INFOLINIA: 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

 

Biuro obsługi klienta

 

Darmowa wysyłka

 

Żarówki LED

 

Darmowy projekt oświetlenia

 

Fundament pod lampy ogrodowe

 

Taśma LED RGBW

Taśma LED RGBW to innowacyjny produkt, który łączy w sobie pełną paletę barwa RGB ( m.in. kolor czerwony, niebieski, zielony, pomarańczowy, żółty, fioletowy, różowy) oraz wyrazistą i intensywną białą barwę świtała.  Wyjątkowy produkt, który stanowi alternatywę nie tylko dla taśm jednokolorowych, ale także dla zwykłych taśm LED RGB, które niestety cierpią na brak czystej białej barwy. Taśma LED RGBW może spełniać funkcję dekoracyjną, jak i stanowić źródło delikatnego doświetlenia. Jej konstrukcja i wymiary sprawiają ze jest idealnym rozwiązaniem w oświetleniu półek, wnęk , wystaw sklepowych, reklam czy schodów. Jako uzupełnienie oferty taśm RGBW znajdziecie u nas także sterowniki RGBW, oraz inne niezbędne do długotrwałego funkcjonowania elementy. Jeśli chcą mieć Państwo w domu aranżację zarówno białą jak i kolorową, bez montażu wielu typów taśm, to jest to idealny wybór.

  1. Taśma RGBW - RGB i barwa biała
  2. LED RGBW - dioda w taśmie
  3. Taśma LED RGBW - kolor biały
Producent:
Barwa Światła:
Klasa szczelności:
Gwarancja:
Ilość diod/m:
Szerokość taśmy [mm]:
od: do
Temperatura barwowa:
od: do k
Moc [W]:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
[Produktów w tej kategorii: 19]   Wyświetl po:

Taśma RGBW - RGB i barwa biała

Pasek LED RGBW to taśma łącząca w sobie zalety białego światła i dekoracyjne możliwości palety kolorów RGB. Taśma RGBW pozwala nam wybrać dowolny kolor z palety barw RGB, a także jedną z barw białych - ciepłą, zimną, bądź neutralną. Ogromną popularnością cieszą się dziś także taśmy LED RGB+CCT, które mają możliwość wyboru także dowolnej barwy białej. Taśma LED RGBW najczęściej przystosowana jest do zasilania prądem o napięciu 12V. Oczywiście zawsze będziemy musieli dobrać do niej odpowiedni zasilacz LED. Dla odcinków do 5 metrów polecana jest taśma LED RGBW 12V. W przypadku dłuższych odcinków najczęściej wybierana jest taśma RGBW 24V, którą z jednego podłączenia zasilimy do 10 metrów. 

 

LED RGBW - dioda w taśmie

W przeciwieństwie do wielu modeli taśm LED RGBW, w których naprzemiennie znajdują się dioda RGB i dioda biała, taśmy dostępne w naszej ofercie oparte są o tzw. diody 4w1. Jest to nowoczesna technologia w której część diody wykonana jest w technologii RGB, a część pokryta jest luminoforem emitującym barwę bieli. Dzięki temu niezależnie od ustawienia w jakim znajduje się nasza taśma, każda z diod emituje światło, czyniąc je bardziej równomiernym. Taśma RGBW, podobnie jak inne paski LED, powinna zostać zamontowana na powierzchni dobrze odprowadzającej ciepło. Z naszej strony polecamy do tego profil aluminiowy LED, który również znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu internetowego.

 

Taśma LED RGBW - kolor biały

Paski LED RGBW posiadają możliwość zmiany koloru świecenia, tak jak modele RGB. Jeśli chodzi jednak o barwę białą, to przy zakupie należy zdecydować się, jaką temperaturę barwową bieli chcielibyśmy mieć w swojej taśmie. Standardowo stosuje się trzy połączenia:

  1. Taśma LED RGB + biały ciepły - połączenie technologii RGB oraz barwy białej ciepłej. Jest to najczęściej wybierane przez klientów połączenie ze względu na fakt, iż z taśmy RGB nie da się uzyskać koloru ciepłego, a bieli uzyskanej z połączenia 3 kolorów bliżej do barwy chłodnej. Dlatego też, decydując się na wydzielenie barwy białej większość preferuje opcję, którą trudno osiągnąć w inny sposób.
  2. Taśma LED RGB + biały zimny - jak wspomniałem powyżej, rozwiązanie wybierane rzadziej ze względu na fakt, iż kolor biały powstały z połączenia kolorów w taśmach RGB jest zbliżony do barwy chłodnej. Dlatego tez częśc klientów decyduje się na paski RGB, zamiast RGB+biały zimny.
  3. Taśma LED RGB + biały neutralny- zyskująca coraz większą popularność barwa neutralna, jest bardzo chętnie wykorzystywana jako główne i dekoracyjne światło. Taśma LED RGB+neutralna to nowość, która bardzo szybko zyskała ogromne zainteresowanie.

Taśma LED RGBW może być również wykorzystywana w łazienkach, czy na zewnątrz. Wtedy najczęściej wybierana jest taśma LED RGBW IP65, pokryta bezbarwnym silikonem jest odporna na szkodilwe działanie wody, czy kurzu.* Pola wymagane