Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Zasilacze UPS

Zasilacze UPS to urządzenia, podtrzymujące i stabilizujące napięcie, które zasila podłączone do niego urządzenia. W przypadku zaniku zasilania sieciowego dzięki zasilaczom UPS możliwa jest dalsza praca podłączonych urządzeń oraz bezpieczne ich wyłączenie. Różnego rodzaju spadki napięć występujące w sieci nie będą dla nich groźne. UPS zabezpiecza więc przede wszystkim urządzenia różnego typu przed awariami wynikającymi z niestabilnego napięcia, nagłych przerw w dopływie prądu oraz umożliwia funkcjonowanie wielu ich rodzajów, takich, których zakończenie funkcjonowania byłoby niewskazane z różnych powodów. Począwszy od urządzeń biurowych i RTV w domach, poprzez różnego rodzaju systemy centralnego ogrzewania, systemy monitoringu, na dużych systemach telekomunikacji, sterowania, serwerowniach itp., wszędzie tam zasilacz awaryjny UPS jest urządzeniem wskazanym i zalecanym do zastosowania.

Zimny start:
Czas ładowania:
od: do h
Przełącz UPS:
od: do ms
Prąd ładowania:
od: do A
Czas podtrz. 75%:
od: do min.
Moc znamionowa:
od: do kVA
Napięcie nominalne:
od: do V
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 12    Wyświetl po:

Zasilacze UPS

Nagły zanik prądu może być przyczyna poważnych uszkodzeń urządzeń elektrycznych. Są one bowiem często bardzo wrażliwe na nagłe wyłączenia. W zależności od poboru mocy wszystkich urządzeń podłączonych do zasilacza oraz pojemności akumulatorów w nim zastosowanych, zasilacz UPS jest w stanie zapewnić do kilkunastu minut działania sprzętu. Pojemność zasilacza UPS możemy łatwo zwiększyć, wykorzystując dodatkowe akumulatory, które podłączymy do takiego zasilacza. Jako dodatkowe źródło zasilania, zwiększające pojemność UPS-a bardzo korzystny okazuje się akumulator AGM. To nowoczesny, zaawansowany i bezobsługowy rodzaj akumulatora, dedykowany do zasilania awaryjnego właśnie. Stosując duży zasilacz awaryjny UPS wraz z całą baterią dodatkowych akumulatorów, mamy możliwość zasilania awaryjnego nawet poważnych urządzeń o dużym poborze mocy. Zasilacze awaryjne UPS mogą być w wersjach wyposażonych fabrycznie w różnego rodzaju akumulatory, a także w wersjach do podłączenia baterii zewnętrznych. Wówczas to my decydujemy o pojemności takiego zestawu i czasu podtrzymania w przypadku zaniku zasilania.

 

UPS zasilacz

Najprostszymi i najtańszymi zarazem zasilaczami awaryjnymi są tzw. zasilacze do routera. To zasilacze, które jak sama nazwa wskazuje, doskonale sprawdzają się do zasilania awaryjnego routerów, niewielkich urządzeń typu konsole, czujniki PoE czy kamery CCTV. Często wyposażone są w wyjście USB, które umożliwia doładowanie telefonu czy tabletu oraz innej małej elektroniki. Kolejnym rodzajem zasilaczy awaryjnych są UPS-y biurowe. To zasilacze wykorzystywane do zabezpieczenia pracy komputerów wraz z peryferiami, kas fiskalnych oraz sprzętu RTV. Znajdują zastosowanie w domach, firmach oraz biurach. Poważniejszymi zasilaczami UPS-ów są zasilacze do firm. To zasilacze obsługujące urządzenia komputerowe o większym poborze mocy, małe serwerownie, systemy awaryjnego zasilania różnych instalacji, różnego rodzaju napędy maszyn itp.

 

Zasilacz awaryjny UPS

Najbardziej zaawansowane, najmocniejsze zasilacze awaryjne UPS, często będące inwerterami z funkcją UPS stosuje się z kolei między innymi do dużych systemów ogrzewania, solarnych, alarmowych, przetwarzania danych, serwerów itp. Najpoważniejsze zasilacze awaryjne o dużej mocy i pojemności, często doposażone w dodatkowe kasety bateryjne, znajdują zastosowanie w dużych serwerowniach, systemach telekomunikacyjnych, napędach i systemach przemysłowych, przy urządzeniach pomiarowych i wielu innych. Montowane często są w szafach rack. Jest to nazwa standardu stojaków i szaf o szerokości 19 cali. Znajdują one zastosowanie w serwerowniach, telekomunikacji, studiach nagrań, pomieszczeniach przemysłowych i wielu innych. Szafy rack używa się do organizacji wszelkich urządzeń, w tym również i UPS-ów.

 

UPS zasilanie

Często może pojawić się pytanie - UPS, co to jest? Więc zasilacz awaryjny UPS (uninterruptible power supply) jest to urządzenie podłączone do sieci, do którego z kolei podłączmy konkretne urządzenia. Mamy dostępne zasilacze awaryjne typu offline oraz typu online. Zasilacz UPS typu offline to zasilacz, który przełącza się na pracę bateryjną bezpośrednio w momencie zaniku zasilania sieciowego. Samo urządzenie połączone z UPS natomiast jest podpięte bezpośrednio do sieci i dopiero po przełączeniu na pracę bateryjną korzysta z prądu zasilacza. Zaletami tego typu zasilaczy awaryjnych jest niska cena oraz trwałość. Wadą zasilacza typu offline jest natomiast przekazywanie zakłóceń z sieci do podłączonego urządzenia oraz opóźnienie w przełączaniu trybów pracy. Jest to rodzaj zasilacz stosowany głównie do użytku domowego, do zasilania komputerów, RTV itp.

