Spis treści

Test halogenów LED RGB

Naświetlacze LED RGB to nowoczesne lampy ledowe, które posłużą nam do oświetlenia elewacji, ogrodu, reklamy czy imprezy. Są to jednak produkty, które ze względu na technologię RGB nie powinny być używane do głównego oświetlenia. Halogeny LED podobnie jak inne lampy zewnętrzne posiadają klasę szczelności IP65. Oznacza to, że są one odporne na szkodliwe warunki zewnętrzne, wilgoć, oraz pył. Są to również innowacyjne lampy posiadające szereg różnych funkcji, dzięki czemu ich zastosowanie jest zdecydowanie uniwersalne. Obsłużymy je za pomocą dedykowanego pilota.

test halogenow led rgb, sklep z oswietleniem smd-led.pl, baner reklamowy


Chcesz wejść w posiadanie wyjątkowego halogenu LED RGB? Razem z smd-led.pl dobierzemy odpowiedni halogen dla Ciebie

Porównanie halogenów LED RGB

Porównanie halogenów LED RGB

Porównanie halogenów LED RGB

W kategorii Halogeny LED RGB nasz sklep internetowy oferuje dwa ich rodzaje. Pierwszym jest tradycyjny naświetlacz LED RGB 30W, którymi sterujemy za pomocą dedykowanego pilota otrzymanego w zestawie. Drugą opcją, tą bardziej profesjonalną jest Halogen LED Mi-Light 30W. Jest to wersja naświetlacza wykonana w technologii RGB+CCT, czyli prócz kolorów palety barw RGB otrzymujemy także barwy białe. Obie opcje posiadają szereg funkcji, zalet i wad, które zamieściliśmy w naszym porównaniu halogenów LED RGB.

Naświetlacz LED RGB 30W – dane techniczne

 • Napięcie [V]: 230
 • Moc [W]: 30
 • Wymiary [mm]: 225/185/110mm
 • Strumień świetlny [lm]: 2700 – 3000 lumenów
 • Barwa światła: RGB
 • Temperatura barwowa: RGB
 • Kąt świecenia [°]: 120
 • Ilość LED: 1 x chip EPISTAR
 • Certyfikaty: CE, RoHS
Halogen LED RGB 30W

Halogen LED RGB 30W

 

 

Halogen LED RGB MiLight 30W – dane techniczne

 • Moc [W]: 30W
 • Wymiary [mm]: 200x167x40mm
 • Strumień świetlny [lm]: 2500-2800 lm
 • Barwa światła: RGB+CCT
 • Temperatura barwowa: RGB, 2700-6500k
 • Kąt świecenia [°]: 160st
 • Żywotność [h]: 30000h
 • Certyfikaty: Ce, RoHS
 • Inne: 24 miesiące gwarancji
Halogen LED RGB MiLight 30W

Halogen LED RGB MiLight 30W

 

 

Halogeny LED RGB porównanie funkcji

 

Naświetlacz LED RGB 30W

 • Spektrum kolorów  – 15 barw RGB + barwa biała – Halogen może emitować dowolny z piętnastu kolorów palety barw RGB lub światło w barwie białej
 • Bezprzewodowe sterowanie – Do zestawu został dołączony dedykowany pilot, dzięki któremu wybierzemy kolor świecenia, efekt świetlny, lub dowolnie rozjaśnimy lub ściemnimy nasze światło.
 • Różne efekty świetlne – płynne przejście pomiędzy kolorami, efekt stroboskopu i różnego rodzaju miganie, płynna zmiana kolorów

 

Halogen LED RGB MiLight 30W

 • System strefowego sterowania – w zależności od dobranego sterownika, możemy dzielić halogeny na 4,8 lub nawet 99 stef oświetlenia.
 • Synchronizacja i Retransmisja – funkcja pozwalająca na przesyłanie sygnału urządzenia z jednego na drugi, dzięki czemu zdecydowanie zwiększymy zasięg sterowanej instalacji.
 • Szerokie spektrum kolorów – możliwość wyboru dowolnej barwy światła z palety barw RGB (16 milionów kolorów) i dowolnego koloru białego (2700-6500K).
 • Płynna i szybkie zmiana kolorów, jak i ściemnianie czy rozjaśnianie za pomocą dedykowanego pilota lub sterownika naściennego.
 • Możliwość sterowania smartfonem (przy pomocy dedykowanego routera iBOX)
Test naświetlaczy RGB Mi-Light

