INFOLINIA: 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

 

Biuro obsługi klienta

 

Darmowa wysyłka

 

Żarówki LED

 

Darmowy projekt oświetlenia

 

Fundament pod lampy ogrodowe

 

Taśmy LED hermetyczne IP68

Taśma LED IP68 - wodoszczelne oświetlenie do akwariów i rozwiązań zewnętrznych

 

Taśmy LED IP68 to paski LED o wysokiej klasie szczelności, umieszczone w wodoszczelnej osłonie z silikonu. W przeciwieństwie do standardowych taśm silikonowanych, taśmy hermetyczne zabudowane są w osłonę silikonową, okalającą pasek dookoła. Są idealne do oświetlenia, które będzie znajdować się pod wodą. Świetnie sprawdzą się jako źródło światła do miejsc o dużej wilgotności takich jak akwarium, oczko wodne czy przydomowy ogród. Listwy LED wodoszczelne polecane są również w miejscach narażonych na przetarcia - samochodach, półkach, stopniach schodów. Polecamy taśmy LED IP68 jako niedrogi, energooszczędne i funkcjonalne oświetlenie, którego spektrum zastosowań jest bardzo szerokie. Wszystko dzięki odporności nawet na rozbryzgi wody.

 

Rodzaje taśm LED IP68 wodoszczelnych

 

Taśmy LED wodoszczelne posiadają wiele zastosowań, dlatego też istnieją różne ich modele, aby w pełni dopasować możliwości do danego miejsca. W zależności od tego, jaki plan przyświeca nam przy montażu danej taśmy wybrać możemy spośród kilku różnych możliwości:

  • Taśmy LED wodoszczelne 3528 – taśmy LED hermetyczne 3528 stosuje się jako delikatne doświetlenie, bądź element dający poświatę/półmrok w danym miejscu. Dobrze sprawdza się jako np. dekoracja przy oczkach wodnych, gdzie w nocy nie potrzeba silnego światła, a jedynie delikatny akcent świetlny;
  • Taśmy LED wodoszczelne 5050 – wykorzystanie pasków 5050 w obudowie IP68 to najczęściej skutek chęci silniejszego oświetlenia elementu w niekorzystnych warunkach zewnętrznych. Dobrym przykładem jest tu oświetlenie elewacji, bądź ogrodowego murku dekoracyjnego (taśma zmaga się z warunkami atmosferycznymi jak deszcz, czy śnieg);
  • Taśmy LED wodoszczelne RGB – wybór opcji RGB zawsze związany jest z jednym – chęcią zabawy kolorem emitowanym przez pasek LED. W przypadku hermetycznych wersji, taśma LED RGB ma naprawdę szerokie możliwości ze względu na to, że można ją umieścić w wielu interesujących miejscach jak np. akwarium, które dzięki rozpraszającemu działaniu wody rozświetli się na wybrany akurat kolor.

Jak widać poniżej, taśmy wodoszczelne LED posiadają wiele różnych zastosowań i tylo od naszej wyobraźni zależy jak zostaną użyte.

 

Montaż taśm wodoszczelnych LED

 

W przeciwieństwie do standardowych taśm LED, paski wodoszczelne LED nie posiadają dwustronnej taśmy montażowej. Jest to spowodowane tylnia zabudową silikonową, oraz najczęściej montażem w miejscach, gdzie ma ona kontakt z wodą (przez co na taśmie mogłaby odpaść). Dlatego też, najczęściej montuje się je na obejmach, które trzymają taśmę hermetyczną LED w miejscu. Warto wspomnieć również, iż taśmy tego typu mają większy problem z odprowadzeniem ciepła, ze względu na hermetyczne zamknięcie. Dlatego też powinno się zwracać pilną uwagę na to, aby pasek hermetyczny LED miał przynajmniej obieg powietrza i cos co odbierze ciepło z obudowy. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do konsultacji z działem technicznym.

Klasa szczelności:
Barwa Światła:
Producent:
Gwarancja:
Ilość diod/m:
Szerokość taśmy [mm]:
od: do
Temperatura barwowa:
od: do k
Moc [W]:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
[Produktów w tej kategorii: 41]   Wyświetl po:* Pola wymagane