Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

RGB

Co to jest oświetlenie LED RGB

Oświetlenie LED to technologia rewolucyjna nie tylko pod względem oszczędności energii elektrycznej. Ledy to także a może przed wszystkim ogromne spektrum zastosowań jeśli chodzi o wykorzystanie oświetlenia do dekoracji i aranżacji otoczenia. Dzięki wykorzystaniu technologii RGB  źródła światła LED mogą świecic pełną paletą kolorów i odmienić w ten sposób otaczająca nas szarą rzeczywistość w kolorową , mieniącą się wszystkimi kolorami przestrzeń  ograniczoną jedynie naszą wyobraźnią. Jak to wszystko działa? Otóż wyjątkowa dioda LED RGB wyposażona w trzy chipy które świecą w trzech podstawowych barwach R – red czerwony, G-green – zielony oraz B- blue –niebieski w połączeniu z zewnętrznym sterownikiem da nam wymarzony świetlny efekt. Polega to na tym że  zmniejszając lub zwiększając proporcje poszczególnych barw światła jesteśmy w stanie uzyskać dowolny kolor z palety barw RGB a łącząc wszystkie trzy razem dostać idealnie białą barwę. Diody LED RGB znajduja szerokie zastosowanie w telewizorach projektorach aparatach cyfrowych a teraz także w oświetleniu. Codziennie dookoła możemy spotkać takie źródła światła jak żarówki LED RGB, taśmy LED RGB czy halogeny LED RGB, wall washer LED RGB czy lampa LED RGB.

 

Aranżacje z wykorzystaniem oświetlenia LED RGB

 
festiwal Światła w Łodzii

 

Rosnąca popularność oświetlenia LED RGB sprawia że na rynku pojawiły się źródła światła LED RGB w  niewygórowanej cenie które sprawią ze w zaciszu swojego domu jesteśmy stworzyć iluminacje które będą zachwyca pięknem i blaskiem a ich koszta eksploatacji nie zrujnują naszego portfela.  Ogromna popularnością cieszą się zwłaszcza taśmy LED RGB zwane również paskami LED RGB, które można ciąć i łączyć w dowolnych konfiguracjach tworząc ledowe aranżacje. Do płynnej zmiany kolorów i efektów podświetlenia wymagany jest sterownik oświetlane RGB. Kompletny zestaw znajda Państwo na naszej stronie . Taśmy LED RGB to prosty montaż, wysoka jakość elektroniki i wykonania oraz atrakcyjna cena. Można je wykorzystać jako dekoracyjne oświetlenie:

 

  • Oświetlenie mebli
  • Oświetlenie sufitowe
  • oświetlenie blatów kuchennych
  • oświetlenie reklam
  • oświetlenie reklam sklepowych
  • oświetlenie kościołów
  • oświetlenie billboardów
  • oświetlenie luster

 

Technologia LED RGB to również ogromne możliwości jeśli chodzi o efektowne oświetlenie elewacji budynków i tworzenie imponujacych iluminacji świetlnych, które będą zachwycać oko przechodniów nocnym blaskiem. Idealne do tego są takie źródła światła jak halogeny zewnętrzne LED RGB i Wall washery LED RGB z wodoodpornością  i pełna ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – o czym świadczy klasa szczelności IP65 bądź IP 68. Koszt eksploatacji lamp LED RGB jest niewysoki a zważywszy na piękno i wysoka jakość produkty z tej kategorii należą do najbardziej godnych polecenia źródeł światła LED z  oferty naszego sklepu.* Pola wymagane