Test naświetlaczy RGB Mi-Light

Nasza opinia

Halogen LED RGB Milight posiada zdecydowanie więcej funkcji, możliwości, jak i więcej kolorów świecenia do wyboru. Jest to zdecydowany zwycięzca porównania, jeżeli chodzi o funkcje. Naświetlacze RGB Mi-Light są także dużo bardziej intuicyjne i wygodne w sterowaniu. Przypisując wiele halogenów do jednej strefy, mamy pewność, że będą one świecić jednostajnie, tą samą barwą światła lub tym samym efektem świecenia. Zwykłe halogeny LED RGB nie posiadają takiej funkcji i po pewnym czasie świecenia każda lampa może nieco różnić się efektem świecenia, jak i jego barwą. Wybierając tę zwykłą opcję, wiążemy się również z jednym dedykowanym pilotem do danej lampy. Nie są one przystosowane do sterowania seriami, czyli większą ilością lamp za pomocą jednego sterownika.

Zwycięzca: Halogen LED MiLight RGB 30W

 

 

Test naświetlaczy LED RGB – obudowa i wyposażenie

 

Naświetlacz LED RGB 30W

 • Klasa szczelności IP65 – Podobnie jak większość lamp zewnętrznych, halogen LED RGB posiada obudowę z klasą szczelności IP65. Oznacza to, że jest on odporny na szkodliwe czynniki zewnętrzne, wilgoć i pył oraz kurz.
 • Diody LED – Testowany halogen LED RGB został wyposażony w wysokiej jakości diody LED RGB firmy Epistar. Jest to gwarancja wysokiej jakości światła i długiej trwałości.
 • Wykonanie i wygląd (subiektywna opinia) – Naświetlacz LED RGB spełnia wszystkie standardy współczesnych lamp zewnętrznych i niczym się od nich nie wyróżnia.

 

Halogen LED RGB MiLight 30W

 • Klasa szczelności IP65 – Ta sama odporność co powyższego naświetlacza. Spokojnie będziemy mogli go użyć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.
 • Diody LED – Naświetlacz został wyposażony w 64 diody monochromatyczne i 21 diod RGB. Taka konstrukcja zapewnia silną dawkę światła w różnym kolorze, jak i tego białego. Diody marki Philips gwarantują także wysoką trwałość i bezawaryjność.
 • Wykonanie i wygląd (subiektywna opinia) – Już na pierwszy rzut oka widać, że naświetlacz LED Mi-Light to produkt Premium. Doskonale zauważymy to, oglądając wysokiej jakości obudowę z aluminiowym radiatorem, jak i z dbałością zamocowany klosz lampy.
Halogen LED RGB Mi-Light - diody Philips

Halogen LED RGB Mi-Light – diody Philips

Nasza opinia

Porównując oba naświetlacze LED RGB pod względem wykonania, konstrukcji i wyglądu od razu możemy zauważyć, który z nich jest tym naświetlaczem z serii Premium. Halogen RGB Mi-Light posiada wysokiej jakości obudowę i momencie dostrzeżemy w nim zdecydowanie lepszą jakość wykończenia, jak i samych użytych materiałów. Ponadto zdecydowanie lepiej się on prezentuje, dzięki nowszej konstrukcji, przystosowanej do współczesnych standardów.

Zwycięzca: Halogen LED MiLight RGB 30W

 

Test mocy świetlnej halogenów LED RGB

Porównanie halogenów LED RGB nie mogłoby się odbyć bez sprawdzenia mocy świetlnej każdego z jego kolorów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą tabelą, w której dokładnie opisaliśmy moc świecenia różnych kolorów światła naszych lamp, jak i barwy białej. Pomiary odbywały się w odległości 230 cm od Luxomierza. Obie z nich badaliśmy w tym samym zaciemnionym pomieszczeniu.

