Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
BLACK FRIDAY
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Profil LED nawierzchniowy

W poszukiwaniu rozwiązań oświetleniowych często napotkać można profil LED nawierzchniowy. Wykonany najczęściej z aluminium, profil natynkowy LED spełniać może szereg funkcji. Czym jednak są profile LED natynkowe? Zadaniem profili nawierzchniowych jest prawidłowy montaż produktów w technologii LED, w szczególności taśm LED. Dzięki różnym typom profili nawierzchniowych możemy tworzyć również różnorodne efekty, niemożliwe do uzyskania w innym przypadku. Innymi słowy, profil LED nawierzchniowy często jest niezbędnym elementem instalacji oświetleniowej. Wersja natynkowa jak sama nazwa wskazuje, dedykowana jest do nawierzchniowego montażu. Jest to idealne rozwiązanie, gdy zależy nam na prostej instalacji. Wykorzystując profile LED natynkowe, nie trzeba robić żadnych frezów, czy wpustów na powierzchni montażu. Jest to duże ułatwienie dla osób, które obawiają się samodzielnego montażu, a mimo wszystko będą go wykonywać. Jako takie profile LED nawierzchniowe są najczęściej stosowanym typem profili wśród klientów indywidualnych.

  1. Profile LED natynkowe
  2. Profil LED natynkowy
  3. Profil natynkowy LED
  4. Profile LED nawierzchniowe
  5. Profil LED nawierzchniowy czarny
Kolor:
Producent:
Długość:
od: do mm
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 58    Wyświetl po:

Profile LED natynkowe

Profile LED natynkowe są bardzo ważnym elementem wielu instalacji oświetleniowych. Stosowane głównie w połączeniu z taśmami LED, profile nawierzchniowe LED spełniają dwa podstawowe zadania. Pierwszym z nich jest kwestia dekoracyjna. Profile natynkowe wykonywane są w różnych formach i wymiarach. Najmniejsze z profili natynkowych LED są niewielkimi elementami, idealnymi w przypadku stosowania ich jako elementy podkreślające np. w meblach. Stąd często określa się je właśnie jako natynkowe profile meblowe. Większe profile to natynkowe profile architektoniczne. Przybierają różne formy i mają różne zastosowania. Dzięki temu, stosując odpowiedni profil natynkowy LED, jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać piękną lampę LED. Dla przykładu zastosowanie profilu ILEDO pozwoli stworzyć nowoczesną, sufitową lampę liniową LED. Profil DOPIO natomiast pozwala na emisję światła w dwóch kierunkach, co umożliwia wykorzystanie go jako nowoczesnego kinkietu elewacyjnego. Profile LED natynkowe przybierają wiele form i odpowiednie dobranie profilu umożliwia stworzenie wspaniałych aranżacji oświetlenia.

 

Profil LED natynkowy

Drugą funkcją, jaką spełnia profil LED natynkowy, jest wydłużenie żywotności źródeł światła. Nie bez powodu profile LED nawierzchniowe w większości przypadków wykonywane są z aluminium. Stosuje się je głównie w połączeniu z taśmami ledowymi. Taśmy LED nie posiadają radiatora, który umożliwiłby całkowite odprowadzenie ciepła z diod. Aluminium natomiast jest świetnym przewodnikiem ciepła. Dlatego też, stosując profil LED nawierzchniowy z aluminium, zapewniamy im prawidłowe odprowadzenie nagromadzonego ciepła. Profile LED nawierzchniowe chronią źródła światła w jeszcze inny sposób. Dzięki schowaniu taśm wewnątrz profili oraz zabezpieczeniu ich kloszem taśma zabezpieczona jest przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkową zaletą jest również zabezpieczenie ich przy prozaicznych czynnościach takich jak wycieranie kurzy wilgotną szmatką. Innymi słowy, profil natynkowy nie tylko zapewnia efekt wizualny, ale również użytkowy.

