Spis treści

Lampa garażowa – jak oświetlić garaż?

Oświetlenie garażowe to temat bardzo ważny dla każdego z nas. Jest to rodzaj oświetlenia, który pozwoli nam swobodnie zaparkować auto w naszym garażu, ale także dosyć sprawnie znaleźć w nim potrzebne narzędzia oraz akcesoria. Lampa garażowa – jak oświetlić garaż? Do oświetlenia garażu idealnie nadadzą się np. lampy liniowe posiadające zintegrowane źródło światła. W garażu należy zadbać o odpowiednie natężenie, które nie powinno być mniejsze niż 200 luksów. Wybierając lampy garażowe, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę to, w jaki sposób z tego rodzaju wnętrza będziemy korzystać, oraz jak mocnego oświetlenia będziemy potrzebować. Jest wiele możliwości wyboru oświetlenia od zwykłych świetlówek LED, opraw kanałowych do hermetycznych lamp przemysłowych. Oświetlenie garażu gdy spędzamy dużo czasu jest ważne i jeśli szukasz takiego oświetlania zapraszam do nas na sklep lub zadzwoń do naszego specjalisty!

lampy garazowejak oswietlic garaz baner reklamowy sklep z oswietleniem smd-led.pl

Najlepiej wybierane lampy do oświetlenia garażu przez naszych klientów:

OPRAWA HERMETYCZNA LED LINE PRIME LINKER 40WOPRAWA HERMETYCZNA LED LINE PRIME LINKER 40WZobacz produkt
LAMPA HERMETYCZNA LED LIMEA GIGANT 38WLAMPA HERMETYCZNA LED LIMEA GIGANT 38WZobacz produkt
OPRAWA LED NEXFORCE1 60W NEUTRALNA BIAŁAOPRAWA LED NEXFORCE1 60WZobacz produkt

Lampy garażowe – jakie wybrać

Aranżując swój garaż jednym z najważniejszych przedmiotów, które muszą się w nim znaleźć są lampy garażowe – jakie wybrać? Idealnie sprawdzą się lampy LED, bez względu na wielkość pomieszczenia. Nasze oświetlenie garażu LED może składać z opraw o długości 60, 90, 120 lub nawet 150 cm. Wszystko zależy od naszego zapotrzebowania światła oraz wielkości wnętrza. Obecnie na rynku dostępna jest lampa garażowa LED w wielu rodzajach i odmianach. Do oświetlenia garażu dziś możemy użyć zarówno opraw ze świetlówkami, liniowych lamp ze zintegrowanym źródłem światła, czy popularnych już naświetlaczy LED. W wysokich obiektach spotkamy także lampy przemysłowe o wąskim, lecz długim strumieniu światła. Wszystko zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji i rodzaju zapotrzebowania.

Lampy garażowe - jakie wybrać

Lampy garażowe – jakie wybrać

Oprawa świetlówkowa to chyba najczęściej wybierany zestaw do oświetlenia garażu. Może nie imponuje ona swoim wyglądem, ale jest niezwykle funkcjonalna i wystarczająca do ogólnego oświetlenia nawet dużych powierzchni. Oprawa jarzeniowa posiada także ogromną zaletę, jaką jest wymienne źródło światła. W momencie, kiedy będziemy chcieli zmienić jej moc, barwę światła, czy po prostu wymienić starą świetlówkę na nową, wystarczy zakup nowej tuby LED, zamiast wymiany całej lampy. Obecnie świetlówki LED dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, dzięki czemu taka wymiana nie będzie zbyt kosztowna, ani trudna do wykonania. Lampy oświetleniowe garażowe w postaci świetlówek LED są także dostępne w wielu rozmiarach, dlatego nie ogranicza nas tutaj także ich wielkość.

