Spis treści

Jak podświetlić lamele?

Każdy z nas szuka sposobów, aby uczynić swoje wnętrze wyjątkowym i niepowtarzalnym. W dzisiejszym świecie designu wnętrz szczególną uwagę zwracamy nie tylko na meble czy elementy dekoracyjne, ale również na oświetlenie. Jednym z coraz bardziej popularnych trendów jest podświetlanie lameli. To nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale przede wszystkim niezwykle efektowne. Jak podświetlić lamele? Najpopularniejszym produktem do podświetlenia Lameli jest Profil Led w kolorze czarnym z kloszem. A w profilu zamontowana jest taśma Led COB.  Jeśli zastanawiasz się, jak dodać swojemu wnętrzu nieco blasku i oryginalności, zapraszam do najnowszego wpisu, w którym podzielę się z Wami moimi doświadczeniami i praktycznymi poradami na temat podświetlania lameli. A oto kilka najważniejszych wskazówek jak podświetlić lamele ścienne:

 1. Planowanie:
  • Zastanów się, gdzie chcesz zamontować taśmę LED. Czy ma być ona widoczna czy raczej ukryta za lamelami, aby światło było delikatnie rozproszone?
  • Zdecyduj o kolorze i jasności światła. Taśmy LED dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i jasnościach.
 2. Wybór odpowiedniej taśmy LED:
  • Wybierz taśmę LED odpowiednią do Twoich potrzeb, bazując na wcześniejszych wskazówkach.
  • Upewnij się, że taśma jest odpowiedniej długości.
 3. Wybór odpowiedniego Profilu LED
  • Wybierz profil albuminowy który chcesz zastosować do montażu taśmy LED
  • Są różne rodzaje profili LED które inaczej będą wyglądać jeśli nie wiesz jaki profil wybrać najlepiej skonsultować to ze specjalistami
 4. Montaż profilu LED oraz taśmy LED:
  • Przygotowanie miejsca do zamontowania profilu LED
  • Montujemy profil za pomocą kleju montażowego lub wkrętów montażowych
  • Wiele taśm LED posiada samoprzylepną stronę, co ułatwia montaż. Jeśli twoja taśma nie ma takiej warstwy, możesz użyć dwustronnej taśmy klejącej przystosowanej do profilu LED czyli taśma 3m.
  • Rozpocznij montaż od jednego końca, delikatnie przyklejając taśmę wzdłuż profilu LED.
 5. Podłączenie zasilania:
  • Po przyklejeniu taśmy, podłącz ją do źródła zasilania. Wiele zestawów ma dołączone zasilacze, które wystarczy podłączyć do gniazdka.
  • Jeśli wybrałeś taśmę LED z możliwością sterowania (np. przez pilota czy aplikację), postępuj zgodnie z instrukcją obsługi.
 6. Testowanie:
  • Włącz taśmę LED, aby sprawdzić, czy wszystko działa prawidłowo i czy efekt końcowy jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami.
 7. Dodatkowe wskazówki:
  • Jeśli chcesz, aby światło było bardziej rozproszone, możesz zastosować specjalne klosze do profili, które rozpraszają światło.
  • Upewnij się, że zasilacz i wszelkie połączenia są umieszczone w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt oraz zabezpieczone przed ewentualnym kontaktem z wodą.
Jak podświetlić lamele

Jak podświetlić lamele

Taśmy i profile które najczęściej są wybierane do oświetlenia lameli: Taśma LED COB, Profil aluminiowy LED

Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11WZobacz produkt
profile aluminioweProfil aluminiowy LEDZobacz profile
TAŚMA LED COB RGB CCT 24V 16W 840 LED/M HIGHLIGHT-1MTAŚMA LED COB RGB CCT 24V 16WZobacz produkt

