Biały Świetlik B320 to dotykowy i przenośny kontroler cyfrowego oświetlenia LED. Duży i czytelny ekran o wielkości 7 cali.
Przewiń do pełnego opisu Świetlik B320 biały - Kontroler dotykowy 24 strefy
Biały Świetlik Elegant B320 to kontroler dotykowy (ekran o wielkości 7 cali) przystosowany do sterowania taśmami LED w zakresie 24 stref, w których każdą z nich będziemy mogli sterować z osobna, lub wszystkimi naraz. Świetlik B320 biały posiada funkcję wyboru kolorów, ustawienia animowanych efektów, a także zapamiętywania ulubionych konfiguracji. Świetlik B320 posiada także wbudowaną baterię, dzięki czemu może być wykorzystywany jako urządzenie przenośne. W codziennym użytkowaniu zalecany jest jednak jego montaż w stałym miejscu, a zasilanie odbywa się wtedy przy pomocy zasilacza (dołączony do zestawu), który podłączamy do prądu o napięciu 230V. Biały Świetlik B320 Elegant współpracuje także z pilotami dotykowymi z serii Mi Light.
Biały Świetlik B320 - Najważniejsze funkcje
- Włączenie/wyłączenie oświetlenie LED
- Duży i czytelny ekran dotykowy o przekątnej 7 cali
- Płynna regulacja temperatury barwy białej: ciepła - zimna
- Płynna zmiana kolorów z palety barw RGB
- Regulacja nasycenie kolorów
- Regulacja jasności
- Automatyczna zmiana kolorów (programy zmieniają się automatycznie)
- Możliwość ustawienia programów cyfrowych (efekty tęczy itp.)
- Programy cyfrowe współpracujące z muzyką (taśmy reagują w rytm muzyki)
- Obsługa 24 niezależnych stref oświetlenia
- Funkcja pamięci- zapamiętywanie ulubionych ustawień
- Sterowanie zegarowe - urządzenie włączy się lub wyłączy o ustawionym przez nas czasie z wybranym efektem.
Lista układów scalonych obsługiwanych przez sterownik:
WS2811, WS2812S, WS2812B, WS2812D, PD9823, SK6812, TM1803, TM1804, TM1809, UCS1903, UCS1909, UCS1912, UCS2909, UCS2909, UCS2912, APA104, TM1814
Uwaga
Urządzenie nie będzie niczym sterować jeżeli zostanie pominięte parowanie ze sterownikami i pilotem.
Uwaga dotycząca pierwszego uruchomienia.
Jeśli sterowniki są nowe (pierwszy raz używane ze świetlikiem) to potrzebują od 2 do 5 min na zsynchronizowanie się ze świetlikiem. Zanim to nastąpi efekty będą wyświetlane tylko jako jeden kolor (bez animacji).
Świetlik B320 biały - podłączenie
Świetlik B320 biały podłączamy do zasilacza, który znajdziemy w komplecie razem z urządzeniem. Gniazdo zasilania z znajduje się z boku urządzenia. Nad nim znajdziemy wejście dźwięku Mini Jack do którego można podłączyć wyjście REC z miksera DJ, wyjście TAPE OUT / REC z zestawu audio, wyjście słuchawkowe dowolnego urządzenia. Na samej górze znajdziemy natomiast włącznik, którego przytrzymując, włączymy lub wyłączymy nasze urządzenie.
Świetlik B320 w białym kolorze - funkcje i ekrany
Świetlik cyfrowy B320 biały to urządzenie służące do sterowania cyfrowym oświetleniem LED. Posiada aż sześć ekranów, w których będziemy mogli wybierać różne efekty świetlne naszej instalacji.
Ekran Główny
Pierwsze co pojawi się po włączeniu urządzenia to ekran główny. W tym miejscu mamy możliwość:
1. Włącznikiem strefowym możemy gasić i zapalać oświetlenie w danej strefie.
2. Kołem kolorów wybieramy w jakim kolorze mają być tworzone efekty świetlne. Niektóre efekty (np. tęcza) nie reagują na koło kolorów.
