Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Żarówki LED RGB

Żarówki LED RGB - czym są? Za pomocą żarówki LED RGB możesz wybrać jeden z niespełna 17 milionów barw. Żarówka RGB stanowi bardzo często wybierany rodzaj źródła światła przez naszych klientów. Jest to produkt bardzo uniwersalny, który może służyć jednakowo do oświetlenia dekoracyjnego, a także jako główne źródło światła. Żarówka LED zmieniająca kolor prócz opcji wyboru barwy światła posiada wiele dodatkowych funkcji i zalet. Automatyczna zmiana kolorów, płynne przechodzenie z jednego koloru na inny czy możliwość ich swobodnego ściemniania stanowią nieodłączny element współczesnej technologii. Żarówki LED RGB możemy sterować za pomocą pilota. Pozwalają nam na obsługę jej funkcji z dowolnego miejsca w naszym pomieszczeniu. Może być to zarówno fotel w salonie, jak i łózko w sypialni. Żarówka RGB wifi, czym jest? To urządzenie idealnie nadające się do sterowania w sposób bezprzewodowy, poprzez dedykowane systemy. Większość żarówek LED RGB w zestawie posiada dedykowany pilot lub jest częścią większego systemu sterowania (Mi-Light). Służy on do bezprzewodowej komunikacji z naszymi źródłami światła. Jest to bardzo wygodne i intuicyjne rozwiązanie, które pozwala nam sterować żarówkami bez podchodzenia do włącznika światła. Kolorowe żarówki LED to bardzo efektowne rozwiązanie zarówno do Twojego domu, jak i firmy.

Barwa światła:
Kształt żarówki:
Możliwość ściemniania:
Producent:
Trzonek:
Klasa energetyczna:
Strumień świetlny:
od: do lm
Wysokość:
od: do mm
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Temperatura barwowa:
od: do k
Długość:
od: do mm
Kąt świecenia:
od: do °
Wydajność:
od: do lm/W
Szerokość:
od: do mm
Moc:
od: do W
Waga:
od: do kg
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 19    Wyświetl po:

Żarówka diodowa RGB - podstawowe informacje

Żarówka diodowa RGB dostępna jest z różnymi trzonkami (Żarówka LED RGB E27, 14, G9 itd.), a także może być wykonana w technologii RGB, a także RGBW. Pierwsza z nich pozwala nam na wybór dowolnego koloru z palety barw RGB, druga natomiast daje nam dodatkową możliwość wyboru białego koloru, dzięki czemu może służyć nam również jako zwykła żarówka do głównego oświetlenia. Nowoczesne żarówki RGB sterowane pilotem doskonale sprawdzą się do dekoracyjnego oświetlenia, ale posiadają także znacznie szersze zastosowanie. Ich wielofunkcyjność sprawia, że prócz akcentowego oświetlenia mogą posłużyć nam także jako podstawowe źródło światła. Taki zakres pracy sprawia, że kolorowe żarówki są coraz częściej wybierane nie tylko do restauracji i pubów, ale także do naszych mieszkań czy domów. Oświetlenie LED RGB znajdą Państwo w ofercie sklepu SMD-LED. Każdy inteligentny dom powinien być wyposażony w żarówki LED RGB wifi lub żarówki LED RGB sterowane pilotem. Emitują one białą lub dowolną z barw przy pomocy odpowiedniego sterowania. Palety barw przy pomocy odpowiedniego sterowania są w stanie wytworzyć niemalże nieskończoną ilość zachwycających odcieni. Niska cena żarówek diodowych RGB to kolejny z jej plusów.  Żarówka LED RGB GU10, żarówka RGB E14, czy żarówka LED RGB E27 - wszystkie produkty są wysokiej jakości.

Czym jest RGB?

