Spis treści

Oświetlenie led sali weselnej może być eleganckie i stylowe

Dzień wesela to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego z nas. Pragniemy, aby dzień ten był idealny. Dużą wagę przywiązujemy do wyboru sali weselnej, jej wyposażenia, architektury, otoczenia itp. Oświetlenie sali weselnej potrafi stworzyć wyjątkowy nastrój, nadać sali romantycznego i przytulnego nastroju. Dobre oświetlenie led sali weselnej to zadowolenie par młodych i gości, ale także ważny element biznesplanu właścicieli sal weselnych. 

 • Czy wiesz, że oświetlenie sali weselnej jest jednym z najważniejszych elementów uroczystości? Wiesz dlaczego?
 • Światło jest wyznacznikiem kluczowych momentów (pierwszy taniec, tort, podziękowania dla rodziców, itp.).
 • Światło sprzyja zdjęciom i filmowi, szczególnie gdy jest połączone z dymem z wytwornicy. Powiemy Ci o jego funkcji.
 • Światło wydziela odpowiednie strefy. Przeczytaj, jakie.
 • Czy wiesz jakie rodzaje światła wykorzystuje się na sali?
 • Warto również zwrócić uwagę, że często możemy spotkać jako oświetlenie sali weselnej plafon w stylu glamour.
 • Oświetlenie LED to szereg zalet w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia. Przeczytaj, jakie to zalety.
Oświetlenie led sali weselnej

Oświetlenie led sali weselnej

IMPRESS 7 WHITEIMPRESS 7 WHITEZobacz produkt
lampa-wiszaca-almeria-white-gold-1xe27LAMPA WISZĄCA ALMERIA WHITE/GOLD 1XE27Zobacz produkt
zyrandol-lord-8xgu10ŻYRANDOL LORD 8XGU10Zobacz produkt

Oświetlenie LED sali weselnych

Oświetlenie sal weselnych to jeden z najważniejszych aspektów przy planowaniu idealnego wesela. Ciasta, kwiaty, zaproszenia z monogramem i inne elementy ślubne są dla nas ważne. Nie da się jednak zaprzeczyć, że oświetlenie jest najważniejszym elementem wystroju na weselu. Wybrane przez Ciebie światła, lampy i świece w oświetlą Twoje idealne miejsce, zapewnią nieskazitelne widoki i podtrzymają uroczystość długo po zachodzie słońca. A więc tak, oświetlenie ma kluczowe znaczenie i powinno być częścią zarówno budżetu, jak i wystroju dnia ślubu. To nie znaczy, że nie możesz się z nim dobrze bawić – w rzeczywistości powinieneś. Potraktuj nocne oświetlenie tak, jak każdy inny detal projektu: wybierz, zaplanuj i zainstaluj je jako kolejną okazję do urzeczywistnienia swojej wizji projektowej — bez względu na to, jaki jest styl. Mamy na myśli nie tylko „styl” w sensie bycia nowoczesną, romantyczną lub elegancką panną młodą. Zamiast tego poświęć kilka chwil na rozważenie swoich najważniejszych priorytetów i zaprojektuj wokół nich schemat oświetlenia. Dekoracja światłem sali weselnej

Oświetlenie sal weselnych

lampa-wiszaca-starlight-3xe14LAMPA WISZĄCA STARLIGHT 3XE14Zobacz produkt
zyrandol-k-8173-z-serii-toscanaŻYRANDOL K-8173 Z SERII TOSCANAZobacz produkt
SALERNO PENDANT/TOPZobacz produkt

Dekoracja światłem sali weselnej służy nie tylko do pokazania Twojego wspaniałego gustu w wystroju wnętrz. Goście nie będą mogli odpowiednio cieszyć się posiłkiem lub parkietem tanecznym, jeśli oświetlenie nie będzie odpowiednie. Oświetlenie, jeśli jest wykonane prawidłowo, może poprawić wygląd wszystkiego, od tortu weselnego po gości. Odpowiednie oświetlenie zwróci również uwagę na detale, nad którymi spędziłeś godziny i pozwoli Ci wydać mniej na resztę wystroju. Wolimy myśleć o oświetleniu jako o biżuterii przestrzeni – tak jak odpowiednie połączenie akcesoriów może stworzyć strój, tak odpowiednie oświetlenie może sprawić, że Twój ślub będzie wyjątkowy. Tak powinieneś zaplanować swoje oświetlenie.

Oświetlenie na wesele

Przy tworzeniu koncepcji wesela z wykorzystaniem oświetlenia uwzględnia się zatem:

 • Lokal, jego możliwości, kolorystykę.
 • Styl wesela — inne światło wykorzystuje się na weselach w stylu glamour, a inne na boho.
 • Dekoracje sal weselnych.
 • Rozmieszczenie stref w lokalu — ustawienie stołu pary młodej i gości, scena dla muzyków i parkiet do tańca, bufety, drink-bary, etc.
 • Strefy wypoczynkowe — gdzie będą umieszczone — czy na zewnątrz w ogrodzie, czy wewnątrz budynku.
 • Założony budżet.

