Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Zasilacz 5V

Zasilacz DC 5V doskonale sprawdzi się wielu różnych aplikacjach, wymagających urządzeń o bardzo niskim napięciu. Jest on najczęściej wykorzystywany w różnych systemach oświetleniowych, alarmowych, jak i elektronicznych. W sprzedaży, zasilacze testowane pod pełnym obciążeniem, znanych i cenionych producentów, które posiadają liczne zabezpieczenia gwarantujące bezpieczeństwo pracy. Zasilacz 5V to doskonały wybór różnych instalacji elektrycznych, jak i oświetleniowych. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę produktów, dzięki czemu każdy z naszych klientów wybierze komponent idealny to jego rodzaju instalacji. Oczywiście spotkają Państwo w naszej ofercie również zasilacz LED 5V, czyli komponent przystosowany do pracy z nowoczesnym oświetleniem LED.

  1. Zasilacz DC 5V
  2. Zasilacz buforowy 5V
  3. Zasilacz LED 5V
  4. Zasilacz impulsowy 5V
Typ zasilacza:
Gwarancja:
Napięcie:
Producent:
Klasa szczelności:
Moc [W]:
od: do
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 25    Wyświetl po:

Zasilacz DC 5V

Zasilacz LED 5V to tylko jeden z wielu modeli, które znajdą Państwo w tej kategorii. Umieściliśmy w niej również zasilacze o bardzo zbliżonym napięciu wyjściowym. Są to między innymi zasilacz 4,5V, czy zasilacz 7,5V. Jeżeli potrzebują Państwo transformatorów o nieco wyższym napięciu niż standardowe 12V, warto zajrzeć do kategorii zasilacz 15V. Wszystkie zasilacze ledowe tego typu łączy przede wszystkim rodzaj zastosowań. Są to transformatory, które wykorzystamy przede wszystkim w instalacjach niskonapięciowych, w których napięcie prądu wyjściwoego nie będzie przekraczać 20V. Zasilacz 5V znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebujemy niskiego i bezpiecznego napięcia zasilającego, niższego od tego, które jest obecnie najbardziej popularne.

 

Zasilacz buforowy 5V

Zasilacz 5V typ buforowy to specjalny rodzaj transformatora, który został przystosowany zasilania czujników, zamków szyfrowych, kamer, domofonów, czy centrali alarmowych. Zasilacz buforowy 5V doskonale sprawdzi się jako część zestawu systemu alarmowego w naszym domu, czy firmie.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo nie tylko transformator buforowy, ale także zasilacz impulsowy 5V, zasilacz na szynę DIN 5V, czy zasilacz dopuszkowy 5V. Wszystkie zasilacze dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego to produkty cenionych na rynku oświetleniowym firm takich jak Delta, czy MW Power. Ogromną popularnością cieszy się również zasilacz Mean Well 5V, który słynie ze swojej długiej i bezawaryjnej pracy.

Zasilacz 230V na 5v to urządzenie o uniwersalnym zakresie prądu wejściowego i nominalnym prądzie wyjściowym 5V. Doskonale sprawdzi się do zasilania urządzeń zarówno w gospodarstwie domowym, jak i przestrzeniach przemysłowych. Szereg zabezpieczeń zwarciowych, przeciążeniowych, czy przepięciowych sprawił, że zasilacz LED 5V jest wyborem nie tylko trwałym, ale również w pełni bezpiecznym.

 

Zasilacz LED 5V

Oprawy LED przystosowane do zasilania prądem o niskim napięciu, do odpowiedniej pracy powinna zostać wyposażona w zasilacz impulsowy 5V. Są to specjalne rodzaje zasilaczy przystosowanych do technologii LED o stabilizowanym napięciu wejściowym. Pamiętajmy, że do zasilania lamp LED powinniśmy wykorzystywać wyłącznie transformatory przystosowane do tej technologii. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest także zasilacz dwunapięciowy. Jest to na przykład zasilacz 12v 5v lub odwrotnie zasilacz 12v 5v. Za pomocą odpowiedniego przełącznika, tego typu transformator może w szybki sposób zmienić swoje napięcie wyjściowe z 5V na 12V.

W kategorii zasilacz 5V znajdą Państwo różnego rodzaju transformatory, zarówno te modułowe, jak i hermetyczne, które będziemy mogli wykorzystać w praktycznie każdych warunkach. I ich moc liczymy podobnie, jak w innych zasilaczach. Jest to iloczyn napięcia, oraz natężenia prądu. Zasilacz DC 5v 1a będzie miał moc wynoszącą równo 5W, zasilacz 5V 2 5A, będzie dysponował mocą sięgającą 12,5W, natomiast zasilacz 5V 3A podłączymy do instalacji o maksymalnej mocy 15W. Zawsze jednak pamiętajmy o zapasie mocy wynoszącym minimum 10%, tak aby nasz zasilacz LED 5V mógł bezawaryjne pracować nawet całymi dniami. Oczywiście w naszym sklepie znajdą Państwo również transformatory o wyższej mocy. W ciągłej sprzedaży mamy zasilacz 5V 10A o mocy 50W, czy zasilacz 5V 20A, którego moc sięga aż 100W.

 

Zasilacz impulsowy 5V

Zasilacz DC 5V impulsowy to transformator zbudowany w oparciu o przetwornicę napięcia. Zasilacz impulsowy 5V wyróżnia się bardzo wysoką sprawnością, sięgającą nawet 90%. Charakteryzuje się też kompaktowymi wymiarami. Jest to z reguły produkt o małych rozmiarach i niskiej masie, który wyróżnia odporność na zakłócenia z sieci, czy krótkie zaniki napięcia.

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo typowe transformatory, czyli te modułowe i hermetyczne. Dużą popularnością cieszy się także zasilacz na szynę DIN 5V, który schowamy w rozdzielni, czy zasilacz dopuszkowy 5V do ukrycia w puszce o średnicy 60 mm. Wszystkie oferowane przez nas produkty pochodzą od renomowanych producentów i firm, a ich gwarancja w zależności od wybranej wersji może sięgać nawet 5 lat producenta.* Pola wymagane