Spis treści

Plafon Led 80cm – 90cm

Plafon LED 80cm to nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie oświetleniowe, które zdobywa coraz większą popularność wśród klientów. Plafon LED to typ oprawy sufitowej montowany bezpośrednio do sufitu, która wykorzystuje technologię diod LED do oświetlenia pomieszczeń, oferując wysoką efektywność energetyczną oraz długą żywotność. Plafony LED mogą występować w różnych mocach, w zależności od modelu i przeznaczenia, zaczynając od kilkunastu watów, aż po ponad 80W. Plafon Led 80cm – 90cm dzięki swoim zaletom, takim jak długa żywotność, niskie zużycie energii oraz możliwość regulacji natężenia światła, plafon LED 80cm stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych źródeł światła. W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej charakterystyce, różnym modelom, źródłom światła, nowoczesnym funkcjom, specyfikacji, stylom oraz cenom plafonów LED 80 cm.

Plafon Led 80cm - 90cm

Plafon Led 80cm – 90cm

Najczęściej kupowane plafony Led 80cm – 90cm przez klientów:

PLAFON LED HOUSTON 80W 4000K BIAŁYPLAFON LED HOUSTON 80W 4000K BIAŁYZobacz produkt
plafon-luna-1-bialyPLAFON LUNA 1 BIAŁYZobacz produkt
plafon-led-artesia-92w-czarny-cct-pilot (1)PLAFON LED ARTESIA 92W CZARNY CCT PILOTZobacz produkt

Charakterystyka plafonu LED 80cm – 90cm

Plafon nazywany również lampą sufitową to rodzaj oprawy oświetleniowej montowanej bezpośrednio na suficie, której głównym zadaniem jest równomierne rozprowadzenie światła po pomieszczeniu. Stanowi on nie tylko praktyczne źródło światła, ale także element dekoracyjny, wpływający na wygląd i atmosferę wnętrza. Plafony są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i stylach, co pozwala na ich dopasowanie do potrzeb i gustów szerokiego grona użytkowników. Plafon Led 80 cm wyróżnia się na tle innych opraw oświetleniowych swoimi imponującymi rozmiarami, co sprawia, że jest on szczególnie polecany do oświetlenia większych przestrzeni, takich jak salony, jadalnie czy przestronne sypialnie. Jego duży rozmiar pozwala na efektywne rozproszenie światła, co jest kluczowe dla uzyskania optymalnego efektu oświetleniowego.  Co ważne, plafony 80 cm nie ograniczają się jedynie do kształtu okrągłego. Dostępne są również w wariantach kwadratowych, prostokątnych lub innych nieregularnych kształtach, co dodatkowo rozszerza ich zastosowanie i pozwala na indywidualne dopasowanie do stylu pomieszczenia. Takie różnorodności kształtów pozwalają na kreowanie unikalnych aranżacji, w których plafon staje się nie tylko źródłem światła, ale również istotnym elementem dekoracyjnym. Plafony Led 80 cm, dzięki swojej różnorodności – zarówno pod względem kształtu, jak i materiałów wykonania (metal, szkło, tworzywo sztuczne) – mogą być dopasowane do niemal każdego wnętrza, niezależnie od panującej w nim estetyki. Stanowią one doskonały wybór dla osób poszukujących rozwiązania, które połączy w sobie funkcjonalność z nowoczesnym lub klasycznym designem, wpisując się zarówno w przestrzenie minimalistyczne, jak i te bardziej ozdobne. Podsumowując, plafon LED o średnicy 80 cm to uniwersalne rozwiązanie oświetleniowe, które dzięki swojej wielkości, różnorodności kształtów i szerokiej palecie materiałów, może być z powodzeniem stosowane w różnorodnych aranżacjach wnętrz.

