Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
BLACK FRIDAY
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Profil LED podtynkowy

Jeśli zależy nam na równomiernej powierzchni bez odstających elementów tym, czego powinniśmy, poszukać jest profil LED podtynkowy. Jak sama nazwa wskazuje listwy LED podtynkowe, montuje się podtynkowo. Pozwala to na ukrycie większości elementu wewnątrz powierzchni montażowej. Dzięki temu, wizualnie widoczna jest jedynie niewielka część listwy LED podtynkowej. Pozwala to tworzyć minimalistyczne aranżacje oświetleniowe, niewykonalne w oparciu o klasyczne profile natynkowe. Stosując profil LED podtynkowy, zachowujemy wszystkie zalety profili aluminiowych, przy jednoczesnym utrzymaniu prostej powierzchni miejsca montażowego. Innymi słowy, jeśli zależy nam na stworzeniu aranżacji opartej o listwy LED, gdzie profil jest jedynie delikatnym elementem, to profil LED podtynkowy jest idealnym wyborem. Można zadać sobie pytanie - skoro profil nie jest widoczny to po co go w ogóle stosować? Przede wszystkim celem wydłużenia żywotności taśm LED. Profil podtynkowy LED z aluminium odpowiednio odprowadzi ciepło z diod LED, co zapewni wiele lat prawidłowego funkcjonowania taśm.

  1. Listwy LED podtynkowe
  2. Listwy LED wpuszczane
  3. Profil podtynkowy LED
  4. Profil podtynkowy LED montaż
  5. Profil LED wpuszczany czarny
Kolor:
Producent:
Długość:
od: do mm
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 36    Wyświetl po:

Listwy LED podtynkowe

Czym więc różnią się listwy LED podtynkowe o klasycznych profili aluminiowych dedykowanych do montażu natynkowego. Przecież użyć można dowolnego profilu aluminiowego i wpuścić go po prostu w zagłębienie. To prawda, jednak dedykowany profil LED podtynkowy ma jedną, bardzo dużą zaletę. Podstawowa różnica to sama budowa profilu. Jako że profil LED podtynkowy chowa się w meblu czy tynku, jego konstrukcja musi być do tego odpowiednia. Dlatego też, listwy LED podtynkowe posiadają specjalny kołnierz na przedzie profilu. Kołnierz ten to nic innego jak większe bądź mniejsze skrzydełka. Służą one do tego, by profil podczas montażu oparł się nimi o powierzchnię montażową. Dzięki temu frez, który wykonywany jest w miejscu montażu, nie musi być idealny. Kołnierz, który posiada profil podtynkowy LED, maskuje ewentualne niedoskonałości wyfrezowanej powierzchni, chowając je pod sobą. Dodatkowo opierając się na kołnierzu, mamy pewność, że profil będzie prosty i równomierny, niezależnie od tego, czy głębokość przygotowanego wgłębienia jest idealnie taka sama na całej długości.

 

Listwy LED wpuszczane

Listwy LED wpuszczane to generalne określenie dla profili, które chowają się wewnątrz jakiejś powierzchni. Na ogół spotkać możemy różne rodzaje profili LED dedykowanych do wpuszczania. Wśród nich wydzielić można 3 podstawowe rodzaje:

  • Listwy meblowe wpuszczane - wąskie listwy LED wpuszczane, które montuje się we frezie wykonanym w meblu. Wyróżniają się tym, że często posiadają specjalne zaślepki boczne masujące początek frezu. Jako, że w drewnie ciężko wykonać natychmiastowo wgłębienie, to masuje się go za pomocą specjalnych, większych zaślepek bocznych. Wykańczają one ładnie profil, maskując przy tym początek i koniec frezu.
  • Profil do montażu w tynku - montowany w ścianach i sufitach. W przeciwieństwie do typowych profili meblowych przybiera również większe formy profili architektonicznych. Najczęściej wyróżnia je to, że profile podtynkowe są dość niskie. Dzięki temu nie trzeba mocno wkuwać się w tynk
  • Profil LED G-K - dedykowany do montażu w płytach karton-gipsowych. Najczęściej posiada szerokie skrzydła przednie, które zaciąga się gipsem razem z samą płytą. Dzięki temu wizualnie widać praktycznie sam klosz przedni profilu. Co więcej, często posiadają z tyłu specjalny zamek, do którego montuje się sprężyny montażowe. Umożliwiają one proste i szybkie montowanie profili.