Led w lamelach -jaki wybrać czyli która taśma Led nadaje się do lameli

Led w lamelach to zagadnienie nie takie proste wbrew pozorom. Na co zwrócić uwagę instalując Led w lamelach. Zastanawiając się nad tym jak podświetlić lamele w sposób efektowny, często pojawia się pytanie: która taśma LED będzie najlepsza? Odpowiedź jest prosta: praktycznie każda taśma LED może być zastosowana w lamelach. Jednak jeśli zależy nam na osiągnięciu wyjątkowo estetycznego efektu, warto zwrócić uwagę na taśmy typu COB. Dlaczego właśnie taśma COB? Oferuje ona równą i nieprzerwaną linię światła, dzięki czemu oświetlenie jest delikatne i jednolite. W przypadku innych taśm LED, aby osiągnąć podobny efekt, konieczne jest zastosowanie wysokiego profilu, co może nieco komplikować montaż i wpływać na wygląd końcowy. Ważną rolę Ledów w lamelach pełni również ustawienie temperatury barwowej.  Wpływ wybranej barwy światła na oświetlenie lameli zależy od konkretnych celów i preferencji projektowych. Barwa ciepła może nadawać ciepły i przytulny wygląd, podczas gdy barwa zimna może zapewnić bardziej energiczne i jasne oświetlenie. Barwa neutralna jest odpowiednia do zastosowań ogólnych, gdzie ważna jest dobra widoczność bez specjalnego nacisku na atmosferę. Podejmując decyzje o tym jak podświetlić lamele warto dokładnie rozważyć potrzeby oświetleniowe przed wyborem rodzaju taśmy LED COB oraz temperatury barwowej  , należy również pamiętać, że  ostateczny wybór zależy od konkretnego projektu i zamierzonego efektu.

Led w lamelach -jaki wybrać czyli która taśma Led nadaje się do lameli

Led w lamelach -jaki wybrać czyli która taśma Led nadaje się do lameli

Lamele z Ledami- czym kierować się przy zakupie i na co zwracać uwagę

Kiedy decydujemy się na zakup lameli z Ledami, napotykamy szeroki wybór produktów o różnej jakości i cenie. Te nowoczesne rozwiązania wzbogacają nasze wnętrza o subtelne oświetlenie, wprowadzając jednocześnie efektowny design. Jednak jak dokonać właściwego wyboru? Aby, odpowiednio dobrać lamele z Ledami należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych  kwestii takich jak gwarancja, jakość, trwałość, odporność. Stabilność pracy, jednolitość barwy światła oraz długotrwałość są kluczem do zadowolenia z zakupu. Warto unikać tańszych i niskiej jakości produktów, które często nie spełniają oczekiwań w zakresie trwałości czy jakości światła. Kolejnym ważnym aspektem jest serwisowanie. Zanim dokonamy zakupu, warto zastanowić się, czy w przypadku awarii diod będziemy mogli je łatwo wymienić. Dobrze jest wybierać produkty, które umożliwiają prosty dostęp do diod LED, co przyspieszy i ułatwi ewentualne naprawy. Nie możemy też zapomnieć o cenie.

Zobacz więcej z kategorii

Profile aluminiowe LEDZobacz produkty

Choć atrakcyjna cena może przyciągać, często jest związana z niższą jakością. Dlatego warto nie kierować się ceną jako głównym kryterium wyboru, ale traktować ją raczej jako jeden z elementów równania. Gwarancja stanowi ważny wskaźnik jakości produktu. Długi okres gwarancyjny i jasno sprecyzowane warunki gwarancji świadczą o pewności producenta co do trwałości i niezawodności oferowanego produktu. Oprócz tych technicznych kwestii, pamiętajmy również o estetyce. Zastanawiając się jak podświetlić lamele, należy pamiętać o tym, że  lamele z Ledami powinny dopasować się do ogólnego wystroju naszego wnętrza. Ważne jest również odpowiednie dostosowanie barwy światła, której diody LED mogą emitować w szerokim zakresie – od zimnych po ciepłe odcienie. Podsumowując, zakup lameli z Ledami to ważna decyzja, która wymaga przemyślenia wielu aspektów. Jakość, cena, gwarancja i możliwość serwisowania to kluczowe elementy, które powinny wpłynąć na nasz ostateczny wybór.

