Spis treści

Lampy na skośny sufit – jakie wybrać?

Wnętrza ze skośnym sufitem posiadają niepowtarzalny urok, ale czy łatwo oświetlić wnętrze umieszczając oświetlenie na takim suficie? Jakie lampy będą odpowiednie na skośny sufit? Dziś napiszemy odrobinę o tym, jakie oświetlenie może znaleźć się na skośnym suficie. Zapraszamy do lektury.
Pomieszczenia ze skośnym sufitem znajdujące się na poddaszach dają bardzo szerokie możliwości aranżacji. Oprócz odpowiednio dobranych kolorów, mebli i dodatków, ważne jest także ich oświetlenie. W efekcie końcowym odgrywa ono bardzo ważną funkcję. Oprócz zapewnienia właściwego, funkcjonalnego oświetlenia pomieszczenia, może nadać mu swoistego klimatu, podkreślając jego walory i dodatkowo je uatrakcyjniając. Warto więc w przemyślany sposób wyposażyć takie pomieszczenie w źródła światła.

Oświetlenie skośnych sufitów

Oświetlenie skośnych sufitów

Oświetlenie skośnego sufitu

Skośny sufit może przysparzać problemów z wyposażeniem pomieszczenia, które taki sufit posiada. Szczególnie problematyczne może okazać się wyposażenie takiego pomieszczenia w oświetlenie. Szczególnie oświetlenie główne, najczęściej montowane jest właśnie w suficie. Musimy pamiętać, że sufit skośny powoduje, iż pomieszczenie ma zmienną wysokość, co wpływa na możliwość instalacji oświetlenia. Lampy muszą bowiem oświetlać pomieszczenie w sposób równomierny. Lampa umieszczona w najwyższym punkcie pomieszczenia oświetli słabiej przestrzeń przy podłodze niż taka sama lampa znajdująca się w punkcie najniższym. Miejmy to na uwadze przy wyborze mocy żarówek do oświetlenia. Nisko umieszczony sufit niekorzystnie wpłynie na możliwość instalacji w nim oświetlenia głównego, możemy bowiem własną osobą przysłaniać źródło światła, ograniczając jego dostęp do całości pomieszczenia. Lampy wiszące z oczywistych powodów w takim przypadku w ogóle odpadają. Często także, szczególnie w przypadku sufitów jednospadowych niemożliwym, a na pewno niewskazanym jest zainstalowanie w nim tradycyjnej lampy wiszącej. Oświetlenie skośnego sufitu, zależeć będzie również od jego przeznaczenia. Co oczywiste, inaczej oświetlimy łazienkę i kuchnię, a inaczej pokój dzienny czy sypialnię. Skośny sufit i oświetlenie na nim zainstalowane, uwarunkowane także jest od ilości i wielkości okien w pomieszczeniu się znajdujących. Oczywiste jest, że im mniej światła dziennego przez nie wpadnie, tym więcej światła sztucznego musimy zapewnić w celu właściwego oświetlenia. Mała ilość okien i ich wielkość może również wymuszać konieczność korzystania ze światła sztucznego nawet w ciągu dnia.

Jakie lampy na skośny sufit

Jakie lampy na skośny sufit wybrać?

Jaka lampa będzie odpowiednia na skośny sufit? Wszystko zależy od rodzaju pomieszczenia i jego przeznaczenia. W pomieszczeniach wysokich możemy zainstalować żyrandole. W niższych zdecydowanie lepiej sprawdzi się oświetlenie wpuszczane, wbudowane w sufit. Doskonale swoją funkcję spełnią wszelkie lampy sufitowe, natynkowe oraz wpuszczane w tynk. Możemy łączyć ze sobą różne rodzaje lamp, zapewniając odpowiednie warunki oświetleniowe w każdej sytuacji i o każdej porze dnia. Lampy znajdujące się na suficie możemy również wesprzeć oświetleniem w postaci kinkietów czy lamp stojących. Planując wybór lamp na sufit skośny, musimy wziąć także pod uwagę rozplanowanie ustawienia mebli w pomieszczeniu i samo jego przeznaczenie. Ogólnie rzecz biorąc, w każdym pomieszczeniu na poddaszu idealnie sprawdzają się lampy generujące wąski strumień światła, posiadające możliwość regulacji kąta jego padania. Umiejscowione w odpowiednim miejscu na suficie, doskonale oświetlą obszar, na którym nam będzie zależeć.

