy i twój zasilacz przestanie się grzać
- wybieraj odpowiednią taśmę do  warunków pracy. Staraj głównie opierać się na taśmie bez silikonu taka taśma znacznie szybciej odprowadza ciepło niż jej silikonowa zamienniczka.

 

Pamiętaj taśma LED może być stosowana jako oświetlenie dekoracyjne a nie główne. Jeżeli chciałbyś aby ona była oświetleniem głównym musisz zużyć duże ilości tego produktu co wiąże się ze wzwiększonym zużyciem energii.Jak podłączyć taśmę LED RGB

 

Montaż taśmy led Rgb Montaż taśmy Led

 

 

 

 

 

   

Kupując w sklepie SMD-LED.pl znajdziesz kompletny osprzęt do wykonania systemu oświetlenia z taśmami LED/ modułami LED w roli głównej. Wychodząc naprzeciw rosnącej popularności taśm diodowych w naszym sklepie oferujemy niskie ceny, bogaty wybór oraz profesjonalne doradztwo w doborze odpowiedniego zestawu. Jako urozmaicenie oferty posiadamy między innymi: 
złączki do taśm LED
- przewody do taśm LED
- czujniki ruchu i zmierzchu
profile aluminiowe do taśm LED
- ściemniacze do taśm LED
- sterowniki i kontrolery do taśm LED LED RGB
- wzmacniacze sygnału LED RGB
zasilacze LED
- inne akcesoria montażowe
W razie pytań  i w celu otrzymania oferty na oświetlenie LED zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonu - 531 344 300, bądź adresami e-mail - sklep@smd-led.pl* Pola wymagane