Spis treści

Jak podłączyć żyrandol – poradnik

Chciałbyś zmienić rodzaj oświetlenia w swoim pomieszczeniu, ale nie wiesz jak podłączyć żyrandol? Podłączenie lampy wydaje się skomplikowanym procesem do którego potrzebny jest specjalista. Nic bardziej mylnego, z poradami zawartymi w tym artykule przekonasz się, że jest to proste zadanie, które wykonasz w dosłownie parę minut. Jak podłączyć żyrandol? – poradnik, który przygotowaliśmy dla Państwa, udowodni, że montaż żyrandola nie jest trudny. Jeśli posiadamy nową instalację elektryczną, wystarczy podłączyć przewody zgodnie z kolorystyką, za pomocą kostki. Pamiętajmy, że zasilanie 230V jest niebezpieczne, zawsze pracuj na wyłączonym zasilaniu!

Jak podłączyć żyrandol - poradnik

Szukasz oświetlenia sufitowego?

Najczęściej wybierane żyrandole przez naszych klientów:

lampa-wiszaca-center-led-60w-4000kLAMPA WISZĄCA CENTER LED 60W 4000KZobacz produkt
NOWOCZESNA CZARNA LAMPA WISZĄCA SOVANA PENDANT 55 SMARTNOWOCZESNA CZARNA LAMPA WISZĄCA SOVANA PENDANT 55 SMARTZobacz produkt
zyrandol-fillan-5-czarnyŻYRANDOL FILLAN 5 CZARNYZobacz produkt

Żyrandol to tradycyjna forma oświetlenia dekoracyjnego oraz przede wszystkim oświetlenia użytkowego, które towarzyszy nam od wielu lat. Lampy sufitowe dostępne w ofercie naszego sklepu pozwolą na wprowadzenie niepowtarzalnego klimatu do Twojego pomieszczenia.

Podłączenie żyrandola

Jak wygląda podłączenie żyrandola? Probówka do prądu lub śrubokręt z miernikiem prądu pozwoli na upewnienie się, że w instalacji nie płynie prąd. Podłączenie lampy powinno nastąpić jedynie w przypadku, gdy upewniłeś/aś się, że zasilanie jest odłączone.  Proces montażu jest prosty i szybki, wystarczy odkręcić śrubkę w kostce instalacyjnej, wprowadzić przewód do środka, a następnie dokręcić śrubkę aby umocować przewód.

LAMPA WISZĄCA BASKET WHITE 3XE27Zobacz produkt
LAMPKA NOCNA BASKET WHITE 1XE27Zobacz produkt
LAMPA WISZĄCA BASKET WHITE 1XE27Zobacz produkt
KINKIET ŚCIENNY LOFT BASKET WHITE 1XE27Zobacz produkt

Większość żyrandoli posiada dołączoną kostkę instalacyjną, która służy do połączenia przewodów oraz posiada oznaczenia, które pokazują jak podłączyć odpowiednio przewody. Jeżeli kostka instalacyjna nie jest w zestawie, można dokupić ją w ofercie naszego sklepu.

Lampy sufitowe  – znajdziesz je w naszym sklepie!

Podłączenie żyrandola

Podłączenie żyrandola

 

Instalacja żyrandola

Jak wygląda instalacja żyrandola? Instalacja żyrandola w nowej instalacji elektrycznej nie jest trudne, wystarczy podłączyć kolorystycznie przewody, posługując się kostką. Problem pojawia się, gdy mamy do czynienia ze starym typem instalacji, gdyż możliwe jest, że kable są tego samego koloru, co znacznie utrudni nasze działania. Jeżeli w Twoim domu lub mieszkaniu w ostatnich latach była robiona instalacja elektryczna, to z pewnością fachowiec zorganizował nowy styl instalacji zgodny z dzisiejszymi standardami.