3. Suwakiem jasności regulujemy jasność naszego oświetlenia.
4. Kolorowe flagi służą do wybierania zestawów kolorów w przypadku kiedy chcemy by efekty były wielokolorowe lub białe. Flagi dwukolorowe powodują tworzenie efektów świetlnych składających się z dwóch barw. Flaga tęczowa powoduje tworzenie efektów składających się ze wszystkim kolorów jednocześnie. Flaga biała umożliwia uzyskanie barwy białej. Flaga AUTO ZMIANA powoduje samoczynną zmianę kolorów co 15 sekund. Uwaga - nie każdy efekt umożliwia wybór wielu kolorów (niektóre zawsze mają jeden kolor).
5. Okienko efektu wyświetla nazwę bieżącego efektu działającego w danej strefie. Jeżeli mamy wybrany więcej niż jeden efekt na liście efektów to możemy powodować zmianę na kolejny lub poprzedni przez dotykanie tego okienka.
6. Okienko stref wyświetla strefy, które w danej chwili kontrolujemy.
7. Okienko koloru pokazuje aktualnie wybrany kolor.
8. Okienko WYŁĄCZ WSZYSTKO służy do wyłączenia całego oświetlenia
9. Napis AUDIO Jeżeli napis nie chce migać sprawdź poziom sygnału (głośności). Efekty są znacznie lepsze, gdy dźwięk
jest podłączony. Następuje wtedy synchronizacja z rytmem muzyki.
10. Przyciski ZIMNA i CIEPŁA oraz suwak BARWA BIAŁA - zmiana temperatury barwy białej.
11. Przyciski PASTEL i ŻYWE oraz suwak KOLORY - zmiana nasycenia barw.
Ekran Strefy
Do ekranu stref przechodzimy klikając okienko "STREFY" u góry, na ekranie głównym. Strefa stanowi umowną część oświetlenia, określoną podczas instalacji naszego systemu. Mogą być np. 4 strefy: salon, sypialnia, łazienka, korytarz
Na ekranie stref możemy (poprzez naciskanie przycisków) wybrać jedną lub więcej stref oświetlenia, którymi chcemy sterować. Zaznaczenie więcej niż jednej strefy spowoduje, że wszystkie zaznaczone strefy uzyskają ustawienia ze strefy o najniższym z wybranych numerów. Możemy użyć również przycisku "WSZYSTKIE" aby kontrolować wszystkie strefy jednocześnie. Przycisk ten powoduje zaznaczenia wszystkich stref bądź usunięcie tego zaznaczenia. Nie jest istotne, czy zaznaczone jest wszystko czy też nic. W obydwu przypadkach spowoduje to kontrolę wszystkich stref. Obsługa wszystkich stref nie kasuje ustawień jakie wcześniej były w strefach. Oznacza to, że gdy powrócimy z powrotem do obsługi pojedynczych stref to przyjmą one ustawienie, jakie miały wcześniej - przed rozpoczęciem pracy ze wszystkimi strefami jednocześnie.
Świetlik B320 pozwala nam również nazywać każdą ze stref, do tego celu wykorzystamy przycisk "NAZWIJ STREFY". Nazwy będą wyświetlały się zamiast numerów stref. Aby nadać nazwę dowolnej strefie należy dotknąć przycisku "NAZWIJ STREFY". Pojawi się ekran z pytaniem, która strefę chcemy nazwać. Wtedy należy wybrać jedną ze stref. Na ekranie pojawi się klawiatura. Teraz wprowadzamy nazwę dla strefy. Strzałka w lewo kasuje błędnie wprowadzone litery. Skasowanie wszystkich liter poskutkuje usunięciem nazwy strefy - będzie ona widoczna jako numer (1 do 24). Wprowadzone nazwy należy zawsze zatwierdzać przyciskiem w prawym dolnym rogu ekranu (zielonym ptaszkiem).
Naciśnięcie domku powoduje powrót do ekranu głównego.