Oprawa jarzeniowa

Lampy garażowe – jakie wybrać

 

 

Pamiętaj, że…

Posiadając już tradycyjne oprawy świetlówkowe nie możemy do nich podłączyć świetlówek diodiowych. Tuby ledowe pracują pod napięciem 230V, a do swojej pracy nie potrzebują żadnych dodatkowych starterów, czy stateczników. Dlatego też chcąc wymienić swoje stare jarzeniówki na te wykonane w technologii LED, powinniśmy odpowiednio przerobić całą oprawę, usuwając z niej wszystkie dodatkowe akcesoria, tak aby nasza nowa świetlówka LED była podłączona bezpośrednio pod napięcie 230V. Nie jest to zbyt trudne, ale czasem warto zadać sobie pytanie „Czy warto?”.

Obecnie belki do świetlówek dostępne są w bardzo niskich cenach, a decydując się na zakup nowej oprawy, otrzymujemy również nowe gniazda T8, które w większości przypadków i tak musielibyśmy zmienić.

W naszej ofercie znajdziesz produkty takie jak: oprawa kanałowa, lampy przemysłoweświetlówka LED,  oprawy świetlówkowe!

Lampy garażowe - jakie wybrać

Lampy garażowe – jakie wybrać

 

Lampa liniowa to kolejna oprawa garażowa, która w tym przypadku posiada zintegrowane źródło światła. Oznacza to, że kupując tego rodzaju lampę, decydujemy się na gotowy produkt, który wystarczy podłączyć do zasilania, aby zaczął swoją pracę. Jej montaż, jak i zasada działania jest bardzo podobna do oprawy świetlówkowej, tylko w tym przypadku zamiast dwóch świecących tub LED, nasza lampa wyposażona jest w PCB diodowe, ukryte pod rozpraszającym kloszem. Oprawy liniowe LED wyglądają znacznie lepiej od opraw ze świetlówkami, co jest ich wielką zaletą. Zintegrowane źródło światła to również wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy dobierać świetlówek do naszej lampy. Wiąże się to również z nieco z wyższymi kosztami, ponieważ po pewnym okresie użytkowania będziemy musieli wymienić całą lampę, a nie samą świetlówkę.

Lampa garażowa led

Lampy garażowe – jakie wybrać

Często nasi klienci nie mogą zdecydować się czy lampy, które zamontują w garażu, powinny być wodoszczelne. Wszystko tak naprawdę zależy od warunków w nich panujących. Jeśli jest to typowy zewnętrzny garaż, w którym panuje wysoka wilgotność to radzimy zastosowanie lamp o klasie szczelności minimum IP65. W przypadku kiedy nasz garaż jest połączony z domem, a warunki w nim panujące są podobne do tych w naszym wnętrzu, wtedy możemy pokusić się o zwykłe lampy, bez dodatkowej ochrony.

Lampy garażowe - jakie wybrać

Lampy garażowe – jakie wybrać

Zobacz również nasze inne artykuły o oświetleniu warsztatów i garaży

Oświetlenie LED do garażu – o czym pamiętać?

Lampy warsztatowe sufitowe to nie wszystko, co powinno znaleźć się w naszym garażu. Główne oświetlenie często może okazać się zbyt słabe w miejscach, w których przechowujemy narzędzie czy inne akcesoria. W tego typu przypadkach dosyć ciekawym rozwiązaniem są dodatkowe źródła światła, które posłużą nam do oświetlenia właśnie takich skrajnych miejsc. Posiadamy już oświetlenie LED do garażu – o czym pamiętać poza głównym oświetleniem? Podczas prac wykonywanych w garażu przydatne będzie dodatkowe oświetlenie, na przykład lampy przenośne, zapewniające doświetlenie ważnych, trudno dostępnych miejsc. Taką lampę możemy kupić już za około 100zł, co nie nadszarpnie naszego budżetu.

Najlepszym i najczęściej wybieranym przez naszych klientów oświetleniem tego typu są oprawy natynkowe, czy bardzo popularne dziś plafony LED. Jest to rodzaj produktów, który dostępny jest także w wersji hermetycznej. Są to lampy o podwyższonej klasie szczelności, którym pył, kurz, czy nadmierna wilgoć nie przeszkodzą w długiej i bezawaryjnej pracy.

