Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Profil LED zewnętrzny typ A

Profil LED typu A to profil meblowy przystosowany do montażu natynkowego. Jest to sposób na gustowne wykończanie i dyskretne ukrycie taśmy LED, a także ochrona diod przed przegrzaniem. Dzięki odpowiedniej konstrukcji i wysokości profilu jest on na tyle niski, aby nie ograniczać światła emitowanego przez taśmy LED, ale na tyle wysoki, by zapewnić możliwość bezproblemowego montażu sterowników profilowych. Profil LED zewnętrzny typu A posiada szerokość wewnętrzną 13 mm, przez co bez problemu zmieścimy w nim jedną taśmę LED o szerokości 8 mm/10 mm. Nasz profil do taśmy LED typ A jest idealnym rozwiązaniem w standardowych zabudowach meblowych, gdzie potrzebne jest dodatkowe akcentujące światło.

Profil LED typ A

 1. Profil A zewnętrzny i natynkowy
 2. Profil typ A LED zewnętrzny - jego zastosowanie
 3. Profil LED typ A surowy
 4. Profil LED typ A srebrny
 5. Profil LED typ A biały
 6. Profil LED typ A czarny
 7. Profil LED typ A inox
 8. Profil LED typ A zestawy
Kolor profilu:
Kolor zaślepki:
Wersja Klosza:
Kolor uchwytu:
Długość:
od: do mm
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 63    Wyświetl po:

Profil A - zewnętrzny i natynkowy

Profil LED typu A jest listwą meblową, jednak nie oznacza to, że sprawdzi się jedynie jako dodatkowy element oświetleniowy przy artykułach meblowych. Dzięki swej aluminiowej konstrukcji świetnie sprawdzi się również jako radiator Taśm LED przy montażu w aranżacjach wykorzystujących karton-gips. Jako że zamontować w nim można jedną taśmę, profil LED zewnętrzny typu A służy głównie do instalacji będących dodatkowym oświetleniem dekoracyjnym. Profil LED typ A to produkt firmy Lumines, przeznaczony do montażu nawierzchniowego. Możemy go zainstalować przy pomocy dwustronnej taśmy montażowej, kleju montażowego lub wykorzystując do tego dedykowane uchwyty montażowego. Profil Lumines typ A występuje w kolorze: surowym, srebrnym, białym, czarnym i inox, dostępne mamy dla niego różnego rodzaju klosze (mleczny, mrożony, transparentny), a także akcesoria dostosowane do koloru samej listwy.

 

Profi LED zewnętrzny typ A

Profil zewnętrzny LED typu A - jego zastosowanie

Profil aluminiowy natynkowy typu A jest bardzo często wykorzystywanym produktem, dlatego też posiadamy do niego szeroki zestaw akcesoriów. Znajdziemy wśród nich:

 • Zaślepki do profilu LED typu A - z wyjściem na przewód lub pełne. Zaślepki dostosowane są do wybranej wersji kolorystycznej listwy.
 • Klosze do profili aluminiowych A - 5 modeli z różną przepustowością światła, wykonany z PVC lub PMMA
 • Uchwyty montażowe do profilu A - ułatwiają instalację profilu w trudno dostępnych miejscach. Jeśli nie chcemy kleić profilu, ani wiercić w nim otworów, to właśnie uchwyty będą najlepszym rozwiązaniem.

Wszystkie akcesoria instalacyjne do profili aluminiowych Lumines, znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

 

Profil LED zewnętrzny typ A przeznaczony jest do montażu nawierzchniowego, w instalacjach wewnętrznych i zewnętrznych. Zainstalujemy w nim pojedynczą taśmę LED. Doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie liczy się estetyczny wygląd i design. Profil LED typ A najczęściej wykorzystywany jest w oświetleniu meblowym, jako dodatkowe źródło światła lub element dekoracyjnego podświetlenia. 

 