Ekran efekty
W celu przejścia na ekran efektów należy dotknąć przycisku "EFEKTY" znajdującego się na ekranie głównym. W tym panelu wybieramy efekty, które mają się pokazywać. Efekty wybiera są poprzez dotknięcie kwadracika po lewej stronie, przy nazwie efektu. Wszystkie zaznaczone efekty zmieniają się same po kolei. Jeżeli żaden efekt nie będzie zaznaczony, oświetlenie się wyłączy. Efekty oznaczone nutką reagują na muzykę. Przycisk "X" bądź "V" (ptaszek) po prawej stronie umożliwia zaznaczenie na raz wszystkich efektów bądź ich odznaczenie. Listę efektów można przewijać przez przeciągnięcie po ekranie rysikiem, bądź też strzałkami po prawej stronie
Naciśnięcie domku powoduje powrót do ekranu głównego.
Ekran pamięci
Aby wywołać ekran pamięci należy dotknąć przycisku "PAMIĘĆ" na ekranie głównym. Ekran pamięć umożliwia nam przygotowanie ulubionych aranżacji świetlnych i wywoływanie ich później jednym dotknięciem. Możemy zapisać aż 12 różnych wariantów oświetlenia. Aby to zrobić najpierw należy ustawić sobie wszystkie strefy w wybrany przez nas sposób. Następnie należy wywołać ekran pamięci oraz przytrzymać (naciskać w sposób ciągły) wybrane pole (od 1 do 12). Po trzech sekundach powinien pojawić się napis informujący o zapisaniu ustawień. Od tej chwili, w każdym momencie możemy przywołać zapisane ustawienia świateł przez krótkie naciśnięcie przycisku 1,2,3.. do 12.
Świetlik B320 pozwala również nazywać wybrane schematy pamięci. Nazwy będą wyświetlały się zamiast
numerów pamięci. Aby nadać nazwę dowolnej pamięci należy dotknąć przycisku "NAZWIJ PAMIĘCI". Wtedy pojawi się ekran z pytaniem, które pamięci chcemy nazwać. Wtedy wybieramy jedną z pamięci, którą chcemy nazwać. Na ekranie pojawi się klawiatura. Możemy teraz wprowadzić nazwę dla pamięci. Strzałką w lewo kasuje się błędnie wprowadzone litery. Skasowanie wszystkich liter poskutkuje usunięciem nazwy pamięci - będzie ona widoczna jako numer (1 do 12). Wprowadzone nazwy należy zawsze zatwierdzić przyciskiem w prawym dolnym rogu ekranu (zielonym ptaszkiem).
Naciśnięcie domku powoduje powrót do ekranu głównego.
Ekran Opcje
Aby przejść na ekran opcji należy dotknąć przycisk "OPCJE" na ekranie głównym.
Na tym ekranie ustawiamy:
- ZEGAR - przyciskami "+" i "-" ustawiamy aktualną godzinę
- STEROWANIE ZEGAROWE - przycisk uruchamia sterowanie oświetleniem według zegara.
- SZYBKOŚĆ - określa szybkość ruchu animacji efektów świetlnych
- CZAS ZMIANY EFEKTÓW - określa co ile sekund będą zmieniały się efekty świetlne. Dotyczy to efektów wybranych na ekranie "EFEKTY".
- JASNOŚĆ EKRANU - ustawienie jasności ekranu urządzenia, w momencie gdy z niego korzystamy. Jeśli ekran nie jest przez dłuższy czas dotykany to sam automatycznie się przyciemni.
- KODUJ I ODKODUJ - przyciski służą do kodowania sterowników. Więcej informacji na temat kodowania urządzeń znajdą Państwo w instrukcji obsługi
Ekran Sterowanie Zegarowe
Świetlik B320 ma również możliwość sterowania zegarowego. Ta funkcja działa tylko i wyłącznie wtedy, gdy widoczny jest ekran "STEROWANIE ZEGAROWE". Wyjście z tego ekranu powoduje wyłączenie sterowania zegarowego.