Oprawa garażowa LED

Oświetlenie LED do garażu – o czym pamiętać?

Lampy oświetleniowe garażowe tego typu doskonale sprawdzą się w miejscach, w których będziemy potrzebować dodatkowego źródła światła, do wykonania podstawowych prac warsztatowych. Może ono okazać się niezbędne, kiedy będziemy chcieli wybrać odpowiedni wkręt, czy śrubokręt z półki.

Oświetlenie LED do garażu - o czym pamiętać?

Oświetlenie LED do garażu – o czym pamiętać?

Najwyższy czas przejść do produktów, które najlepiej sprawdzą się jako lampy do garażu LED. Zacznijmy od tych, które będziemy montować na ścianie. Ze względu na wysokość montażu, muszą być to lampy o szerokim kącie świecenia, które nie będą nas zbytnio oślepiać. Oczywiście możemy zdecydować się również na oprawy o kierunkowym świetle, które odpowiednio nakierujemy. Tutaj polecanym przez nas wyborem są lampy garażowe. Są to typowe oprawy kanałowe, które nie imponują swoim wyglądem, ale zaskakują niską ceną i wysoką trwałością. Są to bardzo odporne lampy, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Oświetlenie LED do garażu - o czym pamiętać?

Oświetlenie LED do garażu – o czym pamiętać?

Jako oświetlenie do garażu, które zamontujemy na ścianie, doskonale sprawdzą się także halogeny LED. Tutaj powinniśmy wybierać oprawy o niezbyt dużej mocy i o wąskim kącie świecenia. Taka lampa LED do garażu, dzięki specjalnemu uchwytowi jest w pełni ruchoma i mobilna. Halogeny LED warto mocować na wysokości ręki, a później w zależności od zastosowania nakierowywać ich światło na wyznaczone punkty.

oprawa-kanalowa-tor-201c-20w-4000k-1800lm-ip65-czarnaOPRAWA KANAŁOWA TOR-201C 20WZobacz produkt
oprawa-kanalowa-tor-202b-20w-4000k-1800lm-ip65-bialaOPRAWA KANAŁOWA TOR-202B 20WZobacz produkt
oprawa-kanalowa-e27-ruto-max-100wOPRAWA KANAŁOWA E27 RUTO MAX 100WZobacz produkt
biala-oprawa-led-kanalowa-z-czujnikiem-ruchu-pedro-led-sl-15w-4000kBIAŁA OPRAWA LED KANAŁOWA Z CZUJNIKIEM RUCHU PEDRO LED SL 15WZobacz produkt
oprawa-owalna-v-tac-plafon-8w-kanalowa-czarna-vt-8038-3000k-ip54-560lmOPRAWA OWALNA V-TAC PLAFON 8W KANAŁOWAZobacz produkt
oprawa kanałowa

Zobacz więcej z kategorii

Oprawa Kanałowa
Zobacz produkty

Oprawa garażowa – jaką wybrać?

Współczesne oświetlenie garażu LED nie musi być już tylko funkcjonalne. Dostępne obecnie na rynku oświetlenie techniczne LED może składać się z mocnych, ale także eleganckich lamp tworzących niesamowity klimat. Mówimy tutaj oczywiście o profile LED Lumines, które są coraz częściej wybierane również do oświetlenia garażu. Oprawa garażowa – jaką wybrać? Wybierając oświetlenie do garażu należy kierować się zarówno funkcjonalnością, czyli m.in. klasą szczelności, która powinna wynosić co najmniej IP65, jak i pomocnymi i nowoczesnymi rozwiązaniami takimi jak chociażby czujniki ruchu, pozwalające na swobodne korzystanie z pomieszczenia. Dowolność wyboru barwy i mocy światła, ale także koloru takich lamp sprawia, że tego typu oświetlenie będziemy mogli dostawać do naszych własnych i indywidualnych preferencji. Dostępne dziś na rynku taśmy LED z wodoodporną powłoką, doskonale poradzą sobie nawet w trudnych warunkach, a zamknięte w stylowym profilu, stworzą nie tylko funkcjonalną, ale także elegancką całość.

