Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Świetlówka LED

Żarówki LED, czy świetlówki? - to od dawna zadawane pytanie, przez naszych klientów, chcących oświetlić biuro, magazyn, czy innego rodzaju pomieszczenie. Żarówka jarzeniowa starego typu pobierała jednak ogromne ilości energii, dlatego bardzo często wymiana jarzeniówki, nie przyniosła pozytywnych efektów. Obecnie, kiedy dostępne są już różne rozmiary świetlówek LED, to właśnie one są najczęściej wybierane do oświetlenia magazynów, garaży, czy warsztatów. Prym wiedzie tutaj najpopularniejsza świetlówka LED T8 120cm, która jest obecnie dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie i stanowi najchętniej wybierany produkt przez naszych klientów. Nie można zapomnieć również o innych rozmiarach świetlówki LED i o dwóch trzonkach (LED T5, LED T8), w których występuje.

 1. Świetlówki LED jako dobre źródło światła
 2. Rodzaje świetlówek ledowych
 3. Wymiary świetlówek
 4. Rura jarzeniowa w różnych odsłonach
Produktów w tej kategorii: 246    Wyświetl po:

Świetlówki LED jako dobre źródło światła

Świetlówki LED to nowoczesne źródła światła, które coraz częściej wypierają tradycyjne świetlówki gazowe. Za ich rosnącą popularnością stoją takie atuty jak: minimalny pobór energii elektrycznej oraz zdrowe dla oka światło. Tuba LED to oszczędność energii elektrycznej o 50%. Jarzeniówka LED w przeciwieństwie do świetlówek gazowych nie wysusza śluzówek, nie migoczę i rozpala się błyskawicznie. Montaż jest prosty i bezproblemowy. Dzięki użyciu zintegrowanego zasilacza podłączamy je bezpośrednio pod napięcie sieciowe 230V. Koniec ze zbędnymi zapłonnikami, starterami i innymi energochłonnymi balastami, które były niezbędne do działania świetlówek tradycyjnych. Doskonałym rozwiązaniem do montażu świetlówki LED T8 będą oprawy świetlówkowe dostępne w naszej ofercie. Świetlówki LED to bardzo dobre lampy oświetleniowe do szkół, biur, urzędów, magazynów i wielu innych. Nasz asortyment można podzielić na kilka grup produktowych, w których znajdują się poszczególne modele różniące się długością i barwą światła.

 

Rodzaje świetlówek ledowych

 • Świetlówki LED T8 STANDARD - najczęściej kupowane przez klientów. Połączenie wysokiej jakości i niskiej ceny. Wydajność świetlna sięgająca 90lm/W. Diody SMD osadzone na aluminiowym radiatorze, który skutecznie odprowadza ciepło. Wymodelowane pod mleczną przesłoną światło o kącie padania 130°.
 • Świetlówki LED T8 SZKŁO TRANSPARENTE/MATOWE - najbardziej zbliżona funkcjonalnościami do tradycyjnych świetlówek gazowych. Charakteryzują się niską ceną, szerokim kątem świecenia, szklaną obudową oraz tradycyjną stylistyką. Dostępne w wersji transparentnej (maksymalna moc świetlna) oraz mlecznej (brak efektu olśnienia).
 • Świetlówka T5 LED ze zintegrowaną obudową - nowoczesny produkt dedykowany do oświetlenia liniowego. W zestawie akcesoria do montażu oraz złączka umożliwiająca połączenie świetlówek w długi ciąg świetlny. Produkt idealny do oświetlenia sklepów, hoteli, korytarzy.

Sklep SMD-LED to lider na rynku świetlówek LED. Dzięki dużemu wolumenowi sprzedaży oferujemy bardzo atrakcyjne ceny, dużo niższe niż rynkowej konkurencji, z zachowaniem wysokiej jakości sprzedawanych produktów. Planujesz wymianę oświetlenia w swoim lokalu użytkowym, hali produkcyjnej, magazynie, obiekcie sportowym lub w domu i poszukujesz oferty na świetlówki LED - napisz sklep@smd-led.pl lub zadzwoń 531 344 300.

 

Wymiary świetlówek

Występują cztery podstawowe wymiary świetlówek Led, jeżeli chodzi o trzonek T8. Najkrótsza, czyli 60cm najczęściej spotykana jest w oprawach typu rastr. Potem mamy długość 90cm - najczęściej spotkamy się z tą świetlówką zarówno czy w półkach sklepowych, gdzie jest standardowym wymiarem. Następną długością świetlówki LED jest 120cm. Jest to jedna z najbardziej popularnych świetlówek LED w naszym sklepie. Świetlówka bardzo popularna w biurach, firmach, na magazynach w warsztatach samochodowych jedna z bardziej popularnych świetlówek LED. I ostatni wymiar świetlówki to 150cm to typowa magazynowa świetlówka Led. Najmocniejsza i najdłuższa ze świetlówek w naszym asortymencie.

 

Jeżeli chodzi o moce świetlówki LED, wyróżniamy następujące:

 • Świetlówka LED T8 60cm z gwintem T8 występuje w mocach, 7W, 8W, 9W i 10W też się zdarzają.
 • Świetlówka o długości 90cm z gwintem T8 ma najczęściej moc ok 14W
 • Świetlówka LED długość 120cm z trzonkiem T8 to moce 16W, 18W, 20W
 • Świetlówka Led T8 150cm tutaj są największe moce od 20W, 22W, 24W, 26W

 

Rura jarzeniowa w różnych odsłonach

 • Świetlówki LED szklane charakteryzujące się odmienną budową. Szkło jest odpowiednim materiałem do absorpcji ciepła, które jest wytwarzane z diod zamontowanych na pasku PCB. Oprócz dobrego odprowadzania ciepła świetlówki LED szklane mają szerszy kąt świecenia jest to najbardziej polecane wszędzie tam, gdzie musimy świecić jak najszerszym kątem. Rura jarzeniowa tego typu jest konstrukcją w pełni monolityczną.
 • Świetlówki LED T8 z kloszem PVC to jarzeniówki ledowe, w których ważną rolę pełni aluminium. Służy jako radiator, dzięki któremu odprowadzane jest ciepło wytwarzane z diod SMD zamontowanych w naszych rurach LED. Mleczna przesłonka z PVC służy jako klosz rozpraszający światło. Ta świetlówka ledowa polecana jest w szczególności do pomieszczeń wyższych ze względu na dość wąski kąt świecenia wahający się między 140 a 180 stopni.
 • Świetlówki ledowe PVC to nowoczesne rozwiązanie, które można nazwać młodszą siostrą świetlówki szklanej. Jak nas przekonują producenci nowa Nano-technologia pozwala równie dobrze odprowadzać ciepła tak, jak w przypadku świetlówek szklanych. Jarzeniówki ledowe z PVC, zarówno, jak i te szklane świecą praktycznie całą swą powierzchnią.
Jak prawidłowo podłączyć świetlówkę. Poradnik.
10.02.2021 Jak prawidłowo podłączyć świetlówkę. Poradnik.

Poradnik jak prawidłowo podłączyć świetlówkę LED. Cenne wskazówki ułatwiające montaż świetlówkę.

Więcej
Świetlówka LED czy tradycyjna? Jaką wybrać?
10.02.2021 Świetlówka LED czy tradycyjna? Jaką wybrać?

Różnice między świetlowką tradycyjną, a świetlówką LED. Zalety świetlówki LED.

Więcej
Rodzaje świetlówek
10.02.2021 Rodzaje świetlówek

Przewodnik po rodzajach i typach świetlówek LED.

Więcej


* Pola wymagane