Spis treści

Plafon 100 cm – 120 cm  sufitowy led

Plafon 100 cm – 120 cm pełni funkcję nie tylko praktyczną, ale również estetyczną, wpływając na charakter i atmosferę wnętrza. Jest on elementem, który może radykalnie zmienić percepcję przestrzeni, podkreślić jej zalety lub skutecznie ukryć niedoskonałości. Wybór oświetlenia powinien być zatem przemyślany i dostosowany do indywidualnych potrzeb mieszkańców oraz specyfiki danego pomieszczenia.  Plafon 100 cm to doskonałe rozwiązanie, które równie dobrze sprawdzi się w przestronnym salonie, jak i kuchni czy jadalni. Szerokość ta pozwala na wytworzenie wystarczającego strumienia światła, co jest kluczowe dla funkcjonalności każdego większego wnętrza, jednocześnie zachowując delikatność formy i nie przytłaczając przestrzeni swoim gabarytem. Wprowadzenie takiego rodzaju oświetlenia może stanowić centralny punkt kompozycji świetlnej wnętrza, które wpłynie na jego finalny wygląd i atmosferę.

Plafon 100 cm - 120 cm  sufitowy led

Plafon 100 cm – 120 cm  sufitowy led

Najczęściej wybierane przez klientów plafony 100 cm:

SZARY PLAFON SOLVENT S TOP 110 GR + REMOTE CONTROL AZ4013SZARY PLAFON SOLVENT S TOP 110 GR + REMOTE CONTROL AZ4013Zobacz produkt
plafon-rio-110-bialy-led-3000kPLAFON RIO 110 BIAŁY LED 3000KZobacz produkt
OKRĄGŁY PLAFON SOLVENT R TOP 110 BK + REMOTE CONTROL AZ3999OKRĄGŁY PLAFON SOLVENT R TOP 110 BK + REMOTE CONTROL AZ3999Zobacz produkt

Plafon 100 cm – 120 cm – koszty

Analiza kosztów zakupu plafonu o wymiarze 100 cm wymaga dokładnego spojrzenia na dostępne na rynku opcje oraz czynniki, które wpływają na wycenę. Rozpiętość cen plafonów o takim wymiarze jest szeroka i zależy od wielu parametrów, w tym od materiałów użytych do produkcji, renomy marki, designu oraz dodatkowych funkcji, takich jak sterowanie zdalne czy integracja z systemami inteligentnego domu.

Na niższym końcu przedziału cenowego znajdują się plafony wykonane z prostych materiałów jak plastik czy tańsze metale, które są zazwyczaj oferowane przez mniej znane marki. Przykładowo, prosty plafon 100 cm z tworzywa sztucznego o szerokości 100 cm bez żadnych dodatkowych funkcji można znaleźć w cenach rzędu 150-300 złotych. Te najprostsze modele często wykorzystują źródła światła z tradycyjnymi gwintami, takimi jak E27, co pozwala na stosowanie różnorodnych żarówek, w tym LED.

W średnim zakresie cenowym, który oscyluje między 300 a 800 złotych, plafony często prezentują lepszą jakość wykonania, używają szkła lub lepszego gatunku metali i posiadają bardziej złożone wzornictwo. W tej kategorii znajdują się produkty markowe, które oferują lepszą gwarancję oraz obsługę posprzedażową. Niekiedy modele w tej grupie cenowej zaczynają oferować dodatkowe funkcje, takie jak możliwość ściemniania światła.

Na górnym progu cenowym, powyżej 800 złotych, plafony o wymiarze 100 cm stają się elementem luksusowym. Charakteryzują się one wysokogatunkowymi materiałami, takimi jak szkło hartowane, aluminium czy szczotkowane metale, a także innowacyjnymi technologiami oświetleniowymi. Na przykład plafon marki Sollux Lighting, okrągły, o szerokości 100 cm, może kosztować w granicach 1 849 zł. Modele te mogą posiadać zintegrowane źródła światła LED, opcje kolorów światła, a także zaawansowane systemy sterowania, w tym piloty, aplikacje mobilne czy możliwość integracji z inteligentnymi systemami domowymi.

