INFOLINIA: 42 617 28 39

Wybierz kategorię

oświetlenie LED

 

żarówki led

 

Monitoring do domów

 

Oświetlenie ogrodowe LED

Poradnik LED

Podświetlenie półek taśmami LED

18.10.2013

Taśmy LED to idealny sposób na podświetlenie półek, regałów czy meblościanek. Ich użycie jest bardzo funkcjonalne i estetyczne. Dzięki niedużym rozmiarom i łatwemu montażowi, z łatwością znajdą zastosowanie w miejscach w których wykluczone jest użycie opraw, kinkietów czy plafonów. Poprzeczny strumień światła podkreśli kształt i linię regału. Takie dekoracyjne oświetlenie to również  idealny sposób na wyróżnienie wystawy, rzeźby czy kolekcji zdjęć.
Do wykonania takiego oświetlenia polecamy Taśmy LED na bazie diod SMD 3528 z naszej oferty. Jeśli półki są w sypialni czy pokoju to wystarczająca będzie taśma IP20 bez powłoki silikonowej, natomiast do kuchni czy łazienki radzimy użyć taśmę LED ze stopniem ochrony IP65 - wodoodporną. Ciekawym rozwiązaniem może być użycie taśmy RGB (multicolor) i sterownika dzięki czemu uzyskamy dowolny efekt podświetlenia.
Do taśm LED warto wykorzystać  profil najlepiej aluminiowy. Z dwóch powodów- po pierwsze względy estetyczne, a po drugie odprowadzenie ciepła dzięki czumu diody na taśmie nie przegrzeją się a taśma będzie świecić przez długi długi czas.

Wstecz


* Pola wymagane