Spis treści

Oświetlenie kuchni – jak rozplanować i rozmieścić

Oświetlenie w kuchni to bardzo ważny element wykończenia każdego domu, czy mieszkania. To właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy bardzo dużo codziennego czasu. To tutaj przygotowujemy posiłki dla siebie i rodziny często również pijemy kawę czy, jeśli posiadamy w niej stół, spożywamy wszystkie posiłki. Odpowiednie oświetlenie kuchni to bardzo ważny aspekt, o który musimy zadbać podczas jej urządzania. Oświetlenie kuchni, jak je rozplanować i rozmieścić? Oświetlenie do kuchni powinno być więc funkcjonalne, ale również interesujące, przytulne i zgodne z obowiązującymi w 2023 roku trendami. 80% kuchni oświetla się za pomocą profili aluminiowych i taśm COB również ciekawym rozwiązaniem będzie wykorzystanie reflektorów punktowych. Mówi się niejednokrotnie, że kuchnia to serce naszego domu. Jest ona miejscem, w którym każdy z nas spędza bardzo dużo czasu. Poszukując rozwiązań dla naszej kuchni, możemy spojrzeć na kilka różnych aspektów. Inaczej bowiem oświetlimy małą kuchnię, inaczej dużą czy taką bez okna. Każda przestrzeń wymaga od nas nieco innego rozwiązania oświetleniowego. Oświetlenie do kuchni powinno być więcej nie tylko eleganckie i doskonale wpasowywać się do stylu naszego wnętrza, ale przede wszystkim musi być na tyle funkcjonalne, aby przy jego świetle móc swobodnie się w niej poruszać, czy przygotowywać jedzenie.

Oświetlenie kuchni – jak rozplanować i rozmieścić

Oświetlenie kuchni – jak rozplanować i rozmieścić

Lampy które najczęściej są wybierane do kuchni: Lampy wiszące, Szynoprzewody, Tuby

Lampa wiszącaLampa wiszącaZobacz produkty
Oświetlenie szynoweOświetlenie szynoweZobacz produkty
Tuby sufitoweTuby sufitoweZobacz produkty

Oświetlenie w kuchni – najpopularniejsze rozwiązania

Oświetlenie w kuchni może być pod różną postacią. Najpopularniejszym rozwiązaniem do oświetlenia kuchni są takie rodzaje światła jak:

 1. Taśma LED COB z nowoczesnym profilem typu C lub profilem typu B. Takie rozwiązanie sprawdzi się w każdej stylowej kuchni.
 2. Modne plafony LED w ciekawych kształtach. Taki rodzaj oświetlenia wpasuje się niemal w każdą aranżację.
 3. Stylowe lampy wiszące są ciekawym i modnym rozwiązaniem. W ostatnim czasie królują wiszące, smukłe lampy w kształcie tuby.
 4. Oprawy typu Downlight są coraz częściej wybieranym sposobem na oświetlenie kuchni.

Światło w kuchni i jego projekt powinniśmy zacząć od najważniejszego oświetlenia ogólnego. Najczęściej do tego celu wybierane są lampy sufitowe wyposażone w zintegrowane źródło światła LED lub przystosowane do montażu w nich żarówek Ledowych. My stawiając na energooszczędne oświetlenie, powinniśmy bardziej skupić się na równomiernym rozmieszczeniu kilku źródeł światła niż stawiać na jedną lampą o dużej mocy świetlnej i wysokim poborze energii. Jeśli nie decydujemy się na jedno centralne źródło światła, do oświetlenia kuchni najlepiej sprawdzają się oprawy halogenowe, plafony LED, czy oprawy typu downlight. Ich ilość oraz moc dobieramy odpowiednio do rozmiarów naszej kuchni.

W przypadku małych i dużych kuchni bardzo interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie wielu źródeł światła o nie dużym poborze energii. Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie nie musimy martwić się o szczelność naszych lamp, a więc wybór mamy naprawdę ogromny.

Do montażu natynkowego polecić możemy:

 • Plafon LED okrągły natynkowy o mocy 6W
 • Czy jego kwadratową odsłonę, czyli plafon LED kwadratowy 6W

Są to propozycję w barwie ciepłej, ale tego typu lampy występują także w wersji neutralnej i zimnej. Mamy więc możliwości wyboru barwy światła, która doskonale wpasuje się do naszego wnętrza, a także będzie na tyle jasna, aby optymalnie i efektywne pracować w kuchni.

Jakie oświetlenie podszafkowe?
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej
PROFIL LED WPUSZCZANY TYP BPROFIL LED WPUSZCZANY TYP BZobacz produkt

W przypadku kiedy chcemy, wpuścić nasze lampy w sufit najlepszym rozwiązaniem będzie satynowa oprawa halogenowa z żarówką GU10 o mocy 5W. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie, które wpasuje się praktycznie do każdego wnętrza. Taki zestaw podłączamy bezpośrednio do prądu o napięciu 230V, więc nie ma potrzeby wykorzystania w nich żadnych zewnętrznych zasilaczy. Ogromną zaletą jest również ogromny wybór, jeżeli chodzi o wersje kolorystyczne opraw. Są one dostępne w przeróżnych kolorach, od chromu zaczynając, po czarnym kończąc.

Możemy zdecydować się także na lampy ze zintegrowanym źródłem światła, czyli oprawy typu Downlight. My w tym przypadku możemy polecić panel podtynkowy Ultra Slim o mocy 12W. Dostępny obecnie w barwie neutralnej i bardzo atrakcyjnej cenie, doskonale sprawdza się w pomieszczeniach kuchennych.

Oświetlenie sufitowe kuchni to nie wszystko, o co warto zadbać w tego rodzaju wnętrzach. Pamiętajmy także o odpowiednim oświetleniu aneksu kuchennego i stołu roboczego. Dobre światło przydaje nam się również do zmywania i sprzątania. Stwórzmy zatem bazę, która oświetli całą kuchnię, nie zapominając o tak ważnych punktach jej wnętrza. Bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem do tego typu oświetlenia jest profil aluminiowy LED. Dostępny jest w wielu rodzajach, więc będziemy mogli go zamontować zarówno natynkowo, jak i podtynkowo. Zastosowanie listwy LED pozwoli nam również swobodnie dobrać jej źródło światła i moc. Wszystko zależy wyłącznie od nas, jakiej mocy taśmy LED do niego wykorzystamy, a także, na jaką barwę światła się zdecydujemy.

W naszym sklepie SMD-LED znajdziesz  oprawy halogenoweplafony LED, a także oprawy typu downlight.

Zobacz więcej z kategorii

Lampy do kuchniZobacz produkty

Oświetlenie LED do kuchni – jakie wybrać?

Oświetlenie LED do kuchni, jakie wybrać? Oświetlenie kuchni pełni rolę nie tylko dekoracyjną, ale także praktyczną. Do kuchni najlepiej wybrać oświetlenie LED, doskonale sprawdzi się oprawka halogenowa MONI LED C 5W. Nasze oświetlenie kuchni możemy wybierać wśród wielu różnych rozwiązań. Zastosować możemy zarówno standardowe żyrandole, lampy zwieszany, oprawy sufitowe, czy żarówki z oprawami halogenowymi. Idealnie sprawdzą się również taśmy LED z profilami. Profil typu Z doskonale ukryje taśmę LED w dyskretny sposób i ochroni ją przed przegrzaniem. Profil narożnikowe LED typu C wspaniale sprawdzą się do jeśli zależy nam na niestandardowym oświetleniu. Za pomocą profilu typu C sprawimy, że nasza taśma LED będzie świeciła pod kątem 45 stopni nadając niepowtarzalny wygląd naszej kuchni. W zależności od wybranych przez nas produktów będziemy mogli umieścić je w centralnej części naszego wnętrza lub równomiernie je rozmieścić po całym suficie. Wielkość naszej kuchni będzie miało również ogromne znacznie, w wyborze odpowiedniego oświetlenia W zależności od wielkości pomieszczenia powinniśmy dobrać odpowiednią ilość lumenów kąt świecenia, czy miejsce montażu naszego nowoczesnego oświetlenia. Zapewnimy sobie w ten sposób równomiernie jasne i rozchodzące światło w kuchni. Wybór rodzaju oświetlenia kuchni zależy także od naszych możliwości i rodzaju montażu.

Oprawy sufitowe halogenowe montujemy podtynkowo, więc niezbędne jest tu stworzenie niezbędnej bazy. Plafony możemy zainstalować zarówno podtynkowo, jak i natynkowo więc mamy większe możliwości ich zastosowania. Wybierajmy więc technologię LED, która pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko energię elektryczną, ale także pozwoli dobrać nam oświetlenie do kuchni, które sprosta także naszym wymaganiom wizualnym.

Jakie oświetlenie pod szafki?
PROFIL LUMINES - TYP ZPROFIL LUMINES - TYP ZZobacz więcej
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz więcej
OPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - DO ŻARÓWEK LED - OKRĄGŁA, RUCHOMA, ALUMINIUMOPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - DO ŻARÓWEK LED - OKRĄGŁA, RUCHOMA, ALUMINIUMZobacz produkt

Oświetlenie do małej kuchni

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem każdej kuchni, a szczególnie małych, gdzie dobry projekt oświetlenia może wpłynąć na optyczne powiększenie przestrzeni i poprawę funkcjonalności. Oświetlenie do małej kuchni powinno zawierać oświetlenie główne sufitowe, gdyż wiszące lampy mogą zmniejszyć i tak już małe pomieszczenie. Warto też doświetlić kuchnię np. za pomocą taśmy LED SMD 2835. Podstawowe źródło światła w kuchni, które powinno zapewnić dobrze rozproszone i równomierne oświetlenie całej przestrzeni. Możesz wybrać klosze o minimalistycznym designie, aby nie przytłaczały wnętrza. Lampki sufitowe umieszczone bezpośrednio nad blatem kuchennym zapewnią dodatkowe światło do pracy w trudnych warunkach, takich jak krojenie i gotowanie. Oświetlenie punktowe można również zainstalować pod szafkami nad blatem. Technologia LED jest bardzo skuteczna i energooszczędna. Jako oświetlenie do małej kuchni doskonale sprawdzi się modne oczko sufitowe TICO IP44 przystosowane do żarówki GU10. Jej modny, okrągły wygląd oraz niewychodząca z mody kolorystyka sprawią, że Twoja kuchni zyska blasku. Warto wziąć pod uwagę również białą kwadratową lampę ROBIN LED D o maksymalnej mocy 540 lumenów. Nada naszej kuchni modny i zarazem estetyczny wygląd. Możesz wykorzystać taśmę LED lub podświetlenie LED pod szafkami kuchennymi, aby dodać kuchni nie tylko praktyczne, ale także dekoracyjne oświetlenie. Duże lustro odbijające światło z lampy sufitowej może pomóc optycznie powiększyć kuchnię i rozproszyć światło w całym pomieszczeniu. Jasne kolory ścian odbijają światło, co pomaga optycznie powiększyć przestrzeń. Jasne odcienie bieli, szarości, beżu czy pastele są idealne do małych kuchni. Lustrzane fronty szafek również odbijają światło, co wpływa na optyczne powiększenie kuchni. Pamiętaj, że oświetlenie powinno być dostosowane do stylu i aranżacji kuchni, a także do Twoich indywidualnych potrzeb.

