Spis treści

Żarówki do lamp ogrodowych – jakie wybrać?

Żarówki do lamp ogrodowych będą mieć swoje uzasadnienie? Oczywiście. I zaraz napiszemy dlaczego. Wykorzystanie ledów jako źródła światła stało się dziś niemalże standardem. Głównie jednak Ledy wykorzystywane są do oświetlenia wewnątrz budynków. Tworzą odpowiedni nastrój, pozwalają tworzyć niesamowite sceny świetlne, oszczędzając przy tym sporą ilość energii niezbędnej do oświetlenia wnętrza. Czy Ledy znajdą swoje zastosowanie także i na zewnątrz?

oświetlenie ogrodowe

oświetlenie ogrodowe

Jakie żarówki do oświetlenia ogrodu? – żarówki do lamp ogrodowych

Przy wyborze żarówki powinniśmy kierować się wskazówkami w instrukcji samej lampy, w jakiej będziemy tę żarówkę montować. Przy zastosowaniu się do wskazówek producenta lampy będziemy mogli cieszyć się z pewnego działania żarówki oraz z pełnej co najmniej dwuletniej gwarancji, jaką wszystkie oferowane przez nas żarówki posiadają. Żarówki LED, jakie oferujemy, dostępne są w wersjach zasilanych napięciem sieciowym 230 V, a także napięciem bezpiecznym 12 V lub 24 V. Wybierając w naszej ofercie żarówkę, znajdą Państwo odpowiednią, bez jakiego względu typu Państwo poszukują. Żarówki znajdujące się w naszej ofercie dostępne są w najpopularniejszych wersjach osadzenia na trzonku. I tak możemy znaleźć żarówki E27, E14, G9, GU10 oraz GU11, a także żarówki halogenowe MR16 i MR11.

Panel LED 30x30

Panel LED 30×30 24W Easy Fix to funkcjonalna oprawa świetlna z kompletem akcesoriów montażowych. Nowoczesny panel Led sufitowy natynkowy i panel Led podtynkowy.

Zobacz produkt

Żarówki osiągalne są w zależności od wersji osadzenia w różnych kształtach, takich jak kulki, świeczki, rurki czy spirale. Niezależnie od typu żarówki mamy możliwość wyboru jej mocy czy barwy emitowanego światła. Wszystko to pozwoli każdemu dobrać żarówkę odpowiednią do własnych potrzeb. Dzięki temu każdy może cieszyć się z wymarzonego oświetlenia ogrodu, które będzie ekologiczne, bezpieczne i trwałe. Aby jednak tej trwałości żarówki nie zmniejszyć, należy zapewnić żarówce jak najlepsze warunki do pracy i ograniczyć wpływ niekorzystnego działania na nią warunków atmosferycznych. Jak łatwo się domyślić, oświetlenie instalowane na zewnątrz narażone jest na dużo cięższe warunki niż to znajdujące się wewnątrz.

Sprawdź pozostałe rozwiązania do oświetlenia ogrodu

Słońce, piasek, wiatr, a przede wszystkim woda stwarzają szereg zagrożeń i w łatwy sposób mogą skrócić życie lampy i samej żarówki. Ochronę przed tym zapewni nam wybór odpowiedniej lampy ogrodowej, charakteryzującej się podwyższonym stopniem szczelności. To sama lampa wpłynie na to, jak długo żarówka będzie mogła pracować bezawaryjnie. Pamiętajmy o tym przy zakładaniu oświetlenia zewnętrznego. Także i tu nasz sklep przychodzi z pomocą. Niezależnie czy wybierają Państwo lampy ogrodowe stojące (w kształcie kuli czy też słupka), wbudowanych w ziemię, reflektorków czy kinkietów, każdy z tych typów odnajdą Państwo w naszej ofercie. Lampy ogrodowe przeznaczone do instalacji na zewnątrz budynków posiadają zwiększoną klasę odporności, zbudowane są z trwałych i wytrzymałych materiałów, zapewniających długie i bezpieczne działanie.

Panel LED 30x30

Panel LED 30×30 24W Easy Fix to funkcjonalna oprawa świetlna z kompletem akcesoriów montażowych. Nowoczesny panel Led sufitowy natynkowy i panel Led podtynkowy.

