Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Inteligentne żarówki

Inteligentne żarówki to pojęcie, z którym spotkać się można podczas czytania na temat domów inteligentnych i automatyki domowej. Inteligentna żarówka jest jedną ze składowych właśnie instalacji Smart i jako taka pozwala na automatyzacje procesów oświetleniowych w domach typu Smart. Biorąc pod lupę inteligentne żarówki, warto zastanowić się, jakie zalety posiadają żarówki inteligentne w porównaniu do klasycznego oświetlenia. Żarówka inteligentna w przeciwieństwie do klasycznych pozwala zautomatyzować sterowanie oświetleniem w domu, ułatwiając życie użytkownikom. Inteligentne żarówki Google (wykonywane przez różnych producentów) pozwalają przykładowo na sterowanie oświetleniem za pomocą komend głosowych. Istnieje wiele różnych typów żarówek Smart. Obecnie bardzo popularne są inteligentne żarówki Samsung, jednak na rynku znajduje się wiele modeli takich jak np. inteligentne żarówki GU10 Azzardo Smart, czy żarówki E27 Spectrum Smart. W większości jednak każdy model łączy jedna cecha - jest to inteligentna żarówka Wi-Fi.

  1. Żarówka Wi-Fi
  2. Smart żarówka
  3. Inteligentna żarówka
  4. Żarówka LED Wi-Fi
  5. Żarówki na Wi-Fi sterowane aplikacją

 

Trzonek:
Producent:
Barwa światła:
Klasa energetyczna:
Kształt żarówki:
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Strumień świetlny:
od: do lm
Kąt świecenia:
od: do °
Temperatura barwowa:
od: do k
Wydajność:
od: do lm/W
Waga:
od: do kg
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 28    Wyświetl po:

Żarówka Wi-Fi

Czym zatem jest żarówka Wi-Fi? Otóż jest to nic innego jak osprzęt elektroniczny ze wbudowanym modułem Wi-Fi, który komunikuje za jego pomocą z siecią bezprzewodową w domu. Jako element elektroniczny praktycznie każdy model to żarówka LED Wi-Fi. Żarówki na Wi-Fi posiada wiele atutów przydatnych podczas zmiany swojego domu w Smart. Jako że łączy się bezprzewodowo to jedyne, co trzeba zrobić, aby zacząć jej używać to zamontować ją w miejsce starej i sparować ze sterownikiem, którym przeważnie jest telefon. Żarówka z Wi-Fi paruje się prawie automatycznie. Jedyne, co trzeba zrobić to przestawić ją w tryb parowania, co robi się różnie w zależności od danego systemu. Przykładowo żarówka na Wi-Fi z systemu Azzardo Smart przechodzi w tryb parowania po kilkukrotnym szybkim włączeniu i wyłączeniu modelu. Później wystarczy wyszukać ją w aplikacji i gotowe - możemy zacząć korzystać z usprawniających życie rozwiązań Smart. Dla przykładu żarówka RGB Wi-Fi może zmienić barwę światła w zależności od pory dnia, w południe świecąc neutralnym, pobudzającym do działania światłem i zmienić się w uspokajającą barwę ciepłą wieczorem, co wpłynie pozytywnie na sen i wypoczęcie. Na wypoczęcie wpływa również fakt, że są to żarówki LED sterowane smartfonem, dzięki czemu możemy je kontrolować, nie ruszając się z fotela czy kanapy. Żarówka LED RGB Wi-Fi oprócz zmiany koloru może być również ściemniana. Dzięki odpowiedniemu harmonogramowi możemy ustanowić stopniowe rozjaśnianie żarówki w taki sposób, aby imitować wschód słońca. Wpływa to pozytywnie na rytm dobowy człowieka i wpływa prozdrowotnie. Jak widać powyżej inteligentna żarówka Wi-Fi to nie tylko wygoda, ale również dobry nastrój.

 

Smart żarówka

Jak wskazano wyżej komendy i harmonogramy, które można wykorzystać, przy użytkowaniu oświetlenia inteligentnego sprawia, że jest to naprawdę żarówka Smart. Nie ważne czy mowa o żarówkach smart RGB LED, czy też jest to jednobarwna żarówka smart LED, każda z nich posiada określone możliwości wspomagające codzienne funkcjonowanie w naszych domach. To sprawia, że żarówka LED Smart jest świetnym wyborem w początkowym etapie przemiany naszego domu w dom inteligentny. Jako że oświetlenia używamy tak czy inaczej, smart żarówka pozwala w prosty i bezinwazyjny sposób wprowadzić automatykę domową do naszego codziennego życia. Szczególnie że wymiana żarówki smart polega jedynie na wkręceniu jej w miejsce klasycznego oświetlenia i sparowaniu z aplikacją. Warto również pamiętać o tym, że żarówka LED Smart posiada te same zalety, co klasyczne oświetlenie LED. Jest oszczędna i obniża zużycie prądu w codziennym użytkowaniu oświetlenia.