Lamele z Ledami- czym kierować się przy zakupie i na co zwracać uwagę

Lamele z Ledami- czym kierować się przy zakupie i na co zwracać uwagę

TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 3000 +/-100K / 95LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 3000KZobacz produkt
Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 4000KZobacz produkt
TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 6000 +/-100K / 100LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 6000KZobacz produkt

Kilka sposobów podświetlenia lameli

Podświetlenie lameli stało się jednym z najciekawszych trendów w aranżacji wnętrz ostatnich lat. Stawiając na światło, możemy w prosty sposób odmienić wygląd naszego mieszkania, dodając mu nowoczesności i niepowtarzalnego klimatu. Chcesz dowiedzieć się, jak podświetlić lamele, aby przykuwały uwagę gości ? Oto kilka propozycji:

1. Minimalistyczny akcent:
Jednym z najbardziej subtelnych sposobów jest zastosowanie delikatnej taśmy LED umieszczonej za lamelami. Dzięki temu uzyskamy dyskretny efekt, który subtelnie podkreśli kontury lameli, nie przytłaczając przy tym reszty aranżacji.

2. Aranżacyjno-oświetleniowy styl:
Jeśli zależy nam na stworzeniu prawdziwej oświetleniowej kompozycji, warto pokusić się o zastosowanie kilku rodzajów światła o różnych barwach i intensywności. Dzięki temu lamele staną się głównym punktem aranżacyjnym naszego wnętrza, przyciągając wzrok każdego gościa.

3. Świetlny punkt:
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest podświetlenie jedynie pewnych fragmentów lameli, tworząc w ten sposób unikalne, świetlne punkty. Można to osiągnąć, na przykład, przez zastosowanie taśm LED o różnej mocy lub przez umiejscowienie źródeł światła tylko w wybranych miejscach.

4. Całościowe podkreślenie:
Jeżeli chcemy, aby całe lamele świeciły się równomiernie, warto zastosować szeroką taśmę LED, która będzie biegła wzdłuż całej ich długości. Dzięki temu uzyskamy efekt pełnego i równomiernego oświetlenia, który doskonale podkreśli strukturę każdej lameli.  Podsumowując, możliwości podświetlenia lameli są prawie nieograniczone. Wszystko zależy od naszej kreatywności i tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Niezależnie od wybranej metody, świetlne akcenty w lamelach z pewnością dodadzą naszym wnętrzom wyjątkowego charakteru.

Kilka sposobów podświetlenia lameli

Kilka sposobów podświetlenia lameli

Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTaśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8Mmzobacz produkt
ZESTAW PILOT + STEROWNIK MONO 12V-24VDC 12A FUT036SAZESTAW PILOT + STEROWNIK MONO 12V-24VDC 12A FUT036SAzobacz produkt
profile aluminioweProfile aluminiowezobacz więcej

Aranżacja lameli- jak uzyskać efekt „WOW”?