Profil LED typ A surowy

Profil aluminiowy LED to podstawa zbudowania eleganckiej, funkcjonalnej i bezpiecznej instalacji oświetlenia opartej o taśmy ledowe. Profil LED typu A jest profilem przeznaczonym do montażu natynkowego. Przede wszystkim używany jest meblarstwie jako dodatkowy element oświetleniowy w zabudowie meblowej. Profil aluminiowy do taśmy LED typ A surowy jest profilem, który nie jest lakierowany. Jest to surowa listwa aluminiowa, która dyskretnie ukryje taśmę LED i gustownie wykończy mebel. Profile aluminiowe typ A surowe są profilami sprawdzającymi się również w aranżacjach oświetleniowych wykorzystujących zabudowę kartonowo gipsową. Staje się ona dodatkowym oświetleniem dekoracyjnym. Profil LED typ A surowy może być także wykorzystywany w wielu innych sytuacjach, a jego zastosowanie ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Profil LED typ A surowy to profil o szerokości zewnętrznej 13 mm. Jesteśmy w stanie zamontować w nim taśmy LED o szerokości 8 mm lub 10 m. Profile LED typ A surowe montowane są za pomocą taśmy dwustronnej, kleju montażowego lub za pomocą przeznaczonych specjalnie dla niego uchwytów montażowych. Mamy więc możliwość dostosowania sposobu montażu profilu typ A do naszej indywidualnej sytuacji i wykorzystanie sposobu, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Do profili LED typu A w kolorze surowego aluminium mamy różnego rodzaju klosze, a także akcesoria (zaślepki) dopasowane do surowego koloru profilu. Klosze mogą być kloszami mlecznymi, transparentnymi lub mrożonymi. Wykorzystując odpowiadający nam klosz, zbudujemy scenę świetlną, która spełni wszystkie nasze oczekiwani i potrzeby.

 

Profil LED typ A srebrny

Rozwój technologii oświetleniowej LED sprawia, że w naszych wnętrzach coraz częściej świecą taśmy ledowe. W celu ich zabezpieczenia oraz uzyskania atrakcyjnego wyglądu całej instalacji oświetleniowej wykorzystuje się profil aluminiowy LED. Profile LED typ A srebrne to profile do montażu natynkowego w kolorze srebrnym. Te eleganckie listy aluminiowe umożliwiają taki montaż taśmy LED, aby światło emitowane przez nią był światłem funkcjonalnym, atrakcyjnym i bezpiecznym. Profile typ A srebrne są profilami wykorzystywanymi przez branżę meblarską do dodatkowego oświetlenia podszafkowego, a także wnęk w zabudowach meblowych itp. Profil LED typ A srebrny stosowany jest także w konstrukcjach kartonowo gipsowych. Jest on ciekawym i eleganckim elementem dekoracyjnej instalacji oświetlenia LED. Profile aluminiowe typ A srebrne zabezpieczają taśmę przed niekorzystnym działaniem kurzu, pyłu oraz wilgoci. Jednocześnie profil LED typ A srebrny odprowadza w doskonały sposób ciepło emitowane przez pracującą taśmę. Działając jak radiator, ogranicza do minimum przegrzewanie się świecącej taśmy. Dzięki profilom LED typ A jesteśmy w stanie zdecydowanie wydłużyć żywotność taśmy LED. Będzie ona świecić bezawaryjnie przez wiele lat i cieszyć nas doskonałym światłem w naszych wnętrzach. Profil do taśmy LED typ A srebrny sprawdza się wszędzie tam, gdzie liczy się elegancki i estetyczny wygląd. Jest to funkcjonalny i bezpieczny element dekoracyjnego oświetlenia wewnętrznego.

 

Profil LED typ A biały

Taśmy ledowe stały się nieodłącznym elementem wyposażenia nowoczesnych wnętrz. W celu zabezpieczenia ich pracy, zwiększenia żywotności i uatrakcyjnienia wyglądu oraz sposobu emisji światła stosowany jest profil aluminiowy LED. Profile LED typ A białe są profilami nawierzchniowymi w kolorze białym. Natynkowy sposób montażu sprawdza się w wielu sytuacjach, a możliwości wykorzystania profilu LED typ A białego ograniczone są praktycznie jedynie naszą wyobraźnią. Profile LED typ A białe używane są chętnie w branży meblarskiej. Tu w zabudowach meblowych, w łatwy i bezproblemowy sposób jesteśmy w stanie uzyskać wygodne, funkcjonalne i eleganckie oświetlenie podszafkowe. Profil LED typ A biały jest także dyskretnym elementem oświetlenia dekoracyjnego w systemach kartonowo gipsowych. Biały kolor sprawia, że profil z taśmą LED pozostaje praktycznie niewidoczny na tle białego sufitu lub ściany. Profile aluminiowe LED typu A białe są profilami dostępnymi w dwóch długościach. Mamy do wyboru profile typ A białe o długości 1 m lub 2 m. Do profili LED typ A białych przeznaczone mamy różnego rodzaju akcesoria montażowe, także w kolorze białym. Dzięki nim zbudujemy elegancką i subtelną instalację oświetleniową w naszym wnętrzu. Profile LED typ A białe możemy montować za pomocą kleju montażowego, taśmy dwustronnej lub używając przeznaczonych dla nich białych uchwytów montażowych. Zamontujemy więc taśmę w profilu LED typ A biały szybko, łatwo i wygodnie w każdej indywidualnej sytuacji. Profil LED typ A biały jest profilem o szerokości 13 mm. Dzięki temu umieścimy w nim jedną taśmę LED o szerokości 8 mm lub 10 mm. Taśma świecąca w profilu typ A może emitować światło w różny sposób, tworząc indywidualnie dobrane sceny świetlne. Odpowiada za to klosz do profilu typ, A jaki zostanie zastosowany. Może to być klosz transparenty, mrożony, mleczny, a nawet czarny. Dzięki możliwościom doboru kloszy do naszych oczekiwań jesteśmy w stanie uzyskać zawsze zamierzony efekt.

