Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Żarówka Edisona

Żarówka Retro to ponadczasowe źródło światła, które obecnie jest modne w różnych rodzajach wnętrz. Żarówka Edisona wyposażona w żarnik węglowy doskonale prezentuje się zarówno wyłączona, jak i włączona, kiedy emituje bardzo ciepłe światło w temperaturze około 2200K. Żarówka Edisona i jej historia sięga już ponad 150 lat. Wówczas Thomas Edison i jego żarówka była w stanie świecić jedynie 8 minut, a obecnie są to źródła światła, które są w stanie pracować nawet kilka tysięcy godzin.

  1. Żarówka Edisona, czyli ponadczasowy trend
  2. Edison - żarówka o wyjątkowym wyglądzie
  3. Żarówka Retro
  4. Żarówki Vintage
Barwa Światła:
Trzonek:
Producent:
Strumień świetlny [lm]:
od: do lm
Temperatura barwowa:
od: do k
Moc [W]:
od: do
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 12    Wyświetl po:

Żarówka Edisona, czyli ponadczasowy trend

Pomimo, że żarówki Edisona mają już tak wiele lat, wciąż są bardzo chętnie wybierane jako żarówki dekoracyjne. Tego rodzaju żarówki Vintage pobierają nawet kilkukrotnie więcej energii niż ich ledowe zamienniki, ale imponują bardzo przyjemną i ciepłą barwą światła, oraz przede wszystkim swoim wyglądem. Żarówka Edisona to głównie element dekoracyjny, który stworzy odpowiedni nastrój w naszym wnętrzu, a także nada mu wyjątkowego klimatu. Oferowane w naszym sklepie internetowym żarówki Retro zostały wykonane zgodnie z dyrektywą 2005/32/WE. Oznacza to, że będą mogły być wykorzystane w naszych domach, hotelach i restauracjach, jak i w oświetleniu projektowym. Lampa z żarówką Edisona jest również bardzo często wykorzystywana jako główne źródło światła we wnętrzach skandynawskich, czy industrialnych. Dzięki swoim wielu atutom świetlnym może tam pełnić nie tylko ozdobną funkcję, ale także służyć jako główne źródło światła. Bardzo ciepła barwa światła w temperaturze około 2200K, doskonale sprawdzi się w miejscach, w których relaksujemy się, czy odpoczywamy

 

Edison - żarówka o wyjątkowym wyglądzie

Żarówka Retro Edisona to najczęściej połączenie żarnika o oszałamiającym wyglądzie i szklanego klosza, który może być okrągły, falisty, rurkowy, a nawet w kształcie kryształu. W zależności od wybranej przez nas żarówki możemy wybrać w niej również odpowiednią wersję szklanego klosza. Jest on dostępny w wersji przezroczystej lub przydymionej, więc każdy z naszych klientów będzie mógł wybrać żarówki Retro, które doskonale sprawdzą się w przypadku każdej indywidualnej aranżacji. Pod kloszem żarówki Vintage znajdziemy żarnik węglowy. Pod wpływem rozgrzania to właśnie on jest w główniej mierze odpowiedzialny, za emitowane przez nią światło. Nie jest to jednak prosty i niewyróżniający się niczym drucik. W przypadku żarówki Retro posiada on wyjątkowy kształt. Jest zakręcony, a każda żarówka dekoracyjna dostępna w ofercie naszego sklepu internetowego, ma swoje własne, indywidualnie zaprojektowane włókna węglowe.

 

Żarówka Retro

Żarówki wykonane w stylu Retro swoim kształtem, jak i budową nawiązują do klasycznych modeli. Żarówka Edisona przez wiele lat znacząco się zmieniła. Dzisiaj mamy dostępne znacznie więcej modeli i wzorów, które jednak nadal doskonale wpasowują się w klasyczny i tradycyjny design wnętrz. Żarówki industrialne obecnie przeżywają swoją drugą młodość i właśnie one są najczęściej wybierane do dekoracyjnego i ozdobnego oświetlenia. Żarówki żarowe są również ściemniane i nie mają żadnych problemów (jak to jest z ledami), aby współpracować z tradycyjnymi ściemniaczami światła. Żarówka Retro to model wzorowany na pierwszych lampach Edisona z końca XIX wieku. Jest to wyjątkowe połączenie bardzo oryginalnego designu oraz barwy światła, która swoją bardzo niską ilością Kelwinów (ok. 2200K) może pozytywnie zaskoczyć odbiorców. Dostępna jest także żarówka LED w stylu Retro. Jest ona jak najbardziej zbliżona swoim wyglądem to wersji z tradycyjnym żarnikiem, ale zamiast niego występuje w niej specjalna wersja diody Filament.

 

Żarówki Vintage

Żarówka Edisona, która doskonale sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu to właśnie żarówka Vintage. Może mieć ona podwójne zastosowanie. Z jednej strony możemy umieścić ją na prostym oplatanym kablu (z którym i tak będzie znakomicie wyglądać), ale możemy także wykorzystać ją w połączeniu z nowoczesnymi oprawami i lampami. Żarówki Vintage będą doskonałym wyborem do stworzenia nastrojowego oświetlenia. Dzięki ogromnej popularności tego rodzaju źródeł światła, mamy do dyspozycji ogromną ilość modeli, które doskonale wpasują się w nasze indywidualne wnętrza. Żarówka dekoracyjna Edisona to również ponadczasowy design. Ich popularność i moda raczej już nie miną, a będą rosnąć wraz z upływającym czasem. Ogromną zaletą, jaką mają żarówki Edisona, jest również bardzo atrakcyjna cena. Już za jedynie kilkanaście złotych jesteśmy w stanie kupić wyjątkową lampę, która zdecydowanie doda uroku naszemu wnętrzu.* Pola wymagane