LAMPA WISZĄCA COPPER 25W LEDZobacz produkt
LAMPA WISZĄCA COPPER 5W LEDZobacz produkt
LAMPA WISZĄCA COPPER 15W LEDZobacz produkt

Instalacja elektryczna zgodna z dzisiejszymi normami powinna zawierać 3 przewody:

Neutralny – oznaczany kolorem niebieskim oraz literą N

Dwa przewody fazowe – oznaczane kolorem czarnym, brązowym lub czerwonym oraz literą L

Dodatkowo czasem może pojawić się przewód żółto-zielony, który oznacza uziemienie, oznaczane literami PE.

Podłączenie w nowej instalacji

Pamiętaj więc, że kolory kabli zasilających mają znaczenie. Podłączenie lampy sufitowej przy nowej instalacji jest proste i szybkie. Wystarczy podłączyć przewody za pomocą kostki zgodnie z kolorystyką oraz ich oznaczeniem. Pamiętaj jednak aby podłączenie lampy do kostki zaczynać zawsze od przewodu ochronnego.

Instalacja żyrandola

Instalacja żyrandola

Podłączenie w starej instalacji

Podłączenie lampy sufitowej w starej instalacji może być niestety bardziej problematyczne. Jeżeli instalacja elektryczna została wykonana wiele lat temu, istnieje prawdopodobieństwo, że kolory kabli prądowych będą tego samego koloru. Wiele lat temu niestety nie przestrzegano żadnych standardów i przewody miały różne oznaczenia. Istnieje natomiast rozwiązanie tego problemu, jeżeli kolory kabli zasilających są różne od tych, które masz w żyrandolu, to możesz je sprawdzić. W takim przypadku włącz zasilanie a probówka do prądu lub śrubokręt z miernikiem prądu pokaże Ci, w którym przewodzie płynie napięcie. Jeżeli już znajdziesz odpowiedni przewód, to oznacz go literą L. Następnie proces podłączenia przewodów jest taki sam jak w przypadku nowej instalacji. Jeżeli nie czujesz się na siłach lub wydaje Ci się to za bardzo skomplikowane, to dobrym rozwiązaniem w przypadku starej instalacji jest skorzystanie z usług profesjonalnego elektryka, który zaoszczędzi Ci wiele nerwów i stresu.

KINKIET PICO BLACK 1XGU10Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 2XGU10Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 3XGU10Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 4XGU10Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 6XGU10Zobacz produkt

Jak podłączyć żyrandol na 3 żarówki

Jak podłączyć światło, aby żyrandol podzielić na dwie strefy? Dzięki strefom można zapalić oświetlenie tylko przy jednej, dwóch lub razem trzech żarówkach. Pozwoli to na większą manipulację oświetleniem oraz wprowadzenie lepszego klimatu do Twojego pomieszczenia. Jak podłączyć żyrandol na 3 żarówki? Wymagane przede wszystkim z sufitu bądź ściany są minimum 3 przewody, dwa fazowe oraz jeden neutralny, opcjonalnie do tego może dochodzić przewód ochronny. Następnie zgodnie z poniższym schematem podłączanie światła to prosty proces. Kostka elektryczna powinna posiadać dwa wejścia fazowe (zazwyczaj jeden czarny a drugi brązowy) oraz jedno wejście neutralne o kolorze niebieskim. Jeżeli z sufitu bądź ściany wystaje żółto-zielony przewód, to możesz go podłączyć jako uziemienie do lampy, o ile lampa została w takie wyposażona. Dzięki temu uzyskujesz podłączenie lampy na 2 włączniki, przez co możesz włączać tylko jedną żarówkę, dwie żarówki lub razem wszystkie trzy.