 

Profil LED typ A czarny

Stały rozwój technologii oświetleniowej sprawia, że pojawiają się nowoczesne i atrakcyjne sposoby oświetlania naszych przestrzeni mieszkaniowych oraz komercyjnych. Coraz popularniejszymi źródłami światła są na przykład taśmy ledowe. To ciekawe rozwiązanie wygląda zdecydowanie najlepiej, jeśli jest wzbogacone o profil aluminiowy LED. Jednym z rodzajów profili LED są na przykład profile LED typu A w kolorze czarnym. Są to profile nawierzchniowe przeznaczone do montażu natynkowego. Profil LED typ A czarny używany jest chętnie w branży meblarskiej do ciekawego i designerskiego podświetlania wnęk w zabudowach meblowych. Jest on często stosowany także jako oświetlenie podszafkowe w kuchniach. Profile LED typu A czarne są również doskonałym elementem dekoracyjnej instalacji oświetleniowej w systemach zabudowy kartonowo gipsowej. Sprawdzają się doskonale w postaci ciekawego i zwracającego na siebie uwagę oświetlenia przypodłogowego lub przysufitowego. Profile LED typ A czarne oprócz uwypuklenia atrakcyjności światła płynącego z taśmy i eleganckiego jej wyglądu, zapewniają także ochronę samej taśmy. Profil LED typ A czarny chroni ja bowiem przed niekorzystnym działaniem warunków zewnętrznych. Taśma LED w profilu jest niewrażliwa na działanie kurzu, pyłu czy wilgoci. Jednocześnie profil działając jak radiator, perfekcyjnie odprowadza ciepło z pracującej taśmy. Taka taśma będzie świeciła zdecydowanie dłużej niż gdyby była zamontowana bez wykorzystania profilu. Profil LED typ A czarny wpłynie na zwiększenie żywotności, trwałości i bezawaryjności każdej taśmy, jaka zostanie w nim zainstalowana. Profile LED typ A czarne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie poszukujemy nietuzinkowego i designerskiego rozwiązania, które w niezwykle atrakcyjny sposób oświetli nasze przestrzenie wewnętrzne. Profil LED typ A czarny jest doskonałym wyborem do nowoczesnego domu, mieszkania, biura i sklepu.

 

Profil LED typ A inox

Nowoczesne wnętrza wymagają używania w nich innowacyjnych, nowoczesnych rozwiązań, także i oświetleniowych. Takimi rozwiązaniem są taśmy ledowe. To owoc stałego, dynamicznego rozwoju technologii LED w branży oświetleniowej. Taśmy LED najlepiej sprawują się, gdy są chronione przez profil aluminiowy LED. Jednym z profili, które doskonale wywiązuje się ze swojej roli, są profile LED typ A inox. To profile nawierzchniowe, do montażu natynkowego w kolorze inox. Profil aluminiowy typ A inox jest profilem chętnie wykorzystywanym w branży meblarskiej do podświetlania wnęk w zabudowach meblowych, a także jako podszafkowe oświetlenie przestrzeni roboczej w kuchniach. Profile LED typ A mogą być wykorzystywane także w innych miejscach. Są to profile doskonale wpisujące się w zabudowy kartonowo gipsowe. Sprawdzają się jako oświetlenie przypodłogowe i przysufitowe. Możliwości zastosowania profili LED typ A inox jest nieskończenie wiele i tylko wyobraźnia jest w stanie je ograniczyć. Profil LED typ A inox jest profilem o szerokości 13 mm. Znajduje więc zastosowanie w instalacjach oświetleniowych, w których świecić będą taśmy LED o szerokości 8 mm oraz 10 mm. Profile LED typ A inox możemy montować za pomocą taśmy dwustronnej, kleju montażowego oraz wykorzystując specjalnie do nich przygotowane uchwyty montażowe. Bez względu na sposób instalacji profilu typ A, uzyskamy atrakcyjny i estetyczny wygląd całej instalacji oświetleniowej. Do profili typ A w kolorze inox przeznaczone są wszelkie niezbędne do zbudowania pełnej i spójnej instalacji akcesoria. Zaślepki na przykład wykończą profil, zapewniając estetyczny wygląd całego systemu. Profile LED typ A inox możemy wyposażyć w odpowiadający nam rodzaj klosza. Dostępne są klosze transparentne, mleczne, mrożone czy nawet czarne. Każdy z kloszy będzie wpływał na inny sposób rozproszenia światła z pracującej taśmy. Jesteśmy w stanie więc dopasować instalację oświetleniową opartą o taśmę LED w profilu typ A do naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

