Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Profil LED kątowy

Jednym z bardziej specyficznych rodzajów profili do taśm LED jest profil LED kątowy. W przeciwieństwie do innych listew do taśm LED profil kątowy LED posiada konstrukcję pozwalającą na montaż taśmy LED w określonym kącie względem powierzchni montażu. Często służy on jako profil podszafkowy doświetlający blat stołu. Dziej się tak dlatego, że profil LED kątowy zamontować można wtedy między meblem i ścianą, a przy tym nakierować światło na blat roboczy. Łącząc to rozwiązanie i włączniki do profilowe do taśm LED uzyskać możemy wygodne i proste w użytkowanie oświetlenie kuchni.  Dlatego też listwy narożne LED to najczęściej niewielkie wymiarowo profile meblowe. Dzięki różnym modelom profili światło może być ustawiane pod różnym kątem. Pozwala to na dobranie profilu odpowiednio do danego miejsca. Profil LED kątowy może być również różnie wykończony, począwszy od najprostszego surowego aluminium, po modele anodowane i lakierowane. Dzięki temu profil kątowy LED nie tylko będzie spełniać funkcję praktyczną, ale również będzie idealnym wykończeniem, maskującym narożnik np. między ścianą a sufitem.

Kolor profilu:
Kolor:
Długość:
Producent:
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 42    Wyświetl po:

Profil kątowy LED

Jak sama nazwa wskazuje, profil kątowy LED pozwala na montaż taśm LED pod kątem. Dzieje się tak dzięki specjalnej konstrukcji, którą ma profil aluminiowy LED narożny. Najczęściej opiera się ona o kształt trójkąta, gdzie najszerszy bok to klosz przepuszczające światło emitowane przez taśmy LED. Ze względu na taką konstrukcję najczęstszym kątem, jaki uzyskujemy poprzez użycie profili kątowych do taśm LED, jest kąt 45 stopni. Kąt taki uzyskujemy przy użyciu m.in. profilu LUMINES typ C, czy też profilu Tech-Light P3-1. Jest to najbardziej popularne rozwiązanie, choćby ze względu na jego uniwersalność. Jeśli jednak interesuje nas inny stopień nachylenia, jaki ma mieć profil LED kątowy, to istnieją również inne listwy narożne LED. Idealnym przykładem jest tutaj profil LUMINES typ H. Dzięki innej konstrukcji profil zapewnić może kąt 30 lub 60 stopni. Wszystko zależy od strony, na jakiej go zamontujemy. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy odrobinę bardziej nakierować światło we wskazanym kierunku.

 

Listwy narożne LED

Listwy narożne LED potrafią być nie tylko świetnym, rozwiązaniem oświetleniowym, ale także nowoczesnym elementem aranżacyjnym. Stosując profil aluminiowy LED narożny, możemy wyoblić krawędzie pomieszczenia, łagodząc je i nadając mu niepowtarzalny wygląd. Odpowiednio dobrany profil LED kątowy jest świetnym maskowaniem nierówno wykończonego kąta. Weźmy za przykład profil Tech-Light P7-1. Dzięki uciętemu tyłowi nie styka się on całą powierzchnią z powierzchnią montażową, co umożliwia zamaskowanie niedociągnięć i nierówności w skosie pomieszczenia czy mebla. Pamiętać należy, że listwy narożne LED to nie tylko profile meblowe. Znajdziemy wśród nich również profile architektoniczne o większych wymiarach. Są one świetnym elementem wykończeniowym, który nie tylko zapewnia nowoczesną linię światła, ale również przyciąga wzrok samym swoim wyglądem. Weźmy na przykład model TOPMET Corner 27. Jest to wielkogabarytowy profil aluminiowy narożny do taśmy LED. Świetnie sprawdza się on w nowoczesnych wnętrzach jako element aranżacyjny.

 

Profil do taśmy LED narożny-kątowy

Profil do taśmy LED narożny-kątowy jest świetnym rozwiązaniem architektonicznym również ze względu na swoją uniwersalność. Z czego ona wynika? Po pierwsze profil kątowy LED występuje w różnych kolorach. Najczęściej spotyka się profil LED kątowy czarny i profil LED kątowy biały. Spotkać można jednak również inne kolory takie jak np. inox. Często również możliwe jest zamówienie indywidualne z lakierowaniem profilu na konkretny kolor RAL. Profil do taśmy LED narożny-kątowy to jednak część całego systemu. Na przedzie profilu stosuje się dedykowane klosze do profili aluminiowych LED, które są równie ważne, jak sam profil. Są to specjalne blendy o różnej przepuszczalności światła. W zależności od zastosowanego modelu uzyskamy inny efekt oświetleniowy. Stosując klosz transparentny, uzyskamy najwięcej światła, lecz diody będą bezpośrednio widoczne. Klosz mleczny pozwoli na uzyskanie równomiernej linii światła, ale też mocno je zdusi wewnątrz profilu. Klosze pośrednie jak klosz mrożony będą pośrednią między jednym a drugim. Dlatego też warto zastanowić się, na jakim efekcie nam zależy i odpowiednio dobrać klosz, który zamontujemy w naszym profilu kątowym LED.

 

Profil LED kątowy montaż

Kupując profil LED kątowy, montaż jest elementem, który sprawić może największy problem. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że przez unikalny kształt profili często problematyczne bywa przewiercanie się wkrętem bezpośrednio przez profil. Dlatego też, montując profil LED kątowy, częściej stosuje się dedykowane to tego uchwyty montażowe. Ułatwia to znacząco instalację profilu. Na wkręty mocuje się wtedy uchwyty, natomiast sam profil aluminiowy narożny do taśmy LED montuje się w uchwytach na zasadzie zatrzasku. Niektóre z profili posiadają specjalne typy uchwytów montażowych. Profile serii Corner na przykład stosują specjalne chowane pod profilem uchwyty. Jest to tzw. specjalne ukryte mocowanie. Dzięki temu stosując profil Corner jako profil LED kątowy, montaż jest prosty i przede wszystkim niewidoczny w późniejszym użytkowaniu. Oczywiście uchwyty to nie jedyny sposób montażu, jaki mają listwy narożne LED. Można je montować również za pomocą dedykowanych do aluminium klei montażowych, czy też dwustronnych taśm klejących. W tym przypadku jednak trzeba pilnować, żeby były one przystosowane do tego zadania. Spoiwo musi łączyć aluminium oraz powierzchnię, do której będzie ono klejone. Musi być również odporne na wahania temperatur.* Pola wymagane