Jak podłączyć żyrandol na 3 żarówki

Jak podłączyć żyrandol na 3 żarówki

Zobacz również inne poradniki na naszym blogu

Jak podłączyć żyrandol na 4 żarówki

Jak podłączyć żyrandol na 4 żarówki? Przede wszystkim bezpiecznie, przed przystąpieniem do pracy pamiętaj aby upewnić się, że bezpiecznik odpowiadający za instalację elektryczną jest wyłączony. W przypadku, gdy mamy 3 kable, a chcemy podłączyć żyrandol na 4 żarówki, nie mamy możliwości podzielenia ich na strefy. Co to znaczy? Najprościej mówiąc, wszystkie żarówki będą zapalały się w tym samym czasie. Aby rozdzielić nasze żarówki na wyżej wspomniane strefy, należy dostosować instalację na instalację z podwójnym włącznikiem, w tym przypadku powinno znajdować się 5 kabli. Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do instalacji, zapoznać się z BHP, pamiętaj o przestrzeganiu wszelkich przepisów i norm, by nie narazić się na niebezpieczeństwo. 

Jak podłączyć żyrandol na 4 żarówki

Jak podłączyć żyrandol na 4 żarówki

Jak podłączyć żyrandol na 5 żarówek

Żyrandole często mają więcej niż jedną żarówkę. W takim razie jak podłączyć żyrandol na 5 żarówek? Jeśli marzysz o rozdzieleniu oświetlenia w żyrandolu na strefy, musisz posiadać przystosowaną do tego instalację. W przypadku, gdy posiadasz 3 przewody w suficie i chcesz podłączyć żyrandol na 5 żarówek, musisz liczyć się z tym, że wszystkie żarówki zaświecą równocześnie. Miej na uwadze, by nigdy nie odchodzić od przepisów i zasad bezpieczeństwa, może to zagrażać zdrowiu i życiu. Aby instalacja była przygotowana na podział poszczególnych żarówek na strefy, wymaga podwójnego włącznika i 5 kabli.

 

Montaż żyrandola

Teraz gdy już wiemy jak podłączyć żyrandol, wystarczy go w prosty sposób zamontować do sufitu. Montaż żyrandola do sufitu wykonuje się w tych 6 etapach:

 • Na początku przyłóż lampę do sufitu i odrysuj ołówkiem jej obrys, tak abyś wiedział, w którym miejscu przygotować otwory montażowe. Pamiętaj jednak, że warto upewnić się, że w miejscu, w którym chcesz wiercić, nie jest poprowadzony przewód, który przypadkiem można by uszkodzić.
 • Montaż oświetlenia sufitowego należy rozpocząć od wywiercenia otworów.
 • W trakcie wiercenia warto odsysać pył odkurzaczem, jeżeli masz możliwość, poproś kogoś z domowników o przytrzymanie rury odkurzacza najbliżej punktu, w którym wiercimy.
 • Następnie wsadzamy kołki rozporowe i wkręcamy hak. Ilość kołków jest zależna od rozmiarów i wagi lampy.
 • Kolejny krok to zawieszenie lampy na haku i przystępujemy do podłączenia instalacji elektrycznej, a następnie montaż oświetlenia sufitowego kończymy zakryciem instalacji elektrycznej za pomocą obudowy.
 • Po wszystkim warto wkręcić żarówkę i włączyć bezpiecznik odpowiadający za instalację elektryczną i upewnić się, że żyrandol działa.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z naszym artykułem „Jak podłączyć lampę„.

Montaż żyrandola

Montaż żyrandola

Jak podłączyć żyrandol na 1 żarówkę?

Jak podłączyć żyrandol na 1 żarówkę? Aby podłączyć żyrandol na jedną żarówkę, należy:
 • Upewnić się, że żarówka jest odpowiedniego typu i mocy, aby pasowała do żyrandola i była bezpieczna w użytkowaniu.
 • Odłączyć kabel zasilający od gniazdka elektrycznego.
 • Zdjąć klosz żyrandola, jeśli jest dostępny.
 • Znaleźć miejsce na żarówkę w gnieździe żyrandola. W większości przypadków znajduje się ono pośrodku górnej części żyrandola.
 • Włożyć żarówkę do gniazdka i upewnić się, że jest ona dobrze zamocowana.
 • Podłączyć kabel zasilający do gniazdka elektrycznego i włączyć żarówkę, aby upewnić się, że działa prawidłowo.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z profesjonalistą! Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze!
Jak podłączyć żyrandol na 1 żarówkę?

