Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Czujniki ruchu 230V

Czujnik ruchu 230V jest świetnym sposobem na zautomatyzowanie sterowania naszym oświetleniem LED. Jest to proste i dyskretne urządzenie, które z łatwością zamontujemy bezpośrednio na suficie lub ścianie. Czujka ruchu wykrywa poruszający się obiekt, który jest w jej zasięgu i automatycznie uruchamia urządzenie.
 

Czujka ruchu

Czujnik ruchu i oświetlenie LED doskonale ze sobą współpracują i są coraz chętniej wybieranym zestawem przez współczesnych klientów oświetleniowych. Możemy je spotkać zarówno na zewnątrz budynków, jak i w instalacjach wewnętrznych.
 
Każdy z naszych czujników został wyposażony w potencjometr pozwalający na dostosowanie jego pracy do naszych własnych, indywidualnych potrzeb. Możemy regulować:
  • Czas świecenia
  • Tryb pracy: dzień/noc
  • Czułość urządzenia
Czujnik światła będziemy mogli podłączyć zarówno do plafonu, czy lampy natynkowej, ale także do taśmy Ledowej. Wtedy, możemy zrobić to na dwa sposoby. Jeśli urządzenie podłączymy między zasilaczem a taśmą, wtedy powinniśmy wybrać czujniki ruchu 12V. W przypadku kiedy jednak wolimy zamontować go przed zasilaczem, wybieramy czujnik obecności 230V.
 

Czujnik ruchu zewnętrzny

Czujnik ruchu IP65 to urządzenie, które będziemy mogli zamontować na zewnątrz budynku i poradzi on sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Klasa szczelności IP65 oznacza, że jest to produkt odporny na wnikanie pyłu i kurzu, ale także dostawanie się wody do wnętrza obudowy. Czujnik ruchu zewnętrzny to doskonały wybór w momencie, kiedy chcemy, aby nasze oświetlenie w łazience, czy na podwórku w pełni zoptymalizować. Oznacza to, że nasze światło będzie uruchamiać się wyłącznie w wymaganych do tego warunkach, przy odpowiednim poziomie natężenia oświetlenia i w momencie wykrycia jakiegokolwiek ruchu.
 

Czujnik ruchu na podczerwień

Czujnik ruchu do puszki wyposażony w czujkę PIR to urządzenie, które zainstalujemy w znanej wszystkim puszce instalacyjnej. Klienci tego rodzaju produktu najczęściej wybierają w oświetleniu schodowym, kiedy to zbliżając się do schodków, czujnik ruchu na podczerwień wykryję zbliżającą się osobę i automatycznie włączy nasze taśmy ledowe, czy oprawki schodowe, Oczywiście to tylko przykładowe zastosowanie tego rodzaju urządzenia i może on posłużyć także w wielu innych warunkach. Czujnik światła na podczerwień działa na zasadzie detekcji podczerwieni i wykrywania zmian temperatury. Czujka ruchu podtynkowa wykonana w tej technologii, ze względu na rodzaj zastosowań jest znacznie wygodniejsza. Pomimo że czujnik jest nieco słabszy niż w przypadku tego mikrofalowego, to nie wszystkim klientom zależy, aby działał on również przez ściany czy inne obiekty. Mikrofalowy czujnik ruchu i zasada jego działania nie jest zbyt skomplikowana. Pracuje on na zasadzie emisji i odbioru fal elektromagnetycznych. Pamiętajmy jednak, że jest to czułe urządzenie, które wykryje nawet najdelikatniejszy ruch.

 

Czujnik ruchu zasięg

Czujka ruchu 360 stopni, czy czujnik ruchu i zmierzchu o mniejszym kącie detekcji będzie posiadać inny zasięg działania. Oczywiście wiele zależy tutaj od użytej samej czujki, jak i kąta jej detekcji. Im on mniejszy, tym będzie wykrywał obiekty dalej, lecz na węższej przestrzeni. Czujnik ruchu może posiadać zasięg nawet do 15 metrów, ale także trafimy na urządzenia, o znaczniej krótszej detekcji. Oczywiście w większości przypadków, możemy ustawić czułość ruchu na wbudowanym potencjometrze, dzięki czemu dostosujemy czujki ruchu do własnych potrzeb.
 

Czujnik ruchu mini 230v

Czujnik ruchu mini PIR 230v, czy ten wyposażony w mikrofalową czujkę to małe i dyskretne urządzenia, które będziemy mogli w łatwy sposób ukryć. Jest to bardzo wygodne urządzenie, które dzięki swoim niewielkim wymiarom, nie będzie zbytnio rzucać się w oczy, a w pełni spełni swoje zadania. Czujnik włączenia światła w wersji Mini została wyposażona w małą czujkę, która nie będzie psuła nam ogólnego wyglądu wnętrza, a także będzie praktycznie niewidoczna dla wszystkich naszych gości.
 

Sufitowy czujnik ruchu 230V

Czujki ruchu do oświetlenia 230V, które zamontujemy na suficie, podłączamy bezpośrednio pomiędzy obsługiwane urządzenie, a prąd zasilający. Są one przystosowane do pracy pod napięciem 230V, dlatego nie wymagają użycia żadnych dodatkowych zasilaczy. Sufitowy czujnik ruchu 230V najczęściej spotkamy w holach, czy długich korytarzach, w których nie będziemy potrzebować długiej, lecz szeroką detekcję ruchu. Tego typu czujnik ruchu najczęściej występuje w wersji 360 stopni, co oznacza, że jego kąt detekcji wykryje ruch w każdej płaszczyźnie, kiedy znajdzie się on w jego zasięgu.
Klasa szczelności:
Rodzaj czujnika:
Gwarancja:
Producent:
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Kąt świecenia:
od: do °
Waga:
od: do kg
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 56    Wyświetl po:* Pola wymagane