Spis treści

Oświetlenie w sypialni nad łóżkiem

Lampy nad łóżkiem są coraz chętniej wybierane przez obecnych projektantów wnętrz. Lampa nad łóżko potrafi zbudować niesamowity klimat wnętrza sypialni, czy salonu, ale także wyróżnia się na tle innych wnętrz tego typu, gdzie eksponuje się najczęściej lampki nocne, czy tradycyjne stołowe. Oświetlenie tego typu nie musi znajdować się wyłącznie bezpośrednio nad łóżkiem, bardzo często stosowanym „trikiem” jest zawieszenie lampy nad zagłówkiem łóżka.

oswietlenie w sypialni nad lozkiem, baner reklamowy, sklep z oswietleniem smd-led.pl

SMD-LED.PL udzieli Ci fachowej pomocy w aspektach oświetlenia Twojej sypialni. Razem znajdziemy idealne rozwiązanie!

Możemy wtedy pomyśleć także o wyposażeniu sypialni w nowoczesne kinkiety do sypialni, czy oprawy halogenowe, które równomiernie rozmieścimy wokół naszego miejsca do spania i odpoczynku. Pamiętajmy o tym, że oświetlenie sypialni ma wpływ także na nasz nastrój i atmosferę pomieszczenia. Nie powinno być ono więc zbyt agresywne, a polecałbym pomyśleć bardziej nad łagodnym oświetleniem, które w każdej chwili pozwoli nam się odprężyć.

Lampy nad łóżkiem

Kinkiety do sypialni nad łóżko

Kinkiety nad łóżkiem są doskonałym pomysłem, kiedy chcemy, aby nasza sypialnia wizualnie się powiększyła, a do tego chcielibyśmy mieć znacznie więcej możliwości odnośnie do oświetlenia naszego wnętrza. Lampy ścienne nad łóżkiem możemy połączyć w stylowe zestawy wraz z żyrandolami, a także stworzyć wielostylowe oświetlenie, które zawsze jest bardzo ciekawym i intrygującym pomysłem. Oświetlenie nad łóżkiem w sypialni powinno zawsze tworzyć wyjątkową całość, ale pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego umiaru. Stwórzmy wyjątkowy nastrój, wybierając eleganckie kinkiety, które podkreślą wygląd oraz kolor naszych ścian. Połączmy je razem z oświetleniem nad łóżkiem, które będzie służyć najczęściej do głównego oświetlenia naszego pomieszczenia.

Lampy nad łóżkiem w sypialni

Kinkiety ścienne, a zwłaszcza te wykonane w technologii LED to wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam delikatnie i bez zbędnego przesytu oświetlić niecały nasz pokój a jedynie miejsce snu i wybraną jego stronę. Odpowiednio dobrany kinkiet nad łóżkiem pozwoli nam także zrelaksować się przed snem przy dobrej książce lub filmie. Pamiętajmy również o jego walorach świetlnych. Lampy nad łóżkiem wykonane w technologii LED nie tylko zużywają znacznie mniej energii, ale także nie grzeją się, a ich światło jest znacznie lepszej jakości od tego emitowanego przez tradycyjne źródła światła.

Lampa nad łóżko – listwa LED

Lampki nad łóżko to już nie tylko dobrze znane nam żyrandole, czy kinkiety ścienne. Bardzo nowoczesnym, a zarazem eleganckim wyborem jest także profil aluminiowy LED. Pozwala on zaprojektować nam własną lampę nad łóżko od samego początku, wykorzystując jako źródło światła LED dobrze nam znane paski, a nawet taśmy LED RGB. Oświetlenie nad łóżkiem w postaci profili LED jest więc bardzo ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem. Będziemy mogli wybrać dowolny rodzaj listwy (dostępnych jest nawet około 100 różnych modeli), którą później wykorzystamy w naszej sypialni. Ponadto bardzo interesującym rozwiązaniem będzie tutaj zastosowanie źródła światła, które będziemy mogli dobrać dowolnie wśród obecnie dostępnych taśm LED.

