Spis treści

Jak oświetlić garderobę?

Wybierając odpowiednie oświetlenie do naszych pomieszczeń, powinniśmy zastanowić się przede wszystkim nad tym, jaką funkcję będzie ono spełniać. Inny rodzaj i zakres oświetlenia zastosujemy w kuchni a inny w łazience. Rodzaj oświetlenia zależny jest również od warunków panujących w danym miejscu i możliwości instalacyjnych. Zazwyczaj inwestujemy w oświetlenie górne, które w większości przypadków jest dla nas wystarczające. Niemniej jednak są takie miejsca w naszym domu, które potrzebują dodatkowego źródła światła. Jednym z takich miejsc jest właśnie garderoba.  Jak zatem oświetlić garderobę, aby była jak najbardziej funkcjonalna? Może z wykorzystaniem taśmy LED i okrągłego profilu Led?

Jak oświetlić garderobę?

Jak oświetlić garderobę?

Najczęściej wybierane produkty przez naszych klientów do oświetlenia garderoby:

Profil LED COSMOProfil LED COSMO Zobacz produkty
Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11WZobacz produkt
OPRAWA MEBLOWA LED KWADRAT 2W 4000KOPRAWA MEBLOWA LED KWADRAT 2W 4000KZobacz produkt

Odpowiednie oświetlenie garderoby – o czym pamiętać?

 

Jak oświetlić garderobę

Oświetlenie garderoby

Dobre zaplanowanie rozmieszczenia oraz ilości światła w naszej garderobie to podstawa jej funkcjonalności. W związku z powyższym jest to jeden z istotniejszych aspektów, którymi musimy się zając. Odpowiednie oświetlenie garderoby – o czym pamiętać?  Planując oświetlenie w garderobie, musimy wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • Jej wielkość,
  • dostęp do dziennego źródła światła,
  • możliwość podłączenia źródeł światła,
  • oraz jej funkcję.

 

Jeśli nasza garderoba jest niewielka i służy nam jedynie do przechowywania i wyboru ubrań, wystarczą nam dobrze oświetlone wieszaki i półki. Wystarczające może być tu również tylko górne oświetlenie o odpowiednim natężeniu. W małych garderobach możemy zastosować zarówno świetlówki Led, jak i halogeny. Przy użyciu mocnej taśmy Led stworzymy oświetlenie, które będzie również dekoracyjne. W przypadku małej garderoby wystarczy nam jedna, dowolna lampa umieszczona w centralnej części sufitu. Dzięki temu uzyskamy równomiernie rozchodzące się światło. Oświetli nam ono każdą część garderoby.

Doskonałym dodatkiem oświetleniowym będą panele Led podszafkowe. Nadadzą charakteru oraz dodatkowo doświetlą ważne miejsca.

Jeśli w naszej garderobie znajduje się dostęp do naturalnego światła, to mamy kolejny atut, który zmniejsza nam potrzebę instalowania wewnątrz kolejnego źródła światła. W niewielkiej garderobie wystarczy nam optymalne rozmieszczenie światła, abyśmy mogli znaleźć dokładnie to, czego aktualnie szukamy. Nie mamy potrzeby doświetlania poszczególnych zakamarków, gdyż łatwo możemy w niej wszystko odnaleźć.

Interesuje Cię profil aluminiowy LED? Odwiedź nasz sklep i znajdź coś dla siebie.

Jak oświetlić garderobę

Duża garderoba-oświetlenie

Oświetlenie dużej garderoby

Inaczej jest w przypadku kiedy nasza garderoba jest naprawdę duża i nie posiada dostępu do okna. Daje nam to oczywiście dodatkowe możliwości, ale również powoduje, że oświetlenie garderoby staje się dodatkowym wyzwaniem. W przypadku dużego pomieszczenia przeznaczonego na garderobę najlepiej zastosować kilka różnych źródeł światła. Warto wymieszać światło górne z tym kierunkowym. Kierunkowe dodatkowo oświetli wybrane punkty.