Oświetlenie do małej kuchni
OCZKO SUFITOWE TICO IP44 - CHROMOCZKO SUFITOWE TICO IP44 - CHROMZobacz produkt
BIAŁA KWADRATOWA LAMPA LED ROBIN LED D 6W 4000KBIAŁA KWADRATOWA LAMPA LED ROBIN LED D 6W 4000KZobacz produkt

Zastanawiasz się nad zakupem  reflektorów punktówych? A może interesuje Cię plafon LED kwadratowy 6W lub  profil aluminiowy LED? Zapoznaj się z naszą ofertą!

Oświetlenie w kuchni klasycznej

Jakie powinno być oświetlenie w kuchni klasycznej? W klasycznej kuchni oświetlenie powinno być eleganckie, stylowe i funkcjonalne. W kuchni klasycznej warto zastosować taki rodzaj oświetlenia jak np.:

 1. Klasyczne i proste  żyrandole, jak na przykład lampa wisząca B04 Węgiel Kamienny LML0B04
 2. Kinkiety w uniwersalnych kolorach – idealnie sprawdzi się kinkiet K-8038W z serii MORENO

Żyrandole są klasycznym elementem wystroju wnętrz, a w kuchniach klasycznych stanowią doskonałe źródło światła. Możesz wybrać żyrandol z kryształami lub miedziany, aby dodać pomieszczeniu elegancji. Kinkiety to idealne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz dodatkowego oświetlenia punktowego do pracy przy blacie kuchennym. Kinkiety klasyczne z miedzi lub mosiądzu pasują do stylu klasycznej kuchni. Oświetlenie LED pod szafkami kuchennymi to doskonałe źródło światła, które dodaje elegancji i stylu do klasycznej kuchni. Możesz wybrać oświetlenie LED w ciepłych kolorach, aby uzyskać przyjemny klimat. Klasyczne lampy stołowe to doskonały sposób na dodanie elegancji i stylu do kuchni. Możesz wybrać lampę z mosiądzu lub miedzi, aby idealnie pasowała do aranżacji kuchni. W klasycznej kuchni ściany powinny być w jasnych kolorach, co pozwala na odbicie światła i dodatkowe rozświetlenie wnętrza. Możesz wybrać jasne odcienie bieli, beżu, szarości lub pasteli. Pamiętaj, aby oświetlenie było funkcjonalne i dopasowane do Twojego stylu i potrzeb.

Oświetlenie w kuchni klasycznej
KINKIET K-8038W-1 Z SERII MORENOKINKIET K-8038W-1 Z SERII MORENOZobacz produkt
LOFT METAL LINE - B04 WĘGIEL KAMIENNY LAMPA WISZĄCA KOLOROWE KABLELOFT METAL LINE - B04 WĘGIEL KAMIENNY LAMPA WISZĄCA KOLOROWE KABLEZobacz produkt

Oświetlenie do kuchni na sufit

Jakie oświetlenie do kuchni na sufit możemy wybrać? Oświetlenie sufitowe to podstawowe źródło światła w kuchni i powinno być odpowiednio dobrane do wielkości i stylu wnętrza. Doskonale sprawdzą się:

 1. Modna lampa sufitowa PAPIKO o podwyższonej klasie szczelności IP65. Lampa posiada uniwersalny czarny kolor i odnajdzie się w każdej aranżacji.
 2. Lampa wisząca RING 4080 z pilotem to nowoczesny sposób na oświetlenie do kuchni na sufit. Jej biały kolor i ciekawy kształt sprawiają, że jest to oświetlenie doskonałe do modnej kuchni.

Wspaniale sprawdzą się także plafony. Plafon to oświetlenie sufitowe, które zapewnia dobrze rozproszone i równomierne oświetlenie całego pomieszczenia. Możesz wybrać plafon w klasycznym stylu lub bardziej nowoczesnym. Lampy halogenowe to doskonałe źródło światła do kuchni, które zapewnia dobrze rozproszone światło. Możesz wybrać lampy halogenowe z regulacją natężenia światła, aby dostosować światło do indywidualnych potrzeb. Oświetlenie LED to energooszczędne i funkcjonalne źródło światła do kuchni. Możesz wybrać taśmę LED lub panele LED na suficie, aby dodać kuchni nowoczesnego stylu. Lampy sufitowe z abażurem to doskonały sposób na dodanie elegancji i stylu do kuchni. Możesz wybrać lampę z abażurem w klasycznym stylu lub w nowoczesnym designie.

Oświetlenie do kuchni na sufit
LAMPA WISZĄCA RING 4080 114W LED + PILOTLAMPA WISZĄCA RING 4080 114W LED + PILOTZobacz produkt
MODNA LAMPA SUFITOWA PAPIKO IP65 BKMODNA LAMPA SUFITOWA PAPIKO IP65 BK AZ4216Zobacz produkt

Panel podtynkowy Ultra Slim o mocy 12WPlafon LED okrągły natynkowy o mocy 6W, a także Satynowa oprawa halogenowa z żarówką GU10 o mocy 5W – znajdziesz je w naszym asortymencie!

Pomysł oświetlenie w kuchni

Oświetlenie w kuchni powinno być funkcjonalne i estetyczne, zapewniając odpowiednie warunki do pracy i spędzania czasu w tym pomieszczeniu. Jaki jest najlepszy pomysł na oświetlenie w kuchni? Doskonałym pomysłem na oświetlenie w kuchni jest zastosowanie taśmy LEC COB z profilem RETO, czyli jeden z najmodniejszych pomysłów na 2023 rok. Idealnie sprawdzi się również wszelkiego rodzaju oświetlenie punktowe, a także lampy wiszące w ciekawych kształtach. Oświetlenie punktowe, takie jak lampy wiszące nad wyspą kuchenną lub oświetlenie pod szafkami, zapewniają odpowiednie warunki do pracy na blacie kuchennym, gdzie potrzebne jest szczególne oświetlenie. Możesz wybrać punktowe oświetlenie LED lub halogenowe. Oświetlenie sufitowe, takie jak żyrandole, plafony lub panele LED, zapewniają ogólne oświetlenie pomieszczenia. Możesz wybrać oświetlenie sufitowe, które pasuje do stylu Twojej kuchni, a także dostosować jasność światła do swoich indywidualnych potrzeb. Oświetlenie akcentujące, takie jak lampy stołowe lub kinkiety, dodają kuchni charakteru i stylu. Możesz wybrać lampy z miedzi, mosiądzu lub klasyczne lampy stołowe, aby dodać kuchni elegancji. Oświetlenie dekoracyjne, takie jak lampy wiszące lub kinkiety z ozdobnymi kloszami, dodają pomieszczeniu stylu i charakteru. Możesz wybrać oświetlenie dekoracyjne, które pasuje do kolorystyki i stylu Twojej kuchni. Oświetlenie naturalne to najlepszy sposób na oświetlenie kuchni. Możesz wykorzystać okna, aby wpuszczać jak najwięcej naturalnego światła do pomieszczenia, a także zainstalować rolety lub żaluzje, aby regulować ilość światła.

Jaką taśmę LED do oświetlenia pod szafką?
PROFIL LED RETOPROFIL LED RETOZobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej

Jakie oświetlenie do kuchni wybrać? – czym się kierować?

Jakie oświetlenie do kuchni wybrać? Czym się kierować? Wspaniale sprawdzi się oprawka halogenowa MONI LED C. Jednak przy wyborze oświetlenia do kuchni warto kierować się kilkoma czynnikami:

 1. Funkcjonalność – oświetlenie kuchni powinno zapewniać wystarczającą ilość światła, aby ułatwić wykonywanie codziennych zadań kuchennych, takich jak gotowanie, krojenie i mycie naczyń. Należy zwrócić uwagę na to, aby oświetlenie było równomiernie rozprowadzone w całej kuchni, a także na oświetlenie punktowe, które skupia się na określonych obszarach, takich jak blat kuchenny czy stół jadalny. Doskonałym pomysłem jeśli nie wiemy jakie oświetlenie do kuchni wybrać, będzie zastosowanie taśmy LED COB z nowoczesnym profilem typu H.
 2. Styl kuchni – oświetlenie powinno pasować do stylu kuchni. Jeśli kuchnia ma nowoczesny wystrój, można rozważyć oświetlenie z diodami LED lub reflektorami, natomiast w kuchni w stylu rustykalnym, można użyć lamp wiszących lub żyrandoli.
 3. Kolor ścian i mebli – kolor ścian i mebli w kuchni może wpłynąć na barwę światła, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią barwę światła, która będzie pasować do kolorystyki kuchni. Jeśli kuchnia ma białe lub jasne ściany, można użyć oświetlenia o barwie neutralnej lub zimnej, natomiast w kuchni z ciepłymi kolorami, oświetlenie o barwie ciepłej może wprowadzić przyjemną atmosferę.
 4. Efektywność energetyczna – warto wybierać oświetlenie, które jest energooszczędne i posiada wysoką klasę energetyczną, co pozwoli na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną oraz wpłynie na ekologiczny charakter kuchni.

Podsumowując, wybierając oświetlenie do kuchni warto zwrócić uwagę na funkcjonalność, styl kuchni, kolor ścian i mebli oraz efektywność energetyczną. Każda kuchnia ma swój niepowtarzalny styl i klimat, a oświetlenie ma za zadanie uwypuklić każdą zaletę i ukryć wady aranżacji. Warto więc wybrać oświetlenie do kuchni dopasowane do konkretnego jej stylu.