Chcesz wprawić w zachwyt swoich gości, kreując niezapomniane wrażenie w swoim wnętrzu? Zastanawiasz się jak podświetlić lamele, aby uzyskać efekt „WOW”?  Wykorzystując taśmę cyfrową LED, możemy stworzyć prawdziwe świetlne show w naszym domu. To nie tylko barwa światła, która odgrywa tu kluczową rolę, ale przede wszystkim możliwość jej zmiany oraz kontrolowania natężenia światła. Dzięki sterownikowi, możemy dynamicznie zmieniać barwę światła LED, dostosowując ją do nastroju czy konkretnego wydarzenia. To właśnie technologia światłem LED pozwala na takie niuanse. Wykończenia w postaci delikatnych przejść światła czy dynamicznych skoków intensywności dodają charakteru każdemu wnętrzu. Kluczem do sukcesu jest jednak dobranie odpowiedniego sterownika, który pozwoli nam w pełni kontrolować i podkreślać każdy aspekt technologii LED. Zastanawiasz się, jaką barwą światła LED podkreślić charakter Twojego wnętrza? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od Twojego gustu, przeznaczenia pomieszczenia oraz chęci eksperymentowania. Dzięki technologii LED, możemy bawić się światłem jak nigdy dotąd, tworząc niesamowite efekty i podkreślając piękno naszego wnętrza. Jeśli więc marzysz o tym, by aranżacja lameli sprawiała, by Twoje wnętrze robiło wrażenie i zostawiało niezapomniane wrażenie, zastanów się nad inwestycją w taśmę cyfrową LED. To inwestycja w nowoczesność, styl i niepowtarzalny efekt „WOW”.

Aranżacja lameli- jak uzyskać efekt "WOW"?

Aranżacja lameli- jak uzyskać efekt „WOW”?

TAŚMA LED CYFROWA RGB+NW 24V TM1914 19,2W/M
TAŚMA LED CYFROWA RGB+NW 24V TM1914 19,2W/M

Taśma LED RGBW Cyfrowa 19,2W/m w wersji Premium. Możliwość tworzenia rozmaitych efektów i animacji świetlnych.

Zobacz produkt

Jak czyścić oświetlenie w lamelach

Oświetlenie w lamelach to nowoczesny i efektowny element dekoracyjny, który staje się coraz bardziej popularny w aranżacji wnętrz. Technologia LED umożliwia uzyskanie niezwykłych efektów świetlnych, które dodają wnętrzom wyjątkowego charakteru. Podświetlane LED lamele zapewniają przytulną atmosferę, ale jak dbać o nie, by służyły nam jak najdłużej? Kluczem do prawidłowego działania i zachowania pełnej sprawności LED jest regularne czyszczenie. Dioda LED, dzięki wysokiej jakości wykonania, jest trwała i odporna, ale jak każdy element dekoracyjny, może przyciągać kurz. Warto więc przynajmniej raz w miesiącu przetrzeć lamelę LED miękką ściereczką. Unikajmy agresywnych środków chemicznych – wystarczy lekko wilgotna szmatka. Jeżeli zauważysz, że LED w twoich lamelach stają się coraz bardziej zakurzone i trudno je doczyścić tradycyjnymi metodami, warto sięgnąć po specjalistyczne środki do czyszczenia elektroniki. Dzięki nim bezpiecznie usuniesz zanieczyszczenia, nie narażając diod na uszkodzenie. Oświetlenie LED w lamelach to inwestycja w styl i funkcjonalność. Dbając o nie regularnie, możemy cieszyć się ich światłem przez wiele lat. Pamiętajmy, że odpowiednia pielęgnacja to klucz do zachowania ich nieskazitelnego wyglądu i funkcjonalności. Podsumowując, odpowiedź na pytanie o to jak czyścić oświetlenie w lamelach jest tylko jedna, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu nawet bez użycia  środków chemicznych.

Jak czyścić oświetlenie w lamelach

Jak czyścić oświetlenie w lamelach

Zapraszamy na inne blogi z kategorii Oświetlenie dla domu

Jaka barwa światła do sypialni co wybrać?

Wybór odpowiedniej barwy światła do sypialni jest niezwykle ważny, aby zapewnić komfort, funkcjonalność oraz stworzyć […]

Jak podświetlić lamele

Jak podświetlić lamele?