 

Inteligentna żarówka

Inteligentne żarówki mają różne kształty i wykonywane są w różnych wersjach. Podstawowym sposobem, na jaki można podzielić żarówki inteligentne, jest podział według gwintu/gniazda, na jakie są dedykowane. Najczęściej spotykana jest żarówka inteligentna E27. Spotyka się ją najczęściej głównie z powodu tego, że sam gwint jest prawdopodobnie najczęściej stosowanym rodzajem gwintu w oświetleniu. Analogicznie znaleźć można również inteligentne żarówki E14, czyli dedykowane do stosowania wszędzie tam, gdzie zaplanowano tzw. cienki gwint. Mowa tu głównie o kinkietach i dekoracyjnych żyrandolach gdzie używa się żarówek w formie świecy. Kolejnym bardzo popularnym rozwiązaniem są inteligentne żarówki GU10 stosowane głównie w oczkach sufitowych. Innym rodzajem stosowanym w większych oprawach sufitowych i oświetleniu szynowym są inteligentne żarówki Wi-Fi ES111. Większość producentów oferuje powyższe modele oświetlenia inteligentnego i nie chodzi tu tylko o inteligentne żarówki Google czy też inteligentne żarówki Samsung. Oferta serii takich jak Spectrum Smart czy Azzardo Smart również oferuje szeroki zakres dostępnych modeli.

 

Żarówka LED Wi-Fi

Rodzaj gwintu to nie jedyna różnica oddzielająca różne żarówki na Wi-Fi. Istnieją również inne czynniki, według których określona może być żarówka Wi-Fi. Jednym z nich jest kształt. Dla przykładu żarówka sterowana Wi-Fi na gwinty E14 czy też E27 może mieć kształt świecy, czy też tradycyjnej bańki. Co więcej, sama bańka również ma różne kształty. I tak może być to żarówka na Wi-Fi z klasycznym kształtem żarówki A60. Znaleźć można również żarówki LED sterowane smart fonem w bardziej dekoracyjnych kształtach jak duże kulki Globe czy też inteligentna żarówka Wi-Fi ST64. Innym rodzajem żarówki na Wi-Fi jest typ Filament. Różni się on nie tyle kształtem, ile konstrukcją. O ile bardziej klasyczne modele wykonane są w oparciu o mleczną przesłonę, o tyle żarówka na Wi-Fi filament opiera się o szkło transparentne i imitujące żarnik włókno pokryte luminoforem. Ostatnim rodzajem, który należy brać pod uwagę, dzieląc żarówki inteligentne, jest oferowane światło. Jest to bardzo ważne, jako że żarówka RGB Wi-Fi pozwoli nam sterować w pełnym zakresie palety barw, natomiast inteligentna żarówka Wi-Fi CCT wysteruje jedynie barwę bieli. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest wyszukać żarówkę LED RGB Wi-Fi, która pozwoli wykorzystać pełnię możliwości oświetlenia SMART.

 

Żarówki na Wi-Fi sterowane aplikacją

O ile żarówka Wi-Fi potrafi się znacznie różnić między sobą, tak jak wskazaliśmy wcześniej, o tyle ma również elementy wspólne. Jedną z cech, która łączy żarówki na Wi-Fi jest to, że są one sterowane aplikacją. Oparta o inteligentny system bezprzewodowy żarówka sterowana Wi-Fi potrzebuje być jakoś kontrolowana. Jako że w systemach bezprzewodowych rzadko stosuje się fizyczną centralkę sterującą, to pierwsze skrzypce grają żarówki LED sterowane smartfonem. Większość producentów oświetlenia Smart posiada własne dedykowane aplikacje, które nie zawsze będą ze sobą współpracować. Dlatego decydując się na żarówki na Wi-Fi, warto rozważyć modele, które komunikują się z bardziej uniwersalnym systemem. Dobrym przykładem jest tu system Tuya Smart. Inteligentna żarówka Wi-Fi Spectrum Smart, Azzardo Smart posiadają własne dedykowane aplikacje, jednak dzięki temu, że oparte są o technologię Tuya, wszystkimi możemy sterować z poziomu jednej aplikacji np. Tuya Smart Life. Co więcej, decydując się na taki system, możemy wpiąć żarówki na Wi-Fi w większy system sterowania domem składający się nie tylko z oświetlenia, ale też włączników, gniazdem czy termostatów. Dlatego też warto decydować się na modele, które współpracują z największymi systemami jak Amazon Alexa, czy też Google Home. Dzięki temu każda inteligentna żarówka Wi-Fi będzie mogła wykorzystać pełnię swych możliwości w granicach większego systemu.* Pola wymagane