Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Taśma LED RGBW

Taśma LED RGBW to nowoczesna taśma łącząca zalety światła białego i dekoracyjne możliwości palety kolorów RGB. Taśma LED RGBW może pełnić funkcję dekoracyjną i jednocześnie być źródłem delikatnego doświetlenia. Taśma LED RGBW jest idealnym rozwiązaniem w dekoracyjnym oświetleniu półek, wnęk, wystaw sklepowych, reklam oraz schodów.

 • Taśma LED RGBVW to taśma, która może emitować światło białe, a także kolorowe.
 • Taśmy LED RGBW są taśmami o szerokim spektrum zastosowań. Gdzie możemy ich używać?
 • Nowoczesna taśma LED RGBW oferuje możliwości, które nie były dostępne wcześniej.
 • Taśma LED RGBW IP65 jest doskonałą taśmą do użytku w trudnych warunkach, na przykład na zewnątrz.
 • Niesamowite efekty świetlne połączone z funkcjonalnością to cechy światła z taśmy LED RGBW.

Spis treści:

 1. Taśmy LED RGBW - nowy standard oświetlenia
 2. Taśma RGBW - RGB i barwa biała
 3. LED RGBW - dioda w taśmie
 4. Taśma LED RGBW - kolor biały
Ilość diod/m:
Producent:
Barwa światła:
Klasa szczelności:
Gwarancja:
Napięcie:
Klasa energetyczna:
Szerokość taśmy:
od: do mm
Strumień świetlny:
od: do lm
Wydajność:
od: do lm/W
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Temperatura barwowa:
od: do k
Moc:
od: do W
Waga:
od: do kg
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 29    Wyświetl po:

Taśmy LED RGBW - nowy standard oświetlenia

Taśma LED RGBW to innowacyjny produkt, który łączy w sobie pełną paletę barwa RGB (m.in. kolor czerwony, niebieski, zielony, pomarańczowy, żółty, fioletowy, różowy) oraz wyrazistą i intensywną białą barwę świtała. Wyjątkowy produkt, który stanowi alternatywę nie tylko dla taśm jednokolorowych, ale także dla zwykłych taśm LED RGB, które niestety cierpią na brak czystej białej barwy. Taśma LED RGBW może spełniać funkcję dekoracyjną, jak i stanowić źródło delikatnego doświetlenia. Jej konstrukcja i wymiary sprawiają, że jest idealnym rozwiązaniem w oświetleniu półek, wnęk, wystaw sklepowych, reklam czy schodów. Jako uzupełnienie oferty taśm RGBW znajdziecie u nas także sterowniki RGBW oraz inne niezbędne do długotrwałego funkcjonowania elementy. Jeśli chcą mieć Państwo w domu aranżację zarówno białą, jak i kolorową, bez montażu wielu typów taśm, to jest to idealny wybór.

 

Taśma RGBW - RGB i barwa biała

Pasek LED RGBW to taśma łącząca w sobie zalety białego światła i dekoracyjne możliwości palety kolorów RGB. Taśma RGBW pozwala nam wybrać dowolny kolor z palety barw RGB, a także jedną z barw białych - ciepłą, zimną, bądź neutralną. Ogromną popularnością cieszą się dziś także taśmy LED RGB+CCT, które mają możliwość wyboru także dowolnej barwy białej. Taśma LED RGBW najczęściej przystosowana jest do zasilania prądem o napięciu 12V. Oczywiście zawsze będziemy musieli dobrać do niej odpowiedni zasilacz LED. Dla odcinków do 5 metrów polecana jest taśma LED RGBW 12V. W przypadku dłuższych odcinków najczęściej wybierana jest taśma RGBW 24V, którą z jednego podłączenia zasilimy do 10 metrów.

 

LED RGBW - dioda w taśmie

W przeciwieństwie do wielu modeli taśm LED RGBW, w których naprzemiennie znajdują się dioda RGB i dioda biała, taśmy dostępne w naszej ofercie oparte są o tzw. diody 4w1. Jest to nowoczesna technologia, w której część diody wykonana jest w technologii RGB, a część pokryta jest luminoforem emitującym barwę bieli. Dzięki temu niezależnie od ustawienia, w jakim znajduje się nasza taśma, każda z diod emituje światło, czyniąc je bardziej równomiernym. Taśma RGBW, podobnie jak inne paski LED, powinna zostać zamontowana na powierzchni dobrze odprowadzającej ciepło. Z naszej strony polecamy do tego profil aluminiowy LED, który również znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu internetowego.

 

Taśma LED RGBW - kolor biały

Paski LED RGBW mają możliwość zmiany koloru świecenia tak jak modele RGB. Jeśli chodzi jednak o barwę białą, to przy zakupie należy zdecydować się, jaką temperaturę barwową bieli chcielibyśmy mieć w swojej taśmie. Standardowo stosuje się trzy połączenia:

 • Taśma LED RGB + biały ciepły - połączenie technologii RGB oraz barwy białej ciepłej. Jest to najczęściej wybierane przez klientów połączenie ze względu na fakt, iż z taśmy RGB nie da się uzyskać koloru ciepłego, a bieli uzyskanej z połączenia 3 kolorów bliżej do barwy chłodnej. Dlatego też, decydując się na wydzielenie barwy białej większość, preferuje opcję, którą trudno osiągnąć w inny sposób.
 • Taśma LED RGB + biały zimny - jak wspomnieliśmy powyżej, rozwiązanie wybierane rzadziej ze względu na fakt, iż kolor biały powstały z połączenia kolorów w taśmach RGB jest zbliżony do barwy chłodnej. Dlatego tez częśc klientów decyduje się na paski RGB, zamiast RGB+biały zimny.

 • Taśma LED RGB + biały neutralny- zyskująca coraz większą popularność barwa neutralna, jest bardzo chętnie wykorzystywana jako główne i dekoracyjne światło. Taśma LED RGB+neutralna to nowość, która bardzo szybko zyskała ogromne zainteresowanie.

Taśma LED RGBW może być również wykorzystywana w łazienkach, czy na zewnątrz. Wtedy najczęściej wybierana jest taśma LED RGBW IP65, pokryta bezbarwnym silikonem jest odporna na szkodliwe działanie wody, czy kurzu.

Festiwal kolorów, czyli o oświetleniu RGB
11.02.2021 Festiwal kolorów, czyli o oświetleniu RGB

Oświetlenie RGB to nadzwyczaj atrakcyjny sposób podniesienia prestiżu i nowoczesnego wyglądu wnętrza. Funkcjonalne, nowoczesne oświetlenie RGB jest idealne właśnie dla Ciebie.

Więcej
Jakie rodzaje taśm LED wybrać?
11.02.2021 Jakie rodzaje taśm LED wybrać?

Krótki przewodnik po rodzajach taśm LED pomocny w wyborze odpowiedniej taśmy LED do własnego użytku.

Więcej
Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?
11.02.2021 Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Czy warto wykorzystać taśmę LED jako oświetlenie kuchni? Wszystkie zalety, jakie posiada taśma LED w kuchni, jaka taśmę LED do kuchni wybrać i jak ją podłączyć?

Więcej


* Pola wymagane