Wybierając plafon 100 cm, warto również zwrócić uwagę na koszty związane z wymianą żarówek oraz ewentualne koszty montażu, jeśli nie podejmiemy się tego samodzielnie. Plafony z wymiennymi żarówkami mogą być tańsze w zakupie, ale koszty eksploatacyjne mogą wzrosnąć w przypadku potrzeby częstej wymiany. Z kolei modele z wbudowanymi diodami LED charakteryzują się dłuższą żywotnością i mniejszym zużyciem energii, lecz ich początkowy koszt jest często wyższy.

Podsumowując, ceny plafonów o wymiarze 100 cm mogą znacząco się różnić, co daje szeroki wybór dla konsumentów o różnych potrzebach i budżetach. Najtańsze modele są dostępne już od kilkuset złotych, podczas gdy te oferujące najwyższej jakości materiały i technologie mogą kosztować kilka tysięcy złotych. Wybór konkretnego plafonu powinien być dobrze przemyślany i zależny od preferencji estetycznych, wymagań funkcjonalnych oraz dostępnego budżetu.

BIAŁY PLAFON SOLVENT R TOP 110 WH + REMOTE CONTROL AZ4000
BIAŁY PLAFON SOLVENT R TOP 110 WH + REMOTE CONTROL AZ4000

Stylowy biały plafon AZ4000 od Azzardo. Doskonale sprawdzi się jako oświetlenie w nowoczesnych wnętrzach mieszkalnych. Szerokość plafonu to 110 cm z funkcją zmiany bieli CCT.

Zobacz produkt

Plafon 100 cm – 120 cm – wszechstronność

Analiza zużycia energii przez plafony o długości 100 cm musi brać pod uwagę różne rodzaje źródeł światła, z których najpopularniejszymi są obecnie technologie LED i tradycyjne żarówki. Aby zrozumieć długoterminowe koszty eksploatacji, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, takich jak efektywność energetyczna, żywotność źródła światła oraz częstotliwość wymiany żarówek.

Zaczynając od technologii LED, jest ona znana z bardzo niskiego zużycia energii oraz długiej żywotności. Plafony LED o wymiarze 100 cm często są wyposażone w zintegrowane diody LED, których żywotność może wynosić nawet 30 000 do 50 000 godzin użytkowania. Takie rozwiązanie minimalizuje konieczność wymiany żarówek, co przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne w dłuższej perspektywie.

Możliwość sterowania jasnością światła, a nawet koloru, pozwala na dostosowanie oświetlenia do potrzeb użytkownika i może dalej obniżyć zużycie energii, gdyż nie zawsze potrzebne jest pełne natężenie światła. Ponadto niektóre plafony mają sterowanie na pilota. Plafon Led z pilotem 100 cm daje wiele możliwości np. zmiana barwy światła w niektórych przypadkach też możliwość ściemniania.

Z kolei tradycyjne żarówki, takie jak halogeny czy żarówki kompaktowe, są znacznie mniej efektywne energetycznie i mają znacznie krótszą żywotność – często od 1 000 do 2 000 godzin świecenia. Oznacza to, że wymagają one częstszej wymiany, co generuje dodatkowe koszty i jest mniej wygodne dla użytkownika. Długoterminowo, wyższe zużycie energii tych źródeł światła przekłada się na wyższe rachunki za prąd.

Jednakże, warto zauważyć, że cena początkowa plafonów LED może być wyższa w porównaniu do tradycyjnych. Wartość ta jednak jest kompensowana przez oszczędności w zużyciu energii i niższe koszty wymiany żarówek w długim okresie.

Należy również pamiętać, że zużycie energii przez plafon 100 cm jest zależne od liczby godzin jego użytkowania. Dlatego indywidualne nawyki i potrzeby oświetleniowe domowników będą miały wpływ na ostateczne koszty eksploatacji. W przypadku rzadkiego używania plafonu, różnica w kosztach między LED a tradycyjnymi źródłami światła może być mniej zauważalna.

Na rynku dostępne są również plafony pozwalające na zastosowanie zarówno technologii LED, jak i tradycyjnych żarówek, dając użytkownikom elastyczność w wyborze. Taka możliwość pozwala na stopniowe przechodzenie na bardziej oszczędne źródła światła lub dostosowanie oświetlenia do indywidualnych preferencji.

W kontekście eksploatacji, warto zwrócić uwagę na klasy efektywności energetycznej poszczególnych plafonów. Modele LED najczęściej posiadały będą wyższą klasę efektywności, co zaznacza się na etykietach energetycznych i jest jasnym wskaźnikiem potencjalnych oszczędności.

