Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Profil LED wodoszczelny

W przypadku gdy chcemy zainstalować taśmy LED na zewnątrz, rozwiązaniem staje się profil LED wodoszczelny. Jak sama nazwa wskazuje profile LED wodoszczelne to specjalny rodzaj listw aluminiowych, których zadaniem jest ochrona zamontowanych w nich źródeł światła przed wodą. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji profil LED wodoszczelny osiąga bardzo wysokie współczynniki ochrony IP. W przypadku wybranych profili LED wodoodpornych wynosić może ona nawet IP68, co oznacza, że montowana może być nawet pod wodą. Dzięki temu stosując profil LED wodoszczelny, jesteśmy w stanie osiągnąć nieosiągalne inaczej aranżacje oświetleniowe. Profil LED wodoszczelny idealnie sprawdzi się jako element dekoracyjny przy basenie, oczku wodnym, czy na elewacji zewnętrznej. Dzięki specjalnej konstrukcji profil LED hermetyczny niejednokrotnie stosować można bezpośrednio w ziemi bez obawy o mechaniczne uszkodzenie go podczas chodzenia. Umożliwia to tworzenie linii oświetlenia wbudowanych np. w taras. Profil LED wpuszczany wodoszczelny tego typu zapewni długotrwałą pracę taśm LED na zewnątrz bez obawy, że ulegnie ona uszkodzeniu ze względu na wilgoć.

  1. Profil LED wodoodporny
  2. Profil LED hermetyczny
  3. Profil LED wpuszczany wodoszczelny
  4. Wodoszczelny profil LED
Kolor profilu:
Producent:
Długość:
od: do mm
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 10    Wyświetl po:

Profil LED wodoodporny

Profil LED wodoodporny charakteryzuje się wysokim stopniem odporności na wilgoć. W zależności od rodzaju profilu osiąga się go w różny sposób. Pierwszym typem profili hermetycznych są modele, które posiadają dedykowane uszczelki. Przykładem takiego profilu jest np. model Terra. Ich dużą zaletą jest to, że profil jest już w pełni przygotowany do montażu i nie musimy robić już nic więcej. Uszczelka, w którą wyposażony jest profil LED wodoodporny, zapewnia hermetyczność, więc nie trzeba dodatkowo zabezpieczać takiego profilu. Minusem jest niższa klasa szczelności sięgająca IP54. W wielu przypadkach w zupełności to wystarcza. Są jednak momenty, gdy potrzebujemy czegoś bardziej hermetycznego. Wtedy stosuje się drugi typ profili, posiadających dedykowane do hermetyzacji za pomocą silikonu zamki klosza. Dzięki specjalnej konstrukcji zamek, w którym montujemy klosz, umożliwia na zastosowanie dużej ilości silikonu. Ten natomiast zabezpiecza profil przed wodą. Główną wadą tego rozwiązania jest fakt, że musimy po prostu zastosować dodatkowo silikon, aby profil w pełni spełniał swoje zadanie. Zaleta to natomiast klasa szczelności. Odpowiednio zabezpieczony profil LED wodoodporny tego typu osiąga szczelność na poziomie IP68.

 

Profil LED hermetyczny

Profil LED hermetyczny różni się od klasycznych profili aluminiowych klasą szczelności. Warto wspomnieć, że różnica ta wynika nie tylko z samego kształtu profili, ale też innej konstrukcji kloszy w nich stosowanych. Ze względu na fakt, że profile tego typu muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne, stosowane w nich klosze również są dodatkowo wzmacniane. Po pierwsze struktura klosza, w który wyposażony jest profil LED hermetyczny, często jest grubsza niż klasyczne blendy. Co więcej, najczęściej klosze wykonane są z bardziej wytrzymałych materiałów takich jak np. poliwęglan. Dzięki temu profil LED wodoszczelny jest mniej podatny na uszkodzenia struktury zewnętrznej, które przełożyć mogłyby się na szczelność systemu. Oczywiście, aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo źródeł światła, warto stosować również zaślepki boczne do profili hermetycznych. Zabezpieczą one przed dostaniem się wody z frontu profilu. Warto rozważyć również dodatkowe zabezpieczenie taśm za pomocą lakieru, który dodatkowo zabezpieczy diody przed ewentualną kondensacją wilgoci.

 

Profil LED wpuszczany wodoszczelny

Specjalna konstrukcja, jaką posiada profil LED wpuszczany wodoszczelny, czyni z niego idealne rozwiązanie jeszcze jednego typu. Dzięki temu, że jest to profil o wzmocnionej konstrukcji, idealnie nadaje się na profil LED podłogowy. Specjalny klosz odporny na uszkodzenia mechaniczne pozwala na chodzenie po profilu bez obawy, że zostanie on uszkodzony.  Dzięki temu profil LED wpuszczany wodoszczelny często stosuje się po prostu w podłodze, niekoniecznie tam, gdzie narażony jest na wilgoć. Wśród profili LED wpuszczanych wodoodpornych spotkać można również profile LED najazdowe. Różnica między nimi a profilami podłogowymi to siła nacisku, jaką przyjąć może profil. W przypadku profili podłogowych spokojnie będziemy mogli po nich chodzić. Przy profilach najazdowych natomiast, nawet jazda autem nie jest im straszna. Dzięki temu profil LED wodoszczelny stosować można w chodnikach, a nawet przydomowych podjazdach. Pozwala to tworzyć niezapomniane aranżacje oświetleniowe.

 

Wodoszczelny profil LED

Wodoszczelny profil LED przybiera różne formy. Profil może być niewielki, dedykowany pod jedną taśmę. Spotyka się również profil LED wodoodporny, w którym zamontować można kilka pasków LED, co pozwala stworzyć szerokie pasma światła. Profil LED wodoszczelny może być zarówno wpuszczany, jak i montowany natynkowo. Wszystkie bez wyjątku jednak mają podwyższoną klasę szczelności IP. Właśnie to jest element wyróżniający je spośród wielu innych profili aluminiowych LED dostępnych na rynku.  Dlatego też, jeśli planujemy zastosowanie taśm LED w miejscu, które będzie mocno narażone na wilgoć, lub zalanie wodą, profil aluminiowy hermetyczny LED jest odpowiedzią na problemy, które możemy wtedy napotkać. Nie tylko ochroni on taśmy LED przed wodą. Odprowadzi również nadmiar ciepła emitowany przez diody LED, oaz ochroni je przed mechanicznym uszkodzeniem. Jeśli więc planujecie stosować taśmy LED w swoim prysznicu, podjeździe, czy też przydomowym basie, to wodoszczelny profil LED jest tym, czego poszukujecie.* Pola wymagane