Jak oświetlić kabinę prysznicową? Lampy i ledy pod prysznic

W ubiegłym wieku było wiele domów z łazienkami, które zawierały wannę, ale nie kabinę prysznicową. Jednak czasy się zmieniają. Większość osób w dzisiejszych czasach preferuje prysznic. O wiele łatwiej jest pod nim szybko się umyć lub odświeżyć. Niezależnie od tego, czy to mała, czy duża kabina prysznicowa wymaga oświetlenia lampami lub ledami.

  • Oświetlenie kabiny prysznicowej to wygoda oraz bezpieczeństwo.
  • Jakie mamy możliwości wyboru oświetlenia kabiny prysznicowej?
  • Co jest najlepsze do oświetlania kabin prysznicowych? Sprawdź to.
  • Czy ledy są bezpieczniejsze i trwalsze od klasycznych źródeł światła? Powiemy Ci o tym.
  • Dowiedz się, jaką klasę szczelności muszą mieć oprawy  w kabinie prysznicowej.
  • Najczęściej do oświetlenia kabiny prysznicowej wybieranie są taśmy LED wodoszczelne.
Szukasz idealnego oświetlenia kabiny prysznicowej? zadzwoń!
Szukasz idealnego oświetlenia kabiny prysznicowej? zadzwoń!

Oświetlenie LED pod prysznicem

Jeśli posiadasz w swojej łazience prysznic, zastanów się jak poprawnie i ciekawie oświetlić kabinę prysznicową. Sposób, w jaki skonfigurowano oświetlenie łazienki, w tym, jak oświetlono kabinę prysznicową, może mieć duży wpływ na funkcjonalność całej łazienki. Jednym z najważniejszych aspektów projektowania oświetlenia łazienki jest sposób, w jaki wchodzi ono w interakcję z prysznicem. O ile nie korzystasz z prysznica w otwartym pomieszczeniu lub nie używasz całkowicie przezroczystych ekranów prysznicowych, Twoja kabina prysznicowa najprawdopodobniej będzie ponura i zaciemniona. Słabe oświetlenie w kabinie prysznicowej może sprawić, że będzie tam ciemno, lub, co gorsza, może stanowić poważne zagrożenie. Stworzenie przyzwoitego oświetlenia pod prysznicem nie musi być skomplikowane. To wymaga tylko odrobiny zdrowego rozsądku.

Jakie oświetlenie led do kabiny przysznicowej

Zainstalowane górne oświetlenie LED pod prysznicem może być sprytnym rozwiązaniem, jeśli masz nieprzezroczyste ekrany prysznicowe lub grubą zasłonę prysznicową, która zapobiega przedostawaniu się światła do strefy prysznicowej. Zainstalowanie światła nad kabiną prysznicową, nawet jeśli masz całkowicie przezroczysty ekran prysznicowy, może sprawić, że pomieszczenie będzie znacznie jaśniejsze, bezpieczniejsze i wygodniejsze.

Prysznic to czas na relaks. Naturalne światło uspokajające jest wymagane do relaksu. W rezultacie unikaj światła o wysokiej temperaturze barwowej (zimne białe światło), a zamiast tego wybierz światła o niskiej temperaturze barwowej (ciepła biel).

Jakie oświetlenie do kabiny przysznicowej
Jakie oświetlenie do kabiny przysznicowej?