Podsumowując, wybierając plafon 100 cm z źródłami światła LED, użytkownicy mogą spodziewać się znacznie niższych kosztów eksploatacji w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Wysoka efektywność energetyczna, długa żywotność oraz dodatkowe funkcje, takie jak ściemnianie czy regulacja barwy światła, przekładają się na korzyści finansowe oraz komfort użytkowania przez wiele lat.

Plafon 100 cm - 120 cm - wszechstronność

Plafon 100 cm – 120 cm – wszechstronność

Plafon sufitowy 100 cm – 120 cm – pielęgnacja i konserwacja

Pielęgnacja i konserwacja plafonu to kluczowe czynności, które mają niebagatelny wpływ na zachowanie estetyki i funkcjonalności oświetlenia. Dobre praktyki konserwacyjne pozwalają przedłużyć żywotność plafonu oraz zapewnić optymalne rozprowadzanie światła. Aby proces ten był efektywny, istotne jest zrozumienie specyfiki plafonów LED i tradycyjnych, a także właściwe podejście do czyszczenia.

Przed przystąpieniem do czyszczenia plafonu warto dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną przez producenta. Może ona zawierać specyficzne zalecenia dotyczące danej serii produktów.

  • Przygotowanie do czyszczenia:

Wyłączenie prądu: Zawsze należy upewnić się, że plafon jest odłączony od źródła zasilania. Są to podstawowe środki bezpieczeństwa zarówno dla użytkownika, jak i samego urządzenia.

Dobór narzędzi: Do czyszczenia zazwyczaj wystarczą miękka ściereczka z mikrofibry, delikatny roztwór myjący oraz drabina lub stabilne krzesło, aby bezpiecznie dotrzeć do plafonu.

  • Czyszczenie plafonów LED:

Plafony LED wymagają szczególnej ostrożności, ponieważ diody LED są delikatniejsze niż tradycyjne źródła światła i mogą być uszkodzone przez niewłaściwe produkty chemiczne lub nadmierne naciski. W przypadku plafonów LED z zewnętrznymi żarówkami, po odłączeniu zasilania warto wyjąć źródło światła i czyścić je oddzielnie, zgodnie z zaleceniami producenta.

  • Czyszczenie plafonów z tradycyjnymi żarówkami:

W tradycyjnych plafonach żarówki powinno się wyjąć przed czyszczeniem, aby uniknąć ich stłuczenia. W przypadku plafonów ze szkła lub innych kruchych materiałów, powinno się dokonywać czyszczenia z wyjątkową ostrożnością, stosując miękkie ścierki i unikając produktów, które mogłyby porysować powierzchnię.

  • Czyszczenie obudowy plafonu:

Obudowę plafonu można zazwyczaj czyścić za pomocą wilgotnej ścierki z mikrofibry, która doskonale zbiera kurz i brud bez potrzeby używania silnych detergentów. W przypadku trudniejszych zabrudzeń można zastosować łagodny roztwór z wodą i neutralnym mydłem. Po nałożeniu roztworu należy dokładnie wytrzeć powierzchnię do sucha, aby uniknąć smug.

  • Specyficzne materiały:

Jeżeli plafon 100 cm wykonany jest ze specyficznych materiałów, takich jak mosiądz czy chrom, warto użyć dedykowanych środków do czyszczenia metali. Pozwoli to na zachowanie połysku i zapobiegnie powstawaniu oksydacji.

  • Przestrzeganie regularności:

Czyszczenie plafonu powinno być regularne, najlepiej raz na kilka miesięcy, co zapobiegnie gromadzeniu się trudnych do usunięcia zabrudzeń oraz osadu z kurzu i tłuszczu, który może pochodzić na przykład z kuchni.

Potencjalne pułapki:

Używanie silnych środków chemicznych może prowadzić do zmatowienia, pęknięć lub innych uszkodzeń powierzchni plafonu.

Zbyt duży nacisk podczas szorowania może spowodować uszkodzenie delikatnych elementów plafonu, szczególnie w przypadku konstrukcji z elementami plastikowymi.

Spryskiwanie bezpośrednio roztworami czyszczącymi może skutkować ich przedostaniem się do wnętrza plafonu i uszkodzeniem elektroniki.

Niewłaściwe zabezpieczenie źródeł światła przed wilgocią podczas czyszczenia może skutkować ich uszkodzeniem lub skróceniem żywotności.

