Poradnik LED

Podświetlenie półek taśmami LED

18.10.2013

Taśmy LED to idealny sposób na podświetlenie półek, regałów czy meblościanek. Ich użycie jest bardzo funkcjonalne i estetyczne. Dzięki niedużym rozmiarom i łatwemu montażowi, z łatwością znajdą zastosowanie w miejscach w których wykluczone jest użycie opraw, kinkietów czy plafonów. Poprzeczny strumień światła podkreśli kształt i linię regału. Takie dekoracyjne oświetlenie to również  idealny sposób na wyróżnienie wystawy, rzeźby czy kolekcji zdjęć.
Do wykonania takiego oświetlenia polecamy Taśmy LED na bazie diod SMD 3528 z naszej oferty. Jeśli półki są w sypialni czy pokoju to wystarczająca będzie taśma IP20 bez powłoki silikonowej, natomiast do kuchni czy łazienki radzimy użyć taśmę LED ze stopniem ochrony IP65 - wodoodporną. Ciekawym rozwiązaniem może być użycie taśmy RGB (multicolor) i sterownika dzięki czemu uzyskamy dowolny efekt podświetlenia.
Do taśm LED warto wykorzystać  profil najlepiej aluminiowy. Z dwóch powodów- po pierwsze względy estetyczne, a po drugie odprowadzenie ciepła dzięki czumu diody na taśmie nie przegrzeją się a taśma będzie świecić przez długi długi czas.

WSTECZ
Obsługiwane płatności


* Pola wymagane
Facebook Smd-Led
Google+ Smd-Led