Jakie oświetlenie do kuchni wybrać_ - czym się kierować?
PROFIL ALUMINIOWY NAROŻNIKOWY DO TAŚM LED LUMINES TYP HPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP HZobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej
OPRAWKA HALOGENOWA, SUFITOWA - HERMETYCZNA IP20 44 - OKRĄGŁA, STAŁA, TŁOCZONA - BIAŁA MATOWAOPRAWKA HALOGENOWA, SUFITOWA - HERMETYCZNA IP20/44 - OKRĄGŁA, STAŁA, ODLEW - BIAŁAZobacz produkt

Prawidłowe oświetlenie kuchni

Prawidłowe oświetlenie kuchni powinno zapewnić odpowiednie warunki do przygotowywania posiłków i spędzania czasu w tym pomieszczeniu, a także pasować do stylu i aranżacji wnętrza. Prawidłowe oświetlenie kuchni powinno posiadać około 600 lx oraz lampy doświetlające. Oświetlenie punktowe, takie jak lampy wiszące nad blatem kuchennym lub oświetlenie podszafkowe, zapewni odpowiednie warunki do pracy na blacie, gdzie potrzebne jest szczególne oświetlenie. Możesz wybrać oświetlenie punktowe LED lub halogenowe. Prawidłowe oświetlenie kuchni musi posiadać oświetlenie główne, w roli którego wspaniale sprawdzi się lampa wisząca VITA WHITE/GOLD o wspaniałym kolorze i ciekawym kształcie. Dodatkowo kuchnia powinna posiadać inne rodzaje oświetlenia, które doświetlą poszczególnie miejsca. Warto wybrać oprawę meblową LED SATYNA ID-1092. Oświetlenie ogólne, takie jak żyrandole, plafony lub panele LED na suficie, zapewni ogólne oświetlenie pomieszczenia. Możesz wybrać oświetlenie ogólne, które pasuje do stylu Twojej kuchni i dostosować jasność światła do swoich indywidualnych potrzeb. Oświetlenie akcentujące, takie jak lampy stołowe lub kinkiety, dodaje kuchni charakteru i stylu. Możesz wybrać lampy z miedzi, mosiądzu lub klasyczne lampy stołowe, aby dodać kuchni elegancji. Oświetlenie dekoracyjne, takie jak lampy wiszące lub kinkiety z ozdobnymi kloszami, a także taśmy LED COB z profilem typu C dodają pomieszczeniu stylu i charakteru. Możesz wybrać oświetlenie dekoracyjne, które pasuje do kolorystyki i stylu Twojej kuchni. Oświetlenie naturalne jest najlepszym sposobem na oświetlenie kuchni. Możesz wykorzystać okna, aby wpuszczać jak najwięcej naturalnego światła do pomieszczenia, a także zainstalować rolety lub żaluzje, aby regulować ilość światła. Ważne jest, aby oświetlenie w kuchni było równomiernie rozłożone, aby nie powstały ciemne zakamarki lub obszary zbyt jasne. Możesz zainstalować kilka źródeł światła na różnych poziomach, aby uzyskać równomierne oświetlenie całej kuchni.

Prawidłowe oświetlenie kuchni
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz więcej
LAMPA WISZĄCA VITA WHITE GOLDLAMPA WISZĄCA VITA WHITE/GOLDZobacz produkt
OPRAWA MEBLOWA LED SATYNA 1,8W 12V DC KWADRATOWA - BIAŁA CIEPŁAOPRAWA MEBLOWA LED SATYNA 1,8W 12V DC KWADRATOWA - BIAŁA CIEPŁAZobacz produkt

Oświetlenie kuchni w bloku

Oświetlenie kuchni w bloku można rozwiązać w różny sposób, w zależności od indywidualnych preferencji i warunków technicznych. Oto kilka sugestii:

 1. Wykorzystaj oświetlenie punktowe: Oświetlenie punktowe, takie jak lampy wiszące nad blatem kuchennym lub oświetlenie podszafkowe, to dobry sposób na uzyskanie odpowiedniego oświetlenia pracy na blacie. Możesz wykorzystać oświetlenie LED lub halogenowe, w zależności od preferencji. Godnym polecenia jest oprawa meblowa LED kwadrat o barwie 4000 K.
 2. Zainstaluj oświetlenie sufitowe: Oświetlenie sufitowe, takie jak żyrandole, plafony lub panele LED, może zapewnić ogólne oświetlenie kuchni. Możesz wybrać modele z wbudowanym regulatorem jasności, aby móc dostosować oświetlenie do swoich potrzeb.
 3. Wykorzystaj oświetlenie podwieszane: Oświetlenie podwieszane, takie jak lampy wiszące nad stołem jadalnym, może dodać kuchni stylu i elegancji. Możesz wybrać modele z kloszami w różnych kolorach i kształtach, aby dopasować oświetlenie do aranżacji kuchni.
 4. Wykorzystaj oświetlenie dekoracyjne: Oświetlenie dekoracyjne, takie jak kinkiety lub taśma LED COB z profilem wpuszczanym typu Z LUMINES-Z1-B, może dodać kuchni charakteru i stylu. Możesz wybrać modele w różnych stylach i kolorach, aby dopasować oświetlenie do swoich preferencji.
 5. Zadbaj o równomierne oświetlenie: Ważne jest, aby oświetlenie w kuchni było równomiernie rozłożone, aby nie powstały ciemne zakamarki lub obszary zbyt jasne. Możesz zainstalować kilka źródeł światła na różnych poziomach, aby uzyskać równomierne oświetlenie całej kuchni.
 6. Wykorzystaj oświetlenie naturalne: Jeśli w kuchni znajdują się okna, warto wykorzystać naturalne światło do oświetlenia pomieszczenia. Możesz zainstalować rolety lub żaluzje, aby móc regulować ilość światła wpuszczanego do kuchni.

Oświetlenie kuchni w bloku można rozwiązać w różne sposoby, dobierając odpowiednie modele lamp i ich rozmieszczenie w zależności od indywidualnych preferencji i warunków technicznych.

Jakie oświetlenie podszafkowe wybrać?
OPRAWA MEBLOWA LED SATYNA 1,8W 12V DC KWADRATOWA - BIAŁA CIEPŁAOPRAWA MEBLOWA LED SATYNA 1,8W 12V DC KWADRATOWA - BIAŁA CIEPŁAZobacz produkt
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej
PROFIL LUMINES - TYP ZPROFIL LUMINES - TYP ZZobacz więcej

Oświetlenie w kuchni sufitowe

Oświetlenie sufitowe w kuchni jest jednym z najpopularniejszych źródeł światła, które zapewnia odpowiednie oświetlenie całej przestrzeni kuchennej. Wspaniale sprawdzi się okrągła tuba MATEO M. Oto kilka wskazówek dotyczących oświetlenia sufitowego w kuchni:

 1. Wybierz typ oświetlenia
 2. Wybierz odpowiednią moc
 3. Zadbaj o element dekoracyjny, pasujący do aranżacji kuchni

W zależności od preferencji i stylu aranżacji kuchni, można wybrać różne typy oświetlenia sufitowego, takie jak żyrandole, plafony, lampy sufitowe, panele LED, itp. Ważne jest, aby dopasować rodzaj oświetlenia do wielkości i kształtu kuchni. Ważne jest, aby oświetlenie sufitowe było równomiernie rozłożone w całej kuchni, aby uniknąć tworzenia ciemnych zakamarków i obszarów zbyt jasnych. Można zastosować oświetlenie sufitowe z wieloma źródłami światła lub wykorzystać kilka lamp sufitowych na różnych poziomach. Moc żarówek zależy od wielkości kuchni oraz od potrzeby uzyskania silnego lub delikatnego światła. Można wybrać żarówki LED lub halogenowe, które zapewnią odpowiednią jasność, a jednocześnie będą energooszczędne. Oświetlenie sufitowe z regulatorem jasności pozwoli na dopasowanie natężenia światła do indywidualnych potrzeb i sytuacji. Regulator jasności można zainstalować w żyrandolu lub użyć oddzielnego przełącznika. Dodaj element dekoracyjny. Oświetlenie sufitowe może stanowić również element dekoracyjny kuchni. Można wybrać modele z kloszami w ciekawych kształtach i kolorach lub zastosować żyrandole z kryształami, które będą ozdobą kuchni.

Oświetlenie blatu kuchennego bez szafek
PROFIL LED NAWIERZCHNIOWY P2-1PROFIL LED NAWIERZCHNIOWY P2-1Zobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej
MODNA LAMPA SUFITOWA PAPIKO IP65 BKMODNA LAMPA SUFITOWA PAPIKO IP65 BKZobacz produkt

Oświetlenie nad wyspą w kuchni

Oświetlenie nad wyspą w kuchni jest ważnym elementem, który pozwala na dobrą widoczność podczas przygotowywania posiłków. Wyspa kuchenna jest często umieszczana w centralnym punkcie kuchni i służy jako dodatkowa powierzchnia robocza. Jako oświetlenie nad wyspą w kuchni sprawdzi się lampa wisząca VITA BLACK/GOLD przystosowana do żarówki E27 oraz oprawka CARO SQUARE BLACK. Jako jedną z najczęściej stosowanych opcji jest zawieszenie jednego lub kilku żyrandoli nad wyspą. To rozwiązanie jest praktyczne i estetyczne, umożliwiając jednocześnie regulację natężenia światła w zależności od potrzeb. Wbudowane oświetlenie LED – bardzo popularnym rozwiązaniem jest zainstalowanie wbudowanego oświetlenia LED. Oświetlenie to jest nie tylko energooszczędne, ale także umożliwia dostosowanie natężenia światła do indywidualnych potrzeb. Wbudowane oświetlenie może być również zintegrowane z systemem inteligentnego domu, co umożliwia zdalne sterowanie oświetleniem. Kinkiety są również popularnym rozwiązaniem dla oświetlenia nad wyspą. Zazwyczaj są one zamontowane na ścianie za wyspą, dzięki czemu zapewniają dodatkowe światło bez blokowania przestrzeni roboczej. Podświetlenie to opcja, która może nadać kuchni nowoczesny wygląd. Podświetlenie może być zainstalowane pod wyspą lub nad nią, a także wewnątrz szafek. Ten typ oświetlenia jest idealny dla tych, którzy szukają dodatkowej atmosfery. Podsumowując, wybór oświetlenia nad wyspą w kuchni zależy od indywidualnych preferencji. Ważne jest, aby oświetlenie było dostosowane do indywidualnych potrzeb i zapewniało odpowiednie oświetlenie w czasie przygotowywania posiłków.

Oświetlenie nad wyspą w kuchni
LAMPA WISZĄCA VITA BLACK/GOLDLAMPA WISZĄCA VITA BLACK/GOLDZobacz produkt
OPRAWKA CARO SQUARE BLACKOPRAWKA CARO SQUARE BLACKZobacz produkt

Nowoczesne oświetlenie kuchni

Nowoczesne oświetlenie kuchni to przede wszystkim oświetlenie w technologii LED, a najpopularniejsze z nich to:

 1. Lampy wiszące – takie jak żyrandol Soft Light Chandelier Diametro o barwie światła 3000 K.
 2. Taśmy LED z profilami – wspaniale sprawdzi się taśma LED COB z profilem INSO.