Dodatkowe Oświetlenie garderoby

Dodatkowe oświetlenie garderoby

Najlepiej w takim przypadku zadbać o górne światło i zlokalizować je w centralnym punkcie garderoby. Równomiernie rozchodzące się światło, oświetli całą przestrzeń wewnątrz. Do oświetlenia górnego w garderobie wybrać możemy praktycznie każdy rodzaj lamp. Idealnie sprawdzą się tutaj halogeny sufitowe rozmieszczone równolegle tak, aby równomiernie oświetlić przestrzeń. Ich ilość dobrać musimy oczywiście do wielkości wnętrza. Równie dobrym rozwiązaniem będzie lampa sufitowa czy panel Led umieszczony w centralnym punkcie pomieszczenia. Jeśli nasza garderoba jest na tyle duża, że spokojnie możemy się po niej poruszać i np. prasujemy w niej ubrania, powinniśmy zaopatrzyć się w mocne światło dodatkowe.

Światło takie najlepiej skierować bezpośrednio nad deską do prasowania. Tu sprawdzą się również lampy sufitowe, te gotowe lub te, które możemy stworzyć sami np. z profili aluminiowych i taśm Led. Mogą być to również lampy boczne, lub lampa podłogowa, ale ustawmy ją pod takim kątem, abyśmy ciałem nie rzucali cienia na prasowane ubranie. Jeśli w garderobie posiadamy duże lustro, zadbajmy o odpowiednie światło przy nim lub nad nim. Do tego celu możemy użyć gotowych lamp stworzonych do tego celu lub użyć kinkietów czy lamp elewacyjnych.

 

Optymalne doświetlenie garderoby

Optymalne doświetlenie garderoby powinno doświetlić wszystkie zakamarki pomieszczenia. Jak? 1 z pomysłów może być oświetlenie wnętrza szafek lub półek. Oświetlenie w garderobie ma na ułatwić poszukiwania i dobór poszczególnych części naszego ubioru, więc na tym powinniśmy się skupić przede wszystkim. Jednakże dbając o charakter i styl naszego domu, możemy stworzyć zarówno funkcjonalne, jak i stylowe wnętrze. Pomocne będą tutaj taśmy Led. Możemy oświetlić nimi wnętrza szuflad, półki czy wieszaki. Stworzą one dodatkowe źródło światła, ale również spełnią funkcję dekoracyjną, tworząc estetyczne i eleganckie aranżacje świetlne. Dodatkowo oświetlone półki skrócą czas poszukiwania części garderoby, które planujemy aktualnie założyć. Garderoba może być zwyczajnym miejscem do przechowywania ubrań i dodatków, ale także jednym z pomieszczeń, które tworzą integralną całość. Styl panujący w naszym mieszkaniu z łatwością możemy przenieść również do garderoby i zastosować tu oświetlenie pasujące do pozostałej części domu. Dzięki ciekawemu oświetleniu i wystrojowi możemy stworzyć wnętrze, którego pozazdroszczą nam znajomi.

 

Jak oświetlić garderobę

Oświetlenie szuflad

TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 3000 +/-100K / 95LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 3000KZobacz produkt
Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 4000KZobacz produkt
TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 6000 +/-100K / 100LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 6000KZobacz produkt

Oświetlenie garderoby – moc oświetlenia i barwa światła

Aby oświetlenie garderoby spełniało swoją funkcję, musi również mieć odpowiednie natężenie oraz barwę światła. Oświetlenie garderoby – moc oświetlenia i barwa światła to ważne aspekty, gdyż mamy tu do czynienia z różnymi odcieniami i kolorami, które w sztucznym świetle, mogą prezentować się zupełnie inaczej niż w tym naturalny. Najlepiej, by oświetlenie w garderobie miało współczynnik CRI powyżej 90. Tak jak wspomnieliśmy, może ono pochodzić z jednego źródła lub kilku różnych. Ważne jest, aby ilość światła, którą zastosujemy w naszej garderobie, była wystarczająca do bezproblemowego poruszania się po niej. Musi być również na tyle mocne, aby łatwo było znaleźć wszystko w krótkim czasie. Aby garderoba służyła nam jak najlepiej, warto zwrócić uwagę na odpowiednią barwę światła. Barwa światła ma szczególne znaczenie w przypadku doboru kolorów. Warto więc zastanowić się nad tym, czy ta wybrana przez nas nie przekłamuje nam barwy naszych ubrań. Jeśli wybierzemy nieodpowiednie światło barwa w garderobie, będzie różnić się znacznie od tej w świetle dziennym. Wychodząc na zewnątrz, możemy zdziwić się, że buty nie pasują nam kolorem do sukienki.

