Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Orion LED

Oprawy awaryjne Orion LED to oprawy działające jako oświetlenie zapasowe, a także ewakuacyjne w budynkach różnego rodzaju. Oświetlenie awaryjne oraz ewakuacyjne wymagane jest przepisami w budynkach o dużej powierzchni, w których przebywa większa ilość ludzi. Oprawy awaryjne Intelight Orion LED spełniają wszystkie wymagania stawiane przed oświetleniem tego typu przez odpowiednie przepisy oraz normy (PN-N-01256/02 lub PN-ISO 7010). Każda oprawa ewakuacyjna Orion LED posiada świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP, deklarację zgodności CE oraz atest higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny. Oprawy Orion LED producenta Intelight wykonane są z wysokiej jakości poliwęglanu PC klasy V0 oraz mlecznego klosza z PMMA. Oprawy Intelight Orion spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów i w odpowiedni sposób zabezpieczają drogę ewakuacji w każdym obiekcie, w jakim zostaną zainstalowane. Oprawy Orion LED dostępne są w wersjach o wysokości 73 mm lub 64 mm. 

  1. Oprawa awaryjna Orion LED
  2. Piktogramy do Orion LED
  3. Akcesoria do Intelight Orion LED
Auto Test:
Tryb pracy:
Strumień świetlny:
od: do lm
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 24    Wyświetl po:

Oprawa awaryjna Orion LED 

Oprawy Orion LED 3h umożliwiają zakończenie zadań w budynku po zaniku zasilania oraz bezpieczne opuszczenie budynku. Pełniąc funkcję oświetlenia ewakuacyjnego, mają za zadanie oświetlanie dróg ewakuacyjnych, wskazywanie kierunków ewakuacji oraz oznaczanie wyjść ewakuacyjnych w budynkach. Oprawy Orion LED 3h SA działają w trybie sieciowo-awaryjnym, czyli w momencie zaniku zasilania samoczynnie zmieniają źródło zasilania z sieciowego na bateryjne, a dzięki wydajnym akumulatorom NiCd HT lub NiMH HT umożliwiają funkcjonowanie oświetlenia przez 3h od chwili zaniku zasilania. Lampa Orion LED w zależności od modelu wyposażona może być w test ręczny, manualny lub centralny. Działać może w zakresie temperatur 10°C-55°C (a w wersji LT -25°C-55°C). Widoczność Opraw Orion sięga 20m w wersji płaskiej i 30m w wersji z zestawem dwustronnym DS. Każda z lamp Orion LED emituje zimne białe światło o temperaturze 6500K i strumieniu świetlnym od 104lm do 182lm. Cechuje się także wskaźnikiem oddawania barw RA>=70. Oprawy Orion są dostępne w wersjach od 3,5W do 10W (w wersji LT - model przeznaczony do niskich temperatur). 

 

Piktogramy do Orion LED 

Oprawa awaryjna Orion LED jest oprawą, która może pełnić również rolę lampy ewakuacyjnej. W zestawie znajdują się 3 uniwersalne piktogramy (wyjście ewakuacyjne w prawo, w lewo, w dół), które po przyklejeniu na klosz przekształcają ją w oprawę kierunkową wskazującą drogę ewakuacji (zestaw Orion D wyposażony jest w 2 piktogramy - wyjście ewakuacyjne w prawo oraz w lewo). W zależności od wymagań można zakupić w naszym sklepie inne piktogramy niezbędne do stworzenia bezpiecznej i zgodnej z przepisami drogi ewakuacji. Piktogramy te, to naklejki o wymiarach 300 × 100 mm i są one przeznaczone do naklejenia na klosz oprawy Orion. Po ich umieszczeniu na oprawie Orion będzie ona pełniła funkcję wskazywania kierunku ewakuacji. Piktogramy są dedykowane do opraw Orion LED i zgodne z wymaganiami odpowiednich norm. 

 

Akcesoria do Intelight Orion LED 

Oprawy Orion LED firmy Intelight to oprawy do montażu natynkowego sufitowego lub ściennego. Dostępna jest również maskownica (ramka) umożliwiająca montaż sufitowy wpuszczany każdej lampy awaryjnej Orion. Dodatkowo do opraw Orion LED zakupić można w naszym sklepie dwustronną ramkę pod piktogramy. Dzięki niej przekształca się dowolną oprawę firmy Intelight z serii Orion LED 100 oraz 150 w oprawę kierunkową wskazującą kierunek ewakuacji w budynkach. Przydatnym akcesorium do opraw Orion LED może okazać się także zestaw grzewczy przeznaczony do niskich zakresów temperatur (do -25°C). Jest on złożony z grzałki rezystancyjnej oraz termostatu z czujnikiem temperatury. Utrzymuje temperaturę pracy baterii w granicach między 2°C a 10°C, umożliwiając ładowanie akumulatorów lampy w stanie aktywnym, w temperaturach powyżej 0°C. Wszystkie wymienione akcesoria są przeznaczone do opraw Orion LED, a ich producentem jes* Pola wymagane