Oprawa garażowa - jaką wybrać?

Oprawa garażowa – jaką wybrać?

Ostatnim rodzajem światła, które zastosujemy w naszym przydomowym warsztacie, będą oczywiście lampy garażowe zewnętrzne. Jest to typ oświetlenia, do którego najczęściej wybieramy halogeny LED. Dostępne są one w wersji z czujnikiem ruchu lub bez a montujemy je najczęściej nad drzwiami garażowymi. Nie musi być to bardzo mocne światło, ale powinno wystarczyć nam do tego, aby móc spokojnie wprowadzić wieczorem do garażu kosiarkę, czy rower po dłuższej wyciecze. Wersja z czujnikiem ruchu pozwoli nam natomiast na całkowite zautomatyzowanie tego rodzaju oświetlenia. Oznacza to, że wjeżdżając autem na podwórko, nasza lampa, wykrywając ruch, uruchomi światło i pozwoli nam ominąć realne przeszkody na wjeździe, czy w czasie zamykania garażu na klucz, nie będziemy potrzebować żadnej latarki czy dodatkowej lampki. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które samoczynnie wyłączy także oświetlenie, kiedy przestanie wyczuwać ruch i będzie ono po prostu zbędne.

Interesuje Cię oświetlenie takie jak profile LED, czy  halogeny LED? Nasz sklep oferuje najlepsze ceny!

Oprawa garażowa - jaką wybrać?

Oprawa garażowa – jaką wybrać?

Oświetlenie garażu – co wybrać?

Oświetlenie garażowe pełni bardzo ważną funkcję w każdym pomieszczeniu tego typu. Jakie powinno być odpowiednie oświetlenie garażu – co wybrać, by spełniało swoją funkcję w idealny sposób? Aby zapewnić właściwe oświetlenie do garażu należy pamiętać, że lampa, którą wybierzemy powinna zapewniać 200 lumenów na metr kwadratowy pomieszczenia. Odpowiednio wybrane lampy do garażu pozwolą nam w pełni wykorzystać rolę tego pomieszczenia, ale także zapewnią wymaganą jasność danej przestrzeni. Garaż to miejsce, które służy nie tylko przetrzymywania naszych pojazdów, ale także wykonujemy w nim różne podstawowe zadania takie jak wymiana żarówki w samochodzie, czy inne drobne naprawy. Ważne jest więc, aby nasze oświetlenie garażu doskonale sprawdziło się zarówno do parkowania w nim pojazdów, jak i wykonywania podstawowych w nim prac. Zapoznaj się z naszym wpisem i sprawdź jakie lampy do garażu najlepiej wybrać i czym kierować się podczas ich zakupu.

Oświetlenie garażu - co wybrać?

Oświetlenie garażu – co wybrać?

przenosna-lampa-robocza-led-z-akumulatorem-5ah (1)PRZENOŚNA LAMPA ROBOCZA LED Z AKUMULATOREM 5AHZobacz produkt
Statyw z naświetlaczami LED 2x 50W i przewodem 3mSTATYW Z NAŚWIETLACZAMI LED 2X 50W I PRZEWODEM 3MZobacz produkt
50w-przenosny-naswietlacz-led-z-przewodem-15m50W PRZENOŚNY NAŚWIETLACZ LED Z PRZEWODEM 1,5MZobacz produkt

Jaka lampa LED do garażu?