Oświetlenie garderoby - moc oświetlenia i barwa światła

Oświetlenie garderoby – moc oświetlenia i barwa światła

W przypadku oświetlenia garderoby optymalne będzie światło ciepłe. Zimne światło wyostrza kolory i niekorzystnie wpływa na kolor naszej cery, więc patrząc w lustro, nie będziemy zadowoleni z tego, jak wyglądamy. Pomocne przy wyborze odpowiedniego oświetlenia do naszej garderoby staną się opakowanie żarówek, halogenów czy świetlówek, na których mamy podany współczynnik Ra. Informuje on nas właśnie o współczynniku oddawania barw, te powyżej 90 niemal idealnie oddają oryginalne kolory. Warto zwrócić na to uwagę. W razie wątpliwości zapytajmy obsługi sklepu, która doradzi nam odpowiedni kolor.

Jak dekoracyjnie oświetlić garderobę?

Jak oświetlić garderobę

Jak oświetlić garderobę

Jak dekoracyjnie oświetlić garderobę? W garderobie świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju profile aluminiowe i taśmy Led. Dzięki nim podświetlimy wieszaki, półki czy wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Nowoczesne profile świetnie wkomponują się w nasze meble, podłogę, czy ściany w garderobie, co jest niezwykle modne w 2022 roku. Występują one w różnych kolorach, więc pięknie wkomponują się w białe wnętrza, ale również te wykonane z drewna. Odpowiednio dobrana taśma Led nie tylko doświetli wnętrze, ale również będzie oryginalną i funkcjonalną ozdobą wnętrza. Dzięki punktowemu, dekoracyjnemu światłu stworzymy fajne aranżacje i ułatwimy poszukiwanie odpowiednich rzeczy. Można zastosować również nowość na rynku, mianowicie taśmy Led na baterie. Są to taśmy niewymagające podłączania zasilacza. Dodatkowo posiadają wbudowany czujnik ruchu, co dodatkowo ułatwia poruszanie się po garderobie.

 

Jeśli interesuje Cię profil LED Cosmo lub taśmy LED na baterie? Znajdziesz je w naszym sklepie!

OPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - KWADRATOWA, RUCHOMA, ALUMINIUMOPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - KWADRATOWA, RUCHOMA, ALUMINIUM - SREBRNA SZCZOTKOWANAZobacz produkt
OPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - DO ŻARÓWEK LED - OKRĄGŁA, RUCHOMA, ALUMINIUM - SREBRNA SZCZOTKOWANAOPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - DO ŻARÓWEK LED - OKRĄGŁA, RUCHOMA, ALUMINIUM - SREBRNA SZCZOTKOWANAZobacz produkt
OPRAWA V-TAC DOWNLIGHT SAMSUNG CHIP 4W UGR19 CRI90+ 12ST 2700K VT-2-04 320LM 5 LAT GWARANCJIOPRAWA V-TAC DOWNLIGHT SAMSUNG CHIP 4W UGR19 CRI90+Zobacz produkt
WPUSZCZANA OKRĄGŁA LED OPRAWA MONI LED C 5W 4000K WHITEWPUSZCZANA OKRĄGŁA LED OPRAWA MONI LED C 5W 4000K WHITEZobacz produkt
POTRÓJNA OPRAWA HALOGENOWA PACO 3 WHITEPOTRÓJNA OPRAWA HALOGENOWA PACO 3 WHITEZobacz produkt
oprawy halogenowe