Charakterystyka plafonu LED 80cm - 90cm

Charakterystyka plafonu LED 80cm – 90cm

Różne modele plafonu LED 80cm – 90cm

Plafon LED 80cm jest doskonałym wyborem dla osób poszukujących efektywnego i estetycznego rozwiązania oświetleniowego. Charakteryzuje się nie tylko imponującymi rozmiarami, ale także różnorodnością wykonania, mocą i funkcjonalnością, co pozwala na jego zastosowanie w wielu typach pomieszczeń. Plafony LED dostępne są w różnych kształtach, nie tylko okrągłych, ale również kwadratowych, prostokątnych czy nieregularnych, co umożliwia dopasowanie do indywidualnych potrzeb i preferencji estetycznych. Plafon 80 cm harmonijnie rozprasza światło, tworząc przytulną atmosferę w pomieszczeniu. W zakresie mocy oświetleniowe plafony LED mogą się różnić, co pozwala na wybór optymalnego rozwiązania różnych przestrzeni. Dostępne są modele o zróżnicowanej liczbie lumenów, co przekłada się na intensywność i zasięg światła. Nowoczesne plafony LED mogą oferować również dodatkowe funkcje, takie jak regulacja jasności (ściemnianie), zmiana barwy światła (od ciepłej bieli do zimnej) czy sterowanie za pomocą pilota, aplikacji mobilnej lub systemów domu inteligentnego. Te dodatkowe funkcje zwiększają komfort użytkowania i pozwalają na dostosowanie oświetlenia do aktualnych potrzeb i nastroju. Różnica między plafonami LED 80 cm – 90 cm a innymi dostępnymi na rynku rozmiarami polega przede wszystkim na ich zasięgu oświetleniowym i wpływie na estetykę pomieszczenia. Plafony o większej średnicy, takie jak 80 cm, są idealne do oświetlenia większych przestrzeni, oferując jednocześnie mocne i równomierne światło. Ich rozmiar czyni je również wyraźnym elementem dekoracyjnym, który może stanowić centralny punkt w aranżacji wnętrza. Dodatkowo, plafony LED o średnicy 80 cm występują w różnorodnej palecie kolorystycznej, co umożliwia jeszcze lepsze dopasowanie do stylu i kolorystyki pomieszczenia. Dostępne są zarówno klasyczne barwy, takie jak biel, czerń czy szarości, jak i bardziej ekspresyjne kolory, które mogą stanowić wyrazisty akcent dekoracyjny. Ta szeroka gama kolorystyczna pozwala na stworzenie spersonalizowanego i harmonijnego wnętrza, podkreślając indywidualny charakter każdej przestrzeni. Podsumowując, plafon LED 80cm wyróżnia się na tle innych rozwiązań oświetleniowych swoją wszechstronnością, mocą i możliwością personalizacji dzięki dodatkowym funkcjom. Jest to wybór, który łączy w sobie funkcjonalność, nowoczesność i estetykę, idealnie wpisując się w potrzeby współczesnych wnętrz.

Różne modele plafonu LED 80cm

Różne modele plafonu LED 80cm

 

Źródło światła w plafonie LED 80cm – 90cm

W plafonie LED 80 cm, źródło światła stanowi kluczowy element wpływający na jakość i intensywność oświetlenia. W tym przypadku, światło LED generowane jest przez moduł LED, który składa się z diod LED. Dzięki temu, plafon LED zapewnia energooszczędne i trwałe źródło światła, które może być dostosowane do różnych potrzeb użytkownika. Moduł LED to zespół diod LED zamontowanych na wspólnej płytce, która umożliwia ich równoczesne działanie. W plafonie LED 80 cm, moduł LED może być źródłem światła wbudowanym, co oznacza, że diody LED są integralną częścią konstrukcji plafonu. Taka konstrukcja pozwala na osiągnięcie równomiernego rozproszenia światła, co przekłada się na komfort użytkowania. Diody LED to podstawowe elementy generujące światło w plafonie LED. Charakteryzują się one wysoką efektywnością energetyczną oraz długą żywotnością, co sprawia, że są one coraz częściej wykorzystywane jako źródło światła w różnych rodzajach oświetlenia. Diody LED mogą generować różne barwy światła, takie jak ciepła biel, zimna biel czy barwa naturalna, co pozwala na dopasowanie oświetlenia do charakteru pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę, że jakość i intensywność światła LED w plafonie 80 cm zależy od kilku czynników, takich jak moc diod LED, ich ilość oraz sposób montażu. Dlatego, przy wyborze plafonu LED warto zwrócić uwagę na te parametry, aby uzyskać optymalne efekty oświetleniowe. Podsumowując, źródło światła w plafonie LED 80 cm stanowi moduł LED z diodami LED, które generują energooszczędne i trwałe oświetlenie. W zależności od konstrukcji plafonu, diody LED mogą być źródłem światła wbudowanym, co pozwala na osiągnięcie równomiernego rozproszenia światła. Jakość i intensywność światła LED zależy od mocy diod, ich ilości oraz sposobu montażu, dlatego warto zwrócić uwagę na te parametry przy wyborze plafonu LED 80 cm.