Jaka lampa LED do garażu sprawdzi się najlepiej? W ostatnich latach najczęściej wybieranym rodzajem oświetlenia jest oświetlenie LED. Decydując się na takie rozwiązanie możemy zaoszczędzić na rachunkach nawet do 80%, a także cieszymy się długą żywotnością, która jest charakterystyczna dla technologii LED. Oświetlenie w garażu jest równie ważne zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Obecnie jako lampy LED do garażu możemy wykorzystać przeróżne oprawy świetlne, a najczęściej decydujemy się na te energooszczędne, czyli wykonane w technologii LED. Jako lampy sufitowe LED do garażu najchętniej wybierane są oprawy świetlówkowe, czy oświetlenie liniowe. Coraz większą popularność zyskują także lampy hermetyczne, czyli oprawy ze zintegrowanym źródłem światła, zamkniętym w obudowie o wysokiej szczelności jak na przykład oprawy kanałowe. Pozostaje nam więc tylko oświetlenie zewnętrzne, w którym prym wiodą halogeny LED.

Jaka lampa LED do garażu?

Jaka lampa LED do garażu?

Obecnie są one stosowane najczęściej na naszych domach, czy garażach. Wyposażone w źródło światła LED pobierają znacznie mniej energii od tradycyjnych lamp żarnikowych. Spotkać możemy także przenośne lampy halogenowe, w pełni mobilne, które możemy dowolnie przenosić. Są one wyposażone w długi przewód lub wbudowany akumulator. Jest to doskonałe rozwiązanie, kiedy potrzebujemy doświetlać różne przestrzenie i potrzebuje jak najbardziej mobilnego oświetlenia.

Zobacz więcej z kategorii

Lampa warsztatowaZobacz produkty

Oświetlenie do garażu

Lampa LED do garażu powinna być zawsze wybierana odpowiednio do jego zastosowania, jak i samej wielkości. Oświetlenie do garażu zależy przede wszystkim od czynności, które będą w nim wykonywane. Jeśli nasz garaż nie jest przeznaczony do różnego rodzaju prac manualnych, zdecydowanie wystarczy nam natężenie światła o wartości ok. 150 lx. Jeśli nasz garaż służy wyłącznie do parkowania w nim pojazdów, to nie będziemy potrzebowali bardzo mocnego oświetlenia. Przydadzą się wtedy nam dodatkowe lampy przenośne, które posłużą jako światło dopełniające, kiedy będziemy dolewać oleju do auta, czy wymieniać w nim żarówkę. Oświetlenie LED garażu nie musi wyglądać idealnie, lecz powinno spełniać wszystkie zadania świetlne przez nas wymagane. Oczywiście dostępne są bardzo eleganckie lampy, których jednak głównym celem, są klienci, którzy w garażu, widzą coś więcej niż miejsce przechowywania wyłącznie pojazdów i narzędzi.

Oświetlenie do garażu

Oświetlenie do garażu

Jeśli nasz przydomowy garaż będzie również pełnił funkcję warsztatu, warto wybrać tam nieco mocniejsze oświetlenie. Światło do garażu w takich przypadkach powinno być jak najbardziej równomierne na całej jego powierzchni, a przy tym na tyle mocne, abyśmy bez możliwości dodatkowego oświetlenia, mogli swobodnie dokręcić nawet małą śrubkę.

Interesują Cię lampy przenośne i oprawy kanałowe? Sprawdź ofertę naszego sklepu i wybierz coś dla siebie!

Lampy sufitowe LED do garażu

Lampy sufitowe LED do garażu są często wybieranym rodzajem oświetlenia w tego typu pomieszczeniach. Jeśli zdecydujemy się na zainstalowanie lamp sufitowych LED w swoim garażu, możemy zauważyć znaczny spadek poboru energii. Lampy te pobiorą nawet 50 % mniej prądu niż stare zamienniki. Oświetlenie w garażu to również lampy sufitowe, które obecnie spotkamy w prawie każdym tego rodzaju wnętrzu. Pełnią one przede wszystkim rolę głównego oświetlenia, które równomiernie oświetli cały nasz garaż. W tym przypadku warto również zwrócić uwagę na ich klasę szczelności. Jeśli nasze lampy nie będą narażone na wysoką wilgotność, kurz i zapylenie, możemy wybierać nawet te o niskiej klasie szczelności. W przypadku kiedy nasza lampa LED do garażu będzie musiała pracować w bardzo trudnych warunkach, wtedy zalecamy wybór opraw o klasie szczelności minimum IP65.

