Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Uchwyty do telewizora

Telewizor jest stale obecnym urządzeniem w naszym życiu. Znajduje się na wyposażeniu każdego domu, a także biura, sklepu, firmy. Obecny jest w każdym pokoju hotelowym, szpitalnym, pensjonacie itp. W mieszkaniach prywatnych pomieszczeniem, w którym znajduje się telewizor, przestał być jedynie salon. Mamy go obecnego także w sypialniach, jadalniach, kuchniach, pokojach młodzieżowych. Jednocześnie telewizor przestał być dużym, ciężkim urządzeniem, który trzeba było ustawić na blacie komody, szafki telewizyjnej czy stołu. Cienka budowa współczesnych telewizorów powoduje, że idealnie prezentują się zawieszone na ścianie. Umożliwia to oszczędność przestrzeni oraz taki wybór miejsca ich montażu, który zapewni komfortowe warunki do oglądania telewizji czy chwil relaksu podczas grania na konsoli. Niezbędnym do pewnego i bezpiecznego ich zamontowania na ścianie czy suficie stały się uchwyty na telewizor. Dostępność wieszaków na telewizor jest naprawdę duża i nie ma problemu z wybraniem właściwego. Aby jednak wybrać odpowiedni wieszak na telewizor, musimy poświęcić chwilę na przeanalizowanie naszych oczekiwań, potrzeb oraz możliwości lokalowych.

  1. Uchwyt do telewizora - trwały i stabilny
  2. Uchwyty na telewizor firmy ART
  3. Wieszaki na telewizor z regulacją
  4. Montaż telewizora na ścianie
  5. Wieszak do telewizora - sufitowy czy ścienny?
  6. Uchwyt do TV i monitora
  7. Uchwyt na TV a standard VESA
  8. Hak na telewizor - dlaczego warto?
  9. Stelaż na telewizor ze sprężyną gazową
Regulacja:
Rozmiar TV:
od: do cali
Maksymalna waga TV:
od: do kg
Regulacja w pionie:
od: do stopni
Odległość od ściany:
od: do mm
Regulacja w poziomie:
od: do stopni
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 42    Wyświetl po:

Uchwyt do telewizora - trwały i stabilny

Telewizor przestał być dobrem luksusowym, jednak nadal przedstawia sporą wartość. Dlatego warto zabezpieczyć jego montaż przy pomocy solidnego wieszaka, uniemożliwiającego uszkodzenie wynikające z przypadkowego zrzucenia na podłogę czy uderzenia ekranu powodującego jego pęknięcie. Przychodzą nam w tym z pomocą uchwyty TV. Telewizor umieszczony na ścianie na takim wieszaku jest zamontowany trwale i bezpiecznie. Minimalizujemy do zera ryzyko jego przypadkowego strącenia i uszkodzenia. Telewizor umieszczony na wieszaku na ścianie, na odpowiedniej wysokości jest zabezpieczony również przed niespodziewanym i niezamierzonym uderzeniem w ekran, choćby podczas odkurzenia lub dziecięcych igraszek w pomieszczeniu.

 

Uchwyty na telewizor firmy ART

Nasz sklep oferuje szeroki wybór wieszaków na telewizor, produkowanych przez firmę Art. Te wieszaki na telewizor to produkty wysokiej jakości, wyprodukowane z zachowaniem dbałości o szczegóły. Uchwyt na telewizor Art to produkt solidny, pewny i trwały. Szeroki ich wybór, umożliwia znalezienie odpowiedniego w każdym indywidualnym przypadku. Wykonanie ze stali malowanej proszkowo zabezpiecza dużą żywotność, a ilość zastosowanych w nich rozwiązań technicznych, maksymalnie zapewnia funkcjonalność korzystania z takiego uchwytu. Wszystkie uchwyty do telewizora Art wyposażone są w zestaw śrub mocujących telewizor na ścianie.

 

Wieszaki na telewizor z regulacją

Najczęstszym wyborem do powieszenia telewizora jest wieszak z regulacją. Regulacja umożliwia bowiem doskonałe dopasowanie zawieszenia telewizora, tak aby korzystanie z niego było maksymalnie komfortowe i bezpieczne dla naszego zdrowia jednocześnie. Uchwyt do TV z regulacją mogą być regulowane w pionie oraz posiadać dodatkowo regulację w poziomie. Pierwsze uchwyty do telewizorów umożliwiają jedynie regulację kąta pochylenia telewizora, dostosowując płaszczyznę ekranu tak, aby była ona dopasowana do wysokości oczu oglądających. Znajdują zastosowanie w sytuacji, kiedy oglądający zawsze znajdują się na wprost odbiornika. W sytuacji, kiedy miejsce obserwatora jest przesunięte w stosunku do miejsca montażu telewizora, przydatny okazuje się uchwyt do TV obrotowy z regulacją w poziomie.

 

Montaż telewizora na ścianie

Sam montaż uchwytu na telewizor do ściany jest czynnością stosunkowo prostą i możliwą do wykonania przez średnio wprawnego użytkownika. Po określeniu miejsca zainstalowania telewizora (jego wysokości oraz lokalizacji w poziomie) przystępujemy do zaznaczenia miejsc, a których wywiercimy otwory pod kołki do śrub montujących uchwyt TV do ściany. Ważne jest zachowanie poziomu montażu wieszaka. Z pomocą przyjdą tutaj wieszaki do telewizora fabrycznie wyposażone w poziomicę, ułatwiającą zdecydowanie ustalenie poziomu montażu wieszaka. Po oznaczeniu miejsc na kołki przystępujemy do wywiercenia odpowiednich otworów i umiejscowienia w nich kołków montażowych. Następnie przykładamy uchwyt TV do tak przygotowanej ściany i za pomocą dołączonych śrub dokręcamy wieszak TV do ściany. Montaż uchwytu możemy uznać za zakończony.

