Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Zasilacz UPS do domu

Zasilacz awaryjny UPS (z angielskiego: uninterruptible power supply - zasilacz bezprzerwowy) to urządzenie, które zapewnia podtrzymanie napięcia w sytuacjach nagłych przerw w dostawie prądu. Niespodziewane awarie sieci energetycznej czy instalacji elektrycznej w domu mogą spowodować wiele problemów. Począwszy od niewygody, jak spowoduje niedziałające nagle określone urządzenie, poprzez możliwe uszkodzenia sprzętu komputerowego i utratę danych, na braku ogrzewania skończywszy. Dlatego właśnie w domach często wykorzystuje się urządzenie awaryjne, jakim jest zasilacz UPS. Mamy więc możliwość zapewnienia ochrony komputerom poprzez UPS do komputera, uchronienia naszej instalacji grzewczej, stosując UPS do pieca, a także ochronę innego rodzaju urządzeń RTV, AGD, czy systemu monitoringu i ochrony, wykorzystując różnego rodzaju zasilacze awaryjne UPS. Zasilacz awaryjny UPS do domu może okazać się niezastąpionym i wartościowym urządzeniem w wielu nieoczekiwanych przypadkach. 

Zimny start:
Czas ładowania:
od: do h
Prąd ładowania:
od: do A
Przełącz UPS:
od: do ms
Moc znamionowa:
od: do kVA
Napięcie nominalne:
od: do V
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 11    Wyświetl po:

UPS do domu

Urządzenia elektryczne w zależności od ich przeznaczenia i konstrukcji mają różną odporność na wahania napięć w sieci elektrycznej oraz nagłe niespodziewane wyłączenia. Niektóre pozostają nieczułe na takie sytuacje. Inne z kolei są na nie bardzo wrażliwe. Nagłe przepięcia w sieci czy przerwy w dopływie zasilania mogą powodować poważne ich uszkodzenia. Najlepszym przykładem są komputery, dla których nagłe odłączenie od zasilania może być bardzo szkodliwe i może nieść za sobą poważne konsekwencje. Zasilacz UPS do komputerów uchroni komputer oraz jego urządzenia peryferyjne przed takimi sytuacjami. Zasilacz UPS do domu, do którego podłączymy komputer, zagwarantuje bezpieczeństwo sprzętu oraz wszystkich danych na nim zapisanych. Umożliwi bezpieczne zapisanie danych i wyłączenie komputera w sytuacjach awaryjnych. Najmniejsze zasilacze awaryjne do komputerów mają za zadanie podtrzymanie zasilania w routerze oraz innych małych urządzeniach. Dzięki nim ukończenie pracy online będzie możliwe nawet w przypadku całkowitego braku zasilania. Zasilacze UPS do routera zapewnią także możliwość podładowanie telefonu czy tabletu, gdy w gniazdku sieciowym będzie brak prądu. 

 

Zasilacz awaryjny UPS do domu

Innym niezwykle przydatnym rodzajem zasilaczy awaryjnych są zasilacze UPS służące podtrzymaniu pracy pieca CO. Przerwy w dostawie prądu mogą spowodować zatrzymanie pracy instalacji grzewczej, ale także poważne jej uszkodzenia. Zaprzestanie pracy pompy CO może doprowadzić do nagłego wzrostu temperatury wody i jej wrzenia a co za tym idzie ciśnienia panującego w instalacji i jej rozsadzenia w skrajnym przypadku. Taka awaria może doprowadzić do braku ogrzewania przez dłuższy czas, co w sytuacji dużych mrozów będzie bardzo niekorzystne dla domowników. Zasilacz UPS do domu pomoże uniknąć takiej sytuacji. Podtrzyma on zasilanie pompy CO napędów podajnika opału, sterowników i innych podzespołów instalacji grzewczej. Wykorzystując zasilacz UPS awaryjny domowy, możemy spać bezpiecznie, gdyż nasza instalacja grzewcza pozostanie bezpieczna i nawet nie zauważymy, że mogła mieć miejsce awaria sieci energetycznej. 

