Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Taśma LED COB

Stały rozwój technologii LED skutkuje powstawaniem nowych rozwiązań i udoskonalonych produktów oświetlenia LED. Jednym z takich nowoczesnych, zaawansowanych produktów jest taśma LED COB. Taśma LED COB to taśma wyposażona w nowoczesne diody COB (ang. Chip on Board). Maksymalny czas pracy taśmy LED COB wynosi nawet 50 tyś. godzin. Diody COB są to diody zawierające wiele pojedynczych mocnych diod. Takie diody charakteryzują się wysoką jasnością. Chipy COB posiadają jeden obwód, a także dwa złącza. Taka budowa jest niezależna od ilości diod na płytce. W przypadku diod COB łatwo jest uzyskać dużą moc i wysoki strumień świetlny. Kąt świecenia jest szeroki, podobnie jak w przypadku diod SMD. Zaletą diod COB jest możliwość regulacji kąta świecenia. Dodatkowo można zakupić źródła światła COB wyposażone w soczewkę skupiającą. Taśma LED COB jest taśmą wyposażoną w tego typu diody COB. Konstrukcja taśmy COB jest uproszczona w porównaniu do taśmy LED SMD. Łatwiejszy jest również jej montaż. Taśma COB charakteryzuje się zwiększoną żywotnością oraz mniejszym poborem mocy niż jej odpowiednik w technologii SMD.

Gwarancja:
Producent:
Ilość diod/m:
Barwa światła:
Współczynnik CRI:
Klasa szczelności:
Napięcie:
Klasa energetyczna:
Szerokość taśmy:
od: do mm
Kąt świecenia:
od: do °
Strumień świetlny:
od: do lm
Temperatura barwowa:
od: do k
Długość:
od: do mm
Wydajność:
od: do lm/W
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Szerokość:
od: do mm
Moc:
od: do W
Waga:
od: do kg
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 75    Wyświetl po:

Taśma LED COB CYFROWA - czym jest?

Taśma LED COB cyfrowa to zupełna nowość wśród taśm LED. Dzięki zastosowaniu mikroprocesorów WS2811 taśma LED COB cyfrowa osiąga efekt pełnej linii świetlnej. Najważniejszą cechą taśmy cyfrowej COB jest możliwość sterowania każdą sekcją zupełnie niezależnie. Cięcia w tym pasku LED występują co około 7cm, czyli 45 diod. Takie rozwiązanie daje nam nieskończenie wiele możliwości. Możemy tworzyć dowolne kombinacje, a uzyskane przez nas efekty takie jak przechodzenie barw, czy płynące animacje sprawią, że oderwanie wzroku od nich będzie niemal niemożliwe. Każda z diod znajdujących się na taśmie COB cyfrowej może wytwarzać dowolną barwę. Oferowana przez nas taśma LED COB cyfrowa posiada 14 regulowanych pikseli na metr bieżący. Cyfrowa taśma COB posiada kąt świecenia, który wynosi 180 stopni oraz klasę szczelności IP20. Warto nadmienić, że dostępna jest w wersji RGB oraz posiada samoprzylepne podłoże w białym kolorze. Nowoczesna taśma cyfrowa COB to urządzenie, które pracuje na bezpiecznym, niskim napięciu. Jeśli zależy nam na podłączeniu dłuższych odcinków tych taśm wato wybrać wersję 24V. Natomiast do krótszych odcinków, które postanowimy oświetlić za pomocą tej nowatorskiej metody, idealnie sprawdzą się taśmy LED COB cyfrowe w wersji 12V.  Dlaczego i kto powinien wybrać taśmę LED COB cyfrową? Pasek COB cyfrowy jest rodzajem taśmy, która bije rekordy popularności w ostatnim czasie. Bezsprzecznie największy wpływ na jej sukces ma możliwość dowolnego zarządzania każdą sekcją i dostosowanie jej do swoich preferencji. Gdzie możemy użyć taśmy cyfrowej LED COB? Najczęściej produkt ten jest wybierany do takich miejsc jak różnego rodzaju kluby i sale, w których nie może zabraknąć niezapomnianego oświetlenia. Używając tej taśmy zapewnimy naszym gościom wspaniałe doznania estetyczne, które zostaną w ich pamięci. Co więcej, taśma COB cyfrowa jest doskonała jeśli chodzi o banery. W  obecnych czasach nie jest łatwo zwrócić na siebie uwagę potencjalnego klienta, dlatego też podświetlając naszą reklamę za pomocą taśmy LED COB cyfrowej znacznie zwiększamy swoje szanse na dostrzeżenie. Czy taśmę cyfrową COB możemy stosować w domu? Jak najbardziej! Używając taśmy cyfrowej w naszym salonie zaskoczymy swoich domowników oraz gości. Nasz salon zyska zupełnie nowego charakteru. Stosując ten rodzaj doświetlenia możemy uzyskać nietuzinkowe i niezapomniane efekty, którymi z łatwością i niehamowaną radością możemy samodzielnie sterować. Budowa panelu LED COB jest możliwa z pomocą omawianych taśm ledowych COB. 