Lampy sufitowe LED do garażu

Lampy sufitowe LED do garażu

Świetlówki LED do garażu są obecnie najchętniej wybierane jako lampy sufitowe. Pobierają nawet 50% energii mniej od swoich tradycyjnych zamienników, a ponadto dostępne są w bardzo atrakcyjnej i niskiej cenie. Za jedną świetlówkę o długości 120cm zapłacimy już około 10zł brutto, a cały zestaw z dwiema tubami LED i oprawą hermetyczną kupimy za jedyne 49zł.

Lampy sufitowe LED do garażu

Lampy sufitowe LED do garażu

Jako lampy sufitowe LED do garażu możemy wykorzystać także oprawy ze zintegrowanym źródłem światła. Są to lampy liniowe i hermetyczne, które wystarczy podłączyć do prądu 230V, aby zaczęły swoją pracę. Jest to bardzo proste w montażu i samej instalacji rozwiązanie. Taka lampa sufitowa do garażu odrazu po zakupie jest gotowa do pracy, a będziemy mogli ją zamontować zarówno natynkowo, jak i zwiesić na dedykowanych linkach.

lampy liniowe  – znajdziesz je w naszym sklepie!

Lampy sufitowe LED do garażu

Lampy sufitowe LED do garażu

 

Jaka barwa światła do garażu?

To jaka barwa światła do garażu będzie zainstalowana, ma niebagatelny wpływ na samopoczucie, a także wydajność podczas pracy. W garażu najlepiej sprawdzi się neutralna barwa światła. W nowoczesnej technologii LED możemy wybierać lampy LED do garażu świecące w temperaturze barwowej od 2200K do 12000K. Do dyspozycji będziemy mieli więc aż 3 barwy światła, czyli ciepłą, dzienną i neutralną. Więcej na temat kolorów światła, dowiedzą się Państwo z naszego wpisu pod tytułem „BARWA ŚWIATŁA – OD CZEGO ZALEŻY I JAK DOBRAĆ DO OTOCZENIA?”

Jaka barwa światła do garażu?

Jaka barwa światła do garażu?

Oświetlenie do garażu powinniśmy wybierać jednak między jedynie dwoma barwami, czyli neutralną i zimną. Ciepła jest bardzo rzadko wykorzystywana do tego rodzaju pomieszczeń, a głównie spotkać będziemy ją mogli w miejscach, w których relaksujemy się i odpoczywamy. Barwa neutralna jest to pośredni kolor światła, który obecnie jest najczęściej wykorzystywany. Idealnie sprawdza się nie tylko w miejscach pracy biurowej, ale także w warsztatach, czy garażach. Barwa zimna natomiast jest jedną z najjaśniejszych, ale także najchłodniejszych. Ze względu na jej specyficzną barwę sprzyja jednak koncentracji i znacznie pobudza do działania.

Jaka barwa światła do garażu?

Jaka barwa światła do garażu?

Jakie oświetlenie do garażu?

Jeśli podjęliśmy się aranżacji oświetlenia swojego garażu, na pewno zastanawiamy się jakie oświetlenie do garażu powinniśmy zainstalować. Garaż i warsztat to pomieszczenia, w których zazwyczaj odbywają się delikatne naprawy, dlatego ważne, by oświetlenie w garażu było odporne na pył, czyli posiadało szczelność IP65, a także było odporne na uszkodzenia. Wybierając oświetlenie do garażu na zewnątrz należy pamiętać, że nasza oprawa oświetleniowa narażona będzie na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, które jeśli dokonamy złego wyboru, może ulec awarii. Oprawa znajdująca się na zewnątrz garażu musi cechować się przede wszystkim wysoką klasą szczelności.

Jakie oświetlenie do garażu?

Jakie oświetlenie do garażu?