Omawiając żarówki RGB warto zastanowić się nad tym czym jest RGB? RGB jest to przestrzeń barw, która stworzona jest na podstawie możliwości odbiorczych ludzkiego oka. W jaki sposób tworzone są barwy? Mieszane są 3 wiązki światła: czerwona, zielona oraz niebieska. Stąd skrót RGB (z j. angielskiego Red - czerwony, Green - zielony, Blue - niebieski). Pierwotnie model RGB miał swoja zastosowanie do techniki analogowej. W tej chwili jest także wykorzystywany w technice cyfrowej. Gdzie jest obecnie wykorzystywany? Model RGB swoje zastosowanie znajduje w obecnych czasach wszędzie tam, gdzie analizowany jest obraz, czyli w urządzeniach takich jak skanery, aparaty itp. A także w urządzeniach, które służą do wyświetlania obrazu, czyli między innymi telewizory, monitory, smatfony, projektory. 


ŻARÓWKA RGB - jak działa?

Żarówka RGB, jak działa? Żarówka RGB to innowacyjne źródła światła posiadające wiele funkcji i możliwości. Pozwalają na uzyskanie dowolnego koloru, dostępne są w najczęściej wybieranych gwintach  m.in E27. Wśród funkcji żarówek RGB możemy wymienić:

  • Możliwość wyboru dowolnego koloru z palety RGB
  • Regulację jasności
  • Tryb automatycznej zmiany kolorów

Oczywiście to tylko kilka regulacji, które będą Państwo mogli sprawdzić, wybierając kolorowe żarówki sterowane pilotem. Są one dostępne również w bardzo atrakcyjnych zestawach, w których otrzymujemy jeden pilot i aż trzy żarówki do zabawy. Oczywiście nie możemy zapomnieć o tym, że zostały one skonstruowane według nowoczesnej technologii LED, więc są one dostosowane do długotrwałej pracy, a także nie nagrzewają się tak jak tradycyjne żarówki. Żarówki RGB LED posiadają długą żywotność, którą możemy cieszyć się bez konieczności częstej wymiany produktu. Dzięki niskiemu poborowi energii elektrycznej zapewnia nam zmniejszenie rachunków za prąd. Żarówki RGB możemy wybierać wedle uznania z zimną, neutralną lub ciepłą barwą. Swoje zastosowanie żarówki RGB zazwyczaj znajdują wewnątrz pomieszczeń. Często spotykane są w hotelach, galeriach handlowych, restauracjach, a także w prywatnych domach. Mamy również możliwość stosowania żarówek LED RGB na zewnątrz, jednak należy pamiętać o tym, że w takim przypadku musimy zaopatrzyć ją w odpowiednią oprawę, która uchroni żarówkę przed warunkami atmosferycznymi.

ŻARÓWKA LED RGB - dlaczego warto ją kupić?

Żarówka LED RGB, dlaczego warto ją kupić? W 2022 roku niemalże wszystko jest zdalnie sterowane, dlatego żarówka RGB, którą można zdalnie sterować to absolutny bestseller. Żarówka LED RGB  to urządzenie, którym mamy możliwość sterować na przykład za pomocą sieci Wi-Fi.  Bezprzewodowe działanie żarówki umożliwia nam swobodne zarządzanie z dowolnego miejsca na ziemi. Każdy nowoczesny dom i mieszkanie, coraz częściej wyposażony jest w inteligentne urządzenia. Wynika to z wielu czynników takich jak między innymi wygoda, a także funkcjonalność. Ludzie żyją w ciągłym biegu, nie raz zdarza się więc tak, że zapomnimy na przykład o wyłączeniu światła. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nam zdalne sterowanie,  które jest niezwykle przydatne zarówno w domu jak i poza nim, w sytuacjach, gdy zapomnimy np. o wyłączeniu żarówki.

Parowanie żarówki LED RGB z pilotem

Parowanie żarówki LED RGB z pilotem to bardzo często wybierane rozwiązanie, polegające na zarządzaniu żarówkami RGB właśnie za jego pomocą. Pilotem do RGB jesteśmy w stanie zmieniać natężenie emitowanego światła, a także decydować o jego barwie, którą w danej chwili pragniemy widzieć. Swobodnie możemy również włączać i wyłączać nasze lampy RGB, dzięki czemu nie musimy ruszać się z miejsca, by to zrobić. Nowoczesne żarówki RGB LED stanowią idealną formę oświetleniową połączoną z funkcjami dekoracyjnymi. Umiejętnie zarządzając naszym oświetleniem, jesteśmy w stanie sprawić, że nasze wnętrze zyska zupełnie nowe życie.