Zobacz więcej z kategorii

OPRAWY HALOGENOWE
Zobacz więcej

Jakie oświetlenie garderoby zastosować

Jakie oświetlenie garderoby zastosować? Warto zainwestować w oświetlenie takie, by spełniało ono swoją funkcję i pełniło również element dekoracyjny. Do tego idealnie sprawdzi się oświetlenie LED, które także pomogą zaoszczędzić nawet do 80% na rachunkach, dzięki swojej energooszczędności. Tak więc mam kilka rodzaj oświetlenia, które sprawdzą się w przypadku garderoby. Każdy z nas znajdzie pomysł na swoją kieszeń. Można zastosować tu zarówno świetlówki i panele, dające dużo światła, jak również halogeny czy taśmy Led. Wszystko z uwzględnieniem powierzchni i barwy światła. Można oczywiście zastosować kilka różnych rozwiązań i stworzyć optymalne dla siebie. Warto pamiętać również, że bardzo fajnym rozwiązaniem będą również, wszelkie czujniki ruchu. Zadbają o automatyczne światło przy otwieraniu i zamykaniu. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu, i zmniejszy zużyciu prądu.

Świetlówki i halogeny – interesuje Cię ich zakup? Odwiedź nasz sklep.

Jakie oświetlenie garderoby zastosować

Jakie oświetlenie garderoby zastosować

Oświetlenie garderoby – jak je zaprojektować?

Oświetlenie garderoby – jak je zaprojektować? Oświetlenie garderoby powinno być odpowiednio zaprojektowane tak, aby zwiększyć nasz komfort, funkcjonalność, a przede wszystkim nadać temu pomieszczeniu wyjątkowego wyglądu. W roku 2022 oświetlenie wcale nie musi być wcale kosztowne, aby było eleganckie, stylowe, czy praktyczne. Wybierając oświetlenie LED do garderoby, decydujemy się nie tylko na nowoczesne i energooszczędne światło, ale obecnie także ze względu na ogromną popularność – niezbyt kosztowne i drogie. Jeśli masz problem z odnalezieniem odpowiedniej kreacji na wieczorny bankiet, czy spotkanie, prawdopodobnie masz źle dobrane oświetlenie. Światło w garderobie powinno mieć neutralną barwę, tak by dokładnie oddawać kolory ubrań. Dzięki temu wybór stroju o każdej porze doby, nie będzie problematyczny.

Oświetlenie garderoby - jak je zaprojektować?

Oświetlenie garderoby – jak je zaprojektować?

Oświetlenie do garderoby

Oświetlenie do garderoby to jeden z kluczowych elementów, mający wpływ na nie tylko sam wygląd pomieszczenia, ale przede wszystkim jego funkcjonalność. Od co najmniej 3 lat niezwykle popularne jest stosowanie inteligentnego oświetlenia, dzięki któremu możemy panować nad barwą i jasnością światła w zależności od potrzeby. Lampa, w którą zostanie wyposażona nasza garderoba, musi odgrywać rolę nie tylko oświetleniową, ale także wyglądem i stylem, w pełni wpasowywać się do wyglądu naszego wnętrza. Oświetlenie do garderoby może być ogólne lub przeznaczone do oświetlenia wybranych przez nas obiektów, dlatego wykorzystać w niej możemy nie tylko lampy sufitowe, ale także dodatkowe kinkiety ścienne, czy innego rodzaju oprawy. Oświetlenie LED do garderoby może stanowić również część naszego inteligentnego systemu, w ramach którego będziemy mogli dowolnie zmieniać barwę jego świecenia, czy ustawiać różne, dekoracyjne tryby oświetleniowe. Oświetlenie punktowe garderoby jest równie ważne, jak to ogólne. Miejsca, w których układamy ubrania, czy we wnętrzach kluczowych naszych szaf, czy półek dodatkowe doświetlenie może okazać się niezbędne. We większych garderobach spotkamy również lustra, a dobrze wiemy, jak ważne jest, aby wszystko przy nim jak najdokładniej widzieć. Warto więc zainwestować w dodatkowe oświetlenie lustra, tak abyśmy mogli dokładnie ocenić nasz wygląd w nowej kreacji.