Podsumowanie: Odpowiednia pielęgnacja plafonów 100 cm nie jest procesem skomplikowanym, ale wymaga uwagi i regularności. Kluczem do sukcesu jest przestrzeganie zaleceń producenta, używanie właściwych narzędzi i środków, oraz regularne wykonywanie czynności konserwacyjnych. Dzięki tym prostym praktykom, plafon będzie służył użytkownikom przez wiele lat, zachowując swoją estetykę i pełną funkcjonalność.

plafon-skala-100-bialy
PLAFON SKALA 100 BIAŁY

Plafon Skala Biały SL.0817 od Sollux Lighting to eleganckie i nowoczesne rozwiązanie oświetleniowe. Wyposażony w sześć gniazd na żarówki typu E27, plafon Skala umożliwia używanie zarówno tradycyjnych żarówek o maksymalnej mocy 60W.

Zobacz produkt

Plafon 100 cm – 120 cm – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przy zakupie plafonu o długości 100 cm warto skupić się na kilku kluczowych kryteriach, które zdecydują o jego funkcjonalności i estetyce, a także o komforcie użytkowania. Każdy z poniższych punktów odegra ważną rolę w wyborze idealnego plafonu, który będzie nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również efektywny i praktyczny.

1. Jakość Materiałów

Wytrzymałość i estetyka plafonu zależą w głównej mierze od jakości użytych materiałów. Szklane elementy powinny być odporne na zarysowania i łatwe w czyszczeniu, podczas gdy metalowe części powinny być zabezpieczone przed korozją. Jakość materiałów wpływa także na długość życia produktu i jego wygląd na przestrzeni lat.

2. Typ i moc źródła światła

W zależności od technologii (LED, halogen, żarówki energooszczędne) plafony różnią się mocą światła, zużyciem energii oraz trwałością źródeł światła. Warto zwrócić uwagę na możliwość wymiany źródeł światła w przyszłości oraz ich dostępność na rynku.

3. Łatwość instalacji

Nie każdy plafon 100 cm jest równie łatwy w montażu. Niektóre modele wymagają zastosowania specjalistycznych narzędzi lub wiedzy, co może zwiększać koszty instalacji. Wybierając model upewnij się, czy jego montaż jest możliwy do wykonania we własnym zakresie czy też będziesz potrzebować pomocy profesjonalisty.

4. Design i styl

Plafon  100 cm powinien komponować się z wnętrzem, w którym się znajduje, dlatego jego wygląd jest równie ważny, jak aspekty techniczne. Czy preferujesz nowoczesny design, klasyczną elegancję, a może industrialny surowiec? Wybór stylu ma istotne znaczenie dla końcowego efektu aranżacyjnego.

5. Stopień ochrony IP

Plafony mogą być instalowane w różnych środowiskach, także tam, gdzie jest wilgoć lub pył. Stopień ochrony IP (Ingress Protection) informuje o tym, jak dobrze urządzenie jest zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. W łazience przyda się plafon o wyższym stopniu IP.

6. Możliwości regulacji światła

Regulacja natężenia światła może znacznie zwiększyć funkcjonalność plafonu. Możliwość ściemniania pozwala na dostosowanie oświetlenia do aktualnych potrzeb – od jasnego światła potrzebnego do pracy po delikatne oświetlenie relaksacyjne. Niektóre plafony również mogą zmieniać barwę światła. Plafon Led z pilotem 100 cm umożliwia właśnie tą opcję. Warto jednak przed zakupem upewnić się, że wybrany przez nas model posiada taką funkcję.

7. Efektywność energetyczna

Eksploatacja oświetlenia wiąże się z bieżącymi kosztami zużycia energii. Wybór plafonu o wysokiej efektywności energetycznej to oszczędność na rachunkach za prąd oraz krok w stronę dbałości o środowisko.

8. Gwarancja producenta

Długość i warunki gwarancji są istotnym pokazaniem przez producenta zaufania do oferowanego produktu. Dłuższa gwarancja może świadczyć o większej niezawodności plafonu i gotowości producenta do zapewnienia wsparcia po zakupie.