Jak świecą żarówki RGB?

Ważną kwestią jest to jak świecą żarówki RGB. Otóż mikrokontroler sterujący diodami odpowiada za to w jakim kolorze diody mają świecić. Dzięki temu, że ludzkie oko dostrzega długość fal, widzimy pełno kombinacji kolorów. Żarówki LED RGB mogą świecić na niemal 17 milionów różnych barw. Jak dokładniej wygląda proces tworzenia danej barwy? Jak już wspomnieliśmy wcześniej znajdujący się wewnątrz mikrokontroler zarządza diodami i tym, która w danym momencie powinna świecić. Jeśli oczekujemy żółtej barwy zostaną zapalone diody czerwona oraz zielona. W przypadku jeśli potrzebujemy, aby konkretny kolor posiadał mocniejszą barwę, mikrokontroler sprawia, że diody pulsują w określony sposób. Dzięki temu mamy możliwość wytworzenia tak dużej liczny różnych barw. Zakup żarówek RGB to idealny sposób na udekorowanie swojego wnętrza. Dzięki żarówkom RGB i odpowiednim sterownikom jesteśmy w stanie zapewnić sobie doskonałe oświetlenie idealnie sprawdzające się w takich pomieszczeniach jak między innymi pokój dzienny, w którym spędzamy najwięcej czasu z naszymi bliskimi. W zależności od danej aktywności którą wykonujemy możemy w swobodny i prosty sposób dostosować światło do naszych potrzeb. Bez względu na to, czy planujemy wspólną zabawę z naszymi dziećmi, czy może w naszych planach znalazł się domowy seans filmowy, stosując żarówki LED RGB, możemy stworzyć niesamowity klimat, który sprawi, że spędzanie czasu w pomieszczeniu oświetlanym za pomocą żarówek RGB będzie jeszcze przyjemniejsze. 

Funkcjonalność żarówek RGBW

Na czym polega funkcjonalność żarówek RGBW? Posiadając żarówki RGB I RGBW mamy możliwość zmiany kolorów wedle uznania, możemy również postawić na białe światło, za które odpowiadają żarówki RGBW. Oczywiście należy mieć na uwadze, że do zmiany koloru naszego oświetlenia, potrzebujemy odpowiedniego sterownika. Żarówki bez zapewnienia tego urządzenia nie są w stanie same zmieniać swojej barwy. Żarówki RGBW oznaczają żarówki z możliwością ustawienia nie tylko kolorowego, ale także białego światła. Żarówki WW odpowiadają za białe ciepłe światło, które idealnie sprawdzi się w salonie, czy sypialni. Za jego pomocą bezproblemowo stworzymy atmosferę relaksu, który jest nam niezwykle potrzeby w dzisiejszych pełnych pośpiechu czasach. Żarówki RGB CW to odmiana żarówek, w których mamy możliwość zastosowania białego światła o zimnej temperaturze barw. Za ich pomocą możemy doświetlić miejsca znajdujące się w biurach. Kolejnym często występującym rodzajem żarówek zdalnie sterowanych są żarówki RGB CCT, za pomocą których możemy uzyskać zarówno wiele ciekawych kolorów, jak i białe światło ciepłe, zimne oraz neutralne. Takie żarówki pozwalają nam na nieograniczone kombinacje kolorystyczne. W swobodny sposób możemy oświetlić nawet wymagające pomieszczenia. Stosując odpowiednie żarówki połączone ze sterownikiem, bez większego problemu uzyskamy wymarzony efekt w salonie, kuchni, czy sypialni. Każde kino domowe, pokoje zabaw, czy kącik poświęcony na czytanie książek, nie jest niemożliwy do urządzenia z pomocą naszych żarówek. 

Żarówki RGB E27 - czym są?