Oświetlenie do garderoby

Oświetlenie do garderoby

W garderobach rzadko spotkamy się z oknami, dlatego dokładne i równomierne oświetlenie w tego typu wnętrzach zapewni nam wygodę i zwiększy funkcjonalność. Mówimy tutaj oczywiście o oświetleniu ogólnym, które powinno jasno rozświetlić całe nasze wnętrze, a także idealnie wpasować się do jego stylu. Bardzo często spotykamy się także z elementami dekoracyjnego oświetlenia w garderobie. Pomimo że jest to pomieszczenie typowo przeznaczone do wykonywania w nim pewnych czynności, nasi klienci coraz bardziej zwracają uwagę także na ich wygląd.

Lampa nad lustro nada charakteru Twojej garderobie. Znajdziesz ją w naszym sklepie.

OPRAWA LED ZOE 24W PREMIUM BIAŁA BARWA NEUTRALNAOPRAWA LED ZOE 24W PREMIUM BIAŁA BARWA NEUTRALNAZobacz produkt
PLAFON ARENA 35 CZARNAPLAFON ARENA 35 CZARNAZobacz produkt
lampa-sufitowa-czarna-sovana-top-45-cct-black-40wLAMPA SUFITOWA CZARNA SOVANA TOP 45 CCTZobacz produkt

Oświetlenie garderoby na poddaszu

Oświetlenie garderoby na poddaszu może sprawiać trochę więcej trudności niż w przypadku równych i wysokich pomieszczeń. Jeśli chcemy oświetlić garderobę znajdującą się na poddaszu warto zastosować oświetlenie padające od dołu, pozwalające na oświetlenie przestrzeni pod skosami. Takie rozwiązanie jest strzałem w 10, w przypadku trudnych powierzchni. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Czy każdy rodzaj oświetlenia sprawdzi się w garderobie? Posiadając takie pomieszczenie musimy liczyć się z tym, że nie możemy zastosować np. lampy wiszącej, gdyż będzie to niepraktyczne. Dobrym pomysłem jest za to zastosowanie lampy stojącej. Dzięki niej możemy dowolnie ustawić światło w potrzebnym miejscu, jest łatwa w użyciu oraz zapewni wystarczająco jasności. Dobrym sposobem na doświetlenie pomieszczenia jest zainstalowanie taśm ledowych wokół szafek i półek. Taki zabieg nada naszej garderobie zarówno modnego i designerskiego wyglądu, ale również doświetli trudniej dostępne miejsca. Pamiętajmy też, że w pomieszczeniu tak wymagającym jakim jest poddasze, konieczne jest zastosowanie odpowiednich mebli. Nie sprawdzą się duże szafy, tego typu rozwiązania zostawmy za sobą. Najlepiej użyć niewielkich półek i szafy odpowiednich rozmiarów na ścianie pozbawionej skosów.

Oświetlenie garderoby na poddaszu

Oświetlenie garderoby na poddaszu

Oświetlenie garderoby LED – nasze propozycje

Oświetlenie garderoby LED – propozycje oświetlenia garderoby są niezliczone. W tej kwestii mamy duże pole manewru. 3 najczęściej wybierane rodzaje źródła światła w garderobie to taśmy LED, różnego rodzaju żyrandole i lampy wiszące, a także panele LED.

Jako oświetlenie garderoby będziemy mogli wykorzystać przeróżne oprawy świetlne, a naszym jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę jedynie nasza wyobraźnia. Przygotowaliśmy dla Państwa, krótką listę propozycji, które w naszej opinii, najlepiej by się sprawdziły jako oświetlenie do garderoby.

