Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

 

Biuro obsługi klienta

 

Darmowa wysyłka

 

Żarówki LED

 

Darmowy projekt oświetlenia

 

Fundament pod lampy ogrodowe

 

Czujniki ruchu 230V

Czujnik ruchu 230V jest świetnym sposobem na zautomatyzowanie sterowania naszym oświetleniem LED. Jest to proste i dyskretne urządzenie, które z łatwością zamontujemy bezpośrednio na suficie lub ścianie. Czujka ruchu wykrywa poruszający się obiekt, który jest w jej zasięgu i automatycznie uruchamia urządzenie.
 

Czujka ruchu

Czujnik ruchu i oświetlenie LED doskonale ze sobą współpracują i są coraz chętniej wybieranym zestawem przez współczesnych klientów oświetleniowych. Możemy je spotkać zarówno na zewnątrz budynków, jak i w instalacjach wewnętrznych.
 
Każdy z naszych czujników został wyposażony w potencjometr pozwalający na dostosowanie jego pracy do naszych własnych, indywidualnych potrzeb. Możemy regulować:
  • Czas świecenia
  • Tryb pracy: dzień/noc
  • Czułość urządzenia
Czujnik światła będziemy mogli podłączyć zarówno do plafonu, czy lampy natynkowej, ale także do taśmy Ledowej. Wtedy, możemy zrobić to na dwa sposoby. Jeśli urządzenie podłączymy między zasilaczem a taśmą, wtedy powinniśmy wybrać czujniki ruchu 12V. W przypadku kiedy jednak wolimy zamontować go przed zasilaczem, wybieramy czujnik obecności 230V.
 

Czujnik ruchu zewnętrzny

Czujnik ruchu IP65 to urządzenie, które będziemy mogli zamontować na zewnątrz budynku i poradzi on sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Klasa szczelności IP65 oznacza, że jest to produkt odporny na wnikanie pyłu i kurzu, ale także dostawanie się wody do wnętrza obudowy. Czujnik ruchu zewnętrzny to doskonały wybór w momencie, kiedy chcemy, aby nasze oświetlenie w łazience, czy na podwórku w pełni zoptymalizować. Oznacza to, że nasze światło będzie uruchamiać się wyłącznie w wymaganych do tego warunkach, przy odpowiednim poziomie natężenia oświetlenia i w momencie wykrycia jakiegokolwiek ruchu.
 

Czujnik ruchu na podczerwień

Czujnik ruchu do puszki wyposażony w czujkę PIR to urządzenie, które zainstalujemy w znanej wszystkim puszce instalacyjnej. Klienci tego rodzaju produktu najczęściej wybierają w oświetleniu schodowym, kiedy to zbliżając się do schodków, czujnik ruchu na podczerwień wykryję zbliżającą się osobę i automatycznie włączy nasze taśmy ledowe, czy oprawki schodowe, Oczywiście to tylko przykładowe zastosowanie tego rodzaju urządzenia i może on posłużyć także w wielu innych warunkach. Czujnik światła na podczerwień działa na zasadzie detekcji podczerwieni i wykrywania zmian temperatury. Czujka ruchu podtynkowa wykonana w tej technologii, ze względu na rodzaj zastosowań jest znacznie wygodniejsza. Pomimo że czujnik jest nieco słabszy niż w przypadku tego mikrofalowego, to nie wszystkim klientom zależy, aby działał on również przez ściany czy inne obiekty. Mikrofalowy czujnik ruchu i zasada jego działania nie jest zbyt skomplikowana. Pracuje on na zasadzie emisji i odbioru fal elektromagnetycznych. Pamiętajmy jednak, że jest to czułe urządzenie, które wykryje nawet najdelikatniejszy ruch.

 

Czujnik ruchu zasięg

Czujka ruchu 360 stopni, czy czujnik ruchu i zmierzchu o mniejszym kącie detekcji będzie posiadać inny zasięg działania. Oczywiście wiele zależy tutaj od użytej samej czujki, jak i kąta jej detekcji. Im on mniejszy, tym będzie wykrywał obiekty dalej, lecz na węższej przestrzeni. Czujnik ruchu może posiadać zasięg nawet do 15 metrów, ale także trafimy na urządzenia, o znaczniej krótszej detekcji. Oczywiście w większości przypadków, możemy ustawić czułość ruchu na wbudowanym potencjometrze, dzięki czemu dostosujemy czujki ruchu do własnych potrzeb.
 

Czujnik ruchu mini 230v

Czujnik ruchu mini PIR 230v, czy ten wyposażony w mikrofalową czujkę to małe i dyskretne urządzenia, które będziemy mogli w łatwy sposób ukryć. Jest to bardzo wygodne urządzenie, które dzięki swoim niewielkim wymiarom, nie będzie zbytnio rzucać się w oczy, a w pełni spełni swoje zadania. Czujnik włączenia światła w wersji Mini została wyposażona w małą czujkę, która nie będzie psuła nam ogólnego wyglądu wnętrza, a także będzie praktycznie niewidoczna dla wszystkich naszych gości.
 

Sufitowy czujnik ruchu 230V

Czujki ruchu do oświetlenia 230V, które zamontujemy na suficie, podłączamy bezpośrednio pomiędzy obsługiwane urządzenie, a prąd zasilający. Są one przystosowane do pracy pod napięciem 230V, dlatego nie wymagają użycia żadnych dodatkowych zasilaczy. Sufitowy czujnik ruchu 230V najczęściej spotkamy w holach, czy długich korytarzach, w których nie będziemy potrzebować długiej, lecz szeroką detekcję ruchu. Tego typu czujnik ruchu najczęściej występuje w wersji 360 stopni, co oznacza, że jego kąt detekcji wykryje ruch w każdej płaszczyźnie, kiedy znajdzie się on w jego zasięgu.
Producent:
Rodzaj czujnika:
Cena:
od: do
Sortowanie:
[Produktów w tej kategorii: 48]   Wyświetl po:* Pola wymagane