W przypadku lamp znajdujących się wewnątrz garażu należy pamiętać o odporności na wszelkiego rodzaju pył i kurz, gdyż wytwarzanie go podczas prac wykonywanych w tym pomieszczeniu jest nieuniknione. Oświetlenie do garażu musi posiadać także odpowiednią barwę światła, pozwalającą na swobodną pracę i przebywanie w pomieszczeniu w komfortowych warunkach. Źle dobrana barwa światła mogłaby powodować zmęczenie i uniemożliwiać wykonywanie czynności w bezpieczny sposób.

lampa-przenosna-led-loyal-lighting-7200lm-lumileds-ip65-4k-stojak-przewvde-wtyczka
LAMPA PRZENOŚNA LED LOYAL LIGHTING 7200LM

Naświetlacz LED przenośny 50W od firmy ART Multioffice o kodzie LY-LWL-C50. Dedykowany do pracy na budowie z strumieniem świetlnym 7200lm. Idealnie sprawdzi się w każdym warsztacie!

Zobacz produkt

Oświetlenie do garażu z czujnikiem ruchu

Lampy LED do garażu wybrać należy tak, by spełniały jak najwięcej funkcji pomocniczych. W przypadku garażu lub warsztatu warto wybrać oświetlenie do garażu z czujnikiem ruchu. Jest to jedna z najczęściej wybieranych metod w 2022 roku. Dlaczego? Oświetlenie z czujnikiem ruchu pozwoli na oszczędność energii elektrycznej. Wybór oświetlenia to ważna decyzja, która wiąże się z późniejszym komfortem przebywania w danym pomieszczeniu. Z oświetlenia korzystamy każdego dnia, zarówno w nocy jak i wczesnym rankiem, gdy jest jeszcze ciemno. Bez względu na porę dnia, czy pomieszczenie, w którym instalujemy oświetlenie, chcielibyśmy, aby rachunki za prąd były jak najniższe. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy rozważyć zakup oświetlenia LED, które jest nie tylko niezwykle energooszczędne, ale też jego żywotność znacznie przewyższa żywotność starego typu oświetlenia.

Oświetlenie do garażu z czujnikiem ruchu

Oświetlenie do garażu z czujnikiem ruchu

Następnym ważnym krokiem w uzyskaniu jak najniższych opłat za energię jest zainstalowanie oświetlenia z czujnikiem ruchu. Czujnik wykryje nasz ruch, dlatego światło będzie używane tylko podczas potrzeby, po naszym wyjściu, by nie narażać nas na koszty, zostanie ono wyłączone. Poza tym czujnik może „obserwować” porę dnia i naświetlenie jakie panuje wokół, dzięki temu nie włączy światła, gdy będzie ono zbędne.

Natężenie oświetlenia w garażu normy

Garaż mimo, że nie jest typowym miejscem pracy, często jest pomieszczeniem do wykonywania prac wymagających precyzji i skupienia wzroku. Z tego powodu, warto zastanowić się jakie natężenie oświetlenia w garażu i normy są właściwe. Najlepiej jest zastosować oświetlenie dające nie mniej niż 200 lx. Aranżując oświetlenie do garażu pamiętajmy także o oświetleniu dodatkowym, najlepiej przenośnym, które pozwoli na swobodne doświetlenie ważnych miejsc. Oświetlenie w garażu powinno posiadać właściwą barwę, najlepiej neutralną. Poza tym, jeśli jest taka możliwość powinniśmy postarać się o naturalne światło wpadające do pomieszczenia przez okna.

Natężenie oświetlenia w garażu normy

Natężenie oświetlenia w garażu normy

W takim świetle najlepiej widać przedmioty i ich rzeczywiste kolory, co często jest ważne podczas drobnych napraw. W garażu powinniśmy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i przestrzeganiu zasad panujących w miejscach pracy takich jak warsztaty, jeśli przeprowadzamy w nim naprawy lub inne czynności wymagające dobrego wzroku. O swoje zdrowie, a także samopoczucie i komfort pracy należy dbać wszędzie, nie tylko w zakładach publicznych.

lampy garazowejak oswietlic garaz baner reklamowy sklep z oswietleniem smd-led.pl

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 17 sierpnia 2022