Aby przejść do ekranu ze sterowaniem zegarowym należy najpierw dotknąć przycisk "OPCJE" na ekranie głównym a potem przycisk "STEROWANIE ZEGAROWE". Na ekranie sterowania zegarowego znajduje się lista 12 pozycji. Pozycje te odpowiadają zapamiętanym wcześniej ustawieniom (poprzez użycie funkcji PAMIĘĆ). Działa to na tej zasadzie, że dane ustawienie pamięci ma być wywołane o konkretnej godzinie. Na liście widoczna jest nazwa pamięci, godzina jej włączenia oraz przyciski "USTAW" i "X". Jeśli zamiast godziny, przy pamięci są kreski (--:--) to znaczy, że dana pamięć nie będzie nigdy przywołana. Przycisk "X" daje taki właśnie stan - usuwa ustawioną wcześniej godzinę. Aby ustawić godzinę, o której ma być wywołana konkretną pamięć należy dotknąć przycisku "USTAW". Wtedy pojawi się ekran, na którym za pomocą przycisków "+" i "-" należy ustawić żądaną godzinę. Po ustawieniu wybranej godziny należy nacisnąć przycisk "OK". Urządzenie będzie przywoływać automatycznie pamięci według ustawionego harmonogramu. Na przykład: ustawiamy pamięć nr 1 na godzinę 14:15 a pamięć nr 3 na godzinę
20:00. Spowoduje to, że oświetlenie będzie ustawione według pamięci nr 1 od godziny 14:15 do 20:00. Z kolei, od godziny 20:00 do 14:15, oświetlenie będzie ustawione według pamięci nr 3.
UWAGA. Jeżeli pamięci mają wpisane nazwy, to będą one widoczne zamiast ich numerów, tak jak na obrazku poniżej.
Sterownik dotykowy Świetlik B320 biały - kodowanie sterowników i pilotów
Wszystkie urządzenia Elegant w celu odpowiedniej pracy muszą być ze sobą powiązane (zakodowane). Pierwsza czynność, którą należy wykonać to kodowanie sterowników (podłączenie między źródłem światła, zasilaczem LED) Do każdego sterownika trzeba przypisać Świetlik B320 wraz z konkretną strefą. Można mieć dowolną ilość sterowników podporządkowanych pod jedną strefą. Aby to zrobiæ należy:
1. Wyłączyć zasilanie sterownika
2. Na ekranie Świetlika nacisnąć przycisk "OPCJE", nacisnąć przycisk "KODUJ", nacisnąć przycisk "ROZUMIEM"
3. Podłączyć do sterownika cyfrowe taśmy LED
4. Włączyć zasilanie sterownika i w przeciągu 2 sekund od włączenia nacisnąć na ekranie świetlika przycisk z wybranem stref (od 1 do 24).
5. Diody LED podłączone do sterownika powinny zamigać - potwierdza to kodowanie
Ustawianie kolorów i wyłączanie mikrofonu w sterownikach LED S50, S52, S52T:
1. Wyłączyć zasilanie sterownika
2. W świetliku, na ekranie głównym nacisnąć przycisk "OPCJE", nacisnąć przycisk "KODUJ", nacisnąć przycisk "ROZUMIEM"
3. Podłączyć do sterownika cyfrowe diody LED i włączyć zasilanie sterownika
4. Nacisnąć przycisk “ZAAWANSOWANE”. Teraz przyciskiem “NACISKAJ ABY ZMIENIAĆ" ustawić tak by pierwsze trzy diody świeciły się kolejno w kolorach:
czerwony, zielony, niebieski.
Przyciskiem “MIKROFON WŁ./WYŁ. można włączyć lub wyłączyć mikrofon. Piąta dioda (lub sekcja 3 diod) na taśmie LED oznacza stan mikrofonu. Jeżli miga lub świeci, to mikrofon jest włączony. Jeżeli nie świeci w ogóle, to mikrofon jest wyłączony.
5. Odczekać minimum 3 sekundy i wyłączyć zasilanie
Parametry urządzenia
- Wymiary: 190 x 150 x 33 mm
- Wyświetlacz: kolorowy, dotykowy 7"
- Napięcie zasilania: 9...12V DC
- Gniazdo 5,5/2,1mm (plus w środku wtyczki)
- Pobór prądu: 250mA
- Częstotliwość pracy 2.4GHz
Specyfikacja
- Producent
- Elegant
- Rodzaj instalacji
- RGB/RGBW
Opinie
0 / 5
(0 opinii)
Kupiłeś/aś ten produkt?
Podziel się swoją opinią