Jak podłączyć żyrandol na 1 żarówkę?

zyrandol-lango-6-czarnyŻYRANDOL LANGO 6 CZARNYZobacz produkt
zyrandol-minerwa-5-czarnyŻYRANDOL MINERWA 5 CZARNYZobacz produkt
tuba-wiszaca-czarna-circus-slim-3-170x55TUBA WISZĄCA CZARNA CIRCUSZobacz produkt

Jak podłączyć nowy żyrandol do starej instalacji?

Jak podłączyć nowy żyrandol do starej instalacji? Aby podłączyć nowy żyrandol do starej instalacji elektrycznej, najpierw należy sprawdzić, czy instalacja jest w dobrym stanie i wystarczająco mocna, aby obsłużyć nowy żyrandol. Następnie należy podłączyć kabel od żyrandola do konstrukcji sufitu za pomocą kołków rozporowych lub haków. Kolejnym krokiem jest podłączenie kabli zasilających do żyrandola zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, tak aby nie było ryzyka porażenia prądem. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, zalecam skorzystanie z pomocy doświadczonego elektryka. Pamiętaj, że prace związane z instalacjami elektrycznymi mogą być niebezpieczne, dlatego ważne jest, aby je wykonywać zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i ostrożnie.
Jak podłączyć nowy żyrandol do starej instalacji?

Jak podłączyć nowy żyrandol do starej instalacji?

Jak zrobić żyrandol?

Jak zrobić żyrandol? Aby zrobić żyrandol, potrzebne będą:
 • materiały na konstrukcję (np. rurki metalowe, kable, kołki rozporowe), elementy dekoracyjne (np. kryształki, tkanina, ozdobne klosze), narzędzia (np. wiertarka, nożyce, kombinerki, szczypce).
 • Pierwszym krokiem jest zaprojektowanie konstrukcji żyrandola, uwzględniając wymiary i wygląd pomieszczenia oraz styl dekoracyjny, który chcemy osiągnąć.
 • Następnie należy wybrać odpowiednie materiały i narzędzia, a także przygotować miejsce do pracy.
 • Kolejnym krokiem jest wykonanie konstrukcji żyrandola zgodnie z zaplanowanym projektem, z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i prawidłowego montażu poszczególnych elementów.
Jak zrobić żyrandol?

Jak zrobić żyrandol?

Aby zrobić żyrandol, najpierw trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie materiały, takie jak klosze, żarówki, przewody elektryczne, kołki rozporowe lub haki do mocowania, a także narzędzia, takie jak młotek, śrubokręt, nożyce do metalu i kombinerki. Kolejnym krokiem jest zaprojektowanie i wykonanie konstrukcji żyrandola, która powinna być stabilna i wytrzymała. Następnie należy podłączyć kable elektryczne do żyrandola, uwzględniając zasady bezpieczeństwa. Na końcu należy zamontować klosze i żarówki, upewniając się, że wszystko działa prawidłowo.

Jak podłączyć żyrandol dwustrefowy?

Jak podłączyć żyrandol dwustrefowy? Aby podłączyć żyrandol dwustrefowy, należy postępować według następujących kroków:
 1. Upewnij się, że instalacja elektryczna jest w dobrym stanie i wystarczająco mocna, aby obsłużyć nowy żyrandol.
 2. Zlokalizuj przyłącza elektryczne w suficie i zamontuj kołki rozporowe lub haki, aby mocować kabel od żyrandola.
 3. Podłącz kable zasilające od żyrandola do przyłączy elektrycznych w suficie, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.
 4. Podłącz kable od żarówek do gniazd żarówek w żyrandolu, zgodnie z oznaczeniami na żyrandolu (np. L – lewa część, P – prawa część, 1 – pierwsza strefa, 2 – druga strefa).
 5. Sprawdź, czy wszystkie połączenia są poprawne i bezpieczne, a następnie zamontuj klosze i żarówki.
Jak podłączyć żyrandol dwustrefowy?

