Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Oprawa rastrowa

Oświetlenie rastrowe to najczęściej stosowany rodzaj oświetlenia w sklepach, galeriach czy innych obiektach handlowych, publicznych, czy przemysłowych. To także doskonałe lampy do biura oraz lampy oświetleniowe do szkół. Lampa rastrowa jest doskonałym wyborem do profesjonalnego oświecenia wnętrz i doskonale sprawdzi się zarówno w większych, jak i mniejszych przestrzeniach. Zawsze będzie gwarancją równomiernego oświetlenia, które nie będzie powodować efektów przykrego olśnienia. Oprawa rastrowa może być natynkowa i podtynkowa, a w zależności od wybranego przez nas modelu, będziemy mogli w niej zamontować trzy lub cztery świetlówki LED T5, lub T8. Pamiętajmy o tym jednak, że tradycyjna oprawa rastrowa 4x18 czy 2x36 nie jest przystosowana do świetlówek LED i została wyposażona w specjalne startery, czy dławiki. W celu zamontowania tam świetlówek wykonanych w technologii LED będziemy musieli je odpowiednio przerobić lub wymienić je na oprawy oświetleniowe rastrowe przystosowane do nowoczesnej technologii.

  1. Oświetlenie rastrowe
  2. Oprawa rastrowa natynkowa
  3. Oprawa rastrowa podtynkowa
  4. Oprawa rastrowa rodzaje
  5. Oprawa rastrowa 60cm
  6. Oprawa rastrowa 120cm
Długość lampy:
Ilość świetlówek:
Trzonek:
Producent:
Długość:
od: do mm
Szerokość:
od: do mm
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 5    Wyświetl po:

Oświetlenie rastrowe

Lampa rastrowa LED to lampa jarzeniowa przystosowana do nowoczesnych źródeł światła, którą stosować możemy w różnych wnętrzach. Najpopularniejsze jej miejsca zastosowań to biura, sale konferencyjne, galerie lub sklepy. Wszystkie tego typu obiekty zdecydowały się na oświetlenie rastrowe, aby równomiernie oświetlić wybrane przestrzenie, a wtedy nawet mocne światło lampy rastrowej nie będzie oślepiało pracowników, czy klientów.

Przedstawiane w ofercie naszego sklepu lampy sufitowe rastrowe przeznaczone są do świetlówek LED, czyli tub zasilanych napięciem 230V. Nie posiadają one wbudowanych stateczników i starterów, więc nie współpracują z tradycyjnymi źródłami światła. Oprawa rastrowa do sufitów podwieszanych będzie posiadała w zestawie komplet akcesoriów montażowych, dzięki czemu każdy z naszych klientów nie będzie miał problemu z jej instalacją.

 

Oprawa rastrowa natynkowa

Lampy rastrowe natynkowe to oprawy przeznaczone do montażu na suficie. Lampa, oprawa rastrowa tego rodzaju nadal cieszy się ogromną popularnością w miejscach, w których nie mamy sufitu podwieszanego, czy kasetonowego, więc możliwości montażu podtynkowego rastrów. Oprawa rastrowa może być również wisząca. Oprawa rastrowa natynkowa posiada specjalne otwory umożliwiające zawieszenie jej na stalowych linkach (doskonale sprawdzą się do tego stalowe zawiesia do paneli LED). Lampy sufitowe rastrowe zarówno natynkowe, jak i podtynkowe zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów i są gwarancją trwałej i bezawaryjnej pracy. Nie posiadają one w sobie zbyt skomplikowanej elektroniki, więc tak naprawdę nie ma się w nich co uszkodzić, czy popsuć, a wymienne źródło światła pozwoli nam na korzystanie z wybranych opraw rastrowych przez wiele lat. Oprawa rastrowa 2x36 natynkowa, czy 4x18 to coraz rzadziej stosowane lampy ze względu na skomplikowany i niezdrowy dla naszych organizmów układ zapłonowy, przystosowany do świetlówek gazowych.

 

Oprawa rastrowa podtynkowa

Lampa rastrowa podtynkowa będzie doskonałym wyborem w miejscach o ograniczonej powierzchni montażowej. Oprawa rastrowa wpuszczana po montażu nie będzie zajmować nam wtedy tak ważnej wolnej przestrzeni i idealnie wpasuje się do wcześniej przygotowanego otworu montażowego. Oprawa rastrowa podtynkowa jest swoimi wymiarami przystosowana także do sufitów kasetonowych, w których bardzo szybko i sprawnie ją zamontujemy.

Oprawa rastrowa do sufitów podwieszanych może być wyposażona w tradycyjne świetlówki fluorescencyjne lub w ich ledowe zamienniki. Kiedy będziemy mieć możliwość wyboru, warto zdecydować się na świetlówki LED. Produkty wykonane w nowoczesnej technologii będą pobierać nawet 50% energii mniej, a ponadto ich światło nie będzie męczyć naszego wzroku i ich praca będzie długa i cicha.

