INFOLINIA: 42 617 28 39

Wybierz kategorię

oświetlenie LED

 

żarówki led

 

Monitoring do domów

 

Oświetlenie ogrodowe LED

Montaż taśmy LED

Montaż taśmy LED


Na co mogę przykleić taśmę LED ?


Zacznę od tego iż wyjaśnię co to jest taśma LED, a to nic innego jak kilkaset diod przymontowanych do elastycznej płytki PCB pod płytką jest taśma dwustronnie klejąca ułatwiająca montaż taśmy LED.  Wadą tego produktu jest iż nie właściwie zamontowana taśma potrafi się przegrzewać co prowadzi do szybszej degradacji diody, po przez to nasza taśma LED nie świeci wcale 30 000h a sporo krócej.
Kolejnym błędem przy montażu taśm jest zły dobór taśmy LED nie odpowiednio do warunków pracy. Dajmy na to większość ludzi kupuje taśmę z silikonem, twierdząc iż będzie im łatwiej ją utrzymać w czystości, ale nie każdy zastanawiał się czy nasze warunki montażowe zezwalają na taki montaż. Taśma taka często bywa montowana bez pośrednio na karton gipsie dodatkowo jest to przeważnie małe korytko pod sufitem gdzie cyrkulacji powietrza w ogóle nie ma. Mijają miesiące a nasza taśma zaczyna coraz słabiej świecić aż do efektu wypalania pojedynczych segmentów. Co zrobić by nasza taśma żyła długo i szczęśliwie.
Prawidłowy montaż taśmy LED
- Klej taśmę do profili aluminiowych, elementów metalowych, płaskowników lub do jakich kol wiek elementów które mogą posłużyć jako radiator dla taśmy LED.
- Każda Powierzchnia powinna być odłuszczona i czysta oraz sucha przed przyklejeniem taśmy LED.
- montuj taśmę na równej i gładkiej powierzchni – jeżeli np. profil przykręciłeś wkrętami nie montuj taśmy w miejscu łączenia jednak jeżeli nie ma innej możliwości to postaraj się tak dopasować wkręt by licował z profilem.
- dobieraj odpowiedni zasilacz staraj się wybierać ok. 30% zapasu na zasilaczu wtedy i twój zasilacz przestanie się grzać
- wybieraj odpowiednią taśmę do  warunków pracy. Staraj głównie opierać się na taśmie bez silikonu taka taśma znacznie szybciej odprowadza ciepło niż jej silikonowa zamienniczka.

 

Pamiętaj taśma LED może być stosowana jako oświetlenie dekoracyjne a nie główne. Jeżeli chciałbyś aby ona była oświetleniem głównym musisz zużyć duże ilości tego produktu co wiąże się ze wzwiększonym zużyciem energii.Jak podłączyć taśmę LED RGB

 Montaż Taśmy LED

taśma LED MontażJak zamontować taśmę LEDTaśma LED Montaż LEDÓWSchemat podłączenia i montażu taśmy LEDMontaż taśmy ledowej

 

 

 

     
     

 

 

Kupując w sklepie SMD-LED.pl znajdziesz kompletny osprzęt do wykonania systemu oświetlenia z taśmami LED/ modułami LED w roli głównej. Wychodząc naprzeciw rosnącej popularności taśm diodowych w naszym sklepie oferujemy niskie ceny, bogaty wybór oraz profesjonalne doradztwo w doborze odpowiedniego zestawu. Jako urozmaicenie oferty posiadamy między innymi:
- złączki do taśm LED
- przewody do taśm LED
- czujniki ruchu i zmierzchu
- profile aluminiowe do taśm LED
- ściemniacze do taśm LED
- sterowniki i kontrolery do taśm LED LED RGB
- wzmacniacze sygnału LED RGB
- zasilacze LED
- inne akcesoria montażowe
W razie pytań  i w celu otrzymania oferty na oświetlenie LED zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonu - 531 344 300, 693 955 526, bądź adresami e-mail - sklep@smd-led.pl, artur@smd-led.pl.* Pola wymagane