Oświetlenie podszafkowe to także idealne rozwiązanie, aby oświetlić powierzchnię roboczą i zapobiec cieniom. Oświetlenie to jest zazwyczaj wykonane w technologii LED i jest bardzo energooszczędne. Oświetlenie wiszące to stylowe i funkcjonalne rozwiązanie, które może być umieszczone nad stołem lub wyspą kuchenną. Istnieje wiele stylów i kształtów, aby dopasować się do każdej kuchni. Oświetlenie sufitowe jest idealne do oświetlenia całej kuchni. W nowoczesnych kuchniach coraz częściej stosuje się oświetlenie punktowe, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Oświetlenie akcentujące to opcja, która może nadać kuchni stylowy wygląd. Może to być oświetlenie LED wewnątrz szafek lub półek, które podkreśla wyjątkowe elementy wystroju kuchni. Coraz więcej kuchni jest wyposażonych w inteligentne systemy oświetlenia, które umożliwiają zdalne sterowanie oświetleniem za pomocą smartfona lub tabletu. Możliwe jest także dostosowanie natężenia światła do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Nowoczesne oświetlenie kuchni
PROFIL LED INSOPROFIL LED INSOZobacz więcej
ŻYRANDOL SOFT LIGHT CHANDELIER DIAMETRO 40 VT-40-1 3000K V-TACŻYRANDOL SOFT LIGHT CHANDELIER DIAMETRO 40WZobacz produkt
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej

Jak rozmieścić oświetlenie w kuchni

Rozmieszczenie oświetlenia w kuchni zależy od wielu czynników, takich jak wielkość pomieszczenia, układ mebli kuchennych, styl wystroju oraz funkcje, jakie pełni pomieszczenie. Niemniej jednak, istnieje kilka ogólnych wskazówek, które pomogą rozmieścić oświetlenie w kuchni w sposób funkcjonalny i estetyczny. Jak rozmieścić oświetlenie w kuchni?Przedstawiamy pomysł na rozmieszczenie oświetlenia w kuchni w nowoczesnych domach:

 1. Oświetlenie ogólne: Oświetlenie ogólne powinno być równomiernie rozmieszczone na suficie, aby zapewnić równomierne oświetlenie całej kuchni. Można zastosować plafony, halogeny, kinkiety lub listwy LED, w zależności od indywidualnych preferencji.
 2. Oświetlenie punktowe: Oświetlenie punktowe, takie jak lampy naścienne, halogeny lub kinkiety, powinno być zainstalowane nad miejscami pracy, takimi jak stół kuchenny, blat kuchenny lub wyspa. Oświetlenie punktowe zapewni dodatkowe źródło światła w tych miejscach, co ułatwi pracę i zwiększy bezpieczeństwo podczas gotowania.
 3. Oświetlenie podszafkowe: Oświetlenie podszafkowe jest bardzo przydatne przy robieniu jedzenia i myciu naczyń. Zainstalowane pod szafkami, oświetlenie to skierowane jest bezpośrednio na powierzchnię roboczą, co ułatwia wykonywanie precyzyjnych czynności, jak np. krojenie warzyw.
 4. Oświetlenie wiszące: Oświetlenie wiszące, takie jak lampy sufitowe lub żyrandole, są świetnym sposobem na dodanie stylu i elegancji do kuchni. Najlepiej rozmieścić je nad stołem jadalnym lub przy kuchennej wyspie, aby stworzyć punkt centralny i podkreślić charakter pomieszczenia.
 5. Oświetlenie akcentujące: Oświetlenie akcentujące, takie jak diody LED, można umieścić pod szafkami lub nad półkami, aby stworzyć przytulny nastrój w kuchni. Można też zastosować oświetlenie akcentujące, aby podkreślić elementy dekoracyjne w kuchni, takie jak płytki ścienne lub fronty szafek.
Jak rozmieścić oświetlenie w kuchni?

Jak rozmieścić oświetlenie w kuchni?

Podsumowując, rozmieszczenie oświetlenia w kuchni powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji, jak również do funkcjonalności i estetyki pomieszczenia. Oświetlenie ogólne powinno zapewnić równomierne oświetlenie całej kuchni, natomiast pozostałe rodzaje oświetlenia muszą zapewnić odpowiednie doświetlenie w ważnych i trudno dostępnych miejscach.

Jakie oświetlenie LED do kuchni

Jakie oświetlenie LED do kuchni będzie najlepsze? Oto typy oświetlenia LED, które są w ostatnim czasie najczęściej wybieranym rodzajem oświetlenia:

 1. Oprawy sufitowe – warto wybrać oprawę sufitową AIGOSTAR w modnym kwadratowym kształcie. Przystosowana jest do żarówek na gwint GU10 oraz MR16.
 2. Tuby sufitowe – biała okrągła tuba sufitowa MATEO M to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie prostotę.

Oświetlenie LED do kuchni dostępne jest w wielu wariantach. Idealnie sprawdzi się niemal każda forma takiego oświetlenia. Jak już wspomnieliśmy oświetlenie sufitowe jest niezwykle często wybierane, godnym polecenia produktem jest oprawa sufitowa halogenowa o kodzie 244810. Podsiada okrągły, wiecznie modny kształt i sprawdzi się jako oświetlenie LED do kuchni. Warto wspomnieć także o białym okrągłym plafonie 12W DOME LIGHT, który wspaniale oświetli każda kuchnię nowoczesnych domów i mieszkań. Oświetlenie LED do kuchni to nie tylko oświetlenie sufitowe. Taśma LED jest idealna do podświetlania półek, blatów kuchennych i szafek. Taśma LED jest bardzo elastyczna i łatwo ją dopasować do kształtu mebli, a także umożliwia regulację jasności i koloru światła. Taśma LED zużywa niewiele energii i jest trwała, co sprawia, że ​​jest idealna do regularnego użytku w kuchni. Lampy wiszące z diodami LED są idealne do oświetlania wyspy lub stołu w kuchni. Są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, co umożliwia łatwe dopasowanie do stylu kuchni. W porównaniu do tradycyjnych żyrandoli, lampy LED są bardziej energooszczędne i trwałe, a także oferują większą kontrolę nad jasnością i kolorami światła. We wszystkich przypadkach warto zwrócić uwagę na moc i barwę światła, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie i atmosferę w kuchni. Jeśli szukasz pomysłu na oświetlenie blatu kuchennego zapraszamy na bloga tu znajdziesz 10 sposobów o których musisz wiedzieć.

Jakie oświetlenie LED do kuchni
OPRAWA SUFITOWA, HALOGENOWA AIGOSTAR - KWADRATOWA, STAŁA, STOP CYNKUSTAL - SATYNAOPRAWA SUFITOWA, HALOGENOWA AIGOSTAR - KWADRATOWA, STAŁA, STOP CYNKUSTAL - SATYNA Zobacz produkt
OPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - DO ŻARÓWEK LED - OKRĄGŁA, RUCHOMA, ALUMINIUM - SREBRNA SZCZOTKOWANAOPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - DO ŻARÓWEK LED - OKRĄGŁA, RUCHOMA, ALUMINIUM - SREBRNA SZCZOTKOWANAZobacz produkt
BIAŁY OKRĄGŁY PLAFON 12W LED DOME LIGHT-230MM WITH MILKY COVER CCT3IN1-ROUNDBIAŁY OKRĄGŁY PLAFON 12W LED DOME LIGHT-230MMZobacz produkt
BIAŁA OKRĄGŁA TUBA SUFITOWA MATEO MBIAŁA OKRĄGŁA TUBA SUFITOWA MATEO MZobacz produkt

Jakie oświetlenie do kuchni ciepłe czy zimne?

Jakie oświetlenie do kuchni ciepłe czy zimne? Wybór ciepłego lub zimnego oświetlenia do kuchni zależy głównie od preferencji estetycznych oraz sposobu użytkowania pomieszczenia. W kuchni doskonale sprawdzi się barwa neutralna 4000K. Oświetlenie ciepłe charakteryzuje się cieplejszym, żółtym lub pomarańczowym odcieniem światła. Jest bardziej przytulne i stwarza ciepły, relaksujący nastrój. Oświetlenie ciepłe jest często stosowane w kuchniach, ponieważ pomaga w tworzeniu przyjemnej atmosfery, szczególnie przy jedzeniu lub przygotowywaniu posiłków w porze wieczornej. Dodatkowo, oświetlenie ciepłe może zniwelować surowość niektórych białych kuchni, wprowadzając do nich bardziej przyjazną atmosferę. Oświetlenie zimne charakteryzuje się bardziej niebieskim lub białym odcieniem światła. Jest ono bardziej neutralne i energiczne, co jest korzystne, gdy potrzebujemy wydajnie pracować w kuchni, np. przy myciu naczyń lub krojeniu warzyw. Oświetlenie zimne może być również stosowane w kuchniach, które mają ciemne kolory lub dużo naturalnego światła, ponieważ pomaga w wydobyciu naturalnego koloru z tych elementów wystroju.

Warto podkreślić, że dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie oświetlenia, które umożliwia regulację temperatury barwowej, co pozwala na dopasowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb i sytuacji. Na przykład, ciepłe światło może być stosowane w porze wieczornej lub podczas romantycznego kolacji, a zimne światło w porze porannej lub w ciągu dnia podczas prac kuchennych.

Jakie oświetlenie do kuchni ciepłe czy zimne?

Jakie oświetlenie do kuchni ciepłe czy zimne?

Jak dobrze oświetlić kuchnię?

Dobre oświetlenie kuchni jest ważne zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Jak dobrze oświetlić kuchnię? Godnym polecenia oświetleniem do kuchni jest lampa PAPIKO IP65. Oto kilka porad dotyczących tego, jak dobrze oświetlić kuchnię:

 1. Zastosuj więcej niż jedno źródło światła
 2. Zastosuj  energooszczędne oświetlenie LED
 3. Wykorzystaj naturalne światło

Stwórz warstwy światła. Kuchnia powinna mieć co najmniej trzy rodzaje oświetlenia: ogólne, zadaniowe i dekoracyjne. Oświetlenie ogólne powinno zapewnić równomierne oświetlenie całej kuchni, zadaniowe – koncentruje się na określonych strefach, takich jak blat kuchenny czy zlew, a oświetlenie dekoracyjne – dodaje elementu stylowego, np. kinkiety lub lampy wiszące. Umieść oświetlenie zadaniowe w odpowiednich miejscach. Oświetlenie zadaniowe powinno być umieszczone w miejscach, w których potrzebujemy dobrej widoczności, takich jak blat kuchenny, zlew czy stół. Najlepiej stosować źródła światła umieszczone bezpośrednio nad tymi strefami. Źródła światła LED są energooszczędne i trwałe.

Zobacz więcej z kategorii

Plafony do kuchniZobacz produkty

Mogą być stosowane zarówno w oświetleniu ogólnym, jak i zadaniowym. Jeśli kuchnia ma okno, warto wykorzystać naturalne światło. Można to osiągnąć poprzez umieszczenie blatu kuchennego w pobliżu okna lub zamontowanie wiszącej lampy przy oknie. Zwróć uwagę na kolor światła. Kolor światła może wpłynąć na wygląd kuchni. Oświetlenie ciepłe będzie miało bardziej przytulny i relaksujący efekt, podczas gdy oświetlenie zimne może wprowadzić do kuchni bardziej energiczny klimat. Ostatni, ale nie mniej ważny punkt to zwrócenie uwagi na design kuchni i dobór odpowiedniego stylu lamp. Można postawić na minimalistyczne formy lamp, klasyczne kinkiety lub na przykład na modne oświetlenie z rurami przemysłowymi. Pamiętaj, że kuchnia to miejsce, w którym spędza się wiele czasu i ważne jest, aby zapewnić w niej odpowiednie oświetlenie, które pozwoli na łatwe i bezpieczne przygotowywanie posiłków, a jednocześnie będzie dobrze wyglądać.

