Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Taśma LED USB

Listwa LED USB to najnowszy trend oświetleniowy, który doskonale sprawdzi się jako dodatkowe podświetlenie telewizora, czy klawiatury. Taśma LED USB charakteryzuje się przede wszystkim prostym i szybkim montażem. Wystarczy, że podłączymy ją pod wolne gniazdo USB, aby zaczęła swoją pracę. Możemy także dowolnie zmieniać jej położenie, czy przepinać ją do innych urządzeń znajdujących się w naszym domu. Diody LED USB imponują więc swoją uniwersalnością, funkcjonalną i wszechstronnością w zastosowaniu.

  1. Podświetlenie telewizora taśmą LED
  2. Listwa LED USB
  3. Taśma LED USB - działanie
  4. RGB LED USB
Producent:
Klasa szczelności:
Ilość diod/m:
Strumień świetlny [lm]:
od: do lm
Moc [W]:
od: do
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 15    Wyświetl po:

Podświetlenie telewizora taśmą LED

Taśma LED za telewizorem stanowi coraz częściej stosowany rodzaj oświetlenia we współczesnych wnętrzach. Podświetlenie LED telewizora będzie stanowić głównie wyjątkowy i dekoracyjny rodzaj oświetlenia, który odpowiednio zamontowany nie będzie nas oślepiać ani odwracać naszej uwagi od ulubionego serialu, czy filmu. Podświetlenie telewizora z użyciem taśmy LED zyskało ogromną popularność dzięki prostej instalacji oraz rewelacyjnym efektom dekoracyjnych i świetlnym. Oświetlenie telewizora LED na USB będziemy mogli zastosować głównie w tych nowszych modelach, które zostały wyposażone w gniazdo USB. Wtedy wystarczy, że podłączymy naszą listwę LED do odpowiedniego gniazda, aby zaczęła swoją pracę. Bardzo interesującym wyborem, może być tutaj także listwa LED z pilotem. Takie urządzenie pozwoli nam na sterowanie kolorem światła oraz jego mocą siedząc na fotelu, czy na kanapie.

 

Listwa LED USB

LED USB nie musi służyć nam tylko jako oświetlenie LED do TV. Bardzo popularnym rozwiązaniem stała się także taśma LED do komputera. Tego typu taśmy ledowe będą odgrywać nieco inną rolę niż te, które wykorzystamy do oświetlenia telewizora. Taśma LED USB prócz samych funkcji dekoracyjnych, będzie odrywała rolę również dodatkowego podświetlenia klawiatury czy samej myszki. Diody LED pod USB mogą także niesamowicie wyróżnić biurko gamingowe. Bardzo często stanowi ono miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo wolnego czasu, dlatego powinno być ono odpowiednio oświetlenie. Prócz głównego źródła światła, listwa LED USB może dodać mu dodatkowego uroku i stylu.

 

Taśma LED USB - działanie

Paski LED, których zasilanie wynosi 5V najczęściej zostały przystosowane do pracy poprzez port USB. Nie potrzebują one żadnych dodatkowych, zewnętrznych zasilaczy, a wystarczy, że podłączymy je do wolnego gniazda USB w naszym telewizorze, laptopie, czy komputerze. Taśma LED USB to kompletne urządzenie, które posiada wtyk USB umieszczony na swoim zakończeniu. Wystarczy podłączyć go do odpowiedniego gniazda, aby cieszyć się wyjątkowym efektem świetnym. Nie będziemy potrzebować także żadnych dodatkowych wzmacniaczy. Prąd o napięciu 5V, wychodzący z naszego portu USB w pełni wystarczy do zasilenia całej listwy LED.

 

RGB LED USB

Tworząc oświetlenie LED z wykorzystaniem taśmy ledowej, możemy pokusić się także o wielokolorowe światło, którego barwę będziemy mogli zmieniać w zależności od naszego nastroju. Taśma RGB LED USB w zestawie posiada bezprzewodowy pilot, umożliwiający dowolne zmiany koloru świecenia, bez potrzeby wstawiania z łóżka, czy fotela. Oczywiście instalacja samej taśmy LED USB tego typu nie różni się niczym, od tego, którego będziemy musieli podjąć się w przypadku taśmy jednokolorowej. RGB LED USB podłączamy po prostu do wolnego gniazda, a po wszystkim możemy już cieszyć się z naszego nowego oświetlenia i sterować nim za pomocą pilota, który otrzymaliśmy razem z zestawem.

Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend
11.02.2021 Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend

Podświetlenie telewizora za pomocą taśmy LED to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Jaką taśmę wybrać i jak prawidłowo podświetlić telewizor? Cenne porady i wskazówki.

Więcej
Jakie rodzaje taśm LED wybrać?
11.02.2021 Jakie rodzaje taśm LED wybrać?

Krótki przewodnik po rodzajach taśm LED pomocny w wyborze odpowiedniej taśmy LED do własnego użytku.

Więcej
Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?
11.02.2021 Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Czy warto wykorzystać taśmę LED jako oświetlenie kuchni? Wszystkie zalety, jakie posiada taśma LED w kuchni, jaka taśmę LED do kuchni wybrać i jak ją podłączyć?

Więcej


* Pola wymagane