Jak podłączyć żyrandol dwustrefowy?

Jak przerobić żyrandol na dwa włączniki?

Jak przerobić żyrandol na dwa włączniki? Aby przerobić żyrandol na 2 włączniki, potrzebna będzie pomoc profesjonalnego elektryka. Należy zamontować dodatkowy włącznik do instalacji elektrycznej, aby móc zdalnie włączać i wyłączać żyrandol. Jest to dość skomplikowane zadanie, które wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności, dlatego nie jest zalecane, aby osoba nieposiadająca odpowiednich kwalifikacji próbowała wykonać takie przeróbki na własną rękę. Może to prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, takich jak pożar lub porażenie prądem. Zaleca się skontaktować z elektrykiem, który wykona tę pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami i standardami bezpieczeństwa.
Jak przerobić żyrandol na dwa włączniki?

Jak przerobić żyrandol na dwa włączniki?

Jak zrobić żyrandol z poroża jelenia?

Jak zrobić żyrandol z poroża jelenia? Aby zrobić żyrandol z poroża jelenia, potrzebne będą następujące materiały i narzędzia:
 • Poroże jelenia
 • Koraliki lub inne dekoracje do ozdobienia poroża
 • Żarówki
 • Drut lub sznurek do zawieszenia żyrandola
 • Lutownica i cyna
 • Nożyczki lub pilnik do metalu
Kroki wykonania żyrandola:
 1. Oczyść poroże jelenia, usuwając wszelkie pozostałości tłuszczu i skóry.
 2. Przy pomocy nożyczek lub pilnika do metalu wyciąć otwory w porożu, tak aby pasowały do rozmiaru żarówek.
 3. Przy pomocy lutownicy i cyny połącz przewody elektryczne z żarówkami i umieść je w wyciętych otworach w porożu. Upewnij się, że połączenia są solidne i nie ma żadnych luźnych drutów.
 4. Umieść dekoracje na porożu, tak aby ozdobić żyrandol. Możesz użyć koralików lub innych elementów dekoracyjnych.
Jak zrobić żyrandol z poroża jelenia?

Jak zrobić żyrandol z poroża jelenia?

Ile kosztuje montaż żyrandola?

Ile kosztuje montaż żyrandola? Ceny montażu żyrandola mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak rodzaj żyrandola, lokalizacja oraz poziom trudności montażu. Za podłączenie lampy pojedynczej cena waha się od 20 do 50 złotych. Zalecamy skontaktowanie się z firmą, która oferuje tego typu usługi, aby uzyskać dokładną cenę montażu. Cena montażu żyrandola zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj i model żyrandola, trudność jego montażu, miejsce, w którym ma być zamontowany, oraz wielkość i stopień skomplikowania pomieszczenia. Inne czynniki, takie jak doświadczenie i renoma montażysty oraz dodatkowe usługi, takie jak np. dostarczenie żyrandola czy przeprowadzenie próby oświetlenia, mogą też wpływać na cenę montażu. Zazwyczaj cena montażu żyrandola waha się w granicach kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od tych czynników. Zaleca się porównanie ofert kilku różnych montażystów i wybranie najkorzystniejszej oferty, z uwzględnieniem jakości usługi i zadowolenia klientów.

Ile kosztuje montaż żyrandola?

Ile kosztuje montaż żyrandola?

lampa-wiszaca-k-4897-z-serii-puertoLAMPA WISZĄCA K-4897 Z SERII PUERTOZobacz produkt
lampa-wiszaca-k-4966-z-serii-artonLAMPA WISZĄCA K-4966 Z SERII ARTONZobacz produkt
lampa-wiszaca-k-3409-z-serii-tiziLAMPA WISZĄCA K-3409 Z SERII TIZIZobacz produkt

Jak wymienić żyrandol?