 

TAŚMA LED JEDNOLITA

Taśma LED jednolita to taśma, która nie ma punktów świetlnych (diodowych), lecz świeci jednolitą, równomierną linią światła. To najnowsze modele taśm LED. Zastosowano w nich niespotykaną do tej pory, większą liczbę diod COB. Dzięki temu nawet przy wykorzystaniu niskiego profilu aluminiowego mamy możliwość uzyskania jednolitej linii światła. Dodatkową zaletą stosowania taśmy LED COB jest szeroki kat rozproszenia światła, a także wysoka efektywność świetlna. Wynosi ona aż 1050lm/m. Taśmy LED COB emitują wiązkę świetlną o zdecydowania lepszych parametrach w porównaniu z dotychczasowymi technologiami LED. Jednocześnie zużywają mniejszą ilość energii. Taśmy LED COB znajdują zastosowanie jako oświetlenie dekoracyjne, służą do oświetlenia luster, schodów, mebli itp. 

 

TAŚMA LED COB 12V

Najpopularniejszym napięciem zasilania instalacji LED-owych jest prąd o napięciu 12V. W posiadanej już takiej instalacji możemy bez problemów zainstalować również taśmę LED COB. Taśma LED COB 12V z oferty sklepu smd-led.pl dostępna jest w wersji emitującej światło o barwie ciepłej lub dziennej. Taśma LED COB 12V produkcji firmy Eko-Light charakteryzuje się mocą 10W/m i emituje światło o strumieniu 800lm/m. Jest to taśma o szerokości 10 mm i wysokości jedynie 2 mm. Taśmy LED COB 12V będą doskonałym zamiennikiem taśm LED wykonanych w dotychczas stosowanych technologiach. Jednolita linia światła będzie doskonała do podświetlenia mebli, półek, sufitów i wielu innych. Niespotykana dotąd jakość światła i szerokie spektrum możliwości wysuwa taśmy LED COB 12V na przodujące pozycje na rynku oświetlenia w postaci taśm LED. 

 

TAŚMA LED COB 24V 

Taśma LED COB 24V daje możliwość podłączenia dłuższych odcinków taśmy niż w przypadku taśm LED 12V. Dzięki taśmie COB 24V mamy szansę podłączyć do 10 metrów taśmy bez obawy o spadki napięć na całej długości odcinka taśmy. Taśmy LED COB 24V sprzedawane są w rolkach od długości 5m. Dostępne są taśmy emitujące światło o barwie białej ciepłej, zimnej oraz dziennej. Możemy je docinać do indywidualnych potrzeb co 45 mm. Taśmy LED COB 24V zarówno te produkcji renomowanej firmy LedLabs, jak i V-Tac posiadają aż 3-letnią gwarancję. Jest to potwierdzeniem ich wysokiej jakości i trwałości. Żywotność taśm LED COB dochodzi bowiem do 50 tys. godzin. Oznacza to, że mogą one świecić nieprzerwanie przez blisko 6 lat. Dlatego taśmy LED COB są doskonałym wyborem do wnętrz komercyjnych, w których oświetlenie funkcjonuje nieprzerwanie przez większa część dnia. 