 

Zasilacz UPS domowy

Zasilacz awaryjny UPS do domu oprócz podtrzymania napięcia w sytuacji awaryjnej ma także za zadanie niwelować wszelkie wahania napięcia w sieci. Niespodziewane skoki napięć mogą być groźne dla bardziej zaawansowanych urządzeń takich jak choćby sprzęt RTV czy AGD. Rzadkim przypadkiem jest ogromne przepięcie instalacji spowodowane wyładowaniem atmosferycznym. Jest to przypadek rzadki, jednak zdarzający się czasami. Taka sytuacja kończy się z reguły destrukcyjnie dla działających wówczas urządzeń podłączonych do domowej sieci elektrycznej. Telewizor czy komputer, które ulegną uszkodzeniu w takiej sytuacji, nadają się już tylko do wyrzucenia. Zasilacz awaryjny UPS do domu jest wówczas zbawienny i ochroni nasze sprzęty. Koszt poniesiony przy zakupie i instalacji zasilacza UPS okaże się wówczas niewielkim wydatkiem w porównaniu do oszczędności, jakie nam przyniesie. Koszt wymiany uszkodzonego sprzętu będzie wszak nieporównywalnie większy w stosunku do poniesionych nakładów na ich zabezpieczenie przez zasilacz UPS. 

 

Jaki zasilacz UPS do domu?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli zasilaczy w przeróżnych cenach. Zastanówmy się jednak przed zakupem taniego zasilacza, niewiadomego pochodzenia. Niejeden tani zasilacz UPS na allegro może okazać się pułapką dla kupujących. Zasilacz taki może bowiem mieć rzeczywiste parametry dalekie od deklarowanych przez sprzedawcę. Podzespoły użyte do budowy zasilacza mogą być niewysokiej jakości. Taki zasilacz UPS do domu nie zagwarantuje oczekiwanej ochrony naszego sprzętu, a czasami ta ochrona będzie jedynie iluzoryczna. Dlatego kupując zasilacz UPS do domu, skupiajmy się na produktach wysokiej jakości, pochodzących od renomowanych producentów i sprzedawanych przez sprzedawców z ugruntowaną pozycją na rynku. Tylko takie zasilacze UPS zapewnią odpowiednie zabezpieczenie urządzeń, a obsługa posprzedażowa i gwarancyjna będą realne i wysokiej jakości. Odrobinę większy wydatek, w sytuacji awaryjnej może nas uchronić przed poważnymi konsekwencjami i wydatkami w sytuacjach awaryjnych. Sklep smd-led.pl oferuje zasilacze awaryjne do domu UPS renomowanego producenta IPS. Zapewniamy również profesjonalną obsługę przedsprzedażowa i posprzedażową, fachowe doradztwo i pomoc w doborze odpowiedniego zasilacza UPS do każdego rodzaju planowanego zastosowania. 

Jaki akumulator wybrać- AGM czy żelowy?
12.03.2021 Jaki akumulator wybrać- AGM czy żelowy?

Poradnik dotyczący wyboru akumulatora do zasilania awaryjnego, systemów podtrzymania ogrzewania, do domu i do przemysłu. Dzięki niemu wybór akumulatora będzie łatwiejszy.

Więcej
Zasilacz awaryjny UPS jaki wybrać?
12.03.2021 Zasilacz awaryjny UPS jaki wybrać?

Jaki UPS będzie odpowiedni do konkretnego zastosowania? Krótki poradnik ułatwiający wybór najlepszego rozwiązania zasilania awaryjnego UPS.

Więcej
Rodzaje UPS – typy oraz ich zastosowanie
12.03.2021 Rodzaje UPS – typy oraz ich zastosowanie

Przewodnik po rodzajach i typach zasilaczy UPS. Z naszym poradnikiem wybór zasilacza UPS stanie się łatwiejszy. Pomagamy dobrać UPS do konkretnego zastosowania.

Więcej


* Pola wymagane