Lampy wodoszczelne pod prysznic

Planując oświetlić kabinę prysznicową, pamiętaj, że lampy wodoszczelne pod prysznic to podstawa projektu. Jak być może wiesz, Twoja łazienka ma kilka oddzielnych stref bezpieczeństwa. W łazience znajdują się strefy bezpieczeństwa. Potrzebna wartość klasy szczelności IP oświetlenia zależy od położenia oświetlenia prysznicowego. Zapobiega to awariom oświetlenie, zwarciom i porażeniu prądem. Ochrona przed wnikaniem jest oznaczona klasą szczelności IP. Poziom ochrony jest zwykle oznaczany przez te dwie liczby. Ten system kodów przedstawia stopień ochrony przed wnikaniem wody, pyłu i kurzu. Bezpośrednio pod prysznicem wymagana jest wysoka klasa szczelności. Aby zapobiec przedostawaniu się pary wodnej do oprawy oświetleniowej i powodowaniu problemów elektrycznych, oświetlenie nad prysznicem musi być wodoodporne o klasie szczelności IP65 lub wyższej. Jeśli używasz świateł wpuszczanych, takich jak oprawy halogenowe LED, czy taśma LED IP65, które spełniają te kryteria i zapobiegają parze i kondensacji, wiedz, że są one łatwo dostępne. Ten rodzaj oświetlenia może sprawić, że Twój prysznic będzie wyróżniał się w Twojej łazience.

Jak oświetlić kabinę prysznicową
Jak oświetlić kabinę prysznicową?

Sprawdź również nasze inne artykuły o oświetleniu łazienki

Bezpieczne oświetlenie kabiny prysznicowej

Ledowe źródła światła sprawiają, że możliwe jest bezpieczne oświetlenie kabiny prysznicowej. Ledy działające przy niższym napięciu zasilania są zdecydowanie bezpieczniejsze od tradycyjnego oświetlenie zasilanego napięciem sieciowym 230 V. Wśród oświetlenia ledowego mamy wiele możliwości wyboru atrakcyjnych źródeł światła.

Na rynku jest zaskakująca liczba słuchawek prysznicowych, które zawierają oświetlenie LED. Mogą one zdecydowanie przenieść projekt łazienki na wyższy poziom. Słuchawki prysznicowe z podświetleniami LED są dostępne w różnych kolorach, a niektóre z nich zawierają nawet czujniki temperatury, które zmieniają kolor światła wraz ze zmianą temperatury. Ze względu na różnorodność konstrukcji słuchawek prysznicowych, światła LED mogą być włączone do prawie każdego stylu słuchawki prysznicowej.

Ściemniacz może być zainstalowany przez każdego, kto chce uzyskać jeszcze więcej z oświetlenia prysznicowego. To dodaje przytulności. Możesz również użyć taśmy LED RGB, aby przekształcić prysznic w prawdziwą ostoję wellness.

Najprostszym sposobem oświetlenia prysznica jest użycie centralnego wbudowanego miejsca w suficie. Dwa lub więcej miejsc jest wymaganych dla większych kabin prysznicowych.

Poza prysznicem znajduje się obszar, który można regulować światłem. Zainstalowanie regulowanego obszaru bezpośrednio na zewnątrz prysznica to kolejna możliwość. Wartość IP nie musi tu być tak wysoka, jak bezpośrednio pod prysznicem.

Szampon, żel pod prysznic, odżywka i inne butelki i są zawsze obecne pod prysznicem. Aby podłoga była od nich wolna, wiele osób buduje wnękę w ścianie prysznica. Tutaj możesz zainstalować na przykład wodoodporną taśmę LED, wykorzystując do tego profil aluminiowy LED.

Jak oświetlić prysznic
Jak oświetlić prysznic?

Taśma LED w kabinie prysznicowej

Taśma LED w kabinie prysznicowej, do której montażu został wykorzystany odpowiedni profil LED wodoszczelny, jest bardzo ciekawym rozwiązaniem pod prysznicem. Nowoczesne taśmy LED umożliwiają stworzeni klimatycznego nastroju, który będzie sprzyjał chwilom relaksu podczas brania prysznica. Taśmy ledowe możemy zainstalować w dowolny sposób, a ich sposób ich użycia ogranicza jedynie Twoja wyobraźnia. Taśmy LED jednokolorowe zapewnią bezpieczeństwo pod prysznicem i wygodę korzystania z kabiny prysznicowej. Taśmy LED kolorowe RGB z kolei to możliwość zbudowania efektownych i jedynych w swoim rodzaju scen świetlnych. Każda chwila w kabinie prysznicowej będzie wówczas pobudzał nasze zmysły i cieszyła nas prawdziwym festiwalem kolor.

przez

Post Author: Marcin Pietrasik