  • Żyrandole zwieszane

Lampy sufitowe zwieszane już od dłuższego czasu królują w oświetleniu różnych pomieszczeń w naszych domach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć ich także do oświetlenia garderoby. Możliwość zwieszenia ich na różnych wysokościach sprawia, że będziemy mogli dopasować ich kąt, oraz wysokość do naszych własnych i indywidualnych preferencji. Żyrandole wiszące w większości przypadków zostały przystosowane do montażu żarówki, a możliwość dopasowania barwy i mocy ich światła, zdecydowanie zwiększa spektrum zastosowań tego typu lamp sufitowych.

Oświetlenie garderoby LED - nasze propozycje

Oświetlenie garderoby LED – nasze propozycje

  • Profile aluminiowe i taśmy LED

Czy wykorzystując same taśmy LED, będziemy w stanie zaprojektować takie oświetlenie do garderoby, które równomiernie oświetli nasze wnętrze? Kiedy byłoby to niemożliwe, ale obecnie dzięki profilom aluminiowym jesteśmy w stanie tworzyć przeróżne lampy, które w zależności od ilości użytych pasków LED, mogą nam służyć do różnego rodzaju oświetlenia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o oświetlenie garderoby stanowi profil LED Cosmo. Jest to nowoczesny zamiennik drążka szafkowego, który z zamontowaną taśmą LED, pozwoli nam stworzyć wyjątkowego doświetlenie wewnątrz naszej szafy. Możemy wyposażyć go także w czujnik ruchu, dzięki czemu będzie on automatycznie uruchamiał oświetlenie w momencie otwarcia szafy, a wyłączał je, kiedy ją zamkniemy.

Oświetlenie garderoby LED - nasze propozycje

Oświetlenie garderoby LED – nasze propozycje

  • Panele LED i oczka sufitowe

Projektując oświetlenie do garderoby, możemy zdecydować się również na lampy typowe dla sufitów podwieszanych. Wyróżniamy tutaj największe panele ledowe, ale także znacznie mniejsze oprawy typu downlight, czy oczka sufitowe. W przypadku paneli LED nawet niewielka ilość dobrze rozmieszczonych lamp pozwoli nam na oświetlenie całego wnętrza. Decydując się jednak na nieco tańszą opcję, czyli oprawy downlight i oczka sufitowe, będziemy musieli zaopatrzyć się większą ilość źródeł światła. Ważne jest, aby wtedy równomiernie je rozmieścić po całym obszarze naszej garderoby.

Oświetlenie garderoby LED - nasze propozycje

Oświetlenie garderoby LED – nasze propozycje

Zobacz więcej z kategorii

Lampy sufitoweZobacz produkty

Oświetlenie sufitowe do garderoby

Czy oświetlenie sufitowe do garderoby to dobry pomysł? Do oświetlenia takiego pomieszczenia idealnie sprawdzić mogą się zarówno plafony LED jak i oświetlenie szynowe. W 2022 roku stawiamy na połączenie wygody, stylu oraz funkcjonalności. Oświetlenie sufitowe do garderoby jest doskonałym głównym źródłem światła. Zanim przystąpisz do wybierania oświetlenia do swojego pomieszczenia jakim, w tym przypadku jest garderoba, zastanów się nad podstawowymi ważnymi kwestiami. Pomyśl, czy masz możliwość zastosować oświetlenie słoneczne, jeśli tak postaraj się, aby wpadało go jak najwięcej. Nie ma lepszej barwy światła, niż naturalna. Następną ważną sprawą jest kwestia wielkości pomieszczenia. Między innymi od tych czynników zależy dobór oświetlenia. Jeśli Twoja garderoba jest dosyć dużych rozmiarów, oświetlenie sufitowe będzie doskonałym rozwiązaniem. Dobierz rodzaj opraw pasujący do stylu swojego wnętrza oraz do swoich osobistych preferencji. Pamiętaj, że samo główne źródło światła nie wystarczy, dobrze jest zainstalować dodatkowe oświetlenie w postaci oświetlenia punktowego, doświetlającego ważne, trudniej dostępne miejsca. Można też użyć taśm Led, dzięki którym zyskasz zarówno doświetlenie, jak i nietuzinkowy, nowoczesny wygląd.