lampa-sufitowa-halo-80-bk-az4703
LAMPA SUFITOWA HALO 80 BK AZ4703

LAMPA SUFITOWA HALO 80 BK AZ4703 to kwintesencja nowoczesnego designu i innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych, idealna dla tych, którzy cenią sobie połączenie funkcjonalności z eleganckim wyglądem. Należąca do linii Decorative, ta lampa sufitowa w kolorze Black, wykonana z połączenia aluminium i matowego szkła, jest nie tylko trwała, ale także stylowa, dodając wnętrzu unikalnego charakteru.

Zobacz produkt

Nowoczesne funkcje plafonu LED 80 cm – 90cm

Nowoczesny plafon LED 80cm oferuje wiele zaawansowanych funkcji, które sprawiają, że oświetlenie staje się jeszcze bardziej funkcjonalne i komfortowe. Jedną z takich funkcji jest ściemnianie, które pozwala na regulację jasności plafonu LED w zależności od potrzeb i nastroju. Dzięki temu, światła LED mogą być dostosowane do różnych sytuacji, np. do relaksu czy pracy. Wiele modeli plafonu LED zawiera również funkcję sterowania pilotem zdalnym lub za pomocą aplikacji, co pozwala na wygodne zarządzanie oświetleniem bez konieczności wstania z miejsca. Plafony LED z pilotem umożliwiają nie tylko ściemnianie, ale także zmianę barwy światła czy włączanie i wyłączanie oświetlenia. Warto zwrócić uwagę na modele plafonu LED gwieździste, które oferują efekt LED gwieździstego nieba. Tego rodzaju plafony LED posiadają specjalne diody, które tworzą efekt rozproszonych punktów światła na powierzchni plafonu, przypominających gwieździste niebo. Taki efekt może dodać niezwykłego klimatu do wnętrza, a jednocześnie zapewnić przyjemne, delikatne oświetlenie. W przypadku plafonów LED z funkcją LED DIM, jasność plafonu LED regulowana jest za pomocą specjalnego ściemniacza, który może być zintegrowany z plafonem lub zamontowany na ścianie. Dzięki temu, użytkownik może precyzyjnie dostosować jasność oświetlenia do swoich potrzeb, co przekłada się na większy komfort użytkowania. Podsumowując, nowoczesne funkcje plafonu LED 80 cm, takie jak ściemnianie, sterowanie pilotem zdalnym czy efekt gwieździstego nieba, sprawiają, że oświetlenie staje się jeszcze bardziej funkcjonalne i komfortowe. Dzięki tym rozwiązaniom, plafony LED mogą być dostosowane do różnych potrzeb użytkownika, co czyni je idealnym wyborem dla osób ceniących wygodę i nowoczesne technologie.