Profil podtynkowy LED

Wydawać by się mogło, że skoro podtynkowy profil LED jest praktycznie niewidoczny, to nie ma znaczenia, w jaki sposób jest wykończony. Nic bardziej mylnego. Należy pamiętać, że profile podtynkowe posiadają kołnierz nachodzący na powierzchnię. Dlatego też sam kołnierz jest widoczny dla użytkownika. Ze względu na to, podobnie jak w przypadku profili natynkowych występują różne rodzaje profili. I tak spotkać można profile podtynkowe LED z surowego aluminium i aluminium anodowanego. Stosuje się jednak też profile w różnych kolorach, anodowane i lakierowane. Najczęściej spotyka się profile czarne i białe. Istnieją jednak również inne choćby kolor Inox. Warto wspomnieć tym, że istnieje możliwość dowolnego lakierowania profili. Dlatego też, jeśli wymarzyliście sobie profil LED podtynkowy w określonym kolorze RAL to droga wolna.

 

Podobnie jak w przypadku innych profili, listwy LED wpuszczane stosują również klosze. Dzięki zastosowaniu określonego klosza jesteśmy w stanie osiągnąć przeróżne efekty oświetleniowe. Klosz transparentny zabezpieczy taśmę i przepuści większość światła na zewnątrz. Klosz mleczny rozbije światło na sobie, zapewniając równomierną linię, gdy patrzymy bezpośrednio na profil. Profil soczewkowy natomiast ukierunkuje światło, wydłużając strumień emitowany przez taśmę. Dlatego też, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać warto, aby nasz profil wpuszczany do taśmy LED miał odpowiednio dobrany klosz.

 

Profil LED podtynkowy montaż

W przypadku profili wpuszczanych istnieje kilka opcji montażu. Co prawda nie występują tutaj uchwyty montażowe, ale jako że profil wpuszcza się do frezu lub przygotowanej wcześniej dziury, nie sprawdziłyby się tu. Jeśli chodzi o profil LED podtynkowy, montaż najczęściej odbywa się za pomocą kleju montażowego. Wprowadza się go we frez, a następnie wciska sam profil, usuwając na koniec nadmiar kleju. Jeśli zastosujemy odpowiedni, odporny na wahania temperatur klej, montaż taki będzie nie do ruszenia. Czasami stosuje się po prostu montaż na wkręty, przewiercając się przez profil. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku warto brać wkręty z cienkim łebkiem, by nie przeszkadzały później w montażu taśmy LED. Warto również wspomnieć o sprężynach montażowych. Stosuje się je jedynie przy montażu w G-K i profilach do karton-gipsu. Są one jednak sporym ułatwieniem i zapewniają szybki i trwały montaż bez dużej ingerencji w sam profil do taśmy LED.

 

Profil LED wpuszczany czarny

Taśmy ledowe są stałym elementem wyposażenia nowoczesnych wnętrz. Do ich poprawnej pracy, uatrakcyjnienie światła przez nie emitowanego i estetycznego wyglądu instalacji służy profil aluminiowy LED. Czarne profile wpuszczane to niezwykle modne profile do montażu podtynkowego. Wśród wielu modeli profili wpuszczanych czarnych znajdziemy profile do montażu w zabudowie kartonowo gipsowej, a także profile meblowe do montażu we wyfrezowanym wcześniej otworze montażowym. Profile wpuszczane czarne, w zależności od typu montujemy za pomocą sprężynek montażowych, na wcisk lub przy użyciu kleju montażowego. Czarne profile LED wpuszczane służą nam doskonale we wnętrzach mieszkaniowych oraz komercyjnych. To doskonałe rozwiązanie do nowoczesnego domu, biura, sklepu i każdej firmy. Wykorzystując profil LED wpuszczany czarny, jesteśmy w stanie zbudować oryginalną, efektowną i funkcjonalną instalację oświetleniową, która zwróci na siebie uwagę, zachwyci i zapadnie w pamięć.

 

Profil LED czarny wpuszczany

Wśród wielu modeli czarnych profili LED wpuszczanych możemy wybrać między innymi profile sufitowe czy profile głębokie. W zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań dobierzemy odpowiedni typ profilu, który nas usatysfakcjonuje i da zadowolenie z użytkowania zbudowanego systemu oświetlenia. Profile czarne wpuszczane dostępne są w odcinkach 1 m oraz 2 m. Do profili dostępne mamy wszelkie niezbędne akcesoria montażowe oraz różnego rodzaju klosze. Dobierając właściwy klosz, uzyskamy perfekcyjne rozproszenie światła. Należy pamiętać, że każdy z profili jest także zabezpieczeniem taśmy LED. Chroni on taśmy ledowe przed uszkodzeniami mechanicznymi, działaniem kurzu, pyłu i wilgoci. Odprowadza także doskonale nadmiar ciepła ze świecącej taśmy. Dzięki temu taśmy zyskują na żywotności i bezawaryjne będą nam służyć doskonałym światłem przez wiele lat od momentu ich instalacji w czarnym profilu wpuszczanym.* Pola wymagane