INFOLINIA: 42 617 28 39

Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

 

Biuro obsługi klienta

 

Darmowa wysyłka

 

Żarówki LED

 

Darmowy projekt oświetlenia

 

Fundament pod lampy ogrodowe

 

Żarówki LED GU11

Żarówki LED GU11 małe halogeny sufitowe

 

Żarówka LED GU11 to specjalny typ oświetlenia będący odpowiednikiem tradycyjnych halogenów o średnicy 35mm. Przystosowane do montażu w tradycyjnych oprawkach tej wielkości, żarówki LED 35mm o gwincie GU11 są w większości zasilane napięciem 230V. Ułatwia to sam montaż, gdyż nie ma potrzeby zakupu i instalacji zasilaczy LED.  Dzięki uniwersalnym wymiarom, żarówki LED GU11 zamontować można często tam, gdzie nie mieści się tradycyjny rozmiar 50mm i żarówki LED GU10. Jako takie, są oświetleniem bardziej wyspecjalizowanym – używanym rzadziej, jednak w bardziej konkretnych przypadkach.

 

Żarówka LED GU11 – główne cechy

 

Żarówki LED o gwincie GU11 posiadają kilka cech wspólnych. Wśród głównych znaleźć można:

  •  średnica 35mm – podstawowa różnica między żarówkami tego typu a typem GU10 to mniejsza średnica żarówki, a co za tym idzie mniejszy wymiar całkowity żarówki;
  •  zasilanie 230V – jako, że żarówki GU11 montuje się głównie tam, gdzie nie ma dużo miejsca, zasila się je czystym napięciem 230V,aby uniknąć konieczności dodatkowego chowania zasilacza LED.
  •  gwint GU – gwint zastosowany w żarówkach GU11 to tzw. „wkładany i przekręcany” podwójny grzybek. Jest to rozwiązanie sprawdzone i bezpieczne.

Oświetlenie akcentowe z halogenu GU11

 

Bardzo często halogeny typu GU11 LED używane są jako oświetlenie akcentowe. Świetnie nadają się do podświetlenia małych półek. Półki z płyty katron gipsowej pozwalają na swobodny montaż halogenów. Różne rodzaje kątów świecenia pozwalają na opotymalny wybów, jezeli chodzi o kąt padania światła. Tak dla przykladu:

  • Żarówka Polux 1,9W kąt świecenia 105 stopni
  • Żarówka Ledin 3W ma bardzo wąski kąt świecenia jedynie 36 stopni 
  • Żarówka Led GU11 Ceramiczna to kąt 38 stopni 

Barwy światła w takich halogenach GU 11 są do wyboru aż dwie. Począwszy od białej zimnej, po białą ciepłą. Warto pomyśleć aby światło akcentowe, a za takie uważa się np. podświetlenie półek halogenami było odmienne od światła stałego. Zróżnicowanie barw światła pozwala nam uzyskać lepszy efekt iluminacji. 

 

 

[Produktów w tej kategorii: 13]   Wyświetl po:* Pola wymagane