Oświetlenie blatu kuchennego przy oknie
MODNA LAMPA SUFITOWA PAPIKO IP65 BKMODNA LAMPA SUFITOWA PAPIKO IP65 BKZobacz produkt
PROFIL LUMINES - TYP ZPROFIL LUMINES - TYP ZZobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej

Oświetlenie kuchni inspiracje

Na oświetlenie kuchni jest wiele sposobów, dlatego warto zapoznać się z naszymi inspiracjami. Aby kuchnia wyglądała estetycznie i była praktyczna, należy dokładnie przemyśleć zarówno oświetlenie główne, jak i zapewnić funkcję dekoracyjną, która wpasuje się w estetykę wnętrza. Jakie oświetlenie kuchni wybrać? Nasze inspiracje:

 1. Zastosuj panel LED line Easy Fix AURA w modnym okrągłym kształcie i białym kolorze. Użyj go jako oświetlenie główne.
 2. Oczko halogenowe okrągłe OH34 wspaniale sprawdzi się w każdej modnej kuchni jako doświetlenie.
 3. Użycie oprawy meblowej kwadratowej ID-1501 to doskonały sposób na doświetlenie mebli w kuchni.

Mamy dużo szczęścia, kiedy w naszej kuchni znajduje się dużo okien, które dostarczają nam ogromne ilości światła słonecznego. Jednak nie jest to regułą. Jeśli nasza kuchnia nie ma żadnego okna to jej światło pracować praktycznie przez dzień. W takich przypadkach warto zadbać o oświetlenie kuchni, które jest przystosowane do dłuższej pracy i nie zużywa się zbyt szybko. Najlepiej zastosować więc kilka różnych źródeł światła. Oświetlenie główne na całe pomieszczenie i kierunkowe doświetlające konkretną przestrzeń. Zastosowanie mieszanego oświetlenia pozwoli na optymalne doświetlenie przestrzeni, która jest nam aktualnie potrzebna. Takie światło w kuchni pozwoli nam również uniknąć konieczności rozświetlania za każdym razem całego wnętrza. Delikatne światło przyda nam się w nocy czy o poranku. Dzięki niemu nie pobudzimy reszty domowników. Natomiast w czasie przygotowywania obiadów, czy kolacji możemy uruchomić wszystkie światła zarówno to główne, jak i doświetlające blaty robocze, czy aneks kuchenny.

Oświetlenie kuchni inspiracje
PANEL LED LINE EASY FIX AURA OKRĄGŁY 18W 1650LM 4000K BIAŁA DZIENNA ŚCIEMNIALNYPANEL LED LINE EASY FIX AURA OKRĄGŁY 18W 1650LM 4000KZobacz produkt
OPRAWA MEBLOWA LED KWADRAT 2W 4000K CZARNAOPRAWA MEBLOWA LED KWADRAT 2W 4000K CZARNAZobacz produkt
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej
OCZKO HALOGENOWE OKRĄGŁE OH34 CHROMOCZKO HALOGENOWE OKRĄGŁE OH34 CHROMZobacz produkt

Światło do kuchni – jego moc i barwa światła

Od tego, na jakie oświetlenie do kuchni się zdecydujemy ogromny wpływ, będzie miała kolorystyka wnętrza, ale także barwa światła, którą osobiście preferujemy najbardziej. Obecnie do wyboru mamy szeroki wachlarz temperatury barwy, zaczynając już od około 2000K (bardzo ciepłego światła) aż do 11000K (zimnego światła). Jest to najpopularniejszy przedział, który spotkamy obecnie najczęściej w domach, biurach, czy sklepach lub galeriach. Światło do kuchni powinno być neutralne (4000K), dzięki czemu mamy doskonałą widoczność podczas gotowania. Światło w kuchni najczęściej jest ciepłe, dlatego, że właśnie do tej barwy światła jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni ze względu na tradycyjne oświetlenie. To właśnie o tej barwie najczęściej spotkamy żarówki w żyrandolach, źródła światła w oprawach halogenowych, czy linie świetlne podświetlające nasz aneks kuchenny. Coraz częściej spotkać możemy się także z barwą neutralną, którą obecnie najczęściej stosuje się w biurach, czy salach sprzedażowych. Jak sama nazwa wskazuje, jest to kolor światła zbliżony do światła słonecznego, dlatego właśnie przy nim nasze produkty wyglądają najbardziej naturalnie. Barwa zimna jest używana najrzadziej i spotkać ją możemy przede wszystkim we wnętrzach ludzi lubiących typowo chłodne oświetlenie. Najczęściej wybierane jest ona do szpitali, a nikt z nas przecież za tego rodzaju światłem nie przepada. Najlepiej więc ten kolor oświetlenia wybierać jedynie dla dekoracji i kontrastu z głównym źródłem światła.

Oświetlenie blatu w kuchni - jaka barwa światła?
TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 3000 +/-100K / 95LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11WZobacz produkt
Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11WZobacz produkt
TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 6000 +/-100K / 100LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W Zobacz produkt
Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11WZobacz produkt
zestaw-pilot-sterownik-mono-12v-24vdc-12a-fut036saZESTAW PILOT + STEROWNIK MONO 12V-24VDCZobacz produkt
ZASILACZ LED NAPIĘCIOWY 24V 36WZASILACZ LED NAPIĘCIOWY 24V 36WZobacz produkt

Jakie oświetlenie do kuchni?

Jakie oświetlenie do kuchni wybrać? Najlepszym oświetleniem do kuchni w 2023 roku może być taśma LED COB z profilem INSILEDA oraz modny kinkiet z serii DOPIK K-4439Dobrze oświetlona kuchnia powinna mieć ok. 1000 luksów przy blacie. Każda ze stref powinna być zapalana osobno. Stref powinno być minimum trzy: oświetlenie główne, dekoracyjne i oświetlenie nad stołem. Oświetlenie w kuchni to bardzo ważny element wykończenia każdego domu, czy mieszkania. To właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy bardzo dużo codziennego czasu. To tutaj przygotowujemy posiłki dla siebie i rodziny często również pijemy kawę czy, jeśli posiadamy w niej stół, spożywamy wszystkie posiłki. Jednym z ważnych aspektów, na jakie warto zwrócić uwagę, gdy zastanawiamy się jakie oświetlenie do kuchni wybrać jest fakt, że oświetlenie do kuchni powinno być rozproszone. Światło, które odbija się od sufitu oświetlając całą kuchnię, niweluje rzucanie cienia na ściany. Kuchnia powinna być wyposażona w oświetlenie główne o natężeniu ok. 300 lx, dlatego oświetlenie LED jest dobrym pomysłem. W przypadku oświetlenia blatów roboczych wartość ta powinna być równa około 1000 do 1700 lx. Miejsca takie jak zlewozmywak, blaty robocze, czy kuchnia, czyli te miejsca służące nam do pracy np. z nożem wymagają większego natężenia światła.

Odpowiednie oświetlenie kuchni to bardzo ważny aspekt, o który musimy zadbać podczas jej urządzania. Do oświetlenia kuchni wspaniale sprawdzi się także czarna tuba okrągła BROSS 1. Oświetlenie do kuchni powinno być więc funkcjonalne, ale również interesujące i przytulne. Ciekawym rozwiązaniem będzie wykorzystanie reflektorów punktowych. Mówi się niejednokrotnie, że kuchnia to serce naszego domu. Jest ona miejscem, w którym każdy z nas spędza bardzo dużo czasu.

Poszukując rozwiązań dla naszej kuchni, możemy spojrzeć na kilka różnych aspektów. Inaczej bowiem oświetlimy małą kuchnię, inaczej dużą czy taką bez okna. Każda przestrzeń wymaga od nas nieco innego rozwiązania oświetleniowego. Oświetlenie do kuchni powinno być więcej nie tylko eleganckie i doskonale wpasowywać się do stylu naszego wnętrza, ale przede wszystkim musi być na tyle funkcjonalne, aby przy jego świetle móc swobodnie się w niej poruszać, czy przygotowywać jedzenie.

Jakie oświetlenie do kuchni
CZARNA TUBA SUFITOWA OKRĄGŁA BROSS 1CZARNA TUBA SUFITOWA OKRĄGŁA BROSS 1Zobacz produkt
KINKIET GÓRA DÓŁ CZARNY K-4439 Z SERII DOPIK 2XGU10KINKIET GÓRA DÓŁ CZARNY K-4439 Z SERII DOPIK 2XGU10Zobacz produkt
profil-led-insiledaPROFIL LED INSILEDAZobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej

Nasze oświetlenie kuchni możemy wybierać wśród wielu różnych rozwiązań. Zastosować możemy zarówno standardowe żyrandole, lampy zwieszany, oprawy sufitowe, czy żarówki LED. W zależności od wybranych przez nas produktów będziemy mogli umieścić je w centralnej części naszego wnętrza lub równomiernie je rozmieścić po całym suficie. Wielkość naszej kuchni będzie miało również ogromne znacznie, w wyborze odpowiedniego oświetlenia. W zależności od wielkości pomieszczenia powinniśmy dobrać odpowiednią ilość lumenów kąt świecenia, czy miejsce montażu naszego nowoczesnego oświetlenia. Zapewnimy sobie w ten sposób równomiernie jasne i rozchodzące światło w kuchni. Wybór rodzaju oświetlenia kuchni zależy także od naszych możliwości i rodzaju montażu. Posiadając dużą kuchnię możemy pozwolić sobie na oświetlenie takie jak lampa wisząca. Nie tylko wygląda niezwykle modnie i nada charakteru całemu pomieszczeniu, ale też idealnie oświetli pokój. Innym typem lamp do kuchni są technologie LED. Oprawy sufitowe halogenowe montujemy podtynkowo, więc niezbędne jest tu stworzenie niezbędnej bazy. Plafony do kuchni możemy zainstalować zarówno podtynkowo, jak i natynkowo więc mamy większe możliwości ich zastosowania. Wybierajmy więc technologię LED, która pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko energię elektryczną, ale także pozwoli dobrać nam oświetlenie do kuchni, które sprosta także naszym wymaganiom wizualnym.

Żarówki LEDlampa wiszącaplafony do kuchni – wszystko to znajdziesz w naszym sklepie!

Jak zamontować oświetlenie pod szafki w kuchni?

Oświetlenie pod szafki w kuchni możemy zamontować na różne sposoby. Pierwszy sposób to montaż profilu do szafek za pomocą 3 uchwytów. Drugi sposób to montaż bez uchwytów bezpośrednio czterema wkrętami do szafki. Możesz użyć także specjalnej taśmy dwustronnej. Zanim zamontujesz oświetlenie szafkowe, musisz stworzyć lub upewnić się, że posiadasz odpowiednią instalację elektryczną. W zależności od wybranego systemu powinieneś posiadać gniazdo zasilające lub włącznik, dzięki któremu dostarczysz prąd elektryczny do taśmy. Jeśli od strony technicznej wszystko jest na swoim miejscu, możesz przejść do montażu taśm LED. Do taśm LED doskonale sprawdzi się profil A, Profil X, Profil P2-1, czy P3-1. Jeśli chcesz zamontować oświetlenie pod szafki w kuchni, za pomocą taśmy dwustronnej, taśmę LED przyklejamy do profilu aluminiowego. Następnie profil aluminiowy LED należy przykręcić do szafek. Co pewien odcinek taśmy znajdują się styki, do których można podłączyć zasilacz. Taśmy LED są dostępne zazwyczaj w długości 5m, jeśli potrzebujemy dłuższego odcinka, możemy je łączyć. Na końcu na profil nałóż klosz, który ochroni elektronikę wewnątrz przed wilgocią, ale również równomiernie rozproszy emitowane światło.