Lampy skośny sufit

Lampy na skośny sufit — nasze propozycje

Z naszego doświadczenia wynika, że w pomieszczeniach na poddaszu sprawdzą się wszelkie reflektory punktowe, oprawy halogenowe, taśmy ledowe oraz oprawy szynowe. Reflektory punktowe są to lampy montowane natynkowo, świecące wąskim strumieniem światła. Posiadają ruchomą głowicę, dzięki czemu zawsze możemy skierować strumień światła, tak jak tego wymagamy. Reflektory, jakie można znaleźć w naszej ofercie, są w wersjach od pojedynczych do nawet sześciokrotnych. Każdy więc znajdzie wersję najlepiej mu odpowiadającą. Reflektor punktowy może stanowić oryginalny i nowoczesny zamiennik głównego oświetlenia, a także służyć jako dodatkowe doświetlenie wybranych elementów aranżacji wnętrza. Alternatywą dla reflektorów są oprawy halogenowe LED. Są to małe wpuszczane w sufit lampy, majce wszechstronne zastosowanie. W naszej ofercie znajdą Państwo oprawy w różnych kształtach, wersjach, rozmiarach i kolorach. Możemy wybierać wśród oczek wykonanych ze stali, a także aluminiowych. Oferujemy zarówno oprawy sufitowe stałe, jak i ruchome. Pierwsze z reguły wyposażone są w żarówki LED GU10 o szerokim kącie świecenia, umożliwiającym dobre oświetlenie całego wnętrza. Do opraw ruchomych z kolei w większości przypadków wybierane są żarówki świecące punktowo. Takie źródło światła najczęściej pełni role oświetlenia ozdobnego i dekoracyjnego. Oprawy sufitowe to uniwersalne produkty, przyciągające uwagę swoim wyglądem.

Lampy szynowe

tasma-led-cob-24v-15w-480-led1m-ip20-6500k-300k-100lmw-ra90-5m-10mm-prof-1TAŚMA LED COB 24V | 15W | 480 LED/1M | IP20 | 6500KZobacz produkt
tasma-led-cob-24v-15w-480-led1m-ip20-4000k-250k-90lmw-ra90-5m-10mm-prof-1TAŚMA LED COB 24V | 15W | 480 LED/1M | IP20 | 4000KZobacz produkt
tasma-led-cob-24v-15w-480-led1m-ip20-3000k-150k-80lmw-ra90-5m-10mm-prof-1TAŚMA LED COB 24V | 15W | 480 LED/1M | IP20 | 3000KZobacz produkt

Atrakcyjna cena i prosty montaż sprawiają, że są obecnie bardzo chętnie wybierane przez naszych klientów. Kolejną możliwością oświetlenia pomieszczenia ze skośnym sufitem są taśmy LED. Dbając o estetykę oświetlenia, warto skorzystać z tego rozwiązania. Dzięki taśmom LED w atrakcyjny i nowoczesny sposób wyposażymy nasze pomieszczenie w dyskretne źródło światła, stworzymy unikatowe aranżacje i podkreślimy wybrane przez na punkty danego pomieszczenia. Korzystając z dostępnych w naszym sklepie profili aluminiowych LED, w łatwy i szybki sposób zainstalujemy taśmy w każdym pokoju. Dzięki szerokiej możliwości wyboru taśmy, a także profili wraz z akcesoriami takimi jak choćby klosze do profili, dobierzemy rodzaj emitowanego światła do danego wnętrza i własnych potrzeb. Wybierając na przykład kolorowe taśmy LED RGB, stworzymy niepowtarzalną scenerię świetlną, która uczyni nasze pomieszczenie nowoczesnym i przytulnym zarazem. Światło będzie zadziwiać, zaciekawiać i koić jednocześnie. Wybór takiego rodzaju oświetlenia przykuje uwagę każdego i zapisze się w pamięci jako coś niezwykłego i niepowtarzalnego.

Zobacz do czego jeszcze możesz wykorzystać profile aluminiowe LED

Lampy na skośny sufit nasze propozycje

Do oświetlenia pokoju na poddaszu doskonale nadaje się również oświetlenie szynowe. Reflektory szynowe to mobilne źródła światła. Choć z reguły wybierane są do oświetlenia biur i innych pomieszczeń komercyjnych, doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach ze skośnym sufitem oraz nowocześnie wyposażonych domach. Szyna oświetleniowa pełni tutaj funkcję montażową, więc skośny sufit nie przeszkadza w zainstalowaniu oświetlenia według własnego gustu i wymagań. Na szynie możemy zainstalować kilka reflektorów jednocześnie. Oferowane przez nas szyny dostępne są w wersjach jedno-, dwu- oraz trójfazowych. System szynowy LED stanowi elegancką, funkcjonalną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego oświetlenia.

Sprawdź jak podłączyć i zamontować lampy sufitowe

Pomieszczenia znajdujące się na poddaszu, posiadające skośny sufit posiadają niezaprzeczalny urok. Odpowiednio zaplanowane oświetlenie podkreśli wszelkie zalety i całą urodę pomieszczenia, umożliwiając jednocześnie funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Nasi wykwalifikowani pracownicy chętnie Państwu dopomogą przy zaplanowaniu oświetlenia pomieszczenia na poddaszu i wyborze właściwych lamp, dzięki którym Państwa pomieszczenie zyska na funkcjonalności, a jednocześnie uzyska nowe walory dekoracyjne. Zapraszamy więc do kontaktu drogą mailową oraz telefoniczną.

Oświetlenie skośnego sufitu

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 5 lipca 2020