Jak wymienić żyrandol? Jeśli chcesz wymienić żyrandol, postępuj według poniższych kroków:
 1. Upewnij się, że masz dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi i materiałów. Będziesz potrzebować wkrętaka, śrubokrętu, nożyczek, izolacyjnej taśmy elektrycznej, nowego żyrandola i instrukcji montażu.
 2. Upewnij się, że napięcie elektryczne w pomieszczeniu jest wyłączone. Zawsze należy wyłączyć prąd przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac elektrycznych.
 3. Zdejmij stary żyrandol, odkręcając wszystkie śruby i wkręty, które trzymają go na suficie.
 4. Zdemontuj wszystkie elementy starego żyrandola, takie jak klosze, abażury i kable. Pamiętaj, aby zachować ostrożność i nie uszkodzić żadnych elementów, które chcesz zachować.
 5. Ostrożnie zamontuj nowy żyrandol. Podłącz wszystkie kable zasilające oraz nowe żarówki.
Jak wymienić żyrandol?

Jak wymienić żyrandol?

Aby wymienić żyrandol, należy przede wszystkim upewnić się, że jest on wyłączony i nie ma w nim prądu. Następnie należy zdjąć stare żarówki i odłączyć kable zasilające od sufitu. Kolejnym krokiem jest zdemontowanie starego żyrandola z sufitu, a następnie zamontowanie nowego w tym samym miejscu i podłączenie kabli zasilających. Na końcu można zamontować nowe żarówki i upewnić się, że żyrandol działa prawidłowo. Ważne jest, aby postępować ostrożnie i zgodnie z instrukcją producenta nowego żyrandola. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby wymienić żyrandol samodzielnie, zaleca się skorzystanie z pomocy profesjonalisty.

Co ile wymieniać żyrandol?

Co ile wymieniać żyrandol? Nie ma 1 odpowiedzi na to pytanie, ponieważ częstotliwość wymiany żyrandola zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj żyrandola, jego jakość, styl i sposób użytkowania. Ogólnie rzecz biorąc, warto wymieniać żyrandol, gdy jest on stare lub uszkodzone, gdy chcemy zmienić jego styl lub gdy chcemy zaktualizować oświetlenie w danym pomieszczeniu. Można też wymieniać żyrandol regularnie, co kilka lat, aby zapewnić jego prawidłowe działanie i zapobiec awariom. Zawsze warto też zwracać uwagę na ewentualne oznaki zużycia żyrandola, takie jak wyblakły kolor, rdza lub inne uszkodzenia, i wymieniać go, jeśli to konieczne.

Co ile wymieniać żyrandol?

Co ile wymieniać żyrandol?

Czym czyścić żyrandol?

Czym czyścić żyrandol? Do czyszczenia żyrandola najlepiej używać miękkiej, wilgotnej szmatki lub gąbki oraz delikatnego detergentu lub płynu do mycia szyb. Ważne jest, aby unikać stosowania ostrych lub szorstkich materiałów, takich jak druciana szczotka, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię żyrandola. Czyszczenie powinno odbywać się w sposób delikatny i staranny, aby nie uszkodzić żyrandola. Po umyciu należy dokładnie wytrzeć powierzchnię żyrandola, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci i zapobiec powstawaniu plam. Ważne jest też, aby wymieniać żarówki w żyrandolu regularnie, aby zapewnić jego prawidłowe działanie i zapobiec awariom.

Czym czyścić żyrandol?

Czym czyścić żyrandol?

