Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Taśma LED RGB

Taśma LED RGB to topowa taśma z możliwością świecenia kolorowym światłem, można śmiało powiedzieć, że jest to przełom w oświetleniu. Paski LED RGB mają możliwość sterowania zarówno barwą światła w trzech podstawowych kolorach, jak i mocą ich natężenia. Diody LED RGB to specjalny rodzaj źródła światła, który tak naprawdę składa się z trzech diod: czerwonej, niebieskiej i zielonej.

 • Taśma LED RGB jest nowoczesnym rozwiązaniem oświetlenia wnętrz i nie tylko. Kolorowe światło umożliwi stworzenie ciekawy efektów świetlnych w miejscach, gdzie została wykorzystana taśma.
 • Coraz częściej taśma LED RGB jest wykorzystywana do tworzenia fascynujących pokoi gamingowych. 
 • Pasek LED RGB najczęściej wykonywany jest przy zastosowaniu diody LED SMD 5050.
 • Jeśli chcemy wykorzystać taśmę LED na zewnątrz na przykład do oświetlenia schodów to świetnie sprawdzi się taśma LED RGB IP65, która bez problemów będzie oświetlała wybrane miejsce nie zważając na warunki atmosferyczne. 

Spis treści:

 1. Taśmy LED RGB - oświetlenie o zmiennym kolorze świecenia
 2. Taśmy ledowe RGB - konstrukcja i zastosowanie
 3. LED RGB - szczelność
 4. Ledy kolorowe - topowy produkt XXI wieku
 5. Pasek LED RGB - przykładowe aranżacje
Klasa szczelności:
Producent:
Gwarancja:
Rodzaj diody:
Ilość diod/m:
Napięcie:
Klasa energetyczna:
Strumień świetlny:
od: do lm
Szerokość taśmy:
od: do mm
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Długość:
od: do mm
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 39    Wyświetl po:

Taśmy LED RGB - oświetlenie o zmiennym kolorze świecenia

Taśmy LED RGB to rozwiązanie dla tych, którzy lubią dość często zmieniać wystrój swojego wnętrza. Dzięki możliwości zmiany koloru świecenia, w mgnieniu oka możliwe jest przeobrażenie pomieszczenia za pomocą zupełnie innej barwy światła. Daje to praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Co więcej, podobnie jak inne taśmy LED, pasek LED RGB jest łatwy w montażu, a ich konstrukcja pozwala na tworzenie unikalnych elementów oświetleniowych, takich jak oświetlenie długich wnęk, czy stworzenie iluminacji dookoła danego obiektu. Dzięki kompleksowej ofercie dostępnej w naszym sklepie internetowym, skompletują Państwo nie tylko taśmy LED RGB, ale także zestawy składające się z zasilacza oraz sterownika.

 

Taśmy ledowe RGB - konstrukcja i zastosowanie

Taśmy ledowe RGB a dokładniej Diody LED RGB zastosowane w produktach dostępnych w naszym sklepie to nowoczesne rozwiązanie łączące trzy chipy LED w jednym. W przeciwieństwie do przestarzałych modeli, gdzie jedna dioda odpowiadała za jeden kolor i były one przeplatane, u nas każda dioda może przybrać odpowiedni wybrany przez nas odcień. Sprawia to, że oświetlenie jest o wiele bardziej równomierne i prawdziwie spełnia swoje zadanie. W sprzedaży posiadamy Taśmy LED RGB 5m wyposażone w diody składające się z chipów w trzech podstawowych kolorach palety barw RGB, czyli czerwonym, zielonym i niebieskim. Dzięki odpowiednim sterownikom, poprzez odpowiednie natężenie i wymieszanie tych 3 barw, pasek LED RGB świecić może dosłownie w dowolnym kolorze. Wszystko zależy od kontrolera i tego, jak dokładnie potrafi taką diodę wysterować. Taśmą ledową RGB da się sterować odpowiednio każdym kolorem z osobna lub natężeniem mocy na każdym kolorze. 

 

LED RGB - Szczelność

Led RGB to taśma Led z możliwością płynnej zmiany kolorów i natężenia oświetlenia. LED RGB ma możliwość zmiany barwy, dlatego najczęściej zostały one wyposażone w diodę 5050 lub 5060. Jednym z elementów, który odróżnia taśmy LED wielokolorowe, między sobą jest ich klasa szczelności IP. Występuje:

 • Taśma LED RGB IP20 - standardowa taśma LED kolorowa, która nie jest zabezpieczona z góry żadnym pokryciem. Wbrew pozorom jest to bardzo dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie boimy się uszkodzeń mechanicznych. Swobodny obieg powietrza wokół diod zapewnia optymalne odprowadzanie ciepła, co przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie taśmy przez długi okres.
 • Taśma LED RGB IP65 - listwa RGB o podwyższonej odporności na wilgoć i kurz. Są to paski ledowe RGB powlekane od góry silikonem, bądź jego pochodnymi. Zaletą tego rozwiązania jest to, że bez obaw możemy taką taśmę przetrzeć np. z kurzu, nie uszkadzając przy tym samej diody.

 

Ledy kolorowe - topowy produkt XXI wieku

Ledy kolorowe tylko z nazwy może brzmieć skomplikowanie, a tak naprawdę dobranie do niego odpowiednich elementów, nie będzie stanowić większego wyzwania. Oczywiście do stworzenia takiej instalacji będziemy potrzebować pasek LED RGB, który najczęściej przystosowany jest do prądu o bezpiecznym napięciu 12V. Oznacza to, że będziemy potrzebować do niego także odpowiedniego zasilacza. Ostatnim elementem, którego będziemy potrzebować, będzie oczywiście sterownik LED, który zamontujemy pomiędzy taśmą a samym zasilaczem. Będzie on odpowiedzialny za sterowanie światłem całej naszej instalacji.

 

Pasek LED RGB - przykładowe aranżacje 

Pasek LED RGB w naszym sklepie znajdują się wszystkie elementy wymagane do stworzenia aranżacji opartej o oświetlenie LED RGB. Bardzo popularna obecnie jest również taśma LED RGBW, która prócz palety barw RGB ma możliwość emitowania białego światła w barwie ciepłej, zimnej lub neutralnej. Jeśli mają Państwo problemy z doborem odpowiednich akcesoriów, zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym, lub pod numerem 531 344 300. Postaramy się fachowo doradzić i dobrać wszystko tak, by pasek LED RGB spełniał swe zadanie w 100%.

Jakie rodzaje taśm LED wybrać?
11.02.2021 Jakie rodzaje taśm LED wybrać?

Krótki przewodnik po rodzajach taśm LED pomocny w wyborze odpowiedniej taśmy LED do własnego użytku.

Więcej
Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?
11.02.2021 Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Czy warto wykorzystać taśmę LED jako oświetlenie kuchni? Wszystkie zalety, jakie posiada taśma LED w kuchni, jaka taśmę LED do kuchni wybrać i jak ją podłączyć?

Więcej
Festiwal kolorów, czyli o oświetleniu RGB
27.01.2021 Festiwal kolorów, czyli o oświetleniu RGB

Oświetlenie RGB to nadzwyczaj atrakcyjny sposób podniesienia prestiżu i nowoczesnego wyglądu wnętrza. Funkcjonalne, nowoczesne oświetlenie RGB jest idealne właśnie dla Ciebie.

Więcej


* Pola wymagane