Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Profil LED podłogowy

Jeśli w planach macie linie światła świecące bezpośrednio w posadzce, to profil LED podłogowy jest rozwiązaniem, którego szukacie. Profil LED podłogowy dedykowany jest do montażu właśnie w podłodze, parkiecie, czy też innym rodzaju powierzchni, po której chodzimy. Jako że jest to specyficzny typ montażu, profil tego typu charakteryzować się musi kilkoma elementami, wyróżniającymi go spośród tradycyjnych profili aluminiowych do taśm LED. Po pierwsze profil LED podłogowy posiada wzmocnioną konstrukcję, chroniącą go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Biorąc pod uwagę fakt, że po profilu poruszają się ludzie, musi mieć on odpowiednią wytrzymałość na ucisk, a klosz w nim stosowany musi być odporny na pękanie. Drugim elementem ważnym dla profili podłogowych LED jest szczelność. Będąc zamontowanym w podłodze, trzeba liczyć się z tym, że w przypadku ewentualnego rozlania się płynu, może on naciekać na profil. Dlatego też, profile LED podłogowe posiadają podwyższoną ochronę na wilgoć, zabezpieczającą taśmy LED, przed narażeniem na płyny.

  1. Profile LED podłogowe
  2. Profil LED najazdowy
Kolor profilu:
Kolor:
Długość:
Producent:
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 16    Wyświetl po:

Profile LED podłogowe

Wybierając profile LED podłogowe, warto pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze warto mieć na uwadze, że profile LED podłogowe mogą mieć różne kolory. Decydując się więc na listwę podłogową, rozważyć należy rodzaj podłoża, w którym będzie ona montowana. Odpowiednio dobierając wykończenie profilu podłogowego, uzyskamy optymalny efekt dekoracyjny. Po drugie warto brać pod uwagę możliwe długości sztang, w jakich występują profile podłogowe LED. Kupić można sztangi metrowe, dwumetrowe, a nawet trzymetrowe. Im mniejsza ilość łączeń, tym lepiej. Szczególnie w przypadku profilu podłogowego, gdzie monolityczna konstrukcja zapewnia najlepszą ochronę przed uszkodzeniami. Po trzecie w zależności od miejsca montażu zawsze warto sprawdzić ich klasę szczelności. Profile podłogowe LED mogą mieć różne klasy szczelności, począwszy od IP54, na IP68 kończąc. W zależności od stopnia narażenia na wilgoć warto wybrać odpowiedni profil podłogowy LED. Po czwarte zawsze warto sprawdzić sposób montażu klosza w profilu. Ze względu na wzmocnioną konstrukcję, klosze stosowane w profilach podłogowych często mocuje się za pomocą silikonu. Warto to wiedzieć przed przystąpieniem do montażu, gdyż niewłaściwa instalacja klosza może spowodować uszkodzenie zarówno klosza, jak i źródeł światła zamontowanych w profilu.

Profil LED najazdowy

Jednym z podtypów profili podłogowych jest profil LED najazdowy. Od klasycznego profilu podłogowego różni się jeszcze bardziej wytrzymałą konstrukcją. Szczególnie gdy mowa o odporności na siłę nacisku. Jako profil LED najazdowy, lista tego typu musi być przygotowana na duże obciążenia, takie jak np. przejeżdżający po niej samochód. Ze względu na to, profil LED najazdowy często wykonany jest z grubego odlewu aluminium, który dodatkowo jest specjalnie kształtowany. Umożliwia to bezpieczny montaż w miejscach takich jak np. podjazd czy garaż, bez obawy o to, że ulegnie on uszkodzenia. Podobnie jak sam profil, tak i klosz w profilach najazdowych jest specjalnie wzmacniany. Wykonuje się je z najwyższej klasy materiałów, odpornych na uszkodzenia np. poliwęglanu. Klosz jest też najczęściej znacznie grubszy niż standardowe blendy stosowane w profilach LED. Połączenie obu tych cech sprawia, że profil LED najazdowy śmiało stosować można nawet w strefach o dużym ruchu pojazdów.* Pola wymagane