Nowoczesne funkcje plafonu LED 80 cm

Nowoczesne funkcje plafonu LED 80 cm

Specyfikacja plafonu LED 80cm – 90cm

Plafony LED 80 cm, dzięki swoim wymiarom, są doskonałym wyborem do oświetlenia różnorodnych przestrzeni, oferując nie tylko efektywne, ale również estetyczne rozwiązanie oświetleniowe. Specyfikacja tych plafonów obejmuje szereg parametrów, które decydują o ich funkcjonalności i dopasowaniu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jednym z kluczowych aspektów jest barwa światła, która może wpływać na atmosferę i komfort użytkowania pomieszczenia. Plafony LED 80cm są dostępne w różnych temperaturach barwowych, od ciepłej 3000K, która tworzy przytulną i relaksującą atmosferę, idealną do sypialni czy salonów, po neutralną białą 4000K, zapewniającą czyste i jasne oświetlenie, doskonałe do kuchni, biur czy pomieszczeń roboczych. Te plafony mogą emitować nieoślepiającą barwę światła, co jest szczególnie ważne w miejscach, gdzie spędzamy dużo czasu. Moc oświetlenia to kolejny istotny parametr. Przykładowe moce plafonów LED 80 cm wahają się od około 80W, co gwarantuje silny i równomiernie rozproszony strumień świetlny, zdolny do oświetlenia nawet dużych przestrzeni. Wysoka moc, połączona z efektywnością oświetlenia LED, sprawia, że są one zarówno oszczędne, jak i długotrwałe, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ważnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest wysoki wskaźnik oddawania barw (CRI), często osiągający wartość 85 Ra lub więcej, co oznacza, że kolory w oświetlonym pomieszczeniu są naturalne i żywe. To szczególnie istotne w przestrzeniach, gdzie ważne jest dokładne odwzorowanie kolorów, np. w garderobie czy miejscu pracy związanym z grafiką czy fotografią. Plafony LED o średnicy 80 cm cechuje również solidna konstrukcja, która zapewnia ich długotrwałość i bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat. Oświetlenie LED jest znane z efektywności energetycznej i długiego okresu eksploatacji, co czyni te plafony inwestycją, która z czasem się zwraca. Podsumowując, plafony LED o średnicy 80 cm to nie tylko mocne źródło światła o strumieniu świetlnym dostosowanym do potrzeb użytkownika, ale także produkty oferujące nieoślepiającą barwę światła, wysoki wskaźnik oddawania barw oraz długotrwałe i solidne wykonanie. Wybierając plafon 80 cm, warto zwrócić uwagę na te parametry, aby zapewnić sobie optymalne i komfortowe oświetlenie w każdym wnętrzu.

 

Różne style plafonu LED 80cm – 90cm

Wybierając plafon LED 80cm, należy wziąć pod uwagę styl wnętrza, aby zapewnić harmonijną współpracę między oświetleniem a aranżacją pomieszczenia. Dostosowanie kształtu, stylu oraz koloru plafonu do reszty wnętrza jest kluczowe, aby osiągnąć spójny i estetycznie przyjemny efekt. Plafon o średnicy 80 cm może niemal każde wnętrze uczynić bardziej funkcjonalnym i atrakcyjnym wizualnie, gwarantując przy tym optymalne oświetlenie. Plafony do sypialni, kuchni czy salonu dostępne są w różnych stylach, od nowoczesnych, charakteryzujących się prostotą i minimalizmem, po bardziej klasyczne, z bogatszymi zdobieniami. Wybierając plafon, warto korzystać z zasady dopasowania go nie tylko do funkcji pomieszczenia, ale również do jego ogólnego charakteru. Plafon 80 cm może z łatwością stać się centralnym punktem każdego pomieszczenia, dlatego jego wybór powinien być przemyślany. Wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym skorzystają na wyborze plafonów o prostych, geometrycznych kształtach i stonowanych kolorach, takich jak biel, czerń czy szarości. Te plafony do salonu czy kuchni nie tylko dopełnią minimalistyczny wystrój, ale również zapewnią równomierne rozproszenie światła. Z kolei w przypadku sypialni, gdzie atmosfera powinna sprzyjać relaksowi, warto rozważyć plafony o cieplejszych barwach światła, które pomogą stworzyć przytulne środowisko. Plafon Led 80cm w ciepłym odcieniu będzie gwarantować komfortowy nastrój, idealny do odpoczynku. Odpowiednie dopasowanie plafonu do stylu wnętrza nie ogranicza się jednak tylko do wyboru koloru czy kształtu. Równie ważne jest uwzględnienie materiału, z którego jest wykonany, oraz ewentualnych dodatkowych funkcji, jak regulacja jasności czy zmiana barwy światła, które mogą zwiększyć funkcjonalność i komfort użytkowania. Podsumowując, klucz do stworzenia harmonijnej aranżacji wnętrza z plafonem LED 80cm tkwi w umiejętnym dopasowaniu jego stylu, kształtu i koloru do charakteru pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy jest to plafon do sypialni, kuchni czy salonu, ważne, by korzystać z rozwiązań, które nie tylko są estetycznie dopasowane, ale również gwarantują odpowiednie oświetlenie, podnosząc tym samym komfort i funkcjonalność niemal każdego wnętrza.