Halogeny LED RGB - porównanie

Halogeny LED RGB – porównanie

* Barwa biała w halogenie LED RGB została stworzona z wymieszania kolorów palety barw RGB

 

Wydajność halogenów LED RGB

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że halogen LED RGB Mi-Light jest znacznie wydajniejszy od swojego konkurenta. Użycie aż 21 diod RGB pozwoliło mu zdecydowanie przewyższyć konkurencyjny naświetlacz względem mocy świetlnej światła z palety barw RGB. W zależności od wybranego koloru naświetlacz LED RGB Mi-Light jest nawet dwa razy wydajniejszy od zwykłego halogenu RGB. Zastosowanie w nim aż 64 diod monochromatycznych, pozwoliło, aby produkt firmy Mi-Light mógł pełnić także funkcje zwykłej lampy zewnętrznej. Światło uzyskane z dedykowanych diod Mono jest znacznie jaśniejsze od tego wytworzonego z połączenia barw palety RGB (jak w przypadku zwykłego halogenu).

Test Halogenów RGB - fioletowy

Test Halogenów RGB – fioletowy

Test halogenów LED RGB - czerwony

Test halogenów LED RGB – czerwony

Test Halogenów RGB - zielony

Test Halogenów RGB – zielony

Test halogenów LED RGB - niebieski

Test halogenów LED RGB – niebieski

 

Nasza opinia

Wybierając naświetlacz LED RGB, powinniśmy przede wszystkim kierować się jego mocą i wydajnością świetlną. W naszym porównaniu zdecydowanie wydajniejszy okazał się halogen LED Mi-Light, który zdecydowanie pokonał swojego konkurenta. Jego moc świetlna w kolorze, jak i w bieli jest często dwa razy jaśniejsza od tradycyjnego halogenu LED RGB. W tej konkurencji zdecydowanie wygrywa z klasycznym halogenem RGB.

Zwycięzca: Halogen LED MiLight RGB 30W

Zapoznaj się także z naszymi innymi artykułami na temat naświetlaczy i halogenów LED

Ceny halogenów LED RGB

Cena stanowi bardzo ważny argument w czasie zakupu naświetlaczy LED RGB. Tutaj możemy zauważyć zdecydowaną różnicę na korzyść zwykłego halogenu LED RGB. Jest to lampa prawie 3 razy tańsza od produktu firmy Mi-Light. 

Zwycięzca: Naświetlacz LED RGB 30W

 

Ranking halogenów LED RGB – podsumowanie

Porównanie halogenów LED RGB - podsumowanie

Porównanie halogenów LED RGB – podsumowanie

 

Test halogenów LED RGB może mieć tylko jednego zwycięzcę. Bezapelacyjnie zostaje nim Halogen LED Mi-Light o mocy 30W. Jest to lampa zdecydowanie bardziej funkcjonalna, jak i lepiej wykonana, a co najważniejsze także znacznie wydajniejsza. Naświetlacz LED firmy Mi-Light jest to w pełni profesjonalne urządzenie, które może posłużyć nam zarówno jako dekoracyjne podświetlenie ogrodu lub dyskoteki, ale także jako główne oświetlenie. Jedyną wadą tego urządzenia jest jego cena. Jest on znacząco droższy do klasycznego naświetlacza RGB, lecz nadrabia on tę wadę swoją wielofunkcyjnością i możliwością wielostrefowego sterowania za pomocą wyłącznie jednego pilota. Halogen LED Mi-Light jest to urządzenie, które zdecydowanie polecamy zarówno do oświetlenia przydomowego, jak i bardziej komercyjnego. Jeśli jednak potrzebujemy lekkiego doświetlenia i nie chcemy przy tym wydawać zbyt dużej ilości pieniędzy to naświetlacz LED RGB, będzie optymalnym rozwiązaniem. Nie posiada on wielu różnorodnych funkcji, ale w cenie 119zł brutto otrzymamy w pełni wodoodporną lampę, która świetnie sprawdzi się do dekoracyjnego, zewnętrznego oświetlenia.

Porównanie halogenów LED RGB

Porównanie halogenów LED RGB

 

Zwycięsca testu – Halogen LED RGB Mi-Light 30W

Najlepszy halogen LED RGB

Najlepszy halogen LED RGB

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 12 listopada 2018