Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Elastyczne taśmy LED

Taśma elastyczna LED to specjalistyczny pasek ledowy 12V, który jest bardzo łatwy w wyginaniu, jak i zginaniu. Doskonale sprawdzi się w miejscach, w których nasze oświetlenie zostanie zamontowane na dużych zagięciach, a elastyczna taśma LED, nie będzie musiała być cięta. Elastyczna listwa LED posiada specjalny pokręcony podkład oraz wyjątkowo giętką konstrukcję laminatu. Taśmy ledowe z serii Twist pozbyły się więc największych uciążliwości taśm LED podczas ich montażu.

  1. Taśma LED elastyczna do wyginania na boki
  2. Taśma LED 12V
  3. Podkład w taśmie elastycznej LED
  4. Rodzaje taśm elastycznych LED
Gwarancja:
Producent:
Barwa światła:
Temperatura barwowa:
od: do k
Strumień świetlny:
od: do lm
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 6    Wyświetl po:

Taśma LED elastyczna do wyginania na boki

Najpopularniejsza taśma LED 12V jest na tyle giętka, że w pewnym zakresie da się ją przegiąć w górę i dół. Dostępna jest jednak także elastyczna taśma LED, która dzięki specjalnej konstrukcji podkładu PCB jest bardzo łatwa w wyginaniu jej zarówno w górę i dół, jak i na boki. Poniżej znajdziecie kilka modeli posiadających właśnie taką zaletę. Elastyczna listwa LED pozwala na tworzenie z nich różnych ciekawych wzorów i układanie ich na dużych zagięciach, bez konieczności cięcia taśmy. Jest to duży plus dla osób niemających wiele wspólnego z montażem tego typu elementów na co dzień, gdyż taśma elastyczna LED zaoszczędzić może sporo czasu i nerwów. Ta niewątpliwa zaleta to tylko dodatkowy aspekt wśród klasycznych zalet taśm LED, bo nie możemy także zapomnieć o unikatowym stylu świecenia pozwalającym na tworzenie wspaniałych aranżacji świetlnych.

 

Taśma LED 12V

Taśma Ledowa 12V to obecnie najpopularniejszy rodzaj paska ledowego. Przy jej montażu doskonale sprawdzi się profil LED elastyczny, czy ten wykonany z aluminium. Elastyczny profil LED zapewni jej dodatkową ochronę przed zabrudzeniem, czy przypadkowym uderzeniem. Taśma LED 12V została przystosowana do zasilania bezpiecznym, niskim napięciem, a do jej podłączenia powinniśmy wykorzystywać wyłącznie zasilacze impulsowe o stabilizowanym napięciu. Elastyczna taśma LED podobnie jak inne paski ledowe może być swobodnie ściemniania lub rozjaśniana. Do tego celu możemy wykorzystać zarówno najpopularniejsze i najtańsze ściemniacze, jak i wykorzystać do tego bardziej profesjonalne systemy sterowania, takie jak Mi Light.

 

Podkład w taśmie elastycznej LED

Taśma elastyczna LED zawdzięcza swoje właściwości specjalnemu podkładowi PCB. Dzięki unikatowemu kształtowi, który przypomina półokręgi, elastyczna listwa LED może wyginać się praktycznie w każdym kierunku. Wszystko to bez obawy, że uszkodzone zostaną ścieżki przewodzące, czy elementy elektroniczne. Mimo tego podkład również rozprowadza po całej swojej powierzchni ciepło z diod, służąc jako przewodnik do radiatora. Tył podkładu to również taśma montażowa, dzięki której montaż pasków elastycznych LED będzie jeszcze łatwiejszy.

 

Wszystko te zalety sprawiają, że elastyczna taśma LED i jej montaż nie stanowią większego wyzwania w miejscach, gdzie standardowe paski ledowe miewają problemy np. na podświetlanych literach, na różnego rodzaju półkolach, na powierzchniach, gdzie taśmy zakręcają, tworząc kilka linii światła, oraz innych tym podobnych punktach.

 

Rodzaje taśm elastycznych LED

Ze względu na specyficzny kształt podkładu PCB elastyczna taśma LED, może być wyposażona w ograniczony model diod ledowych. Elastyczna listwa LED najczęściej ma diody o małych wymiarach, dlatego też najpopularniejszymi typami tego rodzaju taśm są:

  • Taśmy elastyczne LED 3528 - wykonane w oparciu o diody SMD 3528 są rozwiązaniem dla osób szukających klasycznych rozwiązań w dobrej cenie.
  • Taśmy elastyczne LED 2835 - oparte o diody nowej generacji tj. 2835. Różnią się rozmieszczeniem diod (złącze odwrotne jak w przypadku diod 3528).

Znaleźć można również inne typy taśm elastycznych LED, jednak powyższe są najbardziej klasycznym rozwiązaniem. Dlatego też w przypadku zainteresowania produktem o nieco innych parametrach warto skontaktować się z naszym działem handlowym. Postarają się oni dobrać elastyczny pasek LED dokładnie do wymogów danego obiektu, a także indywidualnych potrzeb klienta.

Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend
11.02.2021 Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend

Podświetlenie telewizora za pomocą taśmy LED to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Jaką taśmę wybrać i jak prawidłowo podświetlić telewizor? Cenne porady i wskazówki.

Więcej
Jakie rodzaje taśm LED wybrać?
11.02.2021 Jakie rodzaje taśm LED wybrać?

Krótki przewodnik po rodzajach taśm LED pomocny w wyborze odpowiedniej taśmy LED do własnego użytku

Więcej
Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?
11.02.2021 Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Czy warto wykorzystać taśmę LED jako oświetlenie kuchni? Wszystkie zalety, jakie posiada taśma LED w kuchni, jaka taśmę LED do kuchni wybrać i jak ją podłączyć?

Więcej


* Pola wymagane