Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Taśma LED SMD 2835

Taśma LED SMD 2835 to nowoczesny produkt, którego główny zamysł to połączenie mocnego światła i niskiego poboru mocy. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych diod, paski LED 2835 SMD są rozwiązaniem dla tych, którzy ograniczają pobór energii, a przy tym potrzebują w miarę mocnego oświetlenia i podstawowe typy taśm im nie wystarczają. Diody SMD 2835 sprawiają, że taśmy LED 2835 bardzo dobrze oddają ciepło, co w połączeniu z profilami do taśm LED daje system oświetlenia dekoracyjnego na długie lata. Warto nadmienić, że paski LED SMD 2835 charakteryzują się również optymalną ceną, która przyciągnie niejednego miłośnika oświetlenia.

  1. Taśma LED 2835 - zbudowana na bazie diod II generacji
  2. Taśma LED SMD 2835 podział ze względu na moc
  3. Taśma 2835 SMD - konstrukcja
Ilość diod/m:
Klasa energetyczna:
Producent:
Współczynnik CRI:
Napięcie:
Barwa światła:
Klasa szczelności:
Gwarancja:
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Strumień świetlny:
od: do lm
Temperatura barwowa:
od: do k
Wydajność:
od: do lm/W
Długość:
od: do mm
Szerokość taśmy:
od: do mm
Moc:
od: do W
Waga:
od: do kg
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 199    Wyświetl po:

Taśma LED 2835 - zbudowana na bazie diod II generacji

Taśma LED 2835 to ulepszona wersja taśmy 3528. Wyposażona w diody o wymiarach 2,8mm x 3,5 mm przy takim samym poborze mocy, świeci zdecydowanie jaśniej od jej starszego zamiennika. Taśmy LED 2835 występują oczywiście w kilku wersjach, więc wybrać możemy zarówno te polecane do dekoracyjnego oświetlenia, jak i te mocniejsze, z których skonstruujemy lampy oświetleniowe. Dostępne są również wersje ekonomiczne i profesjonalne. Taśma 2835 EKO to tani zamiennik 3528, natomiast wersja profesjonalna to taśma z wyższej półki, z 3-letnią gwarancją producenta. Wyróżnia się znacznie lepszymi parametrami świetlnymi i grubszym podkładem PCB.

 

Taśma LED SMD 2835 podział ze względu na moc

W przeciwieństwie do wielu innych modeli taśm, wśród taśm 2835 wydzielić można widoczny podział ze względu na pobieraną przez nie moc. W zależności od tego poboru zmienia się również ich jasność świecenia. Podstawowe dwa rodzaje jakie znajdą Państwo na naszej stronie to:

  • Taśmy LED 2835 o mocy 24W/5m - taśmy o niższym poborze mocy, porównywalnym z paskami na diodzie 3528. Dzięki nowocześniejszym, wydajniejszym chipie LED, paski LED 2835 są jaśniejsze mimo takiego samego poboru energii. Dlatego też, jest to częsty wybór konsumentów interesujących się rozwojem diod LED.
  • Taśmy LED 2835 o mocy 30W/5m - mocniejsze niż modele powyżej, mają wyższy pobór mocy ale i silniejsze światło. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy uważają że modele 3528 to za słabe światło, a pobór energii modeli 5050 to za dużo jak na ich portfel. Są one niejako kompromisem pomiędzy nimi, czyniąc z pasków LED 2835 o mocy 30W bardzo uniwersalny produkt.
  • Taśma LED 600 SMD 2835 60W/m - najmocniejsza taśma LED 2835 obecnie dostępna na rynku. Gęsto rozmieszczone diody oraz moc świetlna porównywalna do taśmy LED 5050.

Oczywiście podobnie jak w przypadku innych rodzajów pasków, taśmy LED 2835 znaleźć można również w innych poborach mocy, jednak powyższy podział bardzo dobrze podaje, jak uniwersalnymi taśmami są taśmy LED SMD 2835.

 

Taśma 2835 SMD - konstrukcja

Podobnie jak inne paski LED, taśmy LED SMD 2835 składają się z kilku elementów, dzięki którym idealnie nadają się one do tworzenia aranżacji świetlnych.

  • Po pierwsze, są one łatwe w montażu dzięki temu, że z tyłu znajduje się dwustronna taśma montażowa. Wystarczy usunąć jej wierzchnią warstwę i taśma może być już montowana poprzez klejenie jej do powierzchni (sugerujemy aluminium jako dobry przewodnik ciepła). 
  • Następnie mamy podkład ze ścieżkami przewodzącymi prąd. Dzięki prostocie cięcia go (można ciąć co 5 cm nie niszcząc ścieżek), idealnie dopasujemy długości potrzebne nam w naszej aranżacji. Szczególnie że taśmy LED 2835 kupić można w rolkach 5 i 30 metrowych. 
  • Na końcu znaleźć możemy nowoczesne diody 2 generacji, przylutowane do podkładu. Ich zalety podane zostały powyżej dlatego wspomnę tylko, iż dostępne są również taśmy LED 2835 zabezpieczone powłoką silikonową (zwiększającą szczelność przed wilgocią i chroniącą diody przed uszkodzeniami mechanicznymi).
Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend
11.02.2021 Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend

Podświetlenie telewizora za pomocą taśmy LED to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Jaką taśmę wybrać i jak prawidłowo podświetlić telewizor? Cenne porady i wskazówki.

Więcej
Jakie rodzaje taśm LED wybrać?
11.02.2021 Jakie rodzaje taśm LED wybrać?

Krótki przewodnik po rodzajach taśm LED pomocny w wyborze odpowiedniej taśmy LED do własnego użytku.

Więcej
Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?
11.02.2021 Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Czy warto wykorzystać taśmę LED jako oświetlenie kuchni? Wszystkie zalety, jakie posiada taśma LED w kuchni, jaka taśmę LED do kuchni wybrać i jak ją podłączyć?

Więcej


* Pola wymagane