Każdy z nas szuka sposobów, aby uczynić swoje wnętrze wyjątkowym i niepowtarzalnym. W dzisiejszym świecie […]

Obraz na szarej ścianie

Obraz na szarej ścianie

  Twój szary salon zasługuje na odrobinę magii i osobistego wyrazu. Dlatego też warto zastanowić […]

Profil LED P18-2_inspiracja

Montaż taśmy Led na ścianie

Jak zrobić prawidłowo Montaż taśmy Led na ścianie? aby montaż taśmy, był zgodny z trendami […]

Jak montować oświetlenie w lamelach

Oświetlenie w lamelach zdobywa coraz większą popularność w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Służy jako oświetlenie nie tylko dekoracyjne, ale i funkcjonalne. Jeśli zastanawiasz się, jak podświetlić lamele, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

 1. Wybór lameli: Na rynku dostępne są gotowe lamele przygotowane specjalnie z myślą o oświetleniu LED. W przypadku lameli tradycyjnych warto zastanowić się nad wyfrezowaniem specjalnego rowka, w którym zostanie umieszczona taśma LED.
 2. Przygotowanie miejsca: Aby uzyskać równomiernie rozciągnięty LED, konieczne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. W przypadku chęci podświetlenia lameli ściennej, taśma LED powinna zostać zamontowana w równoległym rowku wzdłuż lameli.
 3. Dobór zasilacza LED: W zależności od mocy i długości taśmy LED, wybór odpowiedniego zasilacza jest kluczowy dla prawidłowego działania oświetlenia. Zasilacz nie tylko dostarcza energię, ale również chroni diody przed przepięciami.
 4. Dobór profilu aluminiowego LED: w zależności od tego jaki chcemy uzyskać efekt dobieramy profil aluminiowy LED który będziemy montować pomiędzy lamele przykładem małego profilu jest Profil LED zewnętrzny typ A lub w przypadku szerszego profilu w którym możemy zastosować więcej taśm led czyli Profil LED nawierzchniowy DUAL.
 5. Montaż: Lamele z Ledami są łatwe w montażu. Po przygotowaniu miejsca i wyfrezowaniu pod profile LEDowe, należy przykleić je do powierzchni za pomocą kleju montażowego lub wkrętów montażowych, a następnie w profil wkładamy taśmę LED montujemy ją w profilu za pomocą taśmy dwustronnej.
 6. Podłączenie: Po tym, jak lamele zostaną zamontowane, ostatnim etapem jest sprawnego podłączenia oświetlenia. Podświetlenie LED wymaga dokładnego połączenia z zasilaczem oraz ewentualnie z dodatkowymi elementami sterującymi takimi jak sterownik, który pozwoli na regulację intensywności światła.

W praktyce, montaż lameli z oświetleniem LED nie jest skomplikowany, ale wymaga precyzji i dokładności. Sprawdza się więc dokładne zaplanowanie każdego kroku i przygotowanie wszystkich niezbędnych narzędzi. Dzięki temu otrzymasz nie tylko efektowne, ale i trwałe oświetlenie w Twoim wnętrzu.

Jak montować oświetlenie w lamelach

Jak montować oświetlenie w lamelach

Jakie profile do lameli ?

Jak podświetlić lamele i stworzyć efektowne oświetlenie? Warto zastosować odpowiednie profile do montażu taśmy LED w lamelach. Wybór profili ma kluczowe znaczenie dla ostatecznego efektu i trwałości instalacji. Oto kilka rodzajów profili, które pomogą osiągnąć pożądany efekt i podświetlić lamele:

-Profile aluminiowe: Profile aluminiowe są doskonałym wyborem do montażu taśmy LED w lamelach. Dzięki swojej trwałości i możliwości rozpraszania ciepła, są idealne do podświetlania lamelek. Dostępne są różne kształty, takie jak profile narożne, półokrągłe i prostokątne, co pozwala dostosować je do konkretnego projektu i efektownie podświetlić lamelki.

-Profile z tworzywa sztucznego: Profil z tworzywa sztucznego może być bardziej ekonomiczną alternatywą dla aluminiowych. Pomagają one równie skutecznie podświetlić lamele i są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala na dopasowanie ich do konkretnych potrzeb projektowych.