 

Oprawa rastrowa - rodzaje

Lampy rastrowe 60x60 to obecnie najpopularniejsze modele wykorzystywane jako oświetlenie rastrowe. Występują one zarówno w wersji natynkowej, jak i podtynkowej, a także możemy zamontować je w sufitach kasetonowych, czy typu Armstrong. Oprawa rastrowa może występować także w wersji o długości 120 cm, czyli być typową lampą biurową, w której zamontujemy dwie świetlówki ledowe.

Oprawy oświetleniowe rastrowe mogą być stworzone w oparciu o różne konstrukcje. Jedne z nich w elementy odbijające światło i dające efekt kratki, drugie natomiast będą wyposażone w klosze rastrowe, służące do rozpraszania światła. Ze względu na wiele dostępnych modeli, oprawa rastrowa LED jest bardzo popularnym produktem w naszym sklepie internetowym. Jej elegancki i ponadczasowy wygląd sprawia, że będzie się znacznie lepiej prezentować w pomieszczeniach reprezentatywnych niż inne oprawy świetlówkowe.

 

Oprawa rastrowa 60cm

Oprawa rastrowa 60 cm to doskonałe oprawy do oświetlania wnętrz różnego rodzaju. Doskonale spisują się jako źródła światła w szkołach, urzędach, sklepach i wszelkich obiektach przemysłowych, publicznych i handlowych. Nowoczesne oprawy rastrowe LED 60 cm to perfekcyjne zamienniki tradycyjnych opraw świetlówkowych. W oprawach LED źródłem światła jest energooszczędna, trwała i wydajna świetlówka LED 60 cm. Dzięki oprawom rastrowym LED 60 cm mamy możliwość oświetlenia wnętrza światłem równomiernym, o odpowiedniej barwie i jasności. Światło to pozbawione jest efektu migotania, tak często występującego w klasycznych jarzeniówkach. Oprawa rastrowa 60 cm to oprawa montowana natynkowo lub podtynkowo. W zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań możemy więc wybrać odpowiedni model oprawy wraz z właściwie dobranym zestawem świetlówek LED. Oświetlenie, jakie uzyskamy, będzie oświetleniem gwarantującym doskonałe warunki, dużą bezawaryjność i wieloletnie zadowolenie z jego eksploatacji.

 

Oprawa rastrowa 120cm

Oprawa rastrowa 120 cm to oprawa, dzięki której uzyskamy doskonałe warunki oświetleniowe w każdym wnętrzu, w jakim zostanie użyta. Oprawy rastrowe 120 cm są oprawami, w których źródłem światła jest najpopularniejsza świetlówka LED 120 cm. Oprawy rastrowe 120 cm są oprawami, które znajdują zastosowanie w wielu wnętrzach różnego rodzaju. Najczęściej wykorzystywane są w różnego rodzaju biurach, urzędach, szkołach, zakładach pracy. Do wykorzystania oprawy rastrowej 120 cm idealnym miejscem są wszelkie obiekty handlowe, przemysłowe i publiczne. Wszędzie, gdzie zamontujemy oprawę rastrową, uzyskamy zaskakująco dobre warunki pracy. Świtało ze świetlówek LED w oprawie rastrowej jest światłem bezpiecznym dla wzroku, pozbawionym efektu migotania, a jednocześnie jest to oświetlenie energooszczędne, pozwalające osiągnąć zauważalne oszczędności w zużyciu prądu niezbędnego dla funkcjonowania oświetlenia. Oprawy rastrowe 120 cm mogą być oprawami natynkowymi lub podtynkowymi. Możemy więc wybrać model oprawy, który będzie dostosowany do naszej indywidualnej sytuacji.

Lampy do lakierni – oświetlenie lakierni
11.02.2021 Lampy do lakierni – oświetlenie lakierni

Oświetlenie lakierni ma niebagatelny wpływ na komfort pracy oraz jakość prac lakierniczych. Jakie powinny być lampy do lakierni. Poradnik.

Więcej
Lampy do warsztatu – Ranking – TOP 10
11.02.2021 Lampy do warsztatu – Ranking – TOP 10

Najlepsze lampy warsztatowe. Ranking lamp do oświetlenia warsztatu.

Więcej
Oświetlenie magazynu – jak to zrobić poprawnie?
11.02.2021 Oświetlenie magazynu – jak to zrobić poprawnie?

Jak prawidłowo oświetlić magazyn? Porady i wskazówki jakie oświetlenie będzie najlepsze do magazynu. Cenne porady i wskazówki.

Więcej


* Pola wymagane