LAMPA SUFITOWA K-4737 Z SERII VUELTA
LAMPA SUFITOWA K-4737 Z SERII VUELTA

Lampa sufitowa K-4737 z serii VUELTA zawiera wyjątkowy element, miejsce na doniczkę. Możemy w niej umieścić ulubioną roślinę, która jeszcze bardziej podkreśli urodę pomieszczenia. Aby stworzyć iluzję intrygującej aranżacji botanicznej nad naszymi głowami, radzimy wykorzystać rośliny pnące lub wiszące. Dzięki wbudowanemu kwietnikowi istnieje kilka możliwości zmiany osobowości lampy. W zależności od pory roku lub naszych zmiennych preferencji możemy dowolnie umieszczać w nim kwiaty.

Zobacz produkt

Jak odnowić metalowy żyrandol?

Jak odnowić metalowy żyrandol? Aby odnowić metalowy żyrandol, należy najpierw dokładnie go wyczyścić z kurzu i brudu, używając miękkiej, wilgotnej szmatki lub gąbki oraz delikatnego detergentu lub płynu do mycia szyb. Następnie należy wytrzeć go do sucha, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci. Kolejnym krokiem jest usunięcie rdzy i innych oznak zużycia z powierzchni żyrandola, np. przy pomocy papieru ściernego o drobnym ziarnie lub specjalnego preparatu do usuwania rdzy. Po usunięciu rdzy należy ponownie wyczyścić powierzchnię żyrandola i wytrzeć ją do sucha. Na koniec można pokryć powierzchnię żyrandola nową warstwą lakieru lub farby, aby zabezpieczyć ją przed dalszym zużyciem i zapewnić jej estetyczny wygląd. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcją producenta lakieru lub farby i pozostawić żyrandol do wyschnięcia zgodnie z zaleceniami.

Jak odnowić metalowy żyrandol?

Jak odnowić metalowy żyrandol?

Jak ozdobić żyrandol?

Jak ozdobić żyrandol? Jest wiele sposobów na ozdobienie żyrandola, w zależności od indywidualnych preferencji i stylu wnętrza. Jedną z prostych i efektownych metod jest zawieszenie na żyrandol ozdobnych girland lub girland z kwiatów sztucznych lub naturalnych. Innym pomysłem jest ozdobienie żarówek w żyrandolu specjalnymi osłonkami lub kloszami w różnych kształtach i kolorach. Można też zawiesić na żyrandol ozdobne koraliki lub inne dekoracje, np. zwisające kwiaty lub kolorowe kokardy. Ważne jest, aby dobierać ozdoby z uwzględnieniem stylu wnętrza i pozostawiać odpowiednio dużo miejsca wokół żyrandola, aby nie przytłaczał on wnętrza i nie przeszkadzał w swobodnym poruszaniu się.
Jak ozdobić żyrandol?

Jak ozdobić żyrandol?

Zobacz więcej z kategorii

Lampa GlamourZobacz produkty

Jak zamontować żyrandol – podsumowanie

Teraz już wiesz jak zamontować żyrandol – podsumowanie wiedzy w 6 punktach:

 1.  Pamiętaj, aby zawsze pracować przy wyłączonym bezpieczniku odpowiadającym za instalację elektryczną.
 2. Jeżeli nie jesteś pewien czy prąd jest wyłączony, to zawsze możesz upewnić się probówką do prądu.
 3. Zawsze warto mieć kogoś do pomocy, kto może ewentualnie nam przytrzymać narzędzia lub lampę.
 4. Podłączenie lampy do kostki to łatwy proces polegający na odkręceniu śrubki, wprowadzeniu przewodu, a następnie dokręcenie śrubki.
 5. Pamiętaj, aby zawsze upewnić się, czy kolorystyka przewodów w Twojej instalacji jest zgodna z Twoją lampą. Jeżeli nie, to przy włączonej instalacji elektrycznej zbadaj miernikiem gdzie płynie prąd.
 6. Pamiętaj, że w razie potrzeby zawsze możesz skorzystać z pomocy fachowca.
Jak zamontować żyrandol - podsumowanie

Jak zamontować żyrandol – podsumowanie

Artykuł napisany przez Edyta Kawnik, 14 września 2022