 

Zasilacze awaryjne UPS

Zasilacz online z kolei to zasilacz, który odseparowuje całkowicie zasilane urządzenia od sieci energetycznej. Są one cały czas zasilane z akumulatorów urządzenia. W rzazie zaniku prądu mamy więc brak opóźnienia w przełączaniu się UPS-a na zasilanie bateryjne. Urządzenia są również wolne od niebezpieczeństw płynących z zakłóceń sieci. Zasilacze awaryjne online są niestety zdecydowanie droższe w zakupie oraz eksploatacji, a także generują hałas podczas pracy. Zasilacze online znajdują zastosowanie w profesjonalnych systemach, układach i do zasilania skomplikowanych urządzeń wymagających stabilnego prądu podczas całej swojej pracy.

 

UPS urządzenia

Zasilacz awaryjny UPS to urządzenie wyposażone w akumulator lub podłączone do akumulatora zewnętrznego, lub zestawu akumulatorów zewnętrznych. Czas podtrzymania napięcia zależny do wersji zasilacz UPS i mocy pobieranej przez podłączone do niego urządzenia wynosi od kilku minut do nawet kilkudziesięciu godzin pracy. Zasilacze awaryjne UPS wyposażone są w różnego rodzaju wyjścia, umożliwiające podłączenie do nich urządzeń o różnych rodzajach wtyczek. Mamy więc wyjścia sieciowe, do których podłączymy przewody sieciowe, tradycyjne wyjścia Schuco, do których podłączymy tradycyjne wtyczki urządzeń zasilanych napięciem 230V. Zasilacze awaryjne mogą posiadać także wyjścia IEC C13, C14, C20. Możemy więc dobrać taki zasilacz, który będzie odpowiedni do naszego urządzenia, bez względu na to, jakim przewodem i wtyczka jest on zasilany oraz jakie jest jego zapotrzebowanie mocowe. Większość zasilaczy awaryjnych UPS ma funkcję tzw. "zimnego startu", czyli możliwość rozpoczęcia pracy/zasilania bez podłączenia urządzenia do sieci.

 

Awaryjne zasilanie UPS

Jednymi z najczęściej zabezpieczanych przed uszkodzeniem za pomocą zasilacza awaryjnego UPS urządzeniami są komputery. Komputer jest bardzo wrażliwy na nagłe wyłączenia. Mogą one spowodować wiele problemów dla użytkownika. Nagłe odcięcie zasilania może bowiem skutkować nawet poważnym uszkodzeniem sprzętu oraz utrata cennych danych. Dlatego właśnie Zasilacz awaryjny do komputera jest idealnym rozwiązaniem do zwiększenia bezpieczeństwa naszego komputera oraz danych na nim posiadanych. Zasilacz UPS do komputera umożliwi bezpieczne wyłączenia komputera, a także wielu urządzeń peryferyjnych do niego podłączonych. Zasilacze UPS do komputera często wyposażone są również w wyjścia USB, które w razie zaniku prądu umożliwią nam doładowanie np. telefonu lub tabletu.

 

Zasilacz bezprzerwowy UPS

Szeroki wybór zasilaczy awaryjnych UPS umożliwi znalezienie odpowiedniego modelu dla własnych, indywidualnych potrzeb. Bez względu czy poszukiwany jest zasilacz UPS do domu, zasilacz awaryjny do komputera w biurze, zasilacz UPS do pieca CO czy poważny UPS do szafy Rack w dużej serwerowni, możemy bez problemu znaleźć model dla siebie. Wysoka jakość zasilaczy UPS w połączeniu z doskonałymi akumulatorami AGM i perfekcyjnie dobranymi parametrami, zapewnią bezpieczeństwa pracy każdego rodzaju urządzenia, jakie podłączymy do takiego zasilacza. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zasilaczy UPS sklepu smd-led.pl i kontaktu w razie pytań i wątpliwości. Nasi wykwalifikowani pracownicy chętnie odpowiedzą na każde pytani i pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Rodzaje UPS – typy oraz ich zastosowanie
12.03.2021 Rodzaje UPS – typy oraz ich zastosowanie

Przewodnik po rodzajach i typach zasilaczy UPS. Z naszym poradnikiem wybór zasilacza UPS stanie się łatwiejszy. Pomagamy dobrać UPS do konkretnego zastosowania.

Więcej
Zasilacz awaryjny UPS jaki wybrać?
12.03.2021 Zasilacz awaryjny UPS jaki wybrać?

Jaki UPS będzie odpowiedni do konkretnego zastosowania? Krótki poradnik ułatwiający wybór najlepszego rozwiązania zasilania awaryjnego UPS.

Więcej
Jaki akumulator wybrać? AGM czy żelowy?
05.03.2021 Jaki akumulator wybrać? AGM czy żelowy?

Poradnik dotyczący wyboru akumulatora do zasilania awaryjnego, systemów podtrzymania ogrzewania, do domu i do przemysłu. Dzięki niemu wybór akumulatora będzie łatwiejszy.

Więcej


* Pola wymagane