Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Taśma LED COB

Stały rozwój technologii LED skutkuje powstawaniem nowych rozwiązań i udoskonalonych produktów oświetlenia LED. Jednym z takich nowoczesnych, zaawansowanych produktów jest taśma LED COB. Jest to taśma wyposażona w nowoczesne diody COB (ang. Chip on Board). Diody COB są to diody zawierające wiele pojedynczych mocnych diod. Takie diody charakteryzują się wysoką jasnością. Chipy COB posiadają jeden obwód, a także dwa złącza. Taka budowa jest niezależna od ilości diod na płytce. W przypadku diod COB łatwo jest uzyskać dużą moc i wysoki strumień świetlny. Kąt świecenia jest szeroki, podobnie jak w przypadku diod SMD. Zaletą diod COB jest możliwość regulacji kąta świecenia. Dodatkowo można zakupić źródła światła COB wyposażone w soczewkę skupiającą. Taśma LED COB jest taśmą wyposażoną w tego typu diody COB. Konstrukcja taśmy COB jest uproszczona w porównaniu do taśmy LED SMD. Łatwiejszy jest również jej montaż. Taśma COB charakteryzuje się zwiększoną żywotnością oraz mniejszym poborem mocy niż jej odpowiednik w technologii SMD. 

Barwa Światła:
Producent:
Ilość diod/m:
Napięcie:
Szerokość taśmy [mm]:
od: do
Temperatura barwowa:
od: do k
Moc [W]:
od: do
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 23    Wyświetl po:

Taśma LED jednolita

Co to jest taśma LED COB tak właściwie? Jest to taśma, która nie ma punktów świetlnych (diodowych), lecz świeci jednolitą, równomierną linią światła. To najnowsze modele taśm LED. Zastosowano w nich niespotykaną do tej pory, większą liczbę diod COB. Dzięki temu nawet przy wykorzystaniu niskiego profilu aluminiowego mamy możliwość uzyskania jednolitej linii światła. Dodatkową zaletą stosowania taśmy LED COB jest szeroki kat rozproszenia światła, a także wysoka efektywność świetlna. Wynosi ona aż 1050lm/m. Taśmy LED COB emitują wiązkę świetlną o zdecydowania lepszych parametrach w porównaniu z dotychczasowymi technologiami LED. Jednocześnie zużywają mniejszą ilość energii. Taśmy LED COB znajdują zastosowanie jako oświetlenie dekoracyjne, służą do oświetlenia luster, schodów, mebli itp. 

 

Taśma LED COB 12V

Najpopularniejszym napięciem zasilania instalacji LED-owych jest prąd o napięciu 12V. W posiadanej już takiej instalacji możemy bez problemów zainstalować również taśmę LED COB. Taśma LED COB 12V z oferty sklepu smd-led.pl dostępna jest w wersji emitującej światło o barwie ciepłej lub dziennej. Taśma 12V LED COB produkcji firmy Eko-Light charakteryzuje się mocą 10W/m i emituje światło o strumieniu 800lm/m. Jest to taśma o szerokości 10 mm i wysokości jedynie 2 mm. Taśmy LED COB 12V będą doskonałym zamiennikiem taśm LED wykonanych w dotychczas stosowanych technologiach. Jednolita linia światła będzie doskonała do podświetlenia mebli, półek, sufitów i wielu innych. Niespotykana dotąd jakość światła i szerokie spektrum możliwości wysuwa taśmy LED COB 12V na przodujące pozycje na rynku oświetlenia w postaci taśm LED. 

 

Taśma LED COB 24V 

Taśma LED COB zasilana napięciem 24V daje możliwość podłączenia dłuższych odcinków taśmy niż w przypadku taśm LED 12V. Dzięki taśmie COB 24V mamy szansę podłączyć do 10m taśmy bez obawy o spadki napięć na całej długości odcinka taśmy. Taśmy LED COB 24V sprzedawane są w rolkach od długości 5m. Dostępne są taśmy emitujące światło o barwie białej ciepłej, zimnej oraz dziennej. Możemy je docinać do indywidualnych potrzeb co 45 mm. Taśmy LED COB 24V zarówno te produkcji renomowanej firmy LedLabs, jak i V-Tac posiadają aż 3-letnią gwarancję. Jest to potwierdzeniem ich wysokiej jakości i trwałości. Żywotność taśm LED COB dochodzi bowiem do 50 tys. godzin. Oznacza to, że mogą one świecić nieprzerwanie przez blisko 6 lat. Dlatego taśmy LED COB są doskonałym wyborem do wnętrz komercyjnych, w których oświetlenie funkcjonuje nieprzerwanie przez większa część dnia. 

Diody LED – rodzaje i oznaczenia
29.03.2021 Diody LED – rodzaje i oznaczenia

Typy i rodzaje diody LED. Przewodnik po diodach LED. Diody LED SMD, diody LED COB, diody CREE. Jakie są diody LED, gdzie są wykorzystywane, jakie mają zalety i jak je rozpoznać. Vademecum diod LED.

Więcej
Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?
23.03.2021 Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Czy warto wykorzystać taśmę LED jako oświetlenie kuchni? Wszystkie zalety, jakie posiada taśma LED w kuchni, jaka taśmę LED do kuchni wybrać i jak ją podłączyć?

Więcej
Jakie rodzaje taśm LED wybrać?
23.03.2021 Jakie rodzaje taśm LED wybrać?

Krótki przewodnik po rodzajach taśm LED pomocny w wyborze odpowiedniej taśmy LED do własnego użytku.

Więcej


* Pola wymagane