-Profile do podświetlania krawędzi: Jeśli celem jest podświetlenie krawędzi lamel, warto wybrać profile LED krawędziowe specjalnie przeznaczone do tego celu. Są one zazwyczaj cienkie i pozwalają na dyskretny montaż taśmy LED wzdłuż krawędzi, tworząc efektowny i subtelny oświetleniowy akcent, który podświetli lamele w wyjątkowy sposób.

-Profile z soczewką lub kloszem: Profile wyposażone w soczewki lub klosze pomagają kontrolować i rozpraszać światło z taśmy LED. Dzięki nim można osiągnąć efekt bardziej skoncentrowanego lub rozproszonego oświetlenia, nadając lamelkom wyjątkowy wygląd.

Jakie profile do lameli

Jakie profile do lameli

PROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP AProfil LED zewnętrzny typ AZobacz produkty
Profil LED nawierzchniowy DUALProfil LED nawierzchniowy DUALZobacz produkty
profile aluminiowePROFILE ALUMINIOWE LEDZobacz wszystkie profile

Jak serwisować po latach oświetlenie w lamelach

Zastanawiasz się jak serwisować po latach oświetlenie w lamelach?  Współczesna aranżacja wnętrz stawia na innowacyjne rozwiązania, wśród których wyróżniają się lamele z Ledami. Estetyczne, funkcjonalne i efektowne – to dzięki nim przestrzeń zyskuje zupełnie nowy wymiar. Choć lamele z Ledami słyną z wysokiej jakości wykonania, nic nie jest wieczne. W miarę upływu czasu nawet najlepsze produkty mogą wymagać drobnych korekt. Na szczęście, dzięki modułowej budowie, serwisowanie takiego oświetlenia nie jest skomplikowane. Jeśli zauważysz, że światło nie świeci równomiernie lub niektóre diody przestały działać, warto sprawdzić, czy problem nie leży po stronie zasilacza lub kabli. Często drobne usterki wynikają z luźnych połączeń lub uszkodzonych przewodów. Z kolei jeśli sama taśma LED zaczyna sprawiać problemy, może być konieczne jej wymienienie. Tutaj kluczowe jest dokładne dostosowanie nowej taśmy do profilu lameli. Należy pamiętać, że właściwie zamontowane oświetlenie nie tylko będzie służyć przez kolejne lata, ale również podkreśli estetykę całej konstrukcji. Podsumowując, regularna kontrola i odpowiednia konserwacja są kluczem do zachowania efektownego wyglądu lameli z Ledami. Warto inwestować w produkty sprawdzonych marek oraz korzystać z usług specjalistów, którzy pomogą dostosować i zamontować oświetlenie w taki sposób, by służyło jeszcze długo i niezawodnie.

Jak serwisować po latach oświetlenie w lamelach

Jak serwisować po latach oświetlenie w lamelach

Jaki kolor lameli wybrać ?

Wybór koloru lameli jest jednym z kluczowych etapów podczas aranżacji wnętrza. Kolory mają moc wpływania na nastrój pomieszczenia, a połączone z odpowiednimi materiałami i technologią mogą tworzyć niezwykłe kompozycje. Panele ścienne i lamele dekoracyjne oferują szeroką gamę kolorystyczną, która pozwala dopasować je do niemal każdego stylu wnętrza. Dla wielbicieli naturalnych i ciepłych wnętrz idealnym wyborem będą lamele drewniane w odcieniu dębu naturalnego. Dębowa faktura nadaje wnętrzu przytulności, a jednocześnie zachowuje elegancką stylistykę. Lamele ażurowe, dzięki swojej unikalnej strukturze, pozwalają na wprowadzenie do wnętrza lekkości i nowoczesności. Są one świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą dodać pomieszczeniu przestronności. Jeśli chodzi o oświetlenie, to warto zastanowić się nad zastosowaniem lameli na płycie LED. Światło LED subtelnie podkreśli kolor i fakturę lameli, dodając wnętrzu nowoczesnego charakteru. Dodatkowo, Led do lameli ściennych pozwala na efektowne podkreślenie struktury lameli, co sprawia, że stają się one prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Współczesne rozwiązania aranżacyjne zachęcają  też do zastosowania cokołu, który pozwala na ukrycie kabli oświetleniowych lub podkreślenie linii podłogi. Podsumowując, wybierając kolor lameli, warto uwzględnić całościowy charakter wnętrza, materiały, z których zostały wykonane, oraz dodatkowe elementy, takie jak oświetlenie czy cokoły. Dzięki temu stworzymy harmonijną i spójną przestrzeń, która będzie cieszyć oko przez wiele lat.

Jaki kolor lameli wybrać

Jaki kolor lameli wybrać

Lamele – lepsze na filcu ,czy na płycie?

Lamele można zastosować zarówno na filcu, jak i na płycie, i każda z tych opcji ma swoje zalety. Oto kilka zalet obu materiałów:

Lamele na filcu:

 1. Miękkość i komfort: Filc jest miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem, co sprawia, że lamele na filcu są wygodne do użytku. Mogą one dodawać przytulności i komfortu do wnętrza.
 2. Dźwiękochłonność: Filc ma właściwości dźwiękochłonne, co oznacza, że może pomóc w redukcji hałasu w pomieszczeniu. Lamele na filcu mogą więc poprawić akustykę w danym miejscu.
 3. Estetyka: Filc jest materiałem estetycznym i dostępnym w różnych kolorach i fakturach. Daje to dużą swobodę w projektowaniu i dekorowaniu pomieszczeń.

Lamele na płycie:

 1. Trwałość: Lamele na płycie są zazwyczaj bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne niż filc. Mogą wytrzymać większe obciążenia i są mniej podatne na zużycie.
 2. Łatwość czyszczenia: Płyta jest łatwiejsza do czyszczenia niż filc. W przypadku zabrudzeń lub plam, lamele na płycie można łatwo umyć i utrzymać w czystości.
 3. Wszechstronność: Płyty można stosować w różnych warunkach i środowiskach, zarówno w pomieszczeniach domowych, jak i komercyjnych. Są bardziej wszechstronne i można je dostosować do różnych zastosowań.

Ostateczny wybór między lamelami na filcu a na płycie zależy od konkretnej aplikacji, preferencji estetycznych oraz oczekiwanej trwałości i wytrzymałości. Warto rozważyć obie opcje, aby dopasować je do konkretnego projektu i potrzeb.

Lamele - lepsze na filcu ,czy na płycie?

Lamele – lepsze na filcu ,czy na płycie?

Czym ciąć lamele?

W aranżacji wnętrz, lamele drewniane czy plastikowe stanowią elegancki i funkcjonalny element dekoracyjny. Jednak, aby idealnie wpasowały się w przestrzeń, często wymagają precyzyjnego przycięcia. Ale czym ciąć lamele? Drewniane lamele najlepiej przycinać przy użyciu piły ręcznej z drobnymi zębami lub piły tarczowej, która zapewnia czyste i precyzyjne cięcie. Ważne jest, by ostrze było ostre, co zapobiegnie strzępieniu się drewna. W przypadku lameli plastikowych idealnie sprawdzi się nożyczki do blachy lub mała piła ręczna. Niezależnie od materiału, z którego są wykonane lamele, zawsze warto pamiętać o dokładnym zmierzeniu i zaznaczeniu miejsca cięcia. Ułatwi to pracę i zminimalizuje ryzyko błędu. Pamiętajmy również o noszeniu odpowiedniej ochrony dla oczu i rąk, by prace przebiegały bezpiecznie. Podsumowując, odpowiednie narzędzia do cięcia lameli są kluczem do osiągnięcia perfekcyjnego efektu. Dzięki temu, możemy cieszyć się eleganckim i dokładnie dopasowanym wykończeniem naszej przestrzeni. Jak podświetlić lamele? Dzięki precyzyjnemu cięciu możemy idealnie dopasować do miejsca w którym  ma się znajdować  taśma Led.

Czym ciąć lamele?

Czym ciąć lamele?

Jak można docinać lamele na płycie, a  jak  na filcu?

Jak docinać lamele na filcu:

 1. Przygotowanie: Zmierz dokładnie długość, na jaką chcesz przyciąć lamelki na filcu, i oznacz ją ołówkiem na powierzchni filcu.
 2. Narzędzia: W tym przypadku przyda się nóż do tapet lub nożyk do filcu. Upewnij się, że narzędzie jest ostre.
 3. Precyzyjne cięcie: Delikatnie przecinaj filc wzdłuż oznaczonej linii. Staraj się utrzymać  cięcie proste i równomierne, aby uniknąć nierówności.
 4. Bezpieczeństwo: Pamiętaj o noszeniu okularów ochronnych i rękawic, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas cięcia filcu.

Jak docinać lamele na płycie:

 1. Przygotowanie: Zmierz dokładnie długość, na jaką chcesz przyciąć lamelki na płycie, i oznacz ją ołówkiem na powierzchni płyty.
 2. Narzędzia: W przypadku płyt, takich jak MDF lub sklejka, przyda się piła do drewna lub metalu. Upewnij się, że piła jest odpowiednio ostra.
 3. Precyzyjne cięcie: Ostrożnie przecinaj płytę wzdłuż oznaczonej linii. Staraj się utrzymać cięcie proste i równomierne.
 4. Bezpieczeństwo: Podczas cięcia płyt zawsze noszenie okularów ochronnych i rękawic jest niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Krótka instrukcja ta powinna pomóc w docinaniu lamel na filcu i na płycie w sposób precyzyjny i bezpieczny. Pamiętaj, aby stosować odpowiednie narzędzia i zachować ostrożność, szczególnie podczas pracy z piłami i nożami.

Jak można docinać lamele na płycie, a  jak  na filcu

Jak można docinać lamele na płycie, a  jak  na filcu

Podsumowując na blogu omawiamy trend podświetlania lameli w aranżacji wnętrz. Zaczynamy od planowania umiejscowienia, koloru oraz jasności taśmy LED, które są kluczowe dla osiągnięcia pożądanego efektu. Następnie przechodzimy do wyboru odpowiedniej taśmy i profilu LED, podkreślając różnorodność dostępnych opcji. Montaż oświetlenia to kolejny ważny etap, który szczegółowo opisujemy, od przygotowania miejsca po testowanie efektu końcowego. W tym kontekście, zwracamy uwagę na bezpieczeństwo instalacji oraz możliwość zastosowania specjalnych kloszy dla bardziej rozproszonego światła. Dalej, skupiamy się na wyborze taśmy LED typu COB, idealnej dla lameli ze względu na jej zdolność do tworzenia równomiernego światła. Omawiamy również, co brać pod uwagę przy zakupie lameli z LEDami, takie jak jakość, trwałość i łatwość serwisowania. Przedstawiamy różne techniki podświetlenia lameli, inspirując do tworzenia unikalnych efektów. Zwracamy też uwagę na wykorzystanie taśmy cyfrowej LED dla efektu „WOW” w wnętrzu. Podsumowując, artykuł dostarcza wskazówek dotyczących montażu, czyszczenia i serwisowania oświetlenia w lamelach oraz pomaga w wyborze odpowiedniego koloru i materiału lameli, aby idealnie dopasować je do stylu wnętrza.

Jak podświetlić lamele

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 18 października 2023