Zobacz produkt

Co natomiast w przypadku, jeśli żarówki do oświetlenia ogrodu chcemy zamontować miejscu tradycyjnych żarówek, w starych lampach i oprawach? W tym przypadku, mimo braku przeciwwskazań technicznych skłanialibyśmy się ku ostrożnemu podejściu do tego tematu. Leciwe i zużyte oprawki mogą bowiem nie zapewniać odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla zainstalowanych w nich żarówek. Może się okazać, że wytrzymałość i trwałość żarówek LED zostaną wystawione na potężną próbę i niestety jej nie podołają. Nie straćmy więc zalet żarówek LED na rzecz oczekiwanej oszczędności. Nie pokryje bowiem nam ona konieczności częstszych wymian źródła światła.

Żarówki na zewnątrz domu - żarówki do lamp ogrodowych

Żarówki na zewnątrz domu – żarówki do lamp ogrodowych

Ogród to nie wszystko, zobacz nasze propozycje efektownego oświetlenia zewnętrznego

Żarówki na zewnątrz — czy do dobry wybór?

Czy żarówki na zewnątrz domu to dobry pomysł i na co musimy zwrócić uwagę podczas oświetlania ogrodu i wyborze żarówek? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania i pomóc Państwu w uzyskaniu eleganckiego, nastrojowego oraz ekonomicznego systemu oświetleniowego Państwa ogrodu. O samych lampach ogrodowych pisaliśmy już tutaj. Dziś skupimy się na kwestii wyposażenia ich w żarówki. Ledowe żarówki do lamp ogrodowych posiadają sporo zalet i warto wybrać właśnie to źródło światła do oświetlania naszych ogrodów. Ledy potrafią stworzyć nastrój i odpowiedni klimat w naszym ogrodzie. Szeroki wybór rodzajów żarówek o różnych parametrach świecenia, niedostępny do tej pory przy stosowaniu tradycyjnych żarówek, pozwoli każdemu uzyskać odpowiedni i zamierzony efekt.

Panel LED 30x30

Panel LED 30×30 24W Easy Fix to funkcjonalna oprawa świetlna z kompletem akcesoriów montażowych. Nowoczesny panel Led sufitowy natynkowy i panel Led podtynkowy.

Zobacz produkt

Wybierając dostępne w naszej ofercie żarówki RGB, możemy uzyskać niesamowite efekty świetlne, zarezerwowane do tej pory dla dużych ogrodów botanicznych i parków bogatych miast. Stosując żarówki LED mamy możliwość wyboru żarówek z pojedynczymi diodami, dającymi delikatne światło, uzyskując przez to tajemniczą i dyskretną atmosferę w oświetlonej nimi części ogrodu. Możemy także wybrać mocne żarówki, dając naprawdę silne oświetlenie. Kolejną zaletą żarówek LED jest ich wytrzymałość. W jednakowych warunkach działają one zdecydowanie dłużej od tradycyjnych. Kolejną i być może dla wielu najważniejszą zaletą jest ich energooszczędność. Pozwoli nam ona wygenerować dużo mniejsze rachunki za energię elektryczną, bądź przy podobnych wydatkach oświetlić kilkukrotnie większy teren.

Żarówki na zewnątrz

Żarówki na zewnątrz

Żarówki na zewnątrz domu

Ledy na dobre zagościły w naszych wnętrzach. Jednak bezpieczne wnętrze to nie jedyna lokalizacja ich działania. Ogród także jest miejscem do wykorzystania żarówek wykonanych w technologii LED. Jak widać z wcześniejszej części naszego wpisu żarówki na zewnątrz budynku, powinny jednak być dobrze zabezpieczone poprzez stosowanie odpowiednich opraw przeznaczonych do stosowania na zewnątrz. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się pełnią zalet ledowego oświetlenia. Stosując oprawy dedykowane na zewnątrz, uzyskamy szeroki wachlarz możliwości wyboru odpowiednich dla naszych potrzeb i oczekiwań żarówek. Nasza wykwalifikowana ekipa handlowców i instalatorów chętnie Państwu dopomoże, zarówno przy wyborze samych żarówek, jak i opraw, w których będą mogli Państwo je zainstalować. Zachęcamy więc do kontaktu drogą mailową oraz telefoniczną.

Jakie żarówki do lamp ogrodowych

Jakie żarówki do lamp ogrodowych

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 19 sierpnia 2020