 

Profil natynkowy LED

Profil natynkowy LED posiada dodatkowe akcesoria, które tworzą kompletny system montażowy. Profil LED nawierzchniowy to jedynie element większego systemu. Wśród elementów, które uzupełniają system profilowy LED, znaleźć można:

  • Klosze do profili natynkowych LED - do profili natynkowych LED stosuje się klosze, których zadaniem jest zakrycie profila od przodu i przepuszczenie światła. W zależności od zastosowanego klosza profil spełni inne zadanie. Klosz przezroczysty przepuści największą ilość światła. Klosz mleczny rozbije na sobie światło, co przy odpowiednio wysokim profilu zapewni równomierną linię światła. Czarny klosz natomiast będzie dodatkowym elementem dekoracyjnym.
  • Zaślepki do profili natynkowych LED - jeśli chodzi o profile LED natynkowe, ważnym elementem są zaślepki kończące profil. Jako że profil montowany jest nawierzchniowo, brak zamknięcia boków profilu spowodować może, że na końcach światło uciekać będzie na boki. To z kolei zniweczyć może równomierność efektu oświetlenia.
  • Uchwyty do profili natynkowych LED - istnieje wiele opcji montażu profili natynkowych. Często wykorzystuje się klej montażowy, czy też wkręty. Stosuje się również dwustronne taśmy klejące. Istnieją jednak również dedykowane do montażu profili uchwyty, które mocujemy na wkręty, a następnie po prostu wklinujemy w nie profil.

 

Profile LED nawierzchniowe

Opisując profile LED nawierzchniowe, warto wspomnieć również o kilku innych rzeczach. Po pierwsze, profil LED nawierzchniowy może występować w różnych kolorach. Surowe aluminium czy też srebrny anodowany profil to nie jedyne wybory. Często stosuje się profile lakierowane, najczęściej w kolorze białym i czarnym. Inną ważną informacją są długości sztang, jakie stosuje się w przypadku profili. Najczęściej stosuje się sztangi długości 1m i 2m. Napotkać można jednak profil LED nawierzchniowy 3m. LED aluminium profile 3m często stosuje się w przypadku długich odcinków, gdy nie chcemy mieć widocznych łączeń profili i kloszy.

 

Profil LED nawierzchniowy czarny

Czarne profile nawierzchniowe to modne, estetyczne i efektowne profile aluminiowe do montażu natynkowego. Profil czarny natynkowy zastosujemy wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości innego sposobu montażu profilu. Za pomocą taśmy dwustronnej, kleju montażowego lub specjalnych uchwytów montażowych przymocujemy go do każdej płaskiej powierzchnie. Może to być ściana, płyta meblowa, a także każda inna płaska powierzchnia. Czarny kolor profili natynkowych jest kolorem uniwersalnym i ponadczasowym. Czarne profile natynkowe sprawdzają się w każdym rodzaju wnętrza o każdym sposobie i stylu jego aranżacji. Profile LED czarne nawierzchniowe będą dobre do użycia w przestrzeniach mieszkaniowych oraz komercyjnych. Z powodzeniem możemy je instalować w nowoczesnym domu, biurze, hotelu, sklepie i wielu innych lokalizacjach. Czarne profile natynkowe wszędzie zbudują indywidualny nastrój, nadadzą pomieszczeniu charakteru i podniosą jego prestiż.

 

Profil LED czarny nawierzchniowy

Czarne profile natynkowe dostępne są w wielu rodzajach i wykorzystywane są w różny sposób. Wśród nich znajdziemy profile głębokie, które za pomocą klosza mlecznego powodują rozproszenie światła w sposób, w którym niewidoczne są pojedyncze diody świecącej taśmy. Mamy również profile czarne szerokie, w których zamontować możemy nawet 4 taśmy ledowe o szerokości 8 mm lub 10 mm. Profile czarne natynkowe dopasować możemy do każdej indywidualnej sytuacji. Spełnią one wszystkie potrzeby i oczekiwania w nich pokładane. Należy pamiętać, że czarny profil natynkowy działa jak każdy inny profil aluminiowy LED. Chroni on taśmy ledowe przed uszkodzeniami, działaniem kurzu, pyłu oraz wilgoci. Wysokiej jakości aluminium, z którego zbudowane są profile czarne LED działa także jak radiator. Odprowadza doskonale nadmiar ciepła z pracującej taśmy LED. Dzięki temu taśma nie przegrzewa się, a jej trwałość i żywotność zostają zdecydowanie wydłużone. Czarne profile LED natynkowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego poszukującego ciekawego i efektownego rozwiązania oświetleniowego do swojego wnętrza.* Pola wymagane