Sypialnia - lampki nad łóżkiem

Podsumowując nasza lampa nad łóżko może być zasilana bezpiecznym prądem o napięciu 12V lub 24V. Może emitować mocny, średni lub słaby strumień światła, a jej barwę będziemy mogli wybrać między ciepłym, zimnym i neutralnym światłem. To nie wszystko, bo zdecydować będziemy mogli się także na kolorowe oświetlenie, którego barwę będziemy swobodnie zmieniać za pomocą dedykowanego sterownika do LED. Najlepszym wyborem będzie tutaj oczywiście taśma LED RGB lub RGBW, której barwę światła w każdej chwili będziemy mogli dostosować do naszego nastroju.

tasma-led-cob-24v-15w-480-led1m-ip20-6500k-300k-100lmw-ra90-5m-10mm-prof-1TAŚMA LED COB 24V | 15W | 480 LED/1M | IP20 | 6500KZobacz produkt
tasma-led-cob-24v-15w-480-led1m-ip20-4000k-250k-90lmw-ra90-5m-10mm-prof-1TAŚMA LED COB 24V | 15W | 480 LED/1M | IP20 | 4000KZobacz produkt
tasma-led-cob-24v-15w-480-led1m-ip20-3000k-150k-80lmw-ra90-5m-10mm-prof-1TAŚMA LED COB 24V | 15W | 480 LED/1M | IP20 | 3000KZobacz produkt

Sprawdź jak oświetlić wnętrza z wykorzystaniem profili LED

Lampy pod łóżkiem w sypialni

Czy nie fantastycznym rozwiązaniem jest oświetlenie pod łóżkiem? Wygląda to niesamowicie prawda?

Oświetlenie sypialni

Listwy LED pod łóżkiem mogą okazać się najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o dekoracyjne podświetlenie naszej sypialni. Lekka, świetlna poświata wychodząca spod naszego łóżka zbuduje niesamowity klimat naszego wnętrza, a w dodatku będziemy mogli nią odpowiednio sterować. Jako lampki pod łóżkiem najlepiej sprawdzą się profile aluminiowe razem z taśmami LED. Taka oprawa wyposażona we włącznik profilowy może zapalać nasze dekoracyjne światło za każdym razem, kiedy będziemy się do niego zbliżać. W momencie, kiedy się na nim położymy światło, po krótkim czasie przygaśnie, a następnie całkowicie zgaśnie. Fascynujące prawda? To nie wszystko, co możemy uzyskać dzięki nowoczesnej technologii LED i innowacyjnemu sterowaniu, ale zrobimy to za bardzo małe pieniądze, a ostateczny efekt będzie naprawdę wyjątkowy.

Zobacz inne nasze rozwiązania do oświetlenia domowych wnętrz

Oświetlenie nad łóżkiem, a jego wpływ na nasze samopoczucie

Dobrze dobrane lampy nad łóżkiem w sypialni będą doskonale prezentować się zarówno przy zgaszonym, jak i przy zapalonym świetle. Tak elegancko i schludnie przygotowana sypialnia, może wpłynąć również pozytywnie na nasze samopoczucie, sen, a także pozwoli nam na tak ważny odpoczynek. Lekkie, niezbyt mocne i dekoracyjne oświetlenie nie zaburzy naszego snu, a jedynie pozwoli nam doskonale poczuć się przed dłuższym snem.

Oświetlenie nad łóżkiem

Lampy nad łóżkiem, czy kinkiety w sypialni są więc niezwykle ważnym elementem wystroju każdego wnętrza, w którym relaksujemy się i odpoczywamy. Odpowiednio dobranie oświetlenie w sypialni zawsze będzie powodować uśmiech na naszej twarzy, a wykonane w technologii LED nie zużyje zbyt dużo energii elektrycznej.

oswietlenie w sypialni nad lozkiem

Oświetlenie w sypialni nad łózkiem

Artykuł napisany przez Rafał Brzeziński, 12 stycznia 2020