Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

UPS do pieca

Ogrzewanie budynku, o ile nie pochodzi z sieci ciepłowniczej, jest niezwykle istotną, wymagającą przemyślenia sprawą w życiu każdego domownika oraz pracownika budynku. Nie myślimy o nim, gdy działa ono bez zarzutu. Jednak, gdy następuje jakaś awaria, zaczyna się robić problematyczne. Najczęstszą przyczyną awarii ogrzewania okazują się przerwy w dostawie energii elektrycznej, służącej do zasilania pieca lub kotła. Czy można jakoś zapobiec takim sytuacjom, kiedy nasze ogrzewanie przestaje działać? Oczywiście. Rozwiązaniem jest zasilacz awaryjny, czyli tak zwany zasilacz UPS. Po co jest zasilacz awaryjny UPS do pieca w ogóle? Zasilacze awaryjne służą, jak sama nazwa wskazuje podtrzymaniu zasilania urządzenia w sytuacjach awaryjnych. Urządzenie, w naszym przypadku piec, podłączone jest bezpośrednio do zasilacza awaryjnego, a ten dopiero do sieci energetycznej. W przypadku przerwy w dostawie prądu zasilacz przełączy samoczynnie zasilanie z sieciowego na bateryjne. W ten sposób piec podłączony do zasilacza będzie bezproblemowo dalej funkcjonował, mimo braku napięcia w sieci.

Zimny start:
Moc znamionowa:
od: do kVA
Czas ładowania:
od: do h
Przełącz UPS:
od: do ms
Prąd ładowania:
od: do A
Napięcie nominalne:
od: do V
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 8    Wyświetl po:

UPS do pieca

Bez względu na rodzaj źródła ciepła, ups zasilacz awaryjny do pieca wpłynie na zabezpieczenie jego działania. Tak więc zasilacz UPS do pieca CO sprawdzi się w przypadku pieców na ekogroszek, pellet, kotłów gazowcach, kominków z płaszczem wodnym i każdego innego rodzaju pieca, do prawidłowego którego funkcjonowania potrzebne jest zasilanie prądem. Prąd potrzebny jest bowiem do pracy sterownika, pompy CO, napędu podajnika opału oraz innych ważnych elementów instalacji grzewczej. Niezależnie czy będzie to ups do pieca na pellet, zasilacz awaryjny do pieca gazowego czy ups do pieca na ekogroszek, bez niego nieprzerwane i prawidłowe funkcjonowanie pieca może być zagrożone. Tylko wykorzystanie zasilacza awaryjnego, da gwarancję funkcjonowania ogrzewania niezależnie od problemów z zasilaniem sieciowym. 

 

UPS do pieca CO

Może pojawić się pytanie - jak działa zasilacz UPS? Otóż zasilacz awaryjny to urządzenie wyposażone w akumulator, magazynujący energię elektryczną, podczas gdy napięcie jest obecne w sieci. W przypadku, gdy tego napięcia zabraknie z dowolnego powodu, zasilacz awaryjny UPS automatycznie przełączy zasilanie urządzenia z sieciowego na bateryjny. Oznacza to, że urządzenie będzie czerpać prąd z baterii w zasilaczu, baterii zewnętrznej lub zestawu baterii podłączonych do zasilacza awaryjnego. Takie przełączenie pracy z sieciowej na bateryjną jest na tyle krótkotrwałe, że nie powoduje zaburzenia i przerwania pracy żadnego urządzenia podłączonego do zasilacza. Po ustaniu przyczyny awarii sieci energetycznej i pojawieniu się prądu w sieci zasilacz ponownie przejdzie na zasilnie sieciowe. Urządzenie znów zasilane będzie prądem z sieci, a nie z akumulatora. Jednocześnie prąd sieciowy rozpocznie ładownie częściowo rozładowanego akumulatora zasilacza UPS. Zasilacz staje się gotowy do ponownej pracy w trybie awaryjnym - bateryjnym. 

