Spis treści

Jak sprawdzić atest PZH

Sprawdzanie atestu PZH jest istotne, ponieważ atest ten stanowi potwierdzenie zgodności danego produktu z rygorystycznymi normami higienicznymi i bezpieczeństwa zdrowotnego. Dzięki temu atestowi można mieć pewność, że produkt spełnia wymagania dotyczące bezpieczeństwa ludzi i środowiska oraz jest odpowiedni do stosowania w konkretnym kontekście. Weryfikacja atestu PZH pozwala konsumentom oraz instytucjom i przedsiębiorstwom na pewne i bezpieczne korzystanie z produktów, zwłaszcza tych, które mają kontakt z żywnością, wodą pitną, czy są używane w placówkach medycznych. Sprawdzanie atestu PZH jest więc kluczowym krokiem w zapewnieniu bezpieczeństwa i higieny w codziennym życiu oraz w działalności gospodarczej.

atest pzh w nowoczesnym oswietleniu, baner reklamowy, sklep z oswietleniem smd-led.pl

SMD-LED.PL udzieli Ci fachowej pomocy w aspektach oświetlenia z atestem PZH. Razem znajdziemy idealne rozwiązanie!

 

Aby sprawdzić, czy dany produkt posiada atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny), można postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Identyfikacja produktu: Upewnij się, że znasz nazwę lub model produktu, którego atest PZH chcesz sprawdzić. Warto również znać nazwę producenta lub dystrybutora.
 2. Przeszukiwanie online: Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź na oficjalną stronę Państwowego Zakładu Higieny (www.pzh.gov.pl).
 3. Menu lub wyszukiwarka: Na stronie głównej PZH poszukaj sekcji lub menu, która jest związana z certyfikatami, atestami lub dokumentacją techniczną.
 4. Wyszukiwarka certyfikatów: Jeśli jest dostępna, skorzystaj z opcji wyszukiwarki certyfikatów lub atestów. Wprowadź nazwę lub model produktu oraz ewentualnie inne informacje, takie jak nazwa producenta.
 5. Wyniki wyszukiwania: Po wprowadzeniu danych, przeglądaj wyniki wyszukiwania, aby znaleźć informacje dotyczące atestu PZH dla danego produktu. Jeśli produkt posiada atest, powinien być wylistowany w wynikach.
 6. Szczegóły atestu: Po znalezieniu produktu, kliknij na niego, aby uzyskać więcej szczegółów dotyczących atestu PZH. W dokumentach powinny być zawarte informacje o zgodności produktu z normami higienicznymi oraz datą wydania atestu.
 7. Kontakt z PZH: Jeśli nie możesz znaleźć informacji online lub masz wątpliwości, możesz skontaktować się bezpośrednio z Państwowym Zakładem Higieny w celu uzyskania potwierdzenia atestu dla konkretnego produktu.

Pamiętaj, że atesty PZH są ważne i mogą różnić się w zależności od produktu oraz jego przeznaczenia, więc zawsze warto sprawdzić, czy produkt posiada odpowiedni certyfikat zgodności z normami higienicznymi.

Najczęściej wybierane lampy z atestem PZH klientów: 

PANEL LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNAPANEL LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LMZobacz produkt
PANEL LED LINE PRIME BACKLIT 40W 4000K 4800LM 595X595PANEL LED LINE PRIME BACKLIT 40W 4000K 4800LM 595X595Zobacz produkt
PANEL LED V-TAC 36W 600X600 3W1 UNIWERSALNY NATYNKOWY/PODTYNKOWY VT-6139 4000K 3960LMPANEL LED V-TAC 36W 600X600 3W1 UNIWERSALNYZobacz produkt

Sprawdzanie atestu PZH może być odpowiedzialnością różnych podmiotów, w zależności od kontekstu i potrzeb. Oto kilka grup, które powinny interesować się sprawdzaniem atestu PZH:

 1. Klienci indywidualni: Osoby kupujące produkty, które mogą mieć wpływ na ich zdrowie, powinny interesować się atestem PZH. Dla swojego bezpieczeństwa warto sprawdzać, czy produkty, takie jak urządzenia medyczne, artykuły spożywcze czy produkty chemiczne, posiadają odpowiednie certyfikaty.
 2. Przedsiębiorstwa: Firmy, zwłaszcza te działające w branżach związanych z żywnością, ochroną zdrowia, czy produkcją i dystrybucją wyrobów higienicznych, powinny dokładnie sprawdzać atesty PZH produktów, które wykorzystują lub oferują swoim klientom.
 3. Placówki medyczne: Szpitale, kliniki, przychodnie i inne placówki medyczne muszą używać sprzętu i wyrobów medycznych, które posiadają atesty PZH. To jest kluczowe w zapewnieniu bezpieczeństwa pacjentów i personelu medycznego.
 4. Instytucje publiczne: Instytucje rządowe i samorządowe, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne i jakość świadczonych usług, powinny monitorować, czy produkty i materiały, które są używane w ich działalności, są zgodne z normami higienicznymi i zdrowotnymi.
 5. Organizacje regulacyjne: Organizacje odpowiedzialne za nadzór nad bezpieczeństwem produktów i usług, takie jak Państwowy Zakład Higieny, mają obowiązek weryfikacji i certyfikacji produktów oraz wydawania atestów PZH. To właśnie te organizacje nadzorują i zapewniają zgodność z wymaganiami higienicznymi.

zobacz również artykuł atest pzh w nowoczesnym oświetleniu

Panel LED atest PZH
Panel LED atest PZH

Zapewnij bezpieczeństwo i spokój ducha dzięki naszym certyfikowanym panelom z atestem PZH! Nasze produkty spełniają rygorystyczne normy Państwowego Zakładu Higieny, co gwarantuje najwyższą jakość i niezawodność. Idealne dla każdego, kto ceni sobie bezpieczeństwo i zdrowie swoje oraz swoich bliskich. Wybierając nasze panele, inwestujesz nie tylko w trwałość i efektywność, ale przede wszystkim w zdrowie i dobre samopoczucie. Nie ryzykuj – wybierz sprawdzone rozwiązania i ciesz się bezpiecznym oraz zdrowym środowiskiem w swoim domu czy miejscu pracy. Kup już dziś i dołącz do grona świadomych i zadowolonych klientów

Zobacz produkty

W skrócie, sprawdzanie atestu PZH jest ważne dla każdego, kto jest zainteresowany bezpieczeństwem i higieną w związku z używaniem określonych produktów. To pomaga zapewnić, że produkty spełniają rygorystyczne standardy i są bezpieczne dla zdrowia ludzi oraz środowiska.

W Polsce odpowiedzialność za kontrolowanie i nadawanie atestów PZH (Państwowego Zakładu Higieny) oraz za monitorowanie zgodności produktów z normami higienicznymi i zdrowotnymi spoczywa na kilku różnych jednostkach i instytucjach. Oto kilka z tych jednostek kontrolujących:

 1. Państwowy Zakład Higieny (PZH): PZH to główna instytucja odpowiedzialna za wydawanie atestów PZH w Polsce. Przeprowadza ona badania i oceny produktów, monitoruje ich zgodność z normami higienicznymi i zdrowotnymi oraz nadzoruje ich jakość.
 2. Inspekcja Sanitarna: Inspekcja Sanitarna działa na szczeblu wojewódzkim i powiatowym i ma za zadanie kontrolowanie jednostek gospodarczych, w tym firm produkcyjnych, gastronomicznych i handlowych, pod kątem przestrzegania norm higienicznych. Inspekcja Sanitarna może także sprawdzać, czy produkty posiadają odpowiednie atesty PZH.
 3. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych: Ten urząd jest odpowiedzialny za nadzór nad produktami leczniczymi, wyrobami medycznymi oraz produktami biobójczymi. Weryfikuje zgodność tych produktów z normami higienicznymi i zdrowotnymi, a także wydaje odpowiednie zezwolenia.
 4. Urząd Dozoru Technicznego (UDT): UDT zajmuje się kontrolą bezpieczeństwa technicznego różnych produktów, w tym urządzeń elektrycznych i mechanicznych. Choć nie jest bezpośrednio odpowiedzialny za atesty PZH, może współpracować z PZH w zakresie kontroli i oceny produktów.
 5. Urzędy Marszałkowskie: Urzędy Marszałkowskie na szczeblu wojewódzkim również mogą być zaangażowane w nadzór nad produktami, zwłaszcza w zakresie wydawania pozwoleń i atestów na poziomie wojewódzkim.
 6. Organizacje i laboratoria certyfikujące: Niektóre produkty mogą być certyfikowane przez niezależne organizacje i laboratoria, które posiadają akredytacje do przeprowadzania testów i ocen zgodności z normami. Takie organizacje współpracują z instytucjami nadzoru, w tym z PZH, w procesie certyfikacji.