plafon-k-8194-z-serii-lagosPLAFON K-8194 Z SERII LAGOSZobacz produkt
OKRĄGŁY PLAFON SOLVENT R TOP 80 GR + REMOTE CONTROL AZ3998OKRĄGŁY PLAFON SOLVENT R TOP 80 GR + REMOTE CONTROL AZ3998Zobacz produkt
MODNY PLAFON SOLVENT S TOP 80 BK + REMOTE CONTROL AZ4008MODNY PLAFON SOLVENT S TOP 80 BK + REMOTE CONTROL AZ4008Zobacz produkt

Cena plafonu LED 80cm – 90cm

Wybierając plafon LED 80cm, warto zwrócić uwagę na różnice cenowe pomiędzy poszczególnymi modelami. Ceny plafonów LED mogą się różnić w zależności od producenta, materiałów użytych do produkcji, a także dodatkowych funkcji. W tej sekcji omówimy, jak znaleźć najlepszą ofertę oraz porównamy ceny różnych modeli plafonów LED. Na rynku można znaleźć plafony LED 80 cm w cenach zaczynających się już od około 300 zł. W tej kategorii cenowej można oczekiwać prostych modeli, wykonanych z tańszych materiałów, takich jak tworzywo sztuczne. Plafony te mogą nie oferować dodatkowych funkcji, takich jak regulacja jasności czy zmiana barwy światła. W wyższej kategorii cenowej, powyżej 500 zł, można znaleźć plafony LED 80 cm wykonane z bardziej trwałych materiałów, takich jak metal czy szkło. W tej grupie cenowej można również oczekiwać dodatkowych funkcji, takich jak możliwość ściemniania światła czy sterowanie za pomocą pilota. Plafony z tej kategorii będą również często cechować się bardziej wyrafinowanym designem oraz lepszą jakością wykonania. Warto zwrócić uwagę na promocje oraz wyprzedaże, które mogą pozwolić na zakup plafonu LED 80 cm w atrakcyjnej cenie. Porównując oferty różnych sklepów oraz producentów, można znaleźć plafony LED w korzystnych cenach, nie rezygnując z jakości i funkcjonalności. Podsumowując, cena plafonu LED 80 cm może się różnić w zależności od producenta, materiałów użytych do produkcji oraz dodatkowych funkcji. Szukając najlepszej oferty, warto porównać ceny różnych modeli oraz zwrócić uwagę na promocje i wyprzedaże. Pamiętaj, że nawet w niższej kategorii cenowej, około 300 zł, można znaleźć plafony LED, które spełnią podstawowe wymagania oświetleniowe.

Cena plafonu LED 80cm

Cena plafonu LED 80cm

Podsumowanie

W artykule omówiliśmy różne aspekty związane z plafonem LED o średnicy 80 cm. Przedstawiliśmy charakterystykę takich plafonów, różne modele dostępne na rynku oraz źródła światła, które mogą być wykorzystane w plafonach LED. Omówiliśmy również nowoczesne funkcje, które mogą być dostępne w plafonach LED, takie jak regulacja jasności czy zmiana barwy światła. Wspomnieliśmy również o specyfikacji plafonów LED 80 cm, różnych stylach, w jakich można je znaleźć oraz o cenach, które mogą się różnić w zależności od producenta, materiałów użytych do produkcji oraz dodatkowych funkcji. Podkreśliliśmy, że warto porównać oferty różnych sklepów oraz producentów, aby znaleźć plafon LED w korzystnej cenie, nie rezygnując z jakości i funkcjonalności. Podsumowując, plafon LED 80cm to doskonałe rozwiązanie oświetleniowe, które może być dostosowane do różnych potrzeb i stylów wnętrz. Dzięki szerokiemu wyborowi modeli, funkcji oraz cen, każdy może znaleźć plafon LED, który spełni jego oczekiwania i wpasuje się w aranżację pomieszczenia.

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 15 lutego 2024