 

 

Profil LED typ A zestawy

Oświetlenie jest stale obecne w naszym życiu. Jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrz mieszkaniowych oraz komercyjnych. Stały rozwój technologii LED sprawia, że coraz częściej zastępujemy tradycyjne źródła światła nowoczesnymi odpowiednikami ledowymi. Jednym z takich nowoczesnych źródeł światła są taśmy ledowe. Do odpowiedniego ich montażu i zwiększenia atrakcyjności wyglądu instalacji oraz światła, jakie jest przez taśmy emitowane najlepiej wykorzystać profil albuminowy LED. Do montażu nawierzchniowego wykorzystuje się między innymi profile LED typ A. Zestawy profili typu A to komplet wszystkich elementów niezbędnych do właściwej instalacji tego profilu w naszym wnętrzu. W skład zestawów wchodzi oczywiście profil LED typ A o wybranym przez nas kolorze, dopasowane do niego kolorystycznie akcesoria montażowe (zaślepki, uchwyty montażowe) oraz odpowiednie klosze, którymi zakończymy instalację profilu. Profil LED typ A zestawy to wygodne rozwiązanie dla każdego, chcącego zamontować taki właśnie profil w swoim wnętrzu. Nie musimy kompletować wszystkich elementów instalacji, mamy bowiem możliwość zakupienia gotowego już zestawu. Profile aluminiowe typ A w zestawach dostępne są w zestawach z profilami o długości 1 m oraz 2 m. Możemy wybrać profile w kolorach białym, czarnym, inox, srebrnym oraz surowego aluminium. Do całego zestawu mamy dołożone do wyboru klosz transparentny lub mleczny o właściwej dla naszego profilu długości. Profile LED typ A zestawy to profile o szerokości 13 mm. Możemy w nich zamontować dowolne taśmy LED o szerokości 8 mm lub 10 mm. Profile te możemy zamontować za pomocą uchwytów montażowych, dołączonych do zestawu, ale także za pomocą taśmy dwustronnej lub kleju montażowego. Zestaw profili LED typ A to doskonałe rozwiązanie do szybkiego i łatwego montażu atrakcyjnego oświetlenia podszafkowego w naszej kuchni, oświetlenia zabudowy meblowej, wnętrza szafy wnękowej i każdej innej przestrzeni, jaką tylko zapragniemy funkcjonalnie, ciekawie i energooszczędnie oświetlić.

Profile LED sufitowe – rodzaje i ich możliwości
22.03.2021 Profile LED sufitowe – rodzaje i ich możliwości

Za pomocą profili aluminiowych, taśma LED jest doskonałym oświetleniem głównym, ale i dodatkowym. Jakie profile wykorzystać do montażu na suficie? Do czego służą i jakie dają możliwości? Poradnik wyboru i zastosowania profili aluminiowych do taśm LED.

Więcej
Lampa DIY, czyli jak zrobić lampę z profilu i taśmy LED
14.12.2020 Lampa DIY, czyli jak zrobić lampę z profilu i taśmy LED

Mając profil i taśmę LED, możemy wprowadzić nasz pomysł na lampę sufitową w życie. Lampa DYI wykonana z profilu do taśmy LED jest Twoim indywidualnym pomysłem, który zrealizujesz w sposób w jaki tylko będziesz chciał.

Więcej
Linia światła na profilach LED
02.11.2020 Linia światła na profilach LED

Pierwszą rzeczą, jaką należy rozważyć w przypadku decyzji dotyczącej stworzenia linii światła LED, jest wybór źródła światła. Jest to bardzo ważny wybór, szczególnie że w każde z nich ma swoje wady i zalety. Sprawdź jak stworzyć linię światła LED opartę o profile aluminiowe.

Więcej


* Pola wymagane