 

PASEK LED COB - GDZIE MOŻEMY UŻYĆ?

Pasek LED COB, gdzie możemy użyć tego rodzaju taśmy LED? Pasek LED COB jest taśmą, która nie posiada widocznych poszczególnych diod LED. Paski LED COB zazwyczaj posiadają wartość lumenów wynoszącą ok. 1000 lumenów, dzięki czemu możemy użyć ich jako podświetlenie do biur, sklepów, a także do naszego domu, czy mieszkania. Taka taśma LED bez problemu poradzi sobie z dekoracyjnym podświetleniem ważnych miejsc. Dzięki zastosowaniu pasków COB LED o jednolitej linii światła bez widocznych pojedynczych diod, będziemy mogli w doskonały sposób oświetlić meble, które dzięki temu zyskają zupełnie inny, charakterystyczny wygląd. Jednolity pasek LED pozwala nam osiągnąć efekt pełnej, świecącej równym światłem taśmy. Dzieje się tak dzięki dużemu zagęszczeniu diod COB. Zastosowanie paska LED COB jako oświetlenie ozdobne mebli jest świetnym pomysłem, jednak nie jest to jedyny sposób na wykorzystanie tej taśmy. Najnowsze rozwiązania technologiczne jakimi są właśnie taśmy COB LED sprawdzą się doskonale w biurach i sklepach. Każde nowoczesne biuro powinno posiadać podświetlenie, które sprawia, że pomieszczenie wygląda profesjonalnie i designersko. W przypadku sklepów taśmy ledowe COB sprawdzą się do oświetlenia półek, a także do przymierzalni lub oświetlenia witryny. Decydując się na jedne z najnowszych modeli taśm oraz wybierając odpowiednią mamy pewność, że  Dostępne w naszej ofercie taśmy COB pozwolą na uniknięcie efektu widocznej punktacji. Dzięki temu osiągniesz efekt pełnej linii, która wygląda niezwykle stylowo.

 

Taśma LED COB - co jeszcze o niej wiemy?

Taśma LED COB to jedna z najlepszych rodzajów taśmy LED. Co jeszcze o niej wiemy? Taśma LED COB posiada długą żywotność, która może sięgać aż do 50 tysięcy godzin. Charakterystyczną cechą tej taśmy jest także wysoki współczynnik oddawania barw, który wynosi CRI>90Ra. Taśma COB to produkt oświetleniowy, który posiada diody LED SMD, które dzięki gęstemu rozmieszczeniu na całej długości paska sprawiają wrażenie jednej prostej linii świetlnej. Równomierne rozmieszczenie światła na całej długości taśmy jest kluczowym aspektem, dzięki któremu mamy pewność, że nasze pomieszczenie, które mamy zamiar właśnie za ich pomocą doświetlić będzie wyglądać schludnie i profesjonalnie. Taśmy LED COB dzięki odpowiednim parametrom, są bardzo chętnie wybierane przez klientów. Co wyróżnia paski LED COB? Oprócz długiej żywotności i wysokiego współczynnika oddawania barw ważną cechą jest podwójne PCB, dzięki któremu mamy gwarancję odpowiedniego odprowadzania ciepła. Produkty te posiadają także klasę szczelności IP20. Takie taśmy pracują w zakresie temperatury od -20 do 50 stopni Celsjusza. Dobrej jakości taśmy LED COB charakteryzują się dużą gęstością diod ok. 352 chipów na metrze. Co jeszcze jest ważne w taśmach LED COB? Bezsprzecznie kolejnymi dwiema ważnymi cechami występującymi w taśmach COB  jest możliwość łączenia taśm, a także możliwość łatwego cięcia taśmy w wyznaczonych miejscach. Dzięki tym wszystkim elementom zawartym w taśmach COB LED możemy mieć pewność, że nasz produkt w pełni spełnia nasze oczekiwania i poradzi sobie przy oświetlaniu naszego mieszkania, biura, czy sklepu.

