Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Kable i przewody LED

Kabel RGB, czy innego rodzaju przewody LED to akcesoria bez których nie obędzie się żadna instalacja oświetleniowa w Państwa domu. Od tego jaki przewód do oświetlenia LED wybierzemy będzie miało oczywiście wpływ sama wielkości instalacji, jak i jej rodzaj. Przewody ledowe występują w róznych grubościach, dlatego przy mocniejszych instalacjach, warto wybierać te najgrubsze, ponieważ wtedy spadki napięcia po nich będą najmniejsze.

 

Przewód do taśmy LED

W naszej ofercie znajdą Państwo przewody ledowe idealne do wykonania instalacji elektrycznej w waszym domu. W ofercie posiadamy przewody LED płaskie, które idealnie sprawdzą się do ułożenia pod tynkiem lub pod zabudową KG. Niska cena oraz wysoka jakość sprzedawanych przewodów przemawiają za tym, że cieszą się one dużą popularnością i stanowią idealne uzupełnienie źródeł światła LED z naszej oferty. Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi parametrami kabli z naszej oferty.

 

Kabel RGB

Przewód RGB to czterożyłowy kabel, który doskonale sprawdzi się do podłączenia wielokolorowych taśm LED. Posiada on trzy żyły, odpowiadające poszczególnym kolorom: R - czerwony, G - zielony i B - niebieski. Czwarta żyła to oczywiście przewód zasilający w czarnym kolorze. Kabel RGB dostępny jest w dwóch grubościach i dobierzemy go odpowiednio do długości naszej instalacji. W przypadku mniejszych długości taśm LED spokojnie wystarczy nam przewód o przekroju 0,35. Jeśli zdecydujemy się na instalację taśmy o zdecydowanie większym poborze mocy, warto zdecydować się na grubszy przewód o przekroju 0,5.

 

Jaki przewód do oświetlenia LED?

Wybierając przewód do oświetlenia LED, stajemy przed trudnym zadaniem. Dobranie odpowiedniego kabla będzie miało wpływ na ograniczenie spadków napięcia, spowodowanych jego długością. Na ilość żył przewodu, jaki będziemy potrzebować, będą miały wpływ także taśmy ledowe, których użyliśmy. Poniżej, krótko opisaliśmy jaki kabel LED do danego modelu taśmy będzie najbardziej odpowiedni.

  • Przewód dwużyłowy 2x0,35 SMYP - do taśm LED SMD 2835, 3528, 5050 i 5630
  • Przewód czterożyłowy 4x0,35 TLWY - do taśm LED RGB
  • Przewód czterożyłowy 4x0,5 TLWY - do długich odcinków taśm LED RGB
  • Przewód pięciożyłowy 5x0,45 TLWY - do taśm LED RGBW (z barwą ciepłą lub zimną)
  • Przewody do taśm LED doziemne/zewnętrzne - idealne do instalacji zewnętrznych

 

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo również przewody ledowe doziemne firmy LedBruk. Są to przewody o dobrze dobranym przekroju, który pozwala na prawidłową instalację oświetlenia zewnętrznego. Przewody zewnętrzne zostały wyprodukowane w Polsce, przestrzegając wszystkich najwyższych norm jakościowych. Wykonane ze stopu miedzi, bez użycia tanich zamienników.

Producent:
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 21    Wyświetl po:

Jaki przewód do LED wybrać?
11.02.2021 Jaki przewód do LED wybrać?

Wskazówki, jaki przewód do podłączenia LED-ów będzie najlepszy. Cenne porady jak dobierać kable do LED.

Więcej


* Pola wymagane