To różne instytucje i jednostki kontrolujące, współpracujące ze sobą, mają na celu zapewnienie, że produkty oferowane na rynku są bezpieczne dla zdrowia ludzi i spełniają rygorystyczne standardy higieniczne i zdrowotne.

Atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny) to oficjalne dokument, który potwierdza zgodność danego produktu lub wyrobu z normami higienicznymi i zdrowotnymi. Wygląd atestu PZH może nieco się różnić w zależności od rodzaju produktu i jego producenta, ale zazwyczaj zawiera on następujące informacje i elementy:

 1. Nazwa i logo PZH: Atest PZH zwykle zawiera nazwę i logo Państwowego Zakładu Higieny jako organu nadającego atesty.
 2. Dane producenta: Dokument zawiera informacje o producencie lub dystrybutorze produktu, w tym adres firmy.
 3. Opis produktu: Atest zawiera opis produktu, w tym jego nazwę, model, numer seryjny lub inne identyfikatory.
 4. Numer atestu: Każdy atest PZH ma unikalny numer identyfikacyjny, który można zweryfikować.
 5. Zakres atestu: Określa, do jakiego zastosowania lub kategorii produktu odnosi się atest.
 6. Data wydania: Atest PZH ma datę wydania, co pozwala sprawdzić, czy jest on aktualny.
 7. Okres ważności: Informacja o dacie wygaśnięcia atestu wskazuje, przez jaki czas produkt jest zgodny z normami.
 8. Zawartość badania: Atest może zawierać wyniki badań laboratoryjnych oraz opis, jakie testy i normy produkt przeszedł.
 9. Załączniki: W niektórych przypadkach do atestu PZH mogą być dołączone szczegółowe raporty z badań laboratoryjnych.
 10. Podpis upoważnionego przedstawiciela: Atest jest zazwyczaj podpisany przez osobę lub organ upoważniony do wydawania takich dokumentów.
 11. Pieczęć: Dokument może zawierać pieczęć lub znak firmowy PZH, co potwierdza jego autentyczność.
 12. Informacje dodatkowe: W zależności od konkretnego produktu i jego zastosowania, atest PZH może zawierać dodatkowe informacje, takie jak zalecenia dotyczące użytkowania czy przechowywania.

Atest PZH jest ważnym dokumentem potwierdzającym, że produkt spełnia rygorystyczne standardy higieniczne i zdrowotne, dlatego jego wygląd i treść są starannie regulowane i monitorowane. Atest ten stanowi gwarancję bezpieczeństwa i higieny produktów używanych w różnych dziedzinach życia i działalności gospodarczej.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą Paneli Led 60×60 z atestem PZH. Nasze panele to nie tylko doskonałe źródło oświetlenia, ale także gwarancja bezpieczeństwa i zgodności z rygorystycznymi standardami higienicznymi. Dzięki atestowi PZH, który potwierdza, że nasze panele spełniają normy zdrowotne, możesz być pewien, że wybierasz produkt najwyższej jakości.

Panele Led 60×60 to nie tylko oszczędność energii, ale także nowoczesny design, który doskonale wpisuje się w różne przestrzenie, w tym biura, sale konferencyjne, placówki medyczne czy inne miejsca publiczne. Dzięki niskiemu zużyciu energii elektrycznej, nasze panele są także przyjazne dla środowiska.

Jeśli szukasz nie tylko efektywnego oświetlenia, ale również produktu, który spełni najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny, to panele Led 60×60 z atestem PZH są właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z najlepszych rozwiązań oświetleniowych.

zapraszam do zapoznania się z bogata ofertą Paneli LED z Atestem PZH

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 29 grudnia 2023