Oświetlenie szafkowe i podszafkowe pojawia się w coraz większej ilości domów i mieszkań nie tylko ze względu na jego funkcjonalność, ale również ze względu na ciekawy i nowoczesny wygląd. Najpopularniejszym rozwiązaniem są taśmy LED, które są łatwe do montażu, a także dostępne w niemal każdej barwie i natężeniu światła. Innym typem, choć o wiele mniej popularnym są świetlówki podszafkowe. Dają one dużą swobodę użytku, jednak nie są tak dyskretne jak inne typy lamp do montażu pod szafkę. Ostatnim i jednocześnie najrzadziej dziś spotykanym typem lamp do montażu pod szafkę są oprawy meblowe. W porównaniu do dwóch poprzednich nie posiadają żadnych zalet, które wyróżniają je na tle konkurencji.

Interesują Cię taśmy ledowe? A może profil aluminiowy? Sprawdź naszą ofertę!

Jak zamontować oświetlenie pod szafki w kuchni?
PROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP APROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP AZobacz więcej
PROFIL LUMINES TYP XPROFIL LUMINES TYP XZobacz więcej
PROFIL LED NAWIERZCHNIOWY P2-1PROFIL LED NAWIERZCHNIOWY P2-1Zobacz więcej
PROFIL LED WPUSZCZANY TYP BPROFIL LED WPUSZCZANY TYP BZobacz więcej
PROFIL LUMINES - TYP ZPROFIL LUMINES - TYP ZZobacz więcej
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz więcej
PROFIL ALUMINIOWY NAROŻNIKOWY DO TAŚM LED LUMINES TYP HPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP HZobacz więcej
PROFIL LED KĄTOWY P3-1PROFIL LED KĄTOWY P3-1Zobacz więcej

Jak oświetlić kuchnię – rozmieszczenie

Oświetlenie w kuchni powinno być zróżnicowane i wielopunktowe. Osobno powinno oświetlać się szafki kuchenne, kolejne światło powinno być typowo nad stołem kuchennym. Jednak nad całą kuchnią powinno górować oświetlenie główne. Jak oświetlić kuchnię i rozmieścić oświetlenie, by było funkcjonalne? Przyjmuje się, iż kuchnia powinna posiadać oświetlenie główne wynoszące ok. 600 lx i nie mniej niż 1000 lx na powierzchni blatu. Zastanawiając się nad tym jak oświetlić kuchnię musimy wiedzieć, że oświetlenie kuchni powinno zostać zamontowane tak, by światło padało centralnie w dół, by odbijało się od sufitu, a następnie od mebli, tak by nie tworzył się cień. W małych kuchniach dobrym rozwiązaniem jest zawieszenie kinkietu nad stołem. Nowoczesne wnętrza domów i mieszkań nie posiadają już wyłącznie klasycznego podziału na poszczególne pomieszczenia jak kuchnia, salon czy jadalnia. Coraz częściej łączy się je, tworząc otwarte przestrzenie, które są niezwykle funkcjonalne i przestronne. Dzieje się to nie tylko w niewielkich mieszkaniach, gdzie każdy metr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota, ale również w pokaźnych domach, w których właścicielom zależy na otwartych przestrzeniach. Jest to sprawdzone rozwiązanie, które niesie ze sobą naprawdę sporo zalet. Dla projektantów jest to jednak ogromne wyzwanie. Stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, podzielonej wizualnie na poszczególne strefy nie jest łatwe. Tym bardzie jeśli chodzi o oświetlenie w kuchni i przestrzeni wokół niej.

Projektując oświetlenie pamiętajmy, że od tego, na jakie oświetlenie do kuchni się zdecydujemy ogromny wpływ, będzie miała kolorystyka wnętrza, ale także barwa światła, którą osobiście preferujemy najbardziej. Obecnie do wyboru mamy szeroki wachlarz temperatury barwy, zaczynając już od około 2000K (bardzo ciepłego światła) aż do 11000K (zimnego światła). Jest to najpopularniejszy przedział, który spotkamy obecnie najczęściej w domach, biurach, czy sklepach lub galeriach.

Światło w kuchni najczęściej jest ciepłe, dlatego, że właśnie do tej barwy światła jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni ze względu na tradycyjne oświetlenie. To właśnie o tej barwie najczęściej spotkamy żarówki w żyrandolach, źródła światła w oprawach halogenowych, czy linie świetlne podświetlające nasz aneks kuchenny. Coraz częściej spotkać możemy się także z barwą neutralną, którą obecnie najczęściej stosuje się w biurach, czy salach sprzedażowych. Jak sama nazwa wskazuje, jest to kolor światła zbliżony do światła słonecznego, dlatego właśnie przy nim nasze produkty wyglądają najbardziej naturalnie. Barwa zimna jest używana najrzadziej i spotkać ją możemy przede wszystkim we wnętrzach ludzi lubiących typowo chłodne oświetlenie. Najczęściej wybierane jest ona do szpitali, a nikt z nas przecież za tego rodzaju światłem nie przepada. Najlepiej więc ten kolor oświetlenia wybierać jedynie dla dekoracji i kontrastu z głównym źródłem światła.

Oświetlenie w kuchni musi być przede wszystkim funkcjonalne, ale i powinno być reprezentacyjne. Raczej nikt nie wiesza już pierwszej lepszej lampy znalezionej w sklepie, gdy na rynku można znaleźć mnóstwo urządzeń pasujących do niemal każdego wystroju wnętrza. Warto zatem zatrzymać się i zastanowić się nad typem oraz wyglądem lampy, którą chcemy powiesić w kuchni.
Jak oświetlić kuchnię – rozmieszczenie

Jak oświetlić kuchnię – rozmieszczenie

Jako główne oświetlenie kuchni świetnie sprawdzają się lampy wiszące posiadające klosz równomiernie rozpraszający światło po całej kuchni. Są one najczęściej wybierane w nowoczesnych domach, w których właściciele cenią sobie elegancję i prostotę. To jaki typ lampy wybierzesz, zależy tu tak naprawdę od aranżacji wnętrza Twojego domu. Nowoczesne wnętrza powinny być wyposażone w modernistyczną lampę sufitową, aby ta pasowała do reszty wystroju. Świetnie sprawdzą się tu proste lampy w kolorze białym i czarnym, a także klasyczne lampy z abażurem. W przypadku klasycznych wnętrz warto postawić na lampy szklane oraz te, posiadające kolorowe abażury z kuchennymi wzorami. Jeszcze do niedawna najczęściej sprzedającymi lampami w kuchni były pojedyncze żyrandole z jedną żarówką na tzw. duży gwint E27. W obecnych czasach lampy są o wiele bardziej wymyślne, najczęściej lampę do kuchni dopasowuje się wg stylu, w jakim kuchnia jest zrobiona. Kuchnie nowoczesne w kolorze bieli i drewna lubią oprawy typu tuba czy oświetlenie szynowe.

Lampa wisząca w kuchni to jednak nie koniec. Pełni ona rolę głównego źródła światła powieszonego na suficie, ale co z blatem kuchennym lub roboczym? No właśnie. Kolejnym typem oświetlenia jest to znajdujące się nad meblami kuchennymi. Tu najlepiej sprawdzą się lampy szynowe oraz łączone lampy wiszące, zapewniające odpowiednią ilość światła w strefie pracy w kuchni. Oświetlenie blatu jest konieczne, jeśli chcesz, by wykonywana przez Ciebie praca w kuchni przebiegała szybko, sprawnie i bezproblemowo.

Lampy wiszące to jedynie pierwszy element oświetlenia kuchennego, na który powinieneś zwrócić uwagę. W wielu przypadkach zastosowanie pojedynczej lampy wyposażonej w jedną żarówkę nie wystarczy. W takich sytuacjach należy wykorzystać dodatkowe źródła światła, jak kinkiety kuchenne, lampy szynowe i inne lampy do kuchni. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić. Oświetlenie w kuchni musi być maksymalnie funkcjonalne, a więc kilka źródeł światła, oświetlających np. blat kuchenny oraz przestrzeń wokół niego sprawdzi się najlepiej.

Oświetlenie dodatkowe w kuchni

Jako oświetlenie dodatkowe w kuchni uważa się oświetlenie pod szafkowe, nadblatowe czy wnękowe. Dodatkowo modne robi się oświetlenie wewnątrz szafkowe np. w szufladach czy w szafkach typu cargo. Oświetlenie dodatkowe w kuchni należy dobrze zaplanować. Pamiętaj, by odległość oświetlenia od szafek górnych do blatu wynosiła ok 60cm. Warto wspomnieć, że kuchnie są coraz częściej łączone z jadalniami i salonami. Niezwykle ważne jest zatem odpowiednie skomponowanie całej instalacji świetlnej nie tylko w kuchni, ale i połączonym z nią pomieszczeniu. Jeśli zaś mowa o oświetleniu dodatkowym w kuchni, to tu idealnie sprawdzą się nowoczesne lampy LED służące jako oświetlenie dekoracyjne lub funkcyjne. Jako oświetlenie w kuchni wspaniale sprawdzi się lampa wisząca BASKET BLACK, a także modna tuba wisząca czarna CIRCUS SLIM 290×55. Lampy dekoracyjne w kuchni można bez problemu zamontować, gdy powierzchnia pomieszczenia jest nieco większa. W niewielkich kuchniach, gdzie blat roboczy i meble zajmują większość powierzchni, dodatkowe straty przestrzeni mijają się z celem. Ciekawym rozwiązaniem do kuchni mogą okazać się dekoracyjne kinkiety o modernistycznych kształtach. Bardzo popularne są te zbudowane z drewna i metalu, które pasują do niemal każdego nowoczesnego wnętrza.

W niewielkich kuchniach warto stosować jedynie oświetlenie pomocnicze, które zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas wykonywania posiłków. Stojąc przy blacie, zasłaniamy bowiem główną lampę wiszącą na środku kuchni, a więc dodatkowe lampy zawieszone bezpośrednio nad blatem spiszą się w tym celu idealnie.

Oświetlenie blatu kuchennego LED wolnostojącego
LAMPA WISZĄCA BASKET BLACK 1XE27LAMPA WISZĄCA BASKET BLACK 1XE27Zobacz produkt
TUBA WISZĄCA CZARNA CIRCUS SLIM 290X55 TUBA WISZĄCA CZARNA CIRCUS SLIM 290X55Zobacz produkt

Potrzebujesz lampy do jadalni? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy specjalną ofertę, sprawdź!