 

UPS do pompy CO

Najważniejszym elementem sieci grzewczej jest pompa CO. Pompa taka odpowiada za przesył podgrzanej wody do poszczególnych sekcji instalacji. W przypadku zaniku prądu w sieci pompa taka przestaje działać i nie pompuje już wody z obiegu w piecu do pełnego obiegu instalacji. Załadowany opałem piec może jednak jeszcze podgrzewać wodę, aż do momentu wypalenia do końca opału. To może w łatwy sposób doprowadzić do wrzenia wody i powstania wysokiego ciśnienia w układzie. Skutkiem tego może być rozszczelnienie, a w skrajnym wypadku nawet rozsadzenie instalacji. Taka sytuacja jest niezwykle niebezpieczna, a z pewnością mocno problematyczna. W sytuacji, gdy panują mocno ujemne temperatury na dworze, a nastąpi coś takiego, zostajemy pozbawieni źródła ciepła na dłuższy czas i w szybkim okresie temperatura we wnętrzach spadnie do mocno niekomfortowych. Dlatego niezwykle ważne jest awaryjne podtrzymanie pracy pompy CO. Służy temu właśnie zasilacz awaryjny do pompy CO. Oczywiście zasilacz UPS do kotłowni, do pieca CO zabezpieczy również inne elementy instalacji, takie jak, podajniki, sterowniki itp. 

 

Jaki UPS do pieca?

Gdy jesteśmy zdecydowani na zasilanie awaryjne do pieca w naszej instalacji grzewczej, pojawi się pytanie - jaki UPS do pieca na ekogroszek, pellet czy kocioł gzowy zainstalować? Zainstalowanie pierwszego lepszego, tanie zasilacza z niewiadomego źródła może nie być dobrym rozwiązaniem. W perspektywie wieloletniego funkcjonowania takiej instalacji zasilającej pracę pieca może okazać się droższe niż początkowy zakup dobrej klasy zasilacza UPS renomowanego producenta. Kluczowa dla pracy zasilacza UPS jest jakość użytego w nim akumulatora. W tanich zasilaczach raczej nie możemy spodziewać się akumulatora o wysokiej jakości i dobrych parametrach. Tylko dobre zasilacze do pieca CO zapewnią bezawaryjne funkcjonowanie w sytuacji wielokrotnego rozładowania akumulatora podczas awarii zasilania oraz długi czas podtrzymania podczas awarii zasilania. Dobry zasilacz do pieca CO zapewni też odpowiednie zabezpieczenie przed przepięciami w sieci, co uchroni elektronikę pieca przed możliwą awarią lub uszkodzeniem. Biorąc pod uwagę koszt instalacji grzewczej oraz dyskomfort przebywania w nieogrzewanym pomieszczeniu, oszczędzanie na zasilaniu awaryjnym jest raczej niewłaściwym podejściem. Może ono zemścić się już przy pierwszej awarii sieci energetycznej. Sklep smd-led.pl oferuje Państwu wysokiej klasy zasilacze awaryjne marki IPS o doskonałych parametrach, 2-letniej gwarancji i pełnej obsłudze przed- i posprzedażowej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu w przypadku pojawiających się pytań i wątpliwości z naszymi wykwalifikowanymi pracownikami. Z chęcią pomożemy przy wyborze odpowiedniego do danej instalacji zasilacza awaryjnego. 

Jaki akumulator wybrać- AGM czy żelowy?
12.03.2021 Jaki akumulator wybrać- AGM czy żelowy?

Poradnik dotyczący wyboru akumulatora do zasilania awaryjnego, systemów podtrzymania ogrzewania, do domu i do przemysłu. Dzięki niemu wybór akumulatora będzie łatwiejszy.

Więcej
Rodzaje UPS – typy oraz ich zastosowanie
12.03.2021 Rodzaje UPS – typy oraz ich zastosowanie

Przewodnik po rodzajach i typach zasilaczy UPS. Z naszym poradnikiem wybór zasilacza UPS stanie się łatwiejszy. Pomagamy dobrać UPS do konkretnego zastosowania.

Więcej
Zasilacz awaryjny UPS jaki wybrać?
12.03.2021 Zasilacz awaryjny UPS jaki wybrać?

Jaki UPS będzie odpowiedni do konkretnego zastosowania? Krótki poradnik ułatwiający wybór najlepszego rozwiązania zasilania awaryjnego UPS.

Więcej


* Pola wymagane