Projektowanie oświetlenia LED

Oświetlenie przemysłowe ma to do siebie, że w większości przypadków wymaga się od niego spełnienia określonych wymogów dla danego obiektu, wskazanych w aktualnych normach oświetleniowych. Dlatego też, tak ważnym aspektem przed kompleksową wymianą oświetlenia na odpowiedniki LED, jest weryfikacja za pomocą projektu oświetlenia.

Projektowanie oświetlenia LED
Projektowanie oświetlenia LED

Jak wykonywany jest projekt oświetlenia?

Aby wykonać projekt oświetlenia, wykorzystywane są specjalne programy komputerowe, które potrafią przekalkulować wynikowe natężenie, dzięki nałożeniu na siebie fotometrycznej bryły światła lampy LED. Symulując wymiary pomieszczenia, ilość lamp, ich moc świecenia, oraz bryłę rozsyłu światła, programy te wyliczają i przewidują ilość luksów na danej wysokości, co jest bezpośrednim przełożeniem tego, jak jasno będzie w danym miejscu. Najbardziej popularnymi programami do tego typu zadań są darmowy, DIALux, oraz Relux. Z ich pomocą przygotować można kompleksowy plan oświetlenia dla całego budynku.

Darmowe projektowanie oświetlenia led obiektu
Darmowe projektowanie oświetlenia led obiektu
Dialux
Dialux to prawdopodobnie najczęściej używany program do projektowania oświetlenia.

Projektowanie oświetlenia głównego.

Dzięki współpracy z wieloma producentami oświetlenia LED, nasza firma posiada szerokie możliwości wykonania projektu oświetlenia głównego dla obiektu. Nasze działania opieramy na projektantach, którzy doskonale znają swoje produkty i wiedza jak najoptymalniej dostosować je do danego miejsca. Posiadając podstawowe dane takie jak wymiary i wysokość pomieszczeń, oraz ich przeznaczenie, za pomocą odpowiednich programów, można za symulować natężenie światła przy wykorzystaniu danej lampy przemysłowej LED. Zabieg ten pozwala na przygotowanie oferty dostosowanej w taki sposób, aby nowe oświetlenie w 100% spełniało stawiane przed nim wymogi. Zapewnia to bezpieczeństwo przy późniejszym odbiorze obiektu i gwarantuje, że pieniądze zainwestowane w nowoczesne oświetlenie LED będą spełniały oczekiwania inwestora.

Lampa high bay LED
Przykład lampy High bay – najczęściej stosowanej na halach przemysłowych

Projektowanie oświetlenia awaryjnego.

Projektowanie oświetlenia to nie tylko oświetlenie główne. Mówimy tu również o oświetleniu awaryjnym. Tak jak w przypadku oświetlenia głównego istnieją pewne wytyczne, które musi spełniać oświetlenie awaryjne, aby dany obiekt spełniał normy oświetleniowe. Dlatego też, współpracujący z nami producenci oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, są w stanie przygotować projekt dla obiektu, w oparciu o plany budynku i wyznaczone w nich trasy ewakuacji. Jest to bardzo ważne przy nowych obiektach, które musza przejść odbiór straży.

Produkty najczęściej wybierane do projektów oświetlenia:

panele led przekierowanie do sklepuhigh bay przekierowanie do sklepu lampy awaryjne przekierowanie do sklepu

 

Co jest potrzebne, aby wykonać projekt?

Hala przemysłowa

Aby wykonać projekt oświetleniowy potrzebne jest niewiele. Są to:

1. Plany obiektu (najlepiej w formacie .dwg bądź podobnym, co ułatwia wrysowanie obiektu w plik oświetleniowy).

2. Informacje dotyczące przeznaczenia obiektu i danych pomieszczeń (pozwala na dostosowanie określonej ilości lx na powierzchni).

3. Podanie innych specyficznych warunków rozmieszczenia lamp (np. ograniczone możliwości montażu, rodzaj sufitu etc.)

Dzięki tym podstawowym danym, jesteśmy w stanie przygotować poglądowy projekt i zaproponować lampy przemysłowe LED z naszej oferty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to skontaktuj się z nami, a ustalimy szczegóły.

Post Author: admin