Jak zaprojektować oświetlenie w kuchni

Projekt oświetlenia kuchni powinniśmy zacząć od najważniejszego oświetlenia ogólnego. Najczęściej do tego celu wybierane są lampy sufitowe wyposażone w zintegrowane źródło światła LED lub przystosowane do montażu w nich żarówek Led-owych. My stawiając na energooszczędne oświetlenie, powinniśmy bardziej skupić się na równomiernym rozmieszczeniu kilku źródeł światła niż stawiać na jedną lampą o dużej mocy świetlnej i wysokim poborze energii. Jak zaprojektować oświetlenie w kuchni? Godnym polecenia oświetleniem są rozmieszczone co ok. 50cm oprawy V-TAC w postaci białej tuby. Innym pomysłem, który sprawdzi się w kuchni jest oświetlenie szynowe, które można dowolnie regulować. Jeśli nie decydujemy się na jedno centralne źródło światła, do oświetlenia kuchni najlepiej sprawdzają się oprawy halogenowe, plafony LED, czy lampy do kuchni sufitowe. Ich ilość oraz moc dobieramy odpowiednio do rozmiarów naszej kuchni.

W przypadku małych i dużych kuchni bardzo interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie wielu źródeł światła o nie dużym poborze energii. Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie nie musimy martwić się o szczelność naszych lamp, a więc wybór mamy naprawdę ogromny.

Od tego, na jakie oświetlenie do kuchni się zdecydujemy ogromny wpływ, będzie miała kolorystyka wnętrza, ale także barwa światła, którą osobiście preferujemy najbardziej. Obecnie do wyboru mamy szeroki wachlarz temperatury barwy, zaczynając już od około 2000K (bardzo ciepłego światła) aż do 11000K (zimnego światła). Oświetlenie sufitowe kuchni to nie wszystko, o co warto zadbać w tego rodzaju wnętrzach. Pamiętajmy także o odpowiednim oświetleniu aneksu kuchennego i stołu roboczego. Dobre światło przydaje nam się również do zmywania i sprzątania. Stwórzmy zatem bazę, która oświetli całą kuchnię, nie zapominając o tak ważnych punktach jej wnętrza. Bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem do tego typu oświetlenia jest taśma LED z profilem aluminiowym typu B. Możemy także użyć włącznika LED do mebli LL-MDIMM-12-5A, który bezdotykowo pozwoli na sterowanie oświetleniem. Profile dostępne są w wielu rodzajach, więc będziemy mogli go zamontować zarówno natynkowo, jak i podtynkowo. Zastosowanie listwy LED pozwoli nam również swobodnie dobrać jej źródło światła i moc. Wszystko zależy wyłącznie od nas, jakiej mocy taśmy LED do niego wykorzystamy, a także, na jaką barwę światła się zdecydujemy.

U nas znajdziesz najmodniejsze lampy do kuchni sufitowe oraz oświetlenie szynowe!

Oświetlenie blatu roboczego w kuchni
OPRAWA V-TAC ALUMINIOWA GU10 OKRĄGŁA NATYNKOWA TUBA BIAŁA 60X100MM VT-807 3 LATA GWARANCJIOPRAWA V-TAC ALUMINIOWA GU10 OKRĄGŁA NATYNKOWA TUBA BIAŁA 60X100MMZobacz produkt
PROFIL LED WPUSZCZANY TYP BPROFIL LED WPUSZCZANY TYP BZobacz więcej
WŁĄCZNIK ŚCIEMNIACZ LED DO MEBLIWŁĄCZNIK ŚCIEMNIACZ LED DO MEBLIZobacz produkt

Oświetlenie do kuchni – jakie wybrać?

Źródło światła, jego intensywność, barwa i inne parametry świetlne mają ogromne znaczenie zarówno ze względów wizualnych jak i praktycznych. Wybierając oprawy do kuchni, warto skupić się zatem nie tylko na samym jej wyglądzie, ale i możliwościach świecenia. To, na co powinieneś zwrócić uwagę na samym początku, to źródło światła. Idealne oświetlenie do kuchni to takie światło, które rozprasza się po suficie, po to by następnie oświetlić całą kuchnię bez rzucania cienia. W dzisiejszych czasach, gdzie cena LED-ów nikogo już nie przeraża, głupotą jest kupowanie standardowych żarówek lub halogenów. Oświetlenie do kuchni, jakie wybrać? Jako oświetlenie do kuchni warto wybrać białą oprawę do wbudowania LINDA 23 oraz taśmę LED COB z profilem B. Nowoczesne oświetlenie w postaci opraw sufitowych, lamp wiszących, a także taśm LED to doskonałe rozwiązanie do oświetlenia kuchni. Żarówki Led idealnie sprawdzą się do oświetlenia kuchni, pozwalają oszczędzić w ciągu roku do 70% energii elektrycznej, a oprócz tego zapewniają świetną widoczność i bardzo wysokiej jakości światło. Nie wolno jednak wybierać pierwszej lepszej żarówki LED. Należy skupić się na ich parametrach, które należy dobrać, w zależności od swoich potrzeb. W kuchni najlepiej sprawdzają się LED-y emitujące naturalne światło o temperaturze barwowej 4000-4500 K. Światło o tej temperaturze wygląda nowocześnie, a także pozwala bez problemu skupić się na wykonywaniu podstawowych czynności. Jeśli mowa o punktowych źródłach światła, to w tym przypadku lepiej sprawdzą się chłodne LED-y. Oświetlenie samego blatu chłodnym światłem nie wpłynie na charakter całego wnętrza, a przyjemność pracy w białym świetle jest naprawdę ogromna.

Jeżeli chodzi o natężenie światła, to tu musisz polegać na własnym widzimisię. Jeśli lubisz jasne pomieszczenia, bez problemu możesz zastosować żarówki, dzięki którym na powierzchni podłogi natężenie światła wynosić będzie 500 lub nawet 800 lx. Optymalne światło emitowane wyłącznie przez główną lampę w kuchni powinno znajdować się w przedziale 150-250 lx. Oczywiście blaty kuchenne, wyspa i inne miejsca, w których będziesz przygotowywać posiłki, powinny być oświetlone mocniejszym światłem, które jeszcze bardziej ułatwi Twoją pracę.

Podsumowując, centralne oświetlenie powinno gwarantować widoczność po zmroku w obszarze całej kuchni, natomiast oświetlenie dodatkowe oświetlać miejsca pracy. Jeśli zastanawiasz się, jakie oświetlenie lub jaką lampę do kuchni wybrać, skorzystaj z oferty smd-led.pl — sklepu posiadającego szeroki asortyment oraz specjalistów, którzy doradzą na każdej płaszczyźnie związanej z oświetleniem domowym i przemysłowym.

Oświetlenie do kuchni – jakie wybrać
BIAŁA OPRAWA DO WBUDOWANIA LINDA 23 3000K WHITE AZ2244BIAŁA OPRAWA DO WBUDOWANIA LINDA 23 3000K WHITE 18WZobacz produkt
PROFIL LED WPUSZCZANY TYP BPROFIL LED WPUSZCZANY TYP BZobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej

Oświetlenie kuchni ile lumenów

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużą część naszego dnia. To właśnie tam przygotowujemy posiłki dla rodziny i spędzamy czas z rodziną. Dlatego tak ważne jest zapewnienie odpowiedniej ilości lumenów. Ile lumenów powinniśmy zapewnić do oświetlenia kuchni? Zaleca się, aby oświetlenie kuchni miało łączną moc około 2000 lumenów. Oświetlenie ogólne powinno mieć moc około 300 – 500 lumenów, oświetlenie zadaniowe około 1000 lumenów, a oświetlenie dekoracyjne około 200-400 lumenów. Ilość lumenów (jednostka mocy świetlnej) potrzebna do oświetlenia kuchni zależy od wielu czynników, takich jak wielkość pomieszczenia, wysokość sufitu, rodzaj oświetlenia i preferencje użytkownika. Pamiętaj, że oświetlenie kuchni powinno być odpowiednio rozmieszczone, aby zapewnić równomierne oświetlenie całej przestrzeni i umożliwić łatwe wykonywanie zadań, takich jak gotowanie czy przygotowywanie posiłków.

Oświetlenie kuchni ile lumenów?

Oświetlenie kuchni ile lumenów?

Jaka lampa do kuchni?

Jaka lampa do kuchni będzie odpowiednia? Wszystko zależy od wysokości pomieszczenia, jeżeli mamy do czynienia z kuchnią o wysokości 3,6 metra i wyżej, śmiało możemy polecić lampy o zwisające nawet o długości od 1 m do 1,2 m wysokości. W przypadku niższych mieszkań świetnie sprawdzą się lampy typu tuby sufitowe. Eleganckie świeczniki lub kryształowe żyrandole, lampki wiszące z ozdobnymi abażurami lub kinkiety z imponująco wygiętymi ramionami są dostępne dla tych, którzy kochają tradycyjnie wyposażone kuchnie. Jako lampa do kuchni doskonale sprawdzi się podwójna oprawa sufitowa OZZO RENE2a także czarna podwójna tuba sufitowa BROSS2. Taki rodzaj oświetlenia sufitowego pasuje do każdej aranżacji.

Oświetlenie w starożytnym stylu, wykonane z miedzi lub mosiądzu, wspaniale pasuje do tradycyjnych ustawień. Oświetlenie pomieszczenia jakim jest kuchnia jest dobrym miejscem do stosowania motywów kwiatowych. W kuchni spędzamy dużo czasu każdego dnia. Jest nie tylko miejscem przygotowywania posiłków, często spędzamy tam czas na wspólnych wypiekach z bliskimi. Lampy kuchenne powinny być funkcjonalne. Muszą poradzić sobie z oświetleniem całej kuchni, wyspy kuchennej. Oprócz funkcjonalności ważne jest, by dobrać lampę tak, by bez względu czy będzie to lampa wisząca czy tuba, była dopasowana do aranżacji. Projektując oświetlenie kuchni pamiętajmy też o punktowym oświetleniu. W pomieszczeniu takim jak kuchnia, znajduje się wiele zakamarków, które wymagają dodatkowego doświetlenia. Oświetlenie nad szafkami kuchennymi służy celom dekoracyjnym, a także oświetla wnętrza szafek po ich otwarciu. Do tego typu oświetlenia wykorzystywane są lampy halogenowe, montowane na specjalnych wysięgnikach lub na płytach umieszczonych nad szafkami. Lampy te są umieszczone na środku szerokości szafek.