 

Taśma COB ledowa - czy warto?

Taśma COB ledowa, czy warto ją kupić? Dostępne w naszej ofercie taśmy LED COB to pewna inwestycja. Są niezwykle wytrzymałe, ich czas pracy wynosi nawet 50 000 godzin, a dzięki technologii LED są energooszczędne. Taśmy LED w wersji COB są produktem przeznaczonym do oświetlenia pomieszczeń biurowych, witryn sklepowych, czy do doświetlenia naszego salonu lub mebli. LED COB wyróżnia się dużym zagęszczeniem diod, które dzięki takiemu położeniu wytwarzają lepszą wiązkę światła. Taki zabieg podziałał na uniknięcie efektu punktacji, zamiast tego możemy cieszyć się jednolitym światłem, które zapewni nam niezapomniane efekty wizualne. Dzięki bardzo dobrym parametrom jakie możemy zauważyć w taśmach LED COB, mamy szeroki wybór miejsca, w którym zdecydujemy się na wykorzystanie tego produktu. Podwójny podkład PCB zapobiega przegrzewaniu się taśmy, dzięki czemu jest ona w stanie bezproblemowo pracować do 50 tyś. godzin. Wytwarzany przez pasek COB strumień świetlny wynoszący 1000 lumenów to bez wątpienia ważna zaleta, przemawiająca za zakupem. Zakupując wysokiej klasy taśmę COB ledową bez problemu oświetlimy witryny sklepów, które dzięki dokładnemu oświetleniu asortymentu przyciągną oko i uwagę klientów. Produkt ten może zostać również wykorzystany do doświetlenia przymierzalni. Oświetlenie w handlu jest niezwykle ważnym czynnikiem, który wpływa na samopoczucie klientów oraz na przyciągnięcie uwagi potencjalnego kupca. W biurach dzięki odpowiedniemu oświetleniu jesteśmy w stanie zapewnić pracownikom komfortowe warunki pracy, a także sprawić, że klienci odwiedzający naszą placówkę poczują, że są w profesjonalnym miejscu. W naszych domach natomiast taśmy LED COB sprawią, że nasze pomieszczenie nabierze świeżości i zyska charakteru. Doskonale podświetli nasze meble, czy ściany, co sprawi, że nasz dom lub mieszkanie będzie wyglądało na zadbane i nowoczesne. Ponad to taśmy LED COB zużywają znacznie mniej energii, co niewątpliwie jest ważną zaletą. Taśma COB ledowa dostępna w naszym sklepie internetowym SMD-LED.pl to pasek LED z wysokiej jakości produktów. Dostępne mamy taśmy COB w wersji LED COB 12V i 24V. Jeśli nie wiesz jaką taśmę wybrać, nasi profesjonaliści chętnie Ci doradzą.

Diody LED – rodzaje i oznaczenia
29.03.2021 Diody LED – rodzaje i oznaczenia

Typy i rodzaje diody LED. Przewodnik po diodach LED. Diody LED SMD, diody LED COB, diody CREE. Jakie są diody LED, gdzie są wykorzystywane, jakie mają zalety i jak je rozpoznać. Vademecum diod LED.

Więcej
Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?
23.03.2021 Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Czy warto wykorzystać taśmę LED jako oświetlenie kuchni? Wszystkie zalety, jakie posiada taśma LED w kuchni, jaka taśmę LED do kuchni wybrać i jak ją podłączyć?

Więcej
Jakie rodzaje taśm LED wybrać?
23.03.2021 Jakie rodzaje taśm LED wybrać?

Krótki przewodnik po rodzajach taśm LED pomocny w wyborze odpowiedniej taśmy LED do własnego użytku.

Więcej


* Pola wymagane