Spis treści

Projektowanie oświetlenia LED

Oświetlenie przemysłowe ma to do siebie, że w większości przypadków wymaga się od niego spełnienia określonych wymogów dla danego obiektu, wskazanych w aktualnych normach oświetleniowych. Dlatego też, tak ważnym aspektem przed kompleksową wymianą oświetlenia na odpowiedniki LED, jest weryfikacja za pomocą projektu oświetlenia, który pokazę jakie oświetlenie najlepiej wybrać. Lampy przemysłowe mają szeroki wybór od odpornych na pożar oraz akty wandalizmu.

Darmowe projektowanie oświetlenia led obiektu

Darmowe projektowanie oświetlenia led obiektu

Jak wykonywany jest projekt oświetlenia?

Aby wykonać projekt oświetlenia, wykorzystywane są specjalne programy komputerowe, które potrafią przekalkulować wynikowe natężenie, dzięki nałożeniu na siebie fotometrycznej bryły światła lampy LED. Symulując wymiary pomieszczenia, ilość lamp, ich moc świecenia, oraz bryłę rozsyłu światła, programy te wyliczają i przewidują ilość luksów na danej wysokości, co jest bezpośrednim przełożeniem tego, jak jasno będzie w danym miejscu. Najbardziej popularnymi programami do tego typu zadań są darmowy, DIALux, oraz Relux. Z ich pomocą przygotować można kompleksowy plan oświetlenia dla całego budynku.

Dialux

Dialux to prawdopodobnie najczęściej używany program do projektowania oświetlenia.

Projektowanie oświetlenia głównego.

Dzięki współpracy z wieloma producentami oświetlenia LED, nasza firma posiada szerokie możliwości wykonania projektu oświetlenia głównego dla obiektu. Nasze działania opieramy na projektantach, którzy doskonale znają swoje produkty i wiedza jak najoptymalniej dostosować je do danego miejsca. Posiadając podstawowe dane takie jak wymiary i wysokość pomieszczeń, oraz ich przeznaczenie, za pomocą odpowiednich programów, można za symulować natężenie światła przy wykorzystaniu danej lampy przemysłowej LED. Zabieg ten pozwala na przygotowanie oferty dostosowanej w taki sposób, aby nowe oświetlenie w 100% spełniało stawiane przed nim wymogi. Zapewnia to bezpieczeństwo przy późniejszym odbiorze obiektu i gwarantuje, że pieniądze zainwestowane w nowoczesne oświetlenie LED będą spełniały oczekiwania inwestora.

Oprawa LED RIO HIGH BAY 150W 4000KZobacz produkt
Oprawa LED RIO HIGH BAY 200W 4000KZobacz produkt
Oprawa LED RIO HIGH BAY 100W 4000KZobacz produkt
Lampa high bay LED

Przykład lampy High bay – najczęściej stosowanej na halach przemysłowych

Zobacz również nasze inne artykuły o projektowaniu oświetlenia

Projektowanie oświetlenia awaryjnego.

Zobacz więcej z kategorii

OŚWIETLENIE AWARYJNEZobacz więcej

Projektowanie oświetlenia to nie tylko oświetlenie główne. Mówimy tu również o oświetleniu awaryjnym. Tak jak w przypadku oświetlenia głównego istnieją pewne wytyczne, które musi spełniać oświetlenie awaryjne, aby dany obiekt spełniał normy oświetleniowe. Dlatego też, współpracujący z nami producenci oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, są w stanie przygotować projekt dla obiektu, w oparciu o plany budynku i wyznaczone w nich trasy ewakuacji. Jest to bardzo ważne przy nowych obiektach, które musza przejść odbiór straży.

OPRAWA LED NEXFORCE1 40W NEUTRALNA BIAŁA

Hermetyczna lampa LED NEXFORCE1 o mocy 40W emituje światło barwy dziennej o maksymalnej mocy 6000 lumenów. Producent zapewnia 5-letnią gwarancję.

OPRAWA LED NEXFORCE1 40W NEUTRALNA BIAŁA

Zobacz produkt

Produkty najczęściej wybierane do projektów oświetlenia:

panele led przekierowanie do sklepuhigh bay przekierowanie do sklepu lampy awaryjne przekierowanie do sklepu

 

Co jest potrzebne, aby wykonać projekt?

 

Aby wykonać projekt oświetleniowy potrzebne jest niewiele. Są to:

1. Plany obiektu (najlepiej w formacie .dwg bądź podobnym, co ułatwia wrysowanie obiektu w plik oświetleniowy).

2. Informacje dotyczące przeznaczenia obiektu i danych pomieszczeń (pozwala na dostosowanie określonej ilości lx na powierzchni).

3. Podanie innych specyficznych warunków rozmieszczenia lamp (np. ograniczone możliwości montażu, rodzaj sufitu etc.)

OPRAWA LED RIO HIGH BAY 100W 4000K

Oprawa Rio 100W  typ HIGH BAY od firmy KOBI o kodzie KFRO100NB. Barwa światła biała neutralna 4000K oraz strumień 11000lm.

Oprawa LED RIO HIGH BAY 100W 4000K

Zobacz produkt

 

Dzięki tym podstawowym danym, jesteśmy w stanie przygotować poglądowy projekt i zaproponować lampy przemysłowe LED z naszej oferty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to skontaktuj się z nami, a ustalimy szczegóły.

Projektowanie oświetlenia LED

Projektowanie oświetlenia LED

LAMPA HERMETYCZNA LED LIMEA GIGANT 52W 150CM - BIAŁA NEUTRALNAZobacz produkt
OPRAWA LED NEXFORCE1 40W NEUTRALNA BIAŁAZobacz produkt
OPRAWA LED NEXFORCE1 60W NEUTRALNA BIAŁAZobacz produkt

Zobacz również nasze inne artykuły o oświetleniu przemysłowym

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 18 września 2018