Każde z wymienionych kryteriów ma znaczenie przy wyborze odpowiedniego plafonu, a dokładne ich rozważenie przed zakupem może przynieść korzyści w postaci zadowolenia z użytkowania oraz długoterminowych oszczędności. Wybierając plafon 100 cm do swojego mieszkania czy domu, warto zadbać o to, by był on nie tylko atrakcyjnym dodatkiem do wnętrza, ale także by służył wygodnie przez długi czas.

Plafony o długości 100 cm to popularny wybór w zakresie oświetlenia wewnętrznego zarówno w domach prywatnych, jak i w przestrzeniach komercyjnych. Ich uniwersalne rozmiary pozwalają na wszechstronne zastosowanie, jednak jak każdy wybór oświetleniowy, mają one swoje specyficzne zalety i wady.

Plafon 100 cm - 120 cm - na co zwrócić uwagę przed zakupem

Plafon 100 cm – 120 cm – na co zwrócić uwagę przed zakupem

Plafon sufitowy 100 cm – 120 cm – zalety

 Optymalne Rozproszenie Światła

Jednym z głównych atutów plafonów o szerokości 100 cm jest ich zdolność do rozprowadzania światła w sposób równomierny i efektywny. Wielkość takiego plafonu pozwala na oświetlenie większej powierzchni niż mniejsze modele, co czyni go idealnym wyborem do oświetlenia średnich i dużych pomieszczeń, takich jak salony, sypialnie, czy korytarze. Przykładowo, szeroki plafon 100 cm umieszczony na środku pokoju może zapewnić jasne i rozproszone światło, które nie tworzy ciemnych zakątków.

Wielofunkcyjność

Plafony o takim wymiarze często oferują funkcje dodatkowe, takie jak możliwość  ściemniania, co zwiększa ich funkcjonalność.

Design i Dopasowanie do Wnętrza

Duża powierzchnia plafonu stanowi znaczący element dekoracyjny w pomieszczeniu. Z tego względu producenci oferują szeroki wybór wzorów i wykończeń, umożliwiając dopasowanie plafonu do różnorodnych stylów wnętrz. Ponadto, współczesne plafony są często dziełem projektantów, którzy tworzą z nich prawdziwe dzieła sztuki, mogące służyć jako główny punkt dekoracyjny pomieszczenia.

Efektywność Energetyczna

Wiele modeli plafonów 100 cm jest wyposażonych w technologię LED, która jest znana ze swojej energooszczędności i długiej żywotności. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się niższymi rachunkami za energię oraz rzadszą koniecznością wymiany źródeł światła, co jest zarówno praktyczne, jak i ekologiczne.

plafon-luna-2-bialy
PLAFON LUNA 2 BIAŁY

Plafon LUNA idealnie wpasuje się w nowoczesne aranżacje, dodając im blasku swoją obecnością. Może rozgościć się zarówno w kuchni, salonie, jak i sypialni, bo dla dobrego designu nie ma żadnych ograniczeń. Plafon posiada 8.5W oraz barwę światła białą ciepłą 3000K oraz strumień świetlny w wysokości 850lm.

Zobacz produkt

Plafon sufitowy 100 cm – 120 cm – wady

Instalacja i Montaż

Ze względu na swoje rozmiary, montaż plafonów o długości 100 cm może być bardziej skomplikowany i wymagać pomocy profesjonalnego elektryka, zwłaszcza w przypadku tych z dodatkowymi funkcjami, jak możliwość ściemniania. Takie prace wiążą się często z dodatkowymi kosztami oraz koniecznością właściwego zabezpieczenia podczas instalacji.

Ograniczenia w Małych Przestrzeniach

W mniejszych pomieszczeniach, takich jak łazienki czy niewielkie przedpokoje, plafon  100 cm może okazać się zbyt duży, co może prowadzić do efektu przytłoczenia przestrzeni. Co więcej, w pomieszczeniach o niższych sufitach taki plafon może znacznie zmniejszyć wrażenie przestrzenności.

Waga i Konieczność Wzmocnienia Sufitu

Większe plafony, szczególnie te wykonane z cięższych materiałów, jak szkło czy metal, mogą ważyć znacznie więcej niż ich mniejsze odpowiedniki. Może to wymagać dodatkowego wzmocnienia sufitu, aby uniknąć ryzyka jego uszkodzenia lub zawalenia się pod ciężarem oświetlenia.

