Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Profil LED GK

Obecnie, wiele wnętrz wykonanych jest na podstawie płyty GK, czyli płyty gips-kartonowe. Dlatego też coraz częściej stosuje się dedykowany do nich profil LED GK. Jako że aranżacje oparte o taśmy LED są bardzo popularne, to profil LED GK staje się nieodzowną częścią wielu dekoracji. Profil LED do płyt GK zapewnia wszystkie zalety profili aluminiowych LED. Co więcej, dzięki swojej specjalnej konstrukcji, jest łatwy w montażu i wręcz idealny do pomieszczeń posiadających ścianki karton gipsowe. Profile LED GK idealnie sprawdzą się, jako element dekoracyjny, uwypuklający elementy aranżacyjne pomieszczenia. Listwy LED GK stosować można również, jako główne źródło światła. Wystarczy zastosować w nich odpowiednio mocne taśmy LED. To czyni z nich bardzo uniwersalny produkt, który znajdzie zastosowanie w każdym wnętrzu użytkującym płyty gips kartonowe. Jeśli poszukujecie nowoczesnego i uniwersalnego rozwiązania oświetleniowego do swojego wnętrza, to profil LED GK może być idealnym rozwiązaniem.

  1. Profile LED GK
  2. Listwy LED GK
  3. Profil LED do GK
  4. Profil LED do płyt GK
Kolor:
Producent:
Kolor profilu:
Długość:
od: do mm
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 36    Wyświetl po:

Profile LED GK

Czym różnią się profile LED GK od klasycznych profili aluminiowych dedykowanych do wpuszczania? Oczywiście zawsze można zastosować klasyczny profil wpuszczany w ściance czy suficie GK. Jednak profile dedykowane do płyt karton gipsowych mają dużą zaletę, która często przeważa na ich korzyść, jeśli chodzi o listwy aluminiowe LED w GK. Mianowicie, chodzi o duże skrzydła, które posiadają profile LED GK. Dzięki zastosowaniu szerokich, dedykowanych do gipsowania skrzydeł, profil LED GK idealnie maskuje się we wnętrzu. Widoczne staje się jedynie niewielki rant profilu oraz klosz przedni. Zapewnia to świetny efekt wizualny. Listwy LED GK z zagipsowanymi skrzydłami wpasowują się w kubaturę wnętrza, nie burząc harmonii ścian i sufitu dodatkowymi elementami takimi jak kołnierz nachodzący na tynk. Inny z elementów, który charakteryzuje niektóre listwy LED GK to specjalny zamek z tyłu profilu. Stosuje się go specjalnie po to, by móc wykorzystać sprężyny montażowe. Dzięki nim w prosty sposób zamontować możemy profil LED GK w zabudowie.

 

Listwy LED GK

O ile w przypadku gipsowania skrzydeł listwy LED GK są praktycznie niewidoczne, o tyle wciąż wizualnie widać rant, w którym montowany jest klosz. Ze względu na to, profile LED GK również spotyka się w różnym wykończeniu. Spotkać można profile LED GK anodowane oraz lakierowane na różne kolory. Pozwala to optymalnie dobrać model pasujący do danej aranżacji. Podobnie jak inne profile architektoniczne, listwy LED GK spotyka się również w różnych kształtach. Najbardziej klasyczne są listwy LED w kształcie ceownika ze skrzydłami. Montuje się w nich taśmy bezpośrednio na tylnej części profilu i świeca one bezpośrednio w klosz. Dostępne są w różnych wymiarach, pod jedną, czy też pod dwie taśmy LED. Profil LED GK przybrać może jednak również bardziej fantazyjne formy. Często spotyka się półokrągłe, wklęsłe profile, w których ukryte taśmy świeca z odbicia. Jest to nowoczesne rozwiązanie zapewniające unikatowy efekt dekoracyjny. Jeśli w swoim wnętrzu poszukujecie czegoś, co przykuwać będzie uwagę swoim unikatowym designer, to taki profil LED GK może być idealnym rozwiązaniem.

 

Profil LED do GK

Profil LED do GK posiada różnorakie zastosowania. Wynika to nie tylko z faktu, że ma on różnorodne formy. Chodzi również o to, że profil LED GK ma wiele akcesoriów, które dają mu dodatkowe funkcjonalności. Wśród nich znajdziemy:

  • Klosze maskujące - podobnie jak inne profile aluminiowe do LED, profil GK LED maskuje się za pomocą dedykowanych kloszy. Dzięki różnym ich rodzajom osiągnąć możemy inne efekty takie jak równa linia światła, czy czarna linia dekoracyjna na suficie.
  • Zaślepki boczne - jeśli wykonujemy krótką linię świetlną, która nie sięga krańców powierzchni, to stosuje się zaślepki boczne. Zapewniają one doskonałe wykończenie końca linii i zapobiegają uciekaniu światła bokiem.
  • Łączniki - stosowane w przypadku długich linii składających się z kilku profili LED GK. Występują łączniki proste, kątowe i poprzeczne. Pozwala to na tworzenie fantazyjnych linii światła łamanych w tej samej płaszczyźnie bądź przechodzących z sufitu na ścianę.
  • Profile montażowe - specjalne profile montażowe, w których montujemy inne, dedykowane do tego profile. Pozwalają uzyskać unikatowe efekty takie jak np. pusta przestrzeń dookoła linii światła, czy też regulacja kąta nachylenia profilu w ściance GK.
  • Sprężyny montażowe - ich zadaniem jest montaż wybranych profili LED GK w płycie. Chwytają płytę od tyłu tak jak sprężyny stosowane np. w plafonach podtynkowych LED. Ułatwiają montaż i zapewniają odpowiednie trzymanie się profilu bez stosowania kołków montażowych.

Profil LED do płyt GK

Podsumowując, profil LED do płyt GK różni się od klasycznych profili aluminiowych LED kilkoma szczegółami. Głównym elementem jest szeroki kołnierz montażowy, który finalnie gipsuje się razem z płytą GK. Warto pamiętać jednak o tym, że profil LED GK posiada te same zalety, które mają inne profile. Dzięki aluminiowej konstrukcji doskonale odprowadza ciepło. To z kolei przekłada się na wieloletnią pracę taśm LED bez obawy o nadmierne wygrzanie diod. Co więcej, ułatwia on również sam proces montażu taśm i zapewnia lepszy efekt wizualny, niż proste naklejenie paska LED prosto na karton gips. Ze względu na powyższe zalety, profile LED GK są obecnie jednymi z częściej stosowanych elementów, gdy mowa o aranżacjach oświetleniowych opartych o taśmy LED.



* Pola wymagane