Oświetlenie sufitowe do garderoby

Oświetlenie sufitowe do garderoby

Zobacz nasze pozostałe artykuły o oświetleniu do domu

Jaka barwa światła do sypialni co wybrać?

Wybór odpowiedniej barwy światła do sypialni jest niezwykle ważny, aby zapewnić komfort, funkcjonalność oraz stworzyć […]

Jak podświetlić lamele

Jak podświetlić lamele?

Każdy z nas szuka sposobów, aby uczynić swoje wnętrze wyjątkowym i niepowtarzalnym. W dzisiejszym świecie […]

Obraz na szarej ścianie

Obraz na szarej ścianie

  Twój szary salon zasługuje na odrobinę magii i osobistego wyrazu. Dlatego też warto zastanowić […]

Profil LED P18-2_inspiracja

Montaż taśmy Led na ścianie

Jak zrobić prawidłowo Montaż taśmy Led na ścianie? aby montaż taśmy, był zgodny z trendami […]

Jaki kolor światła do garderoby?

Garderoba powinna być właściwie oświetlona, tak by znalezienie odpowiednich ubrań i dodatków nie było utrudnione bez względu na porę dnia. Ważną sprawą jest to jaki kolor światła do garderoby dobierzemy. W 21. wieku mamy wielki wybór w każdej dziedzinie, jednak w przypadku oświetlenia najczęściej warto postawić na naturalny odcień, który doskonale oddaje rzeczywisty wygląd. W garderobie najlepiej sprawdzi się neutralny lub delikatnie ciepły kolor światła. Garderoba jest miejscem, w którym będziesz się ubierać i przymierzać różne stylizacje. Ważne jest, aby upewnić się, że oświetlenie w garderobie jest wystarczające, abyś mógł stworzyć najdokładniejszy obraz siebie. Kolor światła ma na to niebagatelny wpływ. Mając do czynienia z naturalnym kolorem oświetlenia mamy pewność, że nasze postrzeganie siebie i przedmiotów dookoła nas, nie jest zaburzone i oddaje rzeczywisty wygląd, taki jaki zastaniemy po wyjściu z domu, znajdując się na dziennym świetle. Ponieważ garderoba często nie posiada okien, dobór odpowiednich świateł ma ogromne znaczenie. W wielu domach garderoba jest małych rozmiarów, a jej wnętrze nie tylko jest pozbawione okien, ale jest pozastawiane szafami i komodami, dlatego też odpowiednie dobranie i rozmieszczenie oświetlenia jest istotne.

Jaki kolor światła do garderoby

Jaki kolor światła do garderoby

Ile lumenów na m2 garderoba?

Podczas oświetlania danego pomieszczenia, powinniśmy zastanowić się ile lumenów na m2 garderoba potrzebuje. Przyjmuje się, że w pomieszczeniu takim jak garderoba należy zapewnić około 200 lumenów na m2 powierzchni pomieszczenia. Jest to optymalna wartość jaką należy zastosować, by oświetlenie spełniało swoją rolę. Jeśli prawidłowo zaprojektujemy oświetlenie w swojej garderobie, zadbamy o dokładne oświetlenie każdego miejsca i o właściwą ilość światła na m2, a także dokładnie oświetlimy najważniejsze miejsca w pomieszczeniu, zawsze będziemy w stanie znaleźć to, czego szukamy w prosty i szybki sposób. Właściwe oświetlenie garderoby pozwala nie tylko na dokładne przyjrzenie się sobie i ubraniom z jakich planujemy danego dnia ułożyć swoją stylizację, ale także umożliwi szybsze dokonywanie wyboru i znajdowanie potrzebnych rzeczy.