Cena

Plafony o wymiarach 100 cm zazwyczaj należą do wyższej półki cenowej w porównaniu do mniejszych modeli, co wynika z ich rozmiarów, użytych materiałów i dodatkowych funkcji. Wysoka cena może stanowić barierę dla osób dysponujących mniejszym budżetem na zakup oświetlenia.

Utrzymanie i Czyszczenie

Wymagania dotyczące utrzymania czystości plafonów o większych wymiarach mogą być wyższe. Ze względu na ich powierzchnię, mogą one zbierać więcej kurzu i brudu, co może być szczególnie problematyczne w przypadku modeli o skomplikowanych kształtach czy fakturach.

W analizie wad i zalet plafonów o długości 100 cm widzimy, że są to produkty, które mogą idealnie pasować do wielu aranżacji i spełnić różnorodne potrzeby użytkowników. Wybierając taki rodzaj oświetlenia, warto uwzględnić wszystkie wyżej wymienione aspekty, aby dopasować produkt nie tylko do swoich preferencji estetycznych, ale także praktycznych, uwzględniając ograniczenia własnej przestrzeni oraz gotowość do poniesienia wyższych kosztów początkowych oraz utrzymania.

Oświetlenie pełni nie tylko rolę praktyczną, ale jest również ważnym elementem dekoracyjnym. Wybór odpowiedniego plafonu o szerokości 100 cm to zadanie, które wymaga rozważenia szeregu czynników. Na podstawie zebranych informacji można wyciągnąć konkretną rekomendację, która pomoże w podjęciu trafnej decyzji.

Plafon sufitowy 100 cm - 120 cm - wady

Plafon sufitowy 100 cm – 120 cm – wady

Plafon 100 cm – 120 cm – praktyczne rekomendacje odnośnie wyboru

Dobór do Wielkości Pomieszczenia

Należy pamiętać, że plafon  100 cm najlepiej sprawdzi się w przestronnych wnętrzach. W małych pokojach warto rozważyć mniejsze modele, które nie przytłoczą przestrzeni. Dla pomieszczeń o niższych sufitach zalecane są plafony płaskie, które nie zmniejszą optycznie przestrzeni.

Styl i Wygląd

Wybierając plafon, warto dostosować go do stylu wnętrza. W ofercie producentów znajdziemy zarówno proste, minimalistyczne modele, jak i bogato zdobione plafony, pasujące do wnętrz klasycznych lub glamour. Warto również zwrócić uwagę na kolorystykę i materiały wykończeniowe.

Technologia Źródeł Światła

W kwestii efektywności energetycznej preferowane są plafony wyposażone w technologię LED. Pomimo wyższej ceny zakupu, długoterminowe korzyści wynikające z oszczędności energii oraz rzadkiej wymiany źródeł światła sprawiają, że jest to inwestycja opłacalna.

Funkcjonalność

Warto zwrócić uwagę na plafony z możliwością ściemniania lub zmiany koloru światła. Dają one większe możliwości dostosowania intensywności i kolorze oświetlenia do potrzeb użytkownika. Funkcje te mogą być szczególnie przydatne w pomieszczeniach wielofunkcyjnych.

Montaż i Utrzymanie

Należy być świadomym, że cięższe modele mogą wymagać wzmocnienia sufitu, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Ponadto, warto wybierać plafony, które są łatwe w montażu i konserwacji. Modele z gładkimi powierzchniami będą prostsze w utrzymaniu czystości niż te o skomplikowanej strukturze.

Końcowe Wnioski

Rozważając wszystkie zalety i wady, można dojść do wniosku, że plafon 100 cm to rozwiązanie, które dobrze komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami, zapewniając jednocześnie optymalne oświetlenie dużych pomieszczeń. Należy jednak pamiętać, że taki wybór wiąże się z koniecznością dokładnej analizy możliwości własnego wnętrza pod kątem wielkości, stylu oraz wytrzymałości sufitu.

Decydując się na zakup plafonu o tej szerokości, warto kierować się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością i efektywnością energetyczną. Technologia LED, pomimo wyższych kosztów początkowych, zwróci się w dłuższej perspektywie. Z kolei funkcje takie jak ściemnianie czy zmiana barwy światła znacznie poprawią komfort użytkowania.

Pamiętając o tych zaleceniach, można świadomie dokonać wyboru plafonu o szerokości 100 cm, który będzie nie tylko efektownym, ale również praktycznym dodatkiem do każdego wnętrza.

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 2 lutego 2024