INFOLINIA: 42 617 28 39

Wybierz kategorię

oświetlenie LED

 

żarówki led

 

Monitoring do domów

 

Oświetlenie ogrodowe LED

Zasilacze - modułowe

Zasilacze Modułowe - tani i niezawodny sposób zasilania

 
Zasilacze modułowe LED przeznaczona są do montażu pod tzw. „suchą zabudowę". Idealnie nadają się tam, gdzie wymagamy od zasilacza długotrwałej pracy bez zbędnych zakłóceń. Zasilacze modułowe 12V są stabilizowane i posiadają tzw. układ stabilizujący, dlatego nadają się idealnie do zasilania produktów wykonanych w technologii LED. Wykonane są z wysokiej jakości produktów, dlatego gwarantują długą i bezawaryjną pracę. Zasilacze modułowe doskonale sprawdzą się do pracy z taśmami LED SMD 2835, 3528, 5050, 5060 czy 5630. Są świetnym wyborem, jeśli chodzi o taśmy RGB czy żarówki LED z gwintem G4 lub MR16. Możemy stosować je wszędzie tam, gdzie oświetlenie LED zasilane jest napięciem 12V.
 

Różne moce zasilaczy modułowych

 
Modułowe zasilacze 12V spotkamy zarówno o małych, jak i dużych mocach. Wszystkie prezentowane w tej kategorii zasilacze modułowe posiadają napięcie wynoszące 12V i różnią się od siebie wielkością i mocą. Począwszy od małych mocy po bardzo duże chłodzone specjalnymi wentylatorami. Zasilacze od 15W do 200W chłodzone są grawitacyjną cyrkulacją powietrza. Powyżej mocy 200W wszystkie transformatory mają chłodzenie oparte na wentylatorach. Zasilacze modułowe LED potrzebują swobodnego przepływu powietrza do chłodzenia. Pamiętaj przy wyborze zasilacza o lekkim zapasie mocy (ok. 30%) względem zasilanego oświetlenia.
 

Jakiej mocy są zasilacze o natężeniu 1,25A

 
Zacznijmy od tego, jak obliczamy moc w Watach naszych zasilaczy. Aby zrobić to proste zadanie, wystarczy pomnożyć napięcie transformatora przez jego natężenie. Dla przykładu obliczymy kilka takich produktów:
  • Zasilacz modułowy 12V x 1,25A posiada moc 15 watów
  • Zasilacz modułowy 12V x 2,1A dysponuje mocą 25 wat
  • Zasilacz modułowy 12V x 2,9A zasili oświetlenie o mocy do 35W
  • Zasilacz modułowy 12V x .........( i tak można mnożyć bez końca w zależności od wartości natężenia prądu)
Oczywiście prezentowane w tej kategorii zasilacze montażowe mają napięcie 12V dlatego podstawowym mnożnikiem ich mocy jest 12. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą zasilaczy modułowych prezentowanych na naszych stronach.
[Produktów w tej kategorii: 21]   Wyświetl po:* Pola wymagane