Ile lumenów na m2 garderoba

Ile lumenów na m2 garderoba

Oświetlenie do garderoby z czujnikiem ruchu

W 2022 roku często wybierane jest oświetlenie do garderoby z czujnikiem ruchu. Jest to bardzo wygodny i modny sposób na oświetlenie garderoby. Do wyboru mamy wiele designerskich lamp, które oprócz funkcjonalności zapewnią nam nietuzinkowy styl w pomieszczeniu. Oświetlenie do garderoby może być zaprojektowane na wiele sposobów. Jednym z najmodniejszych jest stosowanie oświetlenia z czujnikiem ruchu. Dobranie opraw pasujących do wnętrza i stylu naszego domu nie jest łatwe, ale bardzo ważne, gdyż wpływa na cały wystrój i wygląd domu. Oświetlenie jest zazwyczaj jednym z elementów ozdobnych, które skupiają na sobie dużą uwagę. Dzięki zastosowaniu oświetlenia do garderoby z czujnikiem ruchu, będziemy mogli się cieszyć nowoczesnością i wszystkimi plusami jakie nam daje. Największym z nich jest oszczędność czasu i energii, a co za tym idzie pieniędzy. Dlaczego? Otóż dzięki czujnikowi ruchu, światło świeci się tylko, gdy jest potrzebne. Jest automatycznie wyłączane, gdy nie wykrywa ruchu w pomieszczeniu.

Oświetlenie do garderoby z czujnikiem ruchu

Oświetlenie do garderoby z czujnikiem ruchu

PLAFON LED 24W 1920LM IP44 4000K PIRPLAFON LED 24W 1920LM IP44 4000K PIRZobacz produkt
PLAFON LED V-TAC SAMSUNG CHIP 12W CZUJNIK RUCHUPLAFON LED V-TAC SAMSUNG CHIP 12W CZUJNIK RUCHUZobacz produkt
PLAFON 2XE27 PIR DALLASPLAFON 2XE27 PIR DALLASZobacz produkt

Oświetlenie w małej garderobie

To na jaki rodzaj oświetlenia zdecydujemy się zależy między innymi od wielkości pomieszczenia. Jako oświetlenie w małej garderobie doskonale sprawdzi się na przykład plafon Led lub halogeny, które nie zajmują dużo miejsca, a doskonale poradzą sobie z oświetleniem pomieszczenia. W małej garderobie nie sprawdzą się lampy wiszące, które zajmują dużo i tak małej już przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem do oświetlenia garderoby o małych rozmiarach, jest użycie taśmy Led. Jest to doskonały i modny sposób na oświetlanie praktycznie każdej przestrzeni. Taśmy Led możemy zamontować pod szafkami, a także wokół sufitu. Dzięki takim rozwiązaniom nie stracimy przestrzeni, która przyda się na nasze ubrania i buty.

Oświetlenie w małej garderobie

Oświetlenie w małej garderobie

Panel LED 30x30

Panel LED 30×30 24W Easy Fix to funkcjonalna oprawa świetlna z kompletem akcesoriów montażowych. Nowoczesny panel Led sufitowy natynkowy i panel Led podtynkowy.

Zobacz produkt

Podsumowując, oświetlenie garderoby to kluczowy element, który wpływa na funkcjonalność i estetykę tego pomieszczenia. W małych garderobach wystarczy centralne, dobrze dobrane oświetlenie sufitowe, takie jak plafony LED lub halogeny. W większych przestrzeniach warto zastosować różne źródła światła, łącząc oświetlenie górne z punktowym, by oświetlić kluczowe punkty. Doświetlenie wewnętrzne szaf i półek może być osiągnięte przez zastosowanie taśm LED, które dodatkowo stanowią element dekoracyjny. Warto także rozważyć oświetlenie z czujnikiem ruchu dla wygody i oszczędności energii. Kluczowe jest zapewnienie odpowiedniej ilości lumenów na metr kwadratowy oraz wybór właściwej barwy światła, by wiernie oddawała kolory ubrań i nie zniekształcała odbioru własnego wyglądu. Pamiętając o tych aspektach, możemy stworzyć garderobę, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale i przyjemna w użytkowaniu.

Jak oświetlić garderobę?

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 26 lipca 2022