INFOLINIA: 42 617 28 39

Oświetlenie samochodowe

oświetlenie LED

 

żarówki led

 

Żarówki LED GU11

Żarówki LED GU11 małe halogeny sufitowe

 

Żarówka LED GU11 to specjalny typ oświetlenia będący odpowiednikiem tradycyjnych halogenów o średnicy 35mm. Przystosowane do montażu w tradycyjnych oprawkach tej wielkości, żarówki LED 35mm o gwincie GU11 są w większości zasilane napięciem 230V. Ułatwia to sam montaż, gdyż nie ma potrzeby zakupu i instalacji zasilaczy LED.  Dzięki uniwersalnym wymiarom, żarówki LED GU11 zamontować można często tam, gdzie nie mieści się tradycyjny rozmiar 50mm i żarówki LED GU10. Jako takie, są oświetleniem bardziej wyspecjalizowanym – używanym rzadziej, jednak w bardziej konkretnych przypadkach.

 

Żarówka LED GU11 – główne cechy

 

Żarówki LED o gwincie GU11 posiadają kilka cech wspólnych. Wśród głównych znaleźć można:

  •  średnica 35mm – podstawowa różnica między żarówkami tego typu a typem GU10 to mniejsza średnica żarówki, a co za tym idzie mniejszy wymiar całkowity żarówki;
  •  zasilanie 230V – jako, że żarówki GU11 montuje się głównie tam, gdzie nie ma dużo miejsca, zasila się je czystym napięciem 230V,aby uniknąć konieczności dodatkowego chowania zasilacza LED.
  •  gwint GU – gwint zastosowany w żarówkach GU11 to tzw. „wkładany i przekręcany” podwójny grzybek. Jest to rozwiązanie sprawdzone i bezpieczne.

Oświetlenie akcentowe z halogenu GU11

 

Bardzo często halogeny typu GU11 LED używane są jako oświetlenie akcentowe. Świetnie nadają się do podświetlenia małych półek. Półki z płyty katron gipsowej pozwalają na swobodny montaż halogenów. Różne rodzaje kątów świecenia pozwalają na opotymalny wybów, jezeli chodzi o kąt padania światła. Tak dla przykladu:

  • Żarówka Polux 1,9W kąt świecenia 105 stopni
  • Żarówka Ledin 3W ma bardzo wąski kąt świecenia jedynie 36 stopni 
  • Żarówka Led GU11 Ceramiczna to kąt 38 stopni 

Barwy światła w takich halogenach GU 11 są do wyboru aż dwie. Począwszy od białej zimnej, po białą ciepłą. Warto pomyśleć aby światło akcentowe, a za takie uważa się np. podświetlenie półek halogenami było odmienne od światła stałego. Zróżnicowanie barw światła pozwala nam uzyskać lepszy efekt iluminacji. 

 

 

[Produktów w tej kategorii: 8]   Wyświetl po:* Pola wymagane