 

Wieszak do telewizora - sufitowy czy ścienny?

Telewizor możemy zawiesić na ścianie, ale także na suficie. Który rodzaj wieszaka wybrać i w jakich sytuacjach? O ile uchwyt do telewizora na ścianę z reguły sprawdzi się w pomieszczeniach mieszkalnych, to uchwyty sufitowe do telewizora wykorzystywane są raczej w lokalach gastronomicznych, biurach lub sklepach. Uchwyt na TV sufitowy umożliwia montaż telewizora w pomieszczeniach o dużej powierzchni i takich, w których umiejscowienie telewizora na ścianie z różnych powodów odpada. Możemy umieścić telewizor w takiej lokalizacji, że obraz dostępny będzie z każdego miejsca w danej przestrzeni. Doskonałym rozwiązaniem, szczególnie do barów i pubów są wieszaki sufitowe na dwa telewizory. Umożliwiają one jednoczesne oglądanie telewizji przez dużo większą ilość osób niż w przypadku jednego telewizora.

 

Uchwyt do TV i monitora

Uchwyt ścienny do telewizora może jednocześnie być wykorzystywany jako wieszak do monitora. Wieszaki przeznaczone do mniejszych odbiorników doskonale sprawdzają się jako uchwyty do monitorów. Monitor umieszczony na ścianie za biurkiem przy pomocy takiego uchwytu będzie doskonale zabezpieczony, a jednocześnie nie będzie zajmował cennego miejsca na biurku. Korzystając z uchwytu z regulacją (wystarczająca w tym przypadku jest z reguły regulacja w pionie), mamy możliwość idealnego dopasowania kąta płaszczyzny ekranu do naszej pozycji przy biurku.

 

Uchwyt na TV a standard VESA

Wszystkie dostępne w naszym sklepie wieszaki do telewizorów posiadają otwory montażowe do zamontowania odbiornika zgodne ze standardem VESA. Cóż to takiego jest? Jest to ogólnoświatowy standard określający w mm rozstaw śrub montażowych w telewizorach i monitorach. Najczęściej wykorzystywane obecnie rozmiary to vesa 75x75, vesa 100x100, vesa 200x200, vesa 400x400 oraz vesa 600x400. Dzięki używaniu standardu VESA, kupując uchwyt pod telewizor, nie musimy martwić się, czy będzie on pasował do naszego telewizora. Skupiamy się jedynie na kompatybilności rozstawu dostępnego w wieszaku i tych posiadanych w odbiorniku oraz wadze samego telewizora.

 

Hak na telewizor - dlaczego warto?

Korzyści płynących z wykorzystania haka do montażu telewizora jest kilka. Wysięgnik do telewizora zabezpiecza nasz sprzęt przed uszkodzeniami wynikającymi z przypadkowego potrącenia lub uderzenia. Pomieszczenie z telewizorem na wysięgniku sprawia wrażenie nowocześniejszego, a sam montaż telewizora na ścianie jest zdecydowanie bardziej estetyczny niż jego ustawienie na komodzie czy szafce RTV. Estetyce sprzyja również możliwość ukrycia kabli podłączeniowych do telewizora, które po wyborze odpowiedniego wieszaka przestają być w ogóle widoczne. Wnętrza z telewizorem na wieszaku zyskują także na przestronności. Telewizor na ścianie nie zabiera bowiem tyle miejsca w ich przestrzeni jak taki ustawiony na stojaku lub nóżkach. Korzyści płynących z wykorzystania uchwytu na telewizor jak widać, jest bardzo dużo i nierozsądnym będzie wzbranianie się przed wykorzystaniem takich akcesoriów RTV jak uchwyty ścienny do TV.

 

Stelaż na telewizor ze sprężyną gazową

Jedną z możliwości regulacji, stosowaną w wieszakach TV jest sprężyna gazowa. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne przy regulacji pozycji telewizora. Sprężyna gazową ułatwia bowiem sterowanie nim, wspomagając ręczne zmiany pozycji telewizora. Dzięki sprężynie gazowej w uchwycie na TV zmiana ta wymagać będzie niewielkiej siły potrzebnej do przestawienia odbiornika. Wieszak do TV ze sprężyną gazową najbardziej przydatny będzie w pomieszczeniach, w których wymagana jest częsta zmiana pozycji telewizora ze względu na różne potrzeby i częste zmiany pozycji oglądających. Sprężyna gazowa w uchwycie zapewnia komfort oglądania w każdej sytuacji oraz dużą funkcjonalność i łatwość regulacji pozycji telewizora.

Jaki uchwyt do telewizora wybrać? Poradnik
25.01.2021 Jaki uchwyt do telewizora wybrać? Poradnik

Jak wybrać najlepszy uchwyt do telewizora, aby oglądanie stało się przyjemnością. Rzetelne porady dotyczące właściwego wyboru wieszaków pod telewizor.

Więcej


* Pola wymagane