Żarówki RGB E27 są to jedne z częściej spotykanych rodzajów żarówek RGB. Najczęściej swoje zastosowanie mogą znaleźć w uniwersalnych lampach sufitowych spotykanych w każdym domu i mieszkaniu. Żarówki RGB E27 posiadają intensywne światło o wartości 330 lumenów. Charakteryzuje je także niski poziom zużycia energii elektrycznej. Żarówki RGB E27 to żarówki o zazwyczaj kulistym kształcie, który możemy dopasować do większości użytkowanych przez nas opraw. Kolejnym miejscem, w którym możemy zastosować żarówkę RGB z gwintem E27 są wszelkiego rodzaju lampy stojące, a także kinkiety. Decydując się na żarówkę RGB z gwintem E27 mamy pewność długiego użytkowania produktu. Dzięki wysokiej jakości tego urządzenia, możemy cieszyć się nawet do 25 000 godzin świecenia. Żarówki RGB E27 dostępne są w wersjach z zimnym, ciepłym, a także neutralnym białym światłem. Żarówki RGB E27 możemy łączyć z takimi systemami jak Alexa i Google Home.

Żarówki RGB E14 - co o nich wiemy?

Żarówki RGB E14 to żarówki kolorowe wybierane przez osoby posiadające oprawy z małym kloszem. Mały gwint E14 w żarówkach RGB przydatny jest między innymi do lampek. Za pomocą tej żarówki możemy stworzyć niesamowite aranżacje w każdym pomieszczeniu. Możemy bez przeszkód zastosować żarówkę RGB E14 w lampkach znajdujących się w pokoju naszego dziecka, dzięki czemu stworzymy bajkowy klimat. Żarówki RGB z gwintem E14 to energooszczędny rodzaj oświetlenia, posiadający wartość lumenów sięgający nawet do 450. W przypadku zimnej temperatury barwowej żarówka ta może osiągać zakres od 2700 K do 6500 K. Żarówki RGB E14 są kompatybilne między innymi z Google Home, czy Alexa. Urządzeniem możemy sterować z dowolnego miejsca, jedynym warunkiem jest dostęp do internetu. Omawiane żarówki dostępne są w wersjach z zimnym, neutralnym i ciepłym światłem. 

Żarówki RGB GU10 - co to?

Żarówki RGB GU10 to najczęściej wybierany rodzaj spośród żarówek RGB. Charakteryzują się niskim poborem energii, a także szerokim wyborem miejsca, w którym możemy je stosować. Żarówki RGB GU10 doskonale sprawdzą się na przykład w sufitach podwieszanych. Ich kształt sprawia, że idealnie pasują do tego typu miejsc. Sprawią, że wygląd naszego domu będzie nowoczesny i niepowtarzalny. Żarówki RGB GU10 sprawdzą się też jako dekoracyjne oświetlenie witryn sklepowych, hoteli, czy restauracji, a także pozostałych obszarów komercyjnych i mieszkaniowych. Są to żarówki, które posiadają niski pobór energii elektrycznej, dzięki czemu są bezpieczne dla naszego portfela. Omawiane przez nas żarówki LED RGB z gwintem GU10 posiadają kąt świecenia, który wynosi 120 stopni. Jest to produkt kompatybilny z Alexa i Google Home. Jest też produktem bezpiecznym, gdyż nie wytwarza promieniowania UV i IR. 

Rodzaje żarówek RGB

Jakie są najczęściej spotykane rodzaje żarówek RGB? Zdecydowanie najczęściej i najchętniej kupowane rodzaje żarówek RGB to żarówki RGB E27, żarówki RGB GU10 oraz żarówki RGB E14. Wymienione żarówki posiadają gwinty, które są kompatybilne z większością opraw. Dzięki temu w prosty sposób będziemy mogli dopasować nasze produkty. Żarówki GU10 RGB idealnie sprawdzi się sufitach podwieszanych. Ich kształt idealnie wpasuje się, dzięki czemu zyskamy nietuzinkowy wygląd w naszym salonie, czy sypialni. Żarówki LED RGB GU10 możemy również zastosować w reflektorach sufitowych. Takie oświetlenie jest gwarancją udanej aranżacji, której będą nam zazdrościć wszyscy odwiedzający nas goście. Żarówka LED RGB E14 to kolorowa żarówka z gwintem klasycznym o średnicy 27 mm. Takie żarówki z małym gwintem idealnie sprawdzą się do na przykład do lampek nocnych. 