Lampa zawieszona bezpośrednio nad stołem jest najczęstszą metodą oświetlenia stołu kuchennego. Idealnie jest użyć lampy z abażurem, aby goście przy stole nie byli oślepieni jasnością. Wystarczy umieścić kinkiet nad stołem w małych kuchniach. Jeśli kuchnia ma wyspę kuchenną, obniżenie sufitu nad stołem i oświetlenie go odpływami halogenowymi jest inteligentną alternatywą. Jaka jest najlepsza lampa do współczesnej kuchni? Zaleca się zamontowanie designerskiego modelu energooszczędnego w miejscach, w których będzie on łatwo widoczny. Wbudowana dioda LED, funkcja ściemniania lub czujnik ruchu poprawią użyteczność rozwiązania. Jest wiele sposobów oświetlenia ogólnego kuchni. Odpowiednio dobrane oświetlenie nie powinno nas oślepiać. Oświetlenie ogólne może być w postaci wiszącej lampy lub np. plafonu. Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym centralne oświetlenie jest głównym źródłem światła, od którego zależy komfort przebywania w tym miejscu. Zaplanuj oświetlenie tak, by podczas pracy przy blatach nie męczyć wzroku. Pamiętaj o doświetleniu zakamarków, w tym szafek kuchennych. Często stosuje się lampki halogenowe, by podświetlić ich zawartość. Optymalne oświetlenie w miejscy spożywania posiłków posiada lampę sufitową zawieszoną centralnie nad stołem. Wybór oświetlenia nie jest prostą sprawą, szczególnie mając do czynienia z pomieszczeniem w domu takim jak kuchnia. Nowoczesne lampy pełniące rolę oświetlenia głównego są funkcjonalne i designerskie. Lampy wiszące sprawdzą się jako oświetlenie do każdej kuchni o wysokich rozmiarach. Oświetlenie do małej kuchni to miejsce, w którym możemy użyć np. plafonów. Kuchenne oświetlenie powinno być dopełnione dekoracyjnymi światłami, które doświetlą ważne miejsca i spełnią rolę ozdoby.

Oświetlenie nad blat kuchenny - o czym pamiętać?
PODWÓJNA OPRAWA SUFITOWA OZZO RENE2 2XGU10PODWÓJNA OPRAWA SUFITOWA OZZO RENE2 2XGU10Zobacz produkt
PROFIL LED KĄTOWY P3-1PROFIL LED KĄTOWY P3-1Zobacz więcej
CZARNA PODWÓJNA TUBA SUFITOWA BROSS 2CZARNA PODWÓJNA TUBA SUFITOWA BROSS 2Zobacz produkt
TAŚMA LED SMD 2835TAŚMA LED SMD 2835Zobacz więcej

Jakie oświetlenie do kuchni wybrać?

Jakie oświetlenie do kuchni wybrać? Jako oświetlenie do kuchni warto wybrać lampę Loft metal line B04, panel LED line Easy Fix CCT AURA, a także taśmę COB z profilem P3-1. Wybierając odpowiednie oświetlenie do kuchni pamiętajmy, żeby zaopatrzyć ją w co najmniej 3 źródła światła: główne, dekoracyjne i dodatkowe (doświetlające np. blat roboczy). Opinie są różne, to jaka lampa do kuchni jest odpowiednia zależy od wielu czynników takich jak styl i wystrój wnętrza np. w stylu loftowym sprawdzą się proste wiszące lampy.  Oświetlenie sufitowe powinno być odpowiednio dopasowane do warunków panujących w konkretnym pomieszczeniu. Malutki żyrandol, który będzie głównym oświetleniem pomieszczenia, sprawdzi się w małej, tradycyjnej kuchni. Im więcej miejsca w kuchni, tym więcej opcji. Większy żyrandol, wzbogacony o dodatkowe oświetlenie sufitowe, wygląda wspaniale w dużych wnętrzach. Mieszanka trzech form oświetlenia w kuchni, według ekspertów wnętrzarskich, jest najbardziej odpowiednia:

 • oświetlenie główne – lampa kuchenna sufitowa np. w postaci lampy wiszącej lub plafonu. Oświetlenie główne powinno oświetlać całe pomieszczenie nie rzucając cienia.
 • lampy dekoracyjne – są to lampy, których zadaniem jest stworzenie klimatu i nadania charakteru np. oświetlenie podszafkowe.
 • oświetlenie punktowe- montaż punktowych lamp skierowanych na poszczególne miejsca. Światło lampy powinno doświetlać miejsca trudno dostępne dla głównego źródła światła.

Urządzanie kuchni i aranżacja oświetlenia, które sprawdzi się najlepiej jako oświetlenie całej kuchni jest zależne od aspektów takich jak wystrój naszej kuchni, a także jej wielkość. Proste lampy pasują do każdego typu pomieszczeń i mają wielu zwolenników. Do swojej kuchni ludzie coraz częściej wybierają plafony. Kuchnia jest pomieszczeniem, które wymaga szczególnej dbałości o porządek. Wybór oświetlenia w postaci paneli lub lamp szynowych jest dobry dla osób, które nie mają czasu na częste, dokładne porządki, gdyż są łatwe w utrzymaniu czystości. Sposobów na oświetlenie jest tak wiele jak wiele jest rodzajów lamp. Projekt oświetlenia kuchni musi zawierać oświetlenie dekoracyjne. Korzystając z kilku źródeł światła np. z trzech rodzajów oświetlenia, mamy pewność, że nasza kuchnia będzie miała nietuzinkowy wygląd i będzie spełniała swoje zadanie na najwyższym poziomie.


Jakie oświetlenie do kuchni wybrać?
LOFT METAL LINE - B04 WĘGIEL KAMIENNY LAMPA WISZĄCA KOLOROWE KABLELOFT METAL LINE - B04 WĘGIEL KAMIENNY LAMPA WISZĄCA KOLOROWE KABLEZobacz produkt
PANEL LED LINE EASY FIX CCT AURA 18W TUYA SMARTPANEL LED LINE EASY FIX CCT AURA 18W TUYA SMARTZobacz produkt
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej
PROFIL LED KĄTOWY P3-1PROFIL LED KĄTOWY P3-1Zobacz więcej

Jakie lampy do białej kuchni?

„Jakie lampy do białej kuchni powinienem wybrać?” To bardzo często zadawane pytanie. W 2023 roku modne są kontrasty. Do białej kuchni W 2023 roku doskonale pasuje biała lampa podszafkowa IGA LED C, oprawa meblowa LED WL, czy biała lampa wisząca MONZA RPENDANT. Wprowadzają niezapomniane efekty wizualne. Starajmy się także dopasowywać kolor lamp do dodatków, jakie umieszczamy w kuchni. Biała kuchnia ma tę zaletę, że nie ma praktycznie żadnych ograniczeń przed sobą. Jest to odcień, który docenia kontrast, dlatego jasne i ciemne elementy ozdobne są koniecznością. Wersje lamp wiszących z abażurem, gdzie światło pada na ograniczony obszar pod lampą, są mniej praktyczną opcją niż plafony, które równomiernie oświetlają całą przestrzeń wokół blatów kuchennych i mebli. Projektując oświetlenie do białej kuchni najlepiej zastanowić się wcześniej nad wszystkimi aspektami. Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym znajduje się wiele ważnych miejsc takich jak np. wyspa kuchenna, szafki, stół. Należy wybrać lampy do swojej kuchni, które poradzą sobie z tym wymagającym miejscem. Lampa sufitowa jako oświetlenie główne musi być funkcjonalne i musi zapewnić odpowiednie oświetlenie kuchni. Aranżacja kuchni i jej kolory mają znaczenie podczas wyboru oświetlenia do kuchni. Do białej kuchni pasują różne rodzaje oświetlenia, jeśli posiadamy białe ściany i biały blat, możemy postawić na wybór lampy o kolorze czarnym. Czarny kolor sprawi, że oświetlenie centralne przyciągnie uwagę i będzie kontrastem do jasnej kuchni i mebli. Takie połączenie nigdy nie wychodzi z mody. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, oświetlenie to będzie pełnić swoją funkcję przez wiele lat. Nowoczesne lampy mają to do siebie, że wyglądają dobrze w każdych warunkach. Sposobów na oświetlenie jest wiele, równie dobrze posiadając biały blat możemy dobrać stylową, prostą lampę o tym samym kolorze. Jak wiadomo jedna lampa do kuchni to za mało. Główne źródło światła powinno bez problemu zdawać egzamin jako oświetlenie kuchenne. Nie zapominajmy jednak, że oświetlenie podszafkowe i inne typy lamp, żyrandoli i halogenów jest równie ważne. To jaka lampa do kuchni doświetlająca konkretne miejsce będzie optymalna do kuchni w jasnym kolorze również zależy od całej kuchni i umeblowania. W przypadku oświetlenia blatu kuchennego w kuchni musisz dobrać doskonałe oświetlenie, gdyż musimy przygotowywać posiłki, kroić warzywa itp. dlatego nie każda lampa sobie z tym poradzi. Do doświetlenia blatu możemy zamontować taśmę LED. Spełni funkcję praktyczną i dekoracyjną. Planując oświetlenie powierzchni stołu, możemy wybrać lampę wiszącą lub szynową. Dobór oświetlenia powinien podkreślać nowoczesne aranżacje wnętrza. Oświetlenie dekoracyjne najlepiej dobrać do oświetlenia głównego, tak by tworzyły tematyczną całość.

Jakie lampy do białej kuchni?
LAMPA PODSZAFKOWA LED BIAŁA IGA LED C 2,2W 4000KLAMPA PODSZAFKOWA LED BIAŁA IGA LED C 2,2W 4000KZobacz produkt
BIAŁA LAMPA WISZĄCA MONZA R PENDANT 40 4000K WH AZ2570BIAŁA LAMPA WISZĄCA MONZA R PENDANT 40 4000K Zobacz produkt
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej

Planowanie oświetlenia kuchni to zadanie, które wymaga uwzględnienia zarówno funkcjonalności, jak i estetyki wnętrza. Kluczowe jest równomierne rozmieszczenie światła, szczególnie w obszarach roboczych jak blaty czy zlewozmywak. Popularnym wyborem są energooszczędne lampy LED, oferujące różnorodność barw światła. Można wykorzystać różne formy oświetlenia, takie jak taśmy LED, plafony, lampy wiszące czy oprawy downlight, dostosowane do stylu kuchni. Ważna jest moc i barwa światła – w kuchni najlepiej sprawdza się neutralne światło, które jest jasne i klarowne, idealne do gotowania. Oświetlenie powinno również komplementować wystrój kuchni, stając się elementem dekoracyjnym. Energooszczędność jest istotna, więc warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną, zwłaszcza w przypadku LEDów. Dodatkowym atutem jest możliwość regulacji intensywności światła, co jest praktyczne w kuchniach połączonych z jadalnią. Nie należy zapominać o wykorzystaniu naturalnego światła, które jest zdrowe i ekonomiczne. Dobre rozmieszczenie okien i zastosowanie odpowiednich zasłon czy żaluzji może znacząco wpłynąć na atmosferę w kuchni. Oświetlenie kuchni powinno tworzyć przyjemną atmosferę do gotowania i spędzania czasu z bliskimi, będąc równocześnie praktycznym i funkcjonalnym elementem wnętrza.

Te artykuły zainteresowały innych czytelników:

Oświetlenie kuchni – jak rozplanować i rozmieścić

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 21 marca 2023