Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Taśma LED wodoszczelna IP68

Taśma LED zewnętrzna to pasek ledowy pokryty grubą warstwą silikonu. Zabudowany jest on z każdej strony, w ten sposób, aby nie dostawał się do jego wnętrza kurz, pył ani woda. Taśma LED wodoszczelna może być z powodzeniem stosowana pod powierzchnią wody, czy w instalacjach zewnętrznych. Taśmy LED wodoszczelne są również bardzo chętnie wykorzystywane w akwariach, gdzie istnieje ryzyko kontaktu oświetlenia z wodą. Tego rodzaju taśmy ledowe w silikonie posiadają wiele zastosowań, a w naszym sklepie internetowym znajdą Państw różne modele taśm, które nasi klienci w pełni dopasują do danego miejsca.

  1. Taśma LED Zewnętrzna IP68
  2. Taśmy LED Wodoszczelne - rodzaje
  3. Taśma LED Wodoszczelna 12V
  4. Taśma LED Hermetyczna - montaż
Rodzaj diody:
Barwa światła:
Gwarancja:
Producent:
Klasa szczelności:
Ilość diod/m:
Strumień świetlny:
od: do lm
Szerokość taśmy:
od: do mm
Temperatura barwowa:
od: do k
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 12    Wyświetl po:

Taśma LED Zewnętrzna IP68

Taśmy LED IP68 to paski LED o wysokiej klasie szczelności, umieszczone w wodoszczelnej osłonie z silikonu. W przeciwieństwie do standardowych taśm wodoodpornych, taśmy LED hermetyczne zabudowane są w osłonę silikonową, okalającą pasek dookoła. Są idealne do oświetlenia, które będzie znajdować się pod wodą. Świetnie sprawdzą się jako źródło światła do miejsc o dużej wilgotności takich jak akwarium, oczko wodne czy przydomowy ogród. Taśma LED wodoszczelna polecana jest również w miejscach narażonych na przetarcia - samochodach, półkach, stopniach schodów. Polecamy taśmy LED IP68 jako niedrogi, energooszczędne i funkcjonalne oświetlenie, którego spektrum zastosowań jest bardzo szerokie. Wszystko dzięki odporności nawet na instalacje podwodne.

 

Taśmy LED Wodoszczelne - rodzaje

Taśma LED hermetyczna posiada wiele zastosowań, dlatego też istnieją różne ich modele, aby w pełni dopasować jej możliwości do danego miejsca. W zależności od tego, jaki plan przyświeca nam przy montażu danej taśmy, wybrać możemy spośród kilku różnych możliwości:

  • Taśma LED Wodoszczelna 3528 - taśmy LED hermetyczne 3528 stosuje się jako delikatne doświetlenie, bądź element dający poświatę/półmrok w danym miejscu. Dobrze sprawdza się jako np. dekoracja przy oczkach wodnych, gdzie w nocy nie potrzeba silnego światła, a jedynie delikatny akcent świetlny;
  • Taśma LED Zewnętrzna 5050 - wykorzystanie pasków 5050 w obudowie IP68 to najczęściej skutek chęci silniejszego oświetlenia elementu w niekorzystnych warunkach zewnętrznych. Dobrym przykładem jest tu oświetlenie elewacji bądź ogrodowego murku dekoracyjnego (taśma zmaga się z warunkami atmosferycznymi jak deszcz, czy śnieg);
  • Taśmy LED Wodoszczelna RGB - wybór opcji RGB zawsze związany jest z jednym - chęcią zabawy kolorem emitowanym przez pasek LED. W przypadku hermetycznych wersji taśma LED RGB ma naprawdę szerokie możliwości. Ze względu na to, że można ją umieścić w wielu interesujących miejscach jak np. akwarium, które dzięki rozpraszającemu działaniu wody rozświetli się na wybrany akurat kolor.

 

Taśma LED Wodoszczelna 12V

Najczęściej wybierana przez naszych klientów jest taśma LED 12V wodoszczelna. Ten rodzaj paska LED polecamy ze względu na wykorzystanie w nim prądu o bezpiecznym i niskim napięciu. Oczywiście do podłączenia takiej taśmy będziemy potrzebować odpowiedniego zasilacza zewnętrznego. W naszej ofercie znajdą Państwo zasilacze 12V w wersji hermetycznej, które doskonale współpracują z tego rodzaju paskami LED. Pamiętajmy również o tym, że taśmy LED wodoszczelne pokryte są grubą warstwą silikonu i potrzebują odpowiedniego odprowadzania ciepła. Warto montować je na powierzchniach metalowych, lub w profilach aluminiowych do taśm LED. Jak widać powyżej, taśmy LED wodoszczelne mają wiele różnych zastosowań i tylko od naszej wyobraźni zależy jak zostaną użyte.

 

Taśma LED Hermetyczna - montaż

W przeciwieństwie do standardowych pasków LED, taśmy wodoszczelne LED nie posiadają dwustronnej taśmy montażowej. Jest to spowodowane tylną zabudową silikonową oraz najczęściej montażem w miejscach, gdzie ma ona kontakt z wodą (przez co na taśmie mogłaby odpaść). Dlatego też najczęściej montuje się je na obejmach, które trzymają taśmę hermetyczną LED w miejscu. Warto wspomnieć również, iż taśmy tego typu mają większy problem z odprowadzeniem ciepła, ze względu na hermetyczne zamknięcie. Dlatego też powinno się zwracać pilną uwagę na to, aby taśma LED zewnętrzna miała przynajmniej obieg powietrza i coś co odbierze ciepło z obudowy. Interesującą alternatywą dla zewnętrznych taśm jest neon LED. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do konsultacji z działem technicznym.

Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend
11.02.2021 Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend

Podświetlenie telewizora za pomocą taśmy LED to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Jaką taśmę wybrać i jak prawidłowo podświetlić telewizor? Cenne porady i wskazówki.

Więcej
Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?
11.02.2021 Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Czy warto wykorzystać taśmę LED jako oświetlenie kuchni? Wszystkie zalety, jakie posiada taśma LED w kuchni, jaka taśmę LED do kuchni wybrać i jak ją podłączyć?

Więcej
Podświetlenie wanny, czyli Ledy pod wannę
27.01.2021 Podświetlenie wanny, czyli Ledy pod wannę

Taśmy LED w łazience potrafią odmienić jej oblicze. Łazienka z ledami stanie się prawdziwą oazą wypoczynku i relaksu. Jak należy prawidłowo oświetlić ledami łazienkę.

Więcej


* Pola wymagane