Gdzie stosować żarówki RGB

Gdzie stosować żarówki RGB? Żarówki LED RGB idealnie sprawdzą się na przykład do oświetlenia witryn sklepowych. Dzięki kolorowym żarówkom z możliwością sterowania, skutecznie przyciągniemy uwagę klientów. W 2022 roku musimy przyciągać uwagę, by zostać zauważonym, dlatego stosowanie żarówek o różnych kolorach to doskonałe rozwiązanie. W jakich jeszcze pomieszczeniach możemy stosować żarówki RGB? Otóż tego typu oświetlenie idealnie odnajdzie się jako dekoracyjne oświetlenie w każdym salonie i sypialni. Możemy połączyć ze sobą żarówki RGB tworząc całą sieć. Za pomocą stworzonej przez nas sieci z żarówek LED RGB możemy uzyskać ciekawe iluminacje świetlne, które za pomocą sterownika możemy w interesujący sposób zaaranżować wnętrze, tworząc niezapomniany klimat. Mamy możliwość włączania i wyłączania danych stref, dzięki czemu stworzona przez nas iluminacja osiągnie jeszcze lepszy efekt. Żarówki RGB LED często wybierane są także do pokojów dziecięcych, ich szeroki wybór barw sprawia, że możemy w piękny sposób urządzić pokój naszych pociech. 

Sterowanie żarówkami RGB

Sterowanie żarówkami RGB polega na zarządzaniu nimi za pomocą odpowiedniego sterownika na Wi-Fi, czy pilota. Sterowanie żarówkami RGB pozwala na włączanie i wyłączanie, a także zmianę barwy i natężenia emitowanego światła. Takie działanie pozwala nam na dowolne zmienianie światła na jedną z ponad 16 milionów barw, które powstają poprzez niezliczone kombinacje. Jeśli zależy nam na uzyskaniu efektu wyciszającego, możemy zastosować barwę o łagodnym i stonowanym odcieniu. Dzięki tej wygodnej i łatwej w obsłudze żarówce RGB połączonej z pilotem lub za pomocą innych sterowników, możemy rozkoszować się wybraną przez nas barwą w dowolnej chwili, bez konieczności zmieniania żarówek. 

Tworzenie sieci za pomocą żarówek LED RGB

Tworzenie sieci za pomocą żarówek LED RGB polega na stworzeniu sieci żarówek RGB, które zapewnią nam niepowtarzalną dekorację w naszych domach, mieszkaniach, a nawet w galeriach handlowych. Dzięki utworzonej sieci żarówek LED RGB, możemy zarządzać nimi w synchroniczny sposób, co tylko potęguje już i tak imponujący wizualny efekt. Możemy nimi dowolnie sterować na przykład wyłączając jedną ze stref, na które wcześniej zostały podzielone. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w takich miejscach jak różnego typu lokale, w tym lokale gastronomiczne. Idealnym miejscem na sieć żarówek LED RGB może także okazać się nasz prywatny salon, pokój, a nawet korytarz. Żarówki RGB szczególnie o gwincie GU10 doskonale pomogą podkreślić sufit podwieszany, który w połączeniu ze światłem sprawi, że nie będziemy w stanie oderwać wzroku.

Festiwal kolorów, czyli o oświetleniu RGB
11.02.2021 Festiwal kolorów, czyli o oświetleniu RGB

Co to jest RGB? Wady i zalety oświetlenia kolorowego RGB.

Więcej
Żarówki ledowe do domu – czy to dobre rozwiązanie?
10.02.2021 Żarówki ledowe do domu – czy to dobre rozwiązanie?

Czy żarówki LED są oszczędne? Dowiedz się jak żarówka będzie najlepsza do Twojego pomieszczenia oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Więcej
Rodzaje żarówek i ich oznaczenia
10.02.2021 Rodzaje żarówek i ich oznaczenia

Gwinty żarówek oraz ich rodzaje mogą być przeróżne, a wybór odpowiedniego źródła światła może stanowić nie lada wyzwanie.

Więcej


* Pola wymagane