Światło ma podkreślać styl wesela i pasować do dekoracji. Musi uwzględniać scenariusz dnia ślubu, czyli co będzie się działo na parkiecie, jakie będą atrakcje i elementy stałe (jak pierwszy taniec czy tort). Dekorowanie światłem jest dziś absolutną koniecznością w tworzeniu nowoczesnych przyjęć weselnych. Nie wyobrażamy sobie organizacji wesela bez uwzględnienia światła w dekoracjach. Zgodzą się ze mną z pewnością Ci z Was, którzy chociaż raz widzieli jakie efekty można uzyskać za pomocą profesjonalnie dopasowanego do imprezy oświetlenia.

Lampki na wesele - oświetlenie led sali weselnej

Lampki na wesele – oświetlenie led sali weselnej

Oświetlenie sal weselnych znacząco wpływa na jakość zdjęć i filmu. Odpowiednio ustawione światło, jego barwa i natężenie pozwalają uchwycić najważniejsze momenty dla pary młodej. Doświetlenie pary młodej podczas np. pierwszego tańca czy przy krojeniu tortu wpływa na odbiór zdjęcia i filmu. Oświetlenie architektury potrafi całkowicie zmienić klimat lokalu poprzez ustawienie odpowiedniej barwy światła. Odpowiednie doświetlenie potrafi powiększyć lub pomniejszyć salę. Za pomocą światła możemy np. ukryć nieatrakcyjny kolor ścian w lokalu. Światłem możemy wyznaczać strefy i kierować ludzi w konkretne miejsca, np. można wyszczególnić parkiet, podkreślić stół pary młodej, wyeksponować słodkie stoły i zrobić przytulną strefę wypoczynkową.

Pomożemy Ci oświetlić salę weselną, hotel czy restaurację

Dekoracja światłem na weselu to podstawa w organizacji nowoczesnych przyjęć. Budowanie atmosfery, tworzenie przestrzeni do komfortowej zabawy dla gości i podkreślanie stylu wesela to nie jedyne zalety wykorzystania światła w dekoracji. Dekorowanie światłem jest jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za scenografię wesela, za odbiór sali i komfort gości. To tworzenie nowej przestrzeni za pomocą światła.

Najtrwalsze wspomnienia gości weselnych z przyjęcia to ich pierwsze wrażenie po wejściu do jadalni i zabawa, jaką mieli na parkiecie. Eleganckie oświetlenie robi świetne pierwsze wrażenie i zamienia parkiet taneczny w wirtualną eksplozję koloru, dźwięku i ruchu. Dowiesz się, że to było warte swojej ceny, gdy wszyscy Twoi goście będą zachwycać się tym, jak świetnie się bawili.

Oświetlenie led sali weselnej

Oświetlenie led sali weselnej

Oświetlenie parkietu tanecznego

Oświetlenie parkietu jest jednym z ważniejszych punktów stworzenia profesjonalnej scenografii. Większość DJ-ów oferuje w swoich pokazach świetlnych kilka różnych efektów świetlnych, w tym kulę dyskotekową do wolnego tańca.  Bardzo popularne są tutaj także Ledy adresowalne, które świecąc w rytm muzyki tworzą wyjątkowy efekt dekoracyjny. Jeśli w sali weselnej ustawione jest podświetlenie, prawdopodobnie zostanie ustawiony jeden z kilku zaprogramowanych kolorów i światła pozostaną tak przez całą noc, nawet jeśli Twoi goście tańczą. Statyczne, nieruchome światło może wyczerpywać energię parkietu. Kiedy zaczyna się taniec, warto ustawić programy dynamiczne oświetlenia i sterować nimi tak, aby podążały za muzyką. DJ, który oferuje własne podświetlenie, może sterować efektami świetlnymi, zmieniając kolory i wzory, aby dopasować się do szybkości i energii każdej piosenki. Pozwolenie DJ-owi na zapewnienie oświetlenia jest warte dodatkowych pieniędzy. Oprócz zaaranżowania sceny ważne jest także światło punktowe. To właśnie ono będzie doświetlało dane miejsce wyznaczone przez osobę sterującą światłem. Dobrze oświetlona scena tworzy klimat, który sprzyja gościom. A ci chętniej wychodzą na parkiet. Konstrukcja sceny i odpowiednie oświetlenie jej wyznacza miejsce dla artystów, dzięki czemu mają doskonały kontakt z publicznością. Wpływa to także na bezpieczeństwo podczas imprezy.

tasma-led-cyfrowa-rgbnw-24v-tm1914-192w-m (1)TAŚMA LED CYFROWA RGB+NW 24V TM1914 19,2W/MZobacz produkt
tasma-led-rgb-cyfrowa-12v-ws2811-hilight-144w-mTAŚMA LED RGB CYFROWA 12V WS2811 HILIGHT 14,4W/MZobacz produkt
tasma-led-rgb-cyfrowa-12v-ws2811-hilight-72w-mTAŚMA LED RGB CYFROWA 12V WS2811 HILIGHT 7,2W/MZobacz produkt

Oświetlenie Ledowe sal weselnych

Oświetlenie LED sali weselnej jest dziś obowiązkowym rozwiązaniem. Postęp technologii LED sprawił, że żarówki Ledowe stały się bardzo popularną alternatywą dla projektów oświetleniowych, zwłaszcza że nowsze wersje zapewniają cieplejsze, bardziej naturalne światło niż starsze modele. Lampy LED zużywają do 90% mniej energii niż standardowe żarówki, co czyni je niezbędnymi, gdy energia elektryczna jest ograniczona. Działają również na baterie, dzięki czemu można je łatwo dostosować do własnych potrzeb. Nowoczesne oświetlenie LED to obecnie dużo większe niż w przeszłości możliwości sterowania światłem. Często podczas wesela nad oświetleniem czuwa technik, który steruje światłem, by dopasować je do odpowiedniej chwili, np. gdy wykorzystuje się światło punktowe. Strumień jasnego światła wodzi za parą podczas pierwszego tańca, oświetla moment krojenia tortu lub podświetla parę młodą, która przemawia do gości. Wszystko to pozwala na tworzenie atmosfery. Odpowiednie oświetlenie doskonale wpływa na pracę ekip fotograficznych i filmowych. Światło w połączeniu z dymem uzyskanym z wytwornicy dymu może dać niesamowite efekty.

Dekoracje świetlne na wesele - oświetlenie led sali weselnej

Dekoracje świetlne na wesele – oświetlenie led sali weselnej

ŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 6.5W E27 A60 VT-265 4000K 806LM 5 LAT GWARANCJIŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 6.5W E27 A60 VT-265 4000K 806LM Zobacz produkt
ŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 6,5W E27 KULKA G45 VT-290 4000K 600LM 5 LAT GWARANCJIŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 6,5W E27 KULKA G45 VT-290 4000K 600LMZobacz produkt
ŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP GU10 6W 10ST 4000K 500LM 5 LAT GWARANCJI VT-249ŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP GU10 6W 10ST 4000K 500LMZobacz produkt
ŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 7W E14 ŚWIECZKA VT-268 4000K 600LM 5 LAT GWARANCJIŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 7W E14 ŚWIECZKA VT-268 4000K 600LMZobacz produkt
ŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 5.5W E14 P45 KULKA VT-236 4000K 470LM 5 LAT GWARANCJIŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 5.5W E14 P45 KULKA VT-236 4000K 470LMZobacz produkt
Żarówki LED

Zobacz więcej z kategorii

Żarówki LED
Zobacz produkty

Oświetlenie sali weselnej wewnątrz i na zewnątrz

Oświetlenie sali weselnej to nie tylko oświetlenie jej wnętrza. Rozważ resztę nieruchomości po oświetleniu przestrzeni wokół stołów, parkietu i zespołu. Zasięg Twojego obszaru odbiorczego rozszerza się poprzez oświetlenie drzew lub pobliskich konstrukcji. Użyj łagodnego światła na zewnątrz budynków wokół przyjęcia na weselach. Wytwarza ono przyjemny blask i sprawia, że goście czują, jakby przestrzeń rozciągała się poza salę, a nie była w oświetlonym budynku w ciemnej przestrzeni na zewnątrz. Warto też oświetlić roślinność wokół sali. To będzie przecież tło wesela przez cały weekend.

Chociaż nie powinieneś oczekiwać, że pojedyncza lampa wisząca oświetli całą przestrzeń, nie chcesz też, aby był zbyt jasny. Łatwo przesadzić z oświetleniem. Umiar jest kluczowy, jeśli chodzi o oświetlenie. Nadmierne oświetlenie sprawi, że Twój ślub będzie po prostu tandetny, a nie elegancki. Nie jest dobrym pomysłem używanie zbyt dużej ilości kolorowego oświetlenia lub zbyt wielu różnych rodzajów oświetlenia naraz.

Metamorfoza miejsca za pomocą światła, oprócz bardzo dużego zaplecza technicznego, wymaga również odpowiedniego zaprojektowania całej koncepcji. Dekoracje, lokal, światło — to wszystko musi tworzyć jedną spójną całość. Profesjonalne światło na weselu to dzisiaj podstawa. Tworząc dekoracje na wesele, nie zapomnijcie także, by zadbać o oświetlenie sali weselnej. Zobaczcie jakie efekty zapewnia światło. Można to przyrównać do randki. Gdy idziemy do restauracji, klimat buduje nie tylko muzyka i piękne wnętrza, ale i światło. Pomyślcie o tym, gdy będziecie tworzyć swoje koncepcje